Hej, tu miboy.

Dziś przede mną najnowszy smart zegarek, czy jak kto woli smart opaska od firmy Mibro.

Smart watch dziś ma oficjalnie światową premierę na AliExpress a ja miałem okazję go testować już od zeszłego tygodnia. Co mogę o nim napisać? We wpisie poniżej postaram się opisać moje odczucia na jego temat.

Firma Mibro, powstała w 2015 roku i należy do ekosystemu Xiaomi. Skupia się na produkcji niedrogich smart watch-y na globalnym rynku. Ja wcześniej testowałem jeden z nich, a poczytać o nim możesz tutaj na stronie.

Przesyłka

Ja swój model testowy otrzymałem z Chin. Dostarczył mi kurier GLS bez dodatkowych opłat. Jednakże, teraz Ty możesz go już zakupić na AliExpress. Wybrać przesyłkę AAS i nie powinno być dodatkowych opłat.

Co w środku

Mamy smart watch, kabelek do ładowania, identyczny jak ten z Mibro Color – ładowarki działają naprzemiennie – to na plus, krótką instrukcję i ściągę do pobrania apki.

Wygląd

Koperta jest owalna.

Pasek jest silikonowo-gumowy, nie podrażnia skóry (nosiłem i ja i córka). Można go zmieniać, praktycznie jednym ruchem. Miły w dotyku

Od dołu są czujniki monitorujące. Standard.

Z boku jest jeden przycisk. Fajnie wpasowany, nie wystaje, nie przeszkadza. To akurat dobrze.

Cieżki?

Nie jest ciężki, śmiem twierdzić, że jest bardzo lekki. Zapomina się, że nosimy go na ręce.

Czy jest język polski w zegarku?

Jasne że tak. Jednakże, nie wszystko jest idealnie przetłumaczone. Zdarzają się w różnych miejscach wyrazy po angielsku. Oczywiście zgłosiłem już ten fakt do producenta i ma to być wkrótce naprawione – w następnej aktualizacji firmware.

Czy apka jest po polsku?

Tak, jest. Tutaj raczej nie znajdziesz obcych wyrazów, no jedynie w opcjach szukania nowych tarcz, wkrada się „mały chińczyk” 😉

Samo tłumaczenie aplikacji na język polski, też nie jest idealne. Szkoda że producent nie zasięgnie języka z którymś z osób takich jak ja lub innych testerów i podpyta co można zmienić aby było bardziej czytelne. Również zgłosiłem swoje uwagi i miały dotrzeć to do centrali Mibro. Zobaczymy.

Mibro Fit

Możesz ją ściągnąć bezpośrednio ze sklepu Google lub sklepu dla iOS lub po prostu zeskanuj kod. Później zarejestruj się, pozwól na uprawnienia apki, wprowadź swoje dane na temat wagi itp.

Funkcje

Po włączeniu zegarka od razu rzuca się w oczy jasny ekran Amoled HD. Bardzo ładnie na nim wszystko widać. Dzięki temu wyświetlane treści są czytelne.

Tutaj widzisz też nieprzetłumaczone menu.

Powiadomienia. Dziwne ale na Mibro Color Smart Watch na Android i iOS są dostępne powiadomienia ze wszystkich możliwych apek zainstalowanych w smartfonie. Na tę chwilę w Mibro Lite jest ich dosłownie kilka. Oczywiście zgłosiłem tę sprawę i potwierdzono mi, że w nowej wersji firmware zagoszczą już wszystkie powiadomienia z zainstalowanych apek w Twoim smartfonie.

Fotka po lewej to powiadomienia na dzień dzisiejszy z Lite a po prawej z kilkumiesięcznego Mibro Color.

A tutaj wspierane na dziś dzień. Jest info, że działa Facebook Messenger ale jednak nie.

Sp02. Jest dostępny pomiar nasycenia krwi tlenem. Sam wynik ukazuje się już po 15 sekundach. Oczywiście musimy brać poprawkę, że są to wyniki orientacyjne, jednakże już one mogą nam „powiedzieć” że coś nie jest nie tak.

Pomiar tętna. Standardowa funkcja, każdy ją zna. Działa.

Oddychanie. Fajne to, jesteś wkurzony a dzięki wdechom i wydechom, możesz się uspokoić.

Przypomnienie o czytaniu. Hmm, to dla mnie nowość 😉 ale w dobie smartfonów, ekranów i innych wyświetlanych treści, uważam że fajny dodatek. Możesz ustawić datę i czas.

Przypomnienie o piciu wody. No jak ktoś potrzebuje to fajny ficzer.

Przypomnienie o wstaniu. Rusz dxxx!

Sterowanie muzyką. Nie ma miejsca w pamięci zegarka na pliki muzyczne. Czyli jedynie w telefonie odpalasz muzykę i nią sterujesz.

Wyzwalanie migawki smartfona. W apce klikasz zrób zdjęcie. Potrząsasz zegarkiem i fotka gotowa. Testowałem i nie zawsze od razu zrobi zdjęcie, ale lepsze to niż nic.

Znajdź telefon. Klikasz w zegarku i dzwoni telefon. Ja często tego używam. Analogicznie w apce masz znajdź zegarek, jednakże gdy to klikniesz to on wibruje, więc jak go teraz znaleźć 😀

Wibracje. Są ale za lekkie wg mnie. Trudno się obudzić, gdy masz ustawiony budzik w zegarku.

Podnieś rękę aby podświetlić ekran. Działa, z minimalnym opóźnieniem.

Pogoda. Na początku myślałem, że coś z nią nie tak. Jednakże okazało się, że po godzinie zaczęło wyświetlacz już prawidłowe odczyty. Dlatego, że interwał czasowy na aktualizację pogody, jest co godzinę.

Jednak, jeśli przez pewien czas będziesz rozłączony ze smartfonem, to znów nie aktualizuje się pogoda i znów trzeba poczekać. Dlatego to też zostało zgłoszone. Ma być to poprawione w następnym firmware.

Odbieranie połączeń. Brak. Nie ma tu rozmów przez zegarek. Gdy przychodzi połączenie, możesz je odrzucić lub wyciszyć.

Tarcze. Jest opcja wyboru tych dostępnych w apce jak i spersonalizowania własnych. Własne – z galerii w smartfonie wybierasz, ucinasz, dodajesz wyświetlanie godziny, daty i przesyłasz do zegarka.

Tryby sportowe. Nie ma ich za dużo. Jest ich 15 do wyboru. Brak GPS. Czy zlicza prawidłowo? Pokazuje dane, jednakże każdy smart watch ciut inaczej liczy. Np. mój Amazfit vs bieżnia KingSmith też.

Ze sportów jest:

 • bieg na bieżni
 • bieg na świeżym powietrzu
 • jazda na rowerze
 • kolarstwo na świeżym powietrzu
 • spacer
 • piłka nożna
 • Badmington
 • Tenis
 • Koszykówka
 • Maszyna eliptyczna
 • Na piechotę
 • Joga
 • Trening Siłowy
 • Trekking
 • Darmowy trening – zapewne chodziło o wolny

Przykład. Wybierając spacer ukazuje się serduszko informujące o Twoim tętnie. Masz wielki przycisk Go a poniżej są ustawienia. Masz wtedy Cel: czas, kalorie, odległość. Wszystko możesz spersonalizować.

Możesz zatrzymać, wznowić lub zrezygnować z ćwiczenia.

Fajne jest to, że w trakcie ćwiczeń masz opcję sterowania muzyką, w tym samym podmenu co widzisz dane na temat aktualnego, wybranego sportu.

Poniżej tryb Spacer w Lite vs Amazfit T-Rex. Szliśmy równo, robiąc podobne kroki. Może małżonka ciut więcej zrobiła niż ja, ponieważ jest niższa. Określam to jako prawidłowy wynik.

Moje tętno jest niższe ponieważ kilka razy w tygodniu chodzę na bieżni i zawsze pokazuje mi około 100 uderzeń na min oraz dodatkowo mam tabletki obniżające ciśnienie.

Inne dodatki

Stoper, kalkulator, znajdź telefon, budzik, MET (podsumowanie).

IP68. Napiszę tak, że bawiłem się pod wodą 😉 Wszystko działa do dziś.

Bateria

Dziwne. Producent napisał, że średnio powinien działać w trybie hybrydowym około 8-10 dni. Gdy go włączyłem miał 68%, po sześciu dniach stan spadł na 38%. Oczywiście zegarek był włączony, jakieś powiadomienia, zabawa itp. Czyżby można wykręcić lepszy wynik? Nie wiem, za krótko na pełne podsumowanie.

W samym standby mode ma wytrzymać do 30 dni.

Inne

Emotki. Tutaj producent zawiódł. Nie są ukazywane w zegarku. Szkoda.

Polskie znaki w wiadomościach. Są jak najbardziej wszystkie dostępne.

Wyświetlanie kontaku i sms. Działa, nie pokazuje się nr a zapisana nazwa. Sms jest czytelny ale nie odpiszemy na wiadomość z zegarka.

Restart i włączanie. Działa bardzo, bardzo szybko. Dosłownie kilka sekund i już jest znów aktywny.

Liczenie kroków. Mibro nie jest idealny. Machasz ręką i dodaje kroków. Pamiętam jak wcześniej to samo miałem z T-Rex-em. Teraz po którejś aktualizacji już tak się nie dzieje (Amazfit), więc zapewne trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na rozwój firmware.

Ekran

Tu chyba najlepsze w tym zegarku. Jest czytelny i nawet nie trzeba ustawiać jasności na maksymalną wartość. Porównywałem go z moim poprzednim modelem, czyli Mibro Color i jest dużo lepszy. Aha, nie jest cały wyświetlany ekran, jest ciut mniejszy niż cała koperta. Zaokrąglony, 2,5D. Na tarczy są umieszczone cztery kreseczki, nie wiem szczerze po co 😉 chyba dla wyglądu bardziej.

Widoczność w słońcu. Ustawienie na maks jasności. Zdjęcia nie odzwierciedlają rzeczywistości. Wg mnie jest lepiej i można odczytać wszystkie dane.

Jest i Always on Display. Jest ale nie w pełni działające. Tzn możesz ustawić wyświetlanie czasu w zakresie od 3 do 20 minut. Szkoda, że nie przez cały czas.

Sterowanie po menu

Możesz „smerać palcem” od góry – wtedy wchodzisz ustawienia. Dalej, możesz od przesunąć palcem od dołu – wtedy wchodzisz w wiadomości. Od lewej do prawej smerając masz różne funkcje, które możesz spersonalizować. Klikając natomiast przyciskiem masz wszystkie ukazane funkcje w formie obrotowego „koła”. Zobaczysz na filmie jak to działa.

Przewijanie. Chyba trzeba poczekać na jakąś aktualizację. Są niektóre podmenu, że działa to rewelacyjnie szybko i płynnie, ale czasami trzeba powtórzyć czynność drugi raz. Nie jest to uciążliwe, ale w moim Amazfit T-Rex każde kliknięcie uruchamia daną funkcję. Cóż, cena Mibro też jest inna 😉

Wymiary vs Amazfit T-Rex

Film

Dane

Nazwa: Mibro Lite

Wymiary: Średnica 43mm, grubość 9.8mm

Rozmiar opaski : Szerokość 20mm, długość 245mm

Waga: 48g (z paskiem)

Materiał: Metal + plastik + płynny żel krzemionkowy

Wyświetlacz: 1.3 cala Amoled HD, okrągły

Żywotność baterii: 8 dni dla trybu codziennego, 10 dni dla trybu podstawowego

Port ładowania: Magnetyczny port ładowania

Bluetooth: Bluetooth V5.0

Czujniki: czujnik tętna, czujnik Spo2, akcelerometr

Temperatura pracy: -20 ℃ ~ 45 ℃

Moim zdaniem

Tani, lekki, ładny smartwatch z naprawdę ładnym ekranem. To może się podobać. Ja akurat nie przestawiłem się na taki wygląd zegarka na mojej ręce ale moja druga córka już tak. Jej się podoba i to najważniejsze. W menu jest kalkulator i zapewne dlatego 😀

Ogólnie, jak producent zrobią wymagane poprawki firmware to uważam, że w tej cenie to dobra oferta na rynku.

Gdzie kupić?

Tutaj jest dostępny z wysyłką z Chin. Widzę że można wybrać dodatkowe paski jeśli ktoś chciałby zmienić 😉