Hej,

dziś mam taki gadżet, przyrząd do masażu szyi od marki #skg

Może wcześniej nie korzystałeś z tego typu urządzeń, więc postaram się trochę go przybliżyć.

Mój model, czyli 4098 działa w dwóch trybach pracy. W zestawie instrukcja i mokre ściereczki, kabelek USB.

Pierwszym z nich są elektrostymulacje mięśniowe EMS/TENS. Lekki prąd wydobywa się przez elektrody, które dopasowują się do twojej szyi.

Możesz ustawić różne tryby, z różną mocą. te największe są naprawdę mocne 😉 Jest ich w sumie 15.

Drugim trybem jest podgrzewanie. Temperatura wzrasta aż do 42 stopni, dzięki temu jest miłe uczucie ciepła. I również grzanie wydobywa się z tych elektrod.

Ale możesz też włączyć oba tryby naraz.

Wygląd

Materiał ABS, miły w dotyku.

Sterowanie

Jest dziecinnie łatwe. Jest dedykowany pilot, który można nałożyć na masażer, tak aby nie przeszkadzał. Jest z magnesem, więc trzyma się obudowy. Włączasz dużym przyciskiem na obudowie. Wtedy ustawiasz pilotem.

Ładowanie

Użyty wtyk micrUSB, co w dzisiejszych czasach jest trochę słabe. Ale ok. Ładowanie trwa około 4 godzin a masażer wytrzyma około tygodnia, gdy używasz go przez 30 minut dziennie. Wbudowania bateria ma pojemność 1500mAh.

Zastosowanie

Powiem szczerze, że musiałem go podarować dalej, ze względu na jedną prostą przyczynę. Okazało się, że moja szyja nie toleruje żadnego nakładania, dotykania, no po prostu czuję dyskomfort, jakbym nosił jakąś obrożę 🙂

Ale ale, mój brat często podróżuje autem i okazało się, że dla niego ten masażer jest idealny. Najczęściej korzysta z funkcji „grzania” czyli ciepełka. Twierdzi, że to go relaksuje w czasie prowadzenia samochodu.

Oprócz tego, stale ćwiczy na siłowni i przyrządu używa po treningu w formie EMS/TENS.

Stwierdził, że dla niego to super gadżet.

Waga to tylko 160 gram, więc nie odczuwasz jego ciężkości.

Zapewne sprawdzi się dla osób, które pracują przy laptopie/komputerze, gdzie cały czas napinane są mięśnie szyi.

Pamiętaj, że możesz też użyć jakiegoś żelu, lub zwilżyć szyję dla lepszych efektów.

Ja jedynie pozostaje z moim uniwersalnym masażerem on Yunmai 🙂

Dane

Gdzie kupisz

W sumie teraz nie jest tanio. Ja kupowałem na wyprzedaży jak był za 60 zł i czasami jest promocja z tego linku na aliexpress. Teraz na allegro jest za 199 zł lub niższy model na allegro (tutaj) możesz zainwestować w podobny ze sklepu banggood za około 60 zł z kodem: BG287781 z magazyny Czech, już z wliczonym VAT-em 😉