Hej,

tu miboy 😉

Dziś informacja na temat nowej wersji robota sprzątającego, mianowicie modelu SE. Wersja na 2021 rok, czyli ten co już mamy 😉 wprowadza kilka udogodnień w odkurzaczu a cena tak drastycznie nie wzrasta. Ale po kolei.

VIOMI. Założona w 2014 roku, firma IoT notowana na Nasdaq w Chinach, jedna z pionierskich firm 5G IoT z 4 działami rozwoju i fabrykami w Chinach. VIOMI zaufało już 5,1 miliona rodzin na całym świecie, oferując ponad 60 rodzajów inteligentnych urządzeń, takich jak roboty odkurzające, oczyszczacze powietrza, oczyszczacze wody, inteligentne telewizory i inteligentne lodówki. Jako czołowa firma należąca do ekosystemu Xiaomi, wszystkie produkty VIOMI można kontrolować za pomocą aplikacji Mijia, do czerwca 2021 r. VIOMI SE sprzedał już ponad 22000 sztuk na całym świecie.

Ja w zeszłym roku testowałem i używałem już SE – recenzję opisałem tutaj – https://miboy.pl/2020/09/27/viomi-se/

Dla mnie spisywał się dobrze, może nie rewalacyjnie, bo stare powiedzonko mówi – Cena czyni Cuda – ale w tym przypadku chodzi o to, że w tej cenie otrzymujesz poprawnie działającego pomagiera a jeśli chcesz więcej to musisz dopłacić.

Dla wielu osób, do mieszkania sprawdzi się idealnie, natomiast dla osób, które mają bardzo duże powierzchnie, to będzie jej brakowało, bo bateria nie starczy na jednorazowe sprzątanie, no chyba że poczekasz aż się podładuje i ponowi pracę. Jeśli jesteś poza domem, w ciągu dnia to i na dodatek w pracy, to też go nie przekreślał, bo gdy wrócisz to będzie git.

Dla przypomnienia VIOMI SE można zaliczyć jako lepszy model aniżeli Xiaomi MOP Pro. Jeśli nie wiesz czemu to już opisuję. Xiaomi MOP Pro nie ma multimap i występuję (lub nie) problem z podajnikiem wody. Chodziło o to, że woda zbierała się na tacce i mogła uszkodzić czujnik, odpowiedzialny za dawkowanie. W modelu SE ta przypadłość nie istniała. Pojemnik 2 w 1 działał prawidłowo jak i multimapy. Jednak SE nie miał kilku ficzerów aż do teraz.

Model 2021 upgraded Version posiada:

 • nowy system LIDAR do skanowania pomieszczeń – został przebudowany i ma być dużo lepiej – może uda mi się sprawdzić 😉
 • Obsługę Google Home, czyli Asystenta Google oraz Amazon Alexa
 • Obsługę do 5 map i 7 haromonogramów, wcześniej bodajże były 3 mapy,
 • 11 pakietów głosowych, min innymi język polski,

Co jeszcze zyskujesz?

Funkcje takie jak:

 • Sprzątnie po wyznaczonych miejscach, pokojach oraz poziomach,
 • Aż do 7 harmonogramów, które możesz ustawić sobie w APP Xiaomi Home w lokalizacji Polska oraz w języku polskim,
 • Pojemnik 2 w 1 – 300 ml brudu i 200 ml wody – to już było w modelu SE,
 • Oczywiście mopowanie na Y – to już było i jest znane wielu osobom 🙂
 • Strefę bez sprzątania oraz wirtualne ściany,
 • Posiada aż 12 różnych czujników pracy urządzenia takich min jak: sensor baterii, wylewki wody, kół, żyroskopu itp.
 • Nowy algorytm w czujniku przednim do omijania nietypowych przeszkód,
 • Pokonuje progi do 2 cm oraz ma czujniki zbliżeniowe aby nie obijać mebli itp.
 • Oczywiście ma czujniki krawędziowe, automatyczny powrót do bazy i oferuje cichą pracę,

Gwarancja jakaś jest?

Aby zapewnić lepsze wsparcie posprzedażowe, oficjalny sklep VIOMI Aliexpress utworzył centrum obsługi technicznej w dzielnicy przemysłowej Bruchsal, Badenia-Wirtembergia w Niemczech, z własnym magazynem o powierzchni 3000 metrów kwadratowych i biurem o powierzchni 400 metrów kwadratowych. Poza tym dwa inne centra serwisowe, odpowiednio w Niemczech i Polsce, zapewniają natychmiastową reakcję na zgłoszenia naprawcze klientów w Europie.

Oficjalny sklep VIOMI na Aliexpress obiecuje zapewnić konsumentom bezproblemową obsługę posprzedażną w krajach europejskich. M oferować informacje techniczne, porady i wskazówki w czasie rzeczywistym. Ponadto gwarantowana jest bezpłatna wymiana na nowego robot odkurzającego, gdy nie będzie możliwości jego naprawy tylko wtedy, gdy zamówienia będą realizowane z oficjalnego sklepu VIOMI na Aliexpress. Gwarancja dostępna jest aż do 5 lat w zależności od usterki (info poniżej).

Więcej informacji tutaj na stronie VIOMI sklepu na Aliexpress.

Gdzie dokonasz zakupu?

Tutaj go kupisz z polskiego magazynu w Oficjalnym Sklepie VIOMI na Aliexpress. W dniach 21.06 do 25.06 użyj kodu: SEUPGRADE za 236 zielonych.

A tutaj wersja SE i tutaj, oczywiście z magazynu polskiego.

Pamiętaj o kodach zniżkowych, bo właśnie ruszyły promocje i ma być bardzo niska cena 🙂 Zgłoś się kody do kolegów na Facebooku lub do mnie.

Specyfikacja:

Model: SE Upgraded Version
Certyfikacja: CE
Moc (W): 33W
Napięcie (V): 100-240 v
Siła ssąca (pa): 2200Pa
Bateria: 3200mAh do 2h pracy ( w zależności od trybu)
Ładowanie: do 4h
Głośność (dB): 65-72dB (zależy od trybu)
Sprzątanie: do 200㎡
Filtr: HEPA
Wymiary: 35 cm x 9,45 cm
Waga: 4,4 kg