Hej,

Od marki #youpin na testy z super zniżką 🙂 otrzymałem nowiuśkiego #smartwatch -a. Pisałem do nich kiedyś, że mógłbym sprawdzić jak działają ich zegarki. Nadarzyła się właśnie okazja, bo córka chciała wymienić swojego #miband -a na coś innego a producent akurat wypuszczał swoje najmłodsze dziecko. No i tak go pozyskałem, jeszcze w dniu jego światowej premiery. Aha, nie, na #wyprzedazgarazowa on się nie pokaże o czym napiszę na końcu.

Paczka

Mój smartwatch leciał bezpośrednio od operatora platformy sprzedażowej youpin który ma więcej produktów do zaoferowania, znanych z naszego rynku jak smart zegarki Haylou, smart wagi Yunmai itp. Czyli #mibro to ich niezależny produkt w ofercie.

Ty, na chwilę obecną możesz go zakupić z ich oficjalnego sklepu na aliexpress lub z ich oficjalnej strony, gdzie masz możliwość płatności przez PayPal. Cena to około 120 zł.

Kabel do ładowania. Przykładasz, podłączasz pod ładowarkę i śmiga.

Więcej na filmie.

Wygląd

Nie będę się rozpisywał aż nadto, jeśli widziałeś wcześniej Haylou Solar to są podobne z wyglądu/bryły. Mibro ma natomiast większy ekran bo 1,57 cala. Jest metalowy + ABS + gumowy pasek.

Waga

Nie jest ciężki. Nosiłem go 1 pełen dzień. Córka ma od kilku dni na ręce. Nie skarży się na temat jego wagi.

Pasek

Sztuczny materiał silikonowo – gumowy. Łatwo się zapina i zakłada zarazem. Nie pojawiły się u mnie ani u niej jakieś podrażnienia. Teraz kupując można otrzymać gratisowy pasek albo wybrać inny niż czarny kolor. A jest do wyboru: lekko różowy, niebieski, zielony i szary. Ma metalowe zapięcie i napis MIBRO na ograniczniku paska.

Język zegarka

Po włączeniu zegarka przyciskiem, na liście języków ukazany jest polski. Klikasz i jest. Czasami zdarzają się błędy w tłumaczeniu. Jednakże uważam że jest na plus. Aha, gdy zrobisz update zegarka, to znów trzeba wybrać polski język.

Aplikacja

Ja testowałem na systemie Android. Do pobrania w Google Play jako Mibro Fit. Bardzo łatwo przebiega sparowanie zegarka z apką. Musisz mieć włączony Bluetooth. Po kilku chwilach od rejestracji konta (prowadzi krok po kroku) następuje łączenie z zegarkiem. Śmiem twierdzić, że samo parowanie działa dużo szybciej niż w moim T-Rex od Amazfit, którego używam na co dzień. W opcjach zmian tarczy na dole pojawia się też wyraz w języku chińskim ale nie przeszkadza to w ich wyborze.

Tak to wygląda.

Funkcje

Najważniejszą wg mnie jest poziom nasycenia tlenem – Sp02 – działa poprawnie, jeśli można tak określić w tego typu urządzeniach. Wiadomo, że nie jest to profesjonalny.

Pomiar trwa 20 sekund i pokazuje wynik, jednakże po następnych 10 sekundach zmieniają się wartości na te ostateczne, więc trzeba przyjąć że musisz poświęcić około pół minuty na dane.

 • pomiar tętna,
 • ćwiczenia relaksujące: oddechowe – rewelacja 🙂 pokazuje się ikonka, startujemy i oddychamy,
 • personalizacja tarcz, fajnie że jest ich dużo do wyboru, oprócz tego można wrzucić własne wraz z opcją ustawienia po której stronie ma być godzina,
 • informacje o śnie – sorki nie testowałem a córka nie śpi z zegarkiem,
 • 5 ATM = 50M, zegarek odporny na częsty kontakt z wodą, częściowe zanurzenie, pozwala na użytkowanie go podczas pływania, jednakże bez skoków do wody i nurkowania – tyle wyguglowałem 🙂
 • funkcje sportowe, nie jest ich za wiele bo 15 ale są takie jak:
 • kontrola muzyki – tak działa, sprawdzałem – YouTube lub muzyka ze smartwatcha,
 • Alarm/budzik
 • Sterowanie spustem migawki w smartfonie – tak działa, sprawdzałem, musisz potrząsnąć zegarkiem i po chwili robi się fotka 🙂
 • rusz dup…no tyłek,
 • przypomnienie o piciu wody 🙂 to dla mnie nowość,
 • pogoda,
 • skrót do swoich apek,
 • timer,
 • minutnik,
 • kalkulator

Tak to wygląda live a w funkcjach sportowych jest więcej opcji modyfikacji. Na filmie będzie lepiej widać.

Menu

Mamy kafelki, jednym się podoba innym nie. Samo przewijanie jest płynne oraz aktywowanie funkcji. Jedynie są lekkie opóźnienia w przewijaniu pod menu, które pokaże na filmie. No tam będzie najlepiej widać jak się poruszać, używać górnej belki, przełączników, dodatkowych swoich funkcji.

Powiadomienia

Od razu zacznę co jest do poprawy? Jak dla mnie brakuje powiadomień z Messengera lub własnych aplikacji ze smartfona. Oprócz tego w sms-ach nie ma emoji.

Działają za to bezproblemowo:

 • powiadomienia połączeń – jest opcja odrzuć lub wycisz,
 • powiadomienia sms, z polskimi końcówkami,
 • powiadomienia o ruchu

Bateria

Tak jak producent opisuje, smartwatch powinien wytrzymać do 10 dni. I tak jest, tzn jeszcze nie minęło 10 dni odkąd go mam ale patrzyłem jak uciekają procenciki przez cały dzień. Gdy przyszedł miał 50+ procent, parowanie, aktualizacja, zabawa itp – w momencie wpisu starczyło to na 6 dni. Gdy będziesz używał(a) z funkcjami sportowymi, to ten czas się zmniejszy.

Ładowanie: w 5 minut podładował się o 5%, 21 minut = 33%, 33 minuty = 44%, i tak dalej. Czas ładowania około 70 minut.

Ekran

Nie rozczarowuje. Jak pisałem wyżej ma 1,57 cala i ma dopisek HD. Jest pokryty specjalną powłoką, która nie ma pozostawiać śladów palców. Trochę w tym prawdy, bo nie widać aż nadto gdy się smera po ekranie.

Wyświetlane dane są czytelne ale może dla niektórych osób problemem może być za mała czcionka. Testowałem czytelność w słońcu i jest dobra. Nie miałem problemów aby odczytać podstawowe dane, chociaż czasami na czarnym tle było gorzej. Ale wystarczy ustawić podświetlenie na maksymalne.

Poniżej ustawione podświetlanie na tym samym poziomie co opisywany wcześniej https://miboy.pl/2021/03/07/amazfit-gts-2-w-wersji-desert-gold/ Amazfit GTS 2 vs Mibro.

Film

Dane

Porównanie z innymi

Link

Tutaj jest dostępny

Moim zdaniem

Ja osobiście nie preferuje takiego wyglądu smart zegarka, wolę bardziej sportowe. Nawet córka mi powiedziała, że mi nie pasuje jak go testowo nosiłem 1 dzień. Dlatego nie chce go oceniać wizualnie, bo każdy jest inny i ma swoje kryteria piękna.

Co do funkcji dostępnych za 120 zł. Jest ich sporo. Na pewno fajną alternatywą jest dla Mi Banda 6 lub Amazfita 5 bo mają zbliżone opcje monitorowania, powiadomień itp. ale Mibro ma wygląd zegarka. Dlatego jeśli szukasz czegoś pomiędzy Amazfit BIP a smart opaskami ale nie koniecznie GPS jest dla Ciebie najważniejszy, to uważam że możesz wziąć go pod uwagę.

Mibro zostaje u nas. Córka od razu, gdy go zobaczyła spytała czy będzie jej. A gdy zobaczyła dla niej najważniejszą funkcją, jaką jest kalkulator to już nie było odwrotu abym jej go nie podarował.

#smartwatch #mibro #youpin #test #recenzja #zegarek #5atm #hd #aliexpress #miboy #miboytestuje #amazfit #miband6 #band5