Hej,

i znów walczę z lampami w domku. W sumie ich trochę już posiadam, poczynając od tych nie połączonych z Xiaomi Home jak opisywałem tutaj https://miboy.pl/2018/10/01/yeelight-lampa-z-sensorem-ruchu/ oraz tych „mądrych” – Yeelight 320 https://miboy.pl/2019/03/01/xiaomi-yeelight-ylxd01yl-smart-lampa-led/

i Yeelight Meteorite https://miboy.pl/2019/10/21/xiaomi-yeelight-meteorite-led-smart-lamp/ i taką też mam w sypialni z wentylatorem https://miboy.pl/2020/10/30/miboytestuje-yeelight-ylfd001-smart-lampa-led-i-wentylator-2-w-1/

a w przedpokoju mam taką Yeelight 480 z gwiazdkami https://miboy.pl/2019/03/09/xiaomi-yeelight-jiaoyue-ylxd05yl-480-lampa-led/ a taką posiadałem ale jedna osoba z mojego FP mi ją odebrała 😉 był to model Yeelight 650 https://miboy.pl/2018/01/29/yeelight-jiaoyue-650-ambient-lighting-led-ceiling-light-lamp/

Mam również do kolekcji taką lampę stojącą ale nie opisywałem jej https://www.facebook.com/1806095483043983/photos/a.1806117363041795/2613108802342643 no dobra bo trochę od tematu 😉

Teraz w Promocji z Oficjalnego Sklepu z magaynu w Polsce na Aliexpress(klik) za jedyne 364 zł tutaj https://bit.ly/3eD1I8g z specjalnym kodem na start: EVE6YKG8FT08 🙂

Na szybko, córka w swoim pokoju ma takie ledziki Yeelight https://miboy.pl/2018/01/22/xiaomi-yeelight-smart-light-strip/ ale lampę miała w formie żyrandola. Najwidoczniej rośnie i potrzebuje zmian (projektor Mijia przecież sprzedała). Jako że miała kaskę i widziała że nowa lampa ma Ambilight, sterowanie przez Google Home oraz pilotem to poprosiła mnie o zakup. Były dostępne kupony sprzedawcy oraz kody od kolegów z Fan Page-u więc ją tak zrobiłem 🙂

Paczka

Płaciłem 90$ (360 zł) w promocji (teraz masz też ten aktywny już kod dla wszystkich) więc jest mega dużo taniej niż w Polsce (549-599 zł). Magazyn Polska, więc szybka dostawa w 3 dni. Dostarczył kurier DPD. Poniżej kartonik i certyfikaty + info.

Otwieram

W środku znajduje się lampa, baza, pilot, instrukcja i wkręty.

Instrukcja jest całkowicie po polsku, ponieważ to lampa globalna, która jest dostępna również w naszych sklepach.

Pilot

Działa na Bluetooth. Baterii w środku nie było. Musisz dodać 1 x CR2032.

Parowanie pilota

Opisane w instrukcji ale podam też tutaj. Musisz podłączyć lampę. Włączyć ją przyciskiem na ścianie. Teraz masz 60 sekund aby przycisnąć na chwilę te guziki: OFF i M. Gdy będzie udane połączenie to lampa „zamruga” czyli się rozjaśni i ściemni.

Parowania nie musisz robić po dodaniu do apki a zaraz na początku – tak jak ja właśnie. To informacja dla tych, co nie chcą używać jej jako Smart, a znam takie osoby i rozumiem ich decyzję – mój brat tak ma 😉

Dwie wielkości do wyboru

Przed zakupem najpierw rozważ wersję jaką potrzebujesz, czyli większą lub mniejszą.

W zależności od pomieszczenia możesz wybrać model 450 (495 mm) lub 550 (598 mm). Ta moja powinna być dostosowana do oświetlenia pomieszczenia maksymalnie o wielkości pomiędzy 15-25m2 a większa dedykowana jest na 25-35 m2.

Instalacja

Jest dziecinnie prosta. Od kilku lat, jak pisałem wyżej mam lampy yeelight. Ogólnie one mają mają specjalny system instalacji, polegający na tym, że tylko podłączamy niezbędne kabelki oraz bazę – na kilka wkrętów. Wygląda to tak.

Podłącz kabelki w te szczeliny. Jak nie wiesz które kolory to zerknij na intrukcję.

Zamontuj bazę. Ja użyłem kilku wkrętów. Lampa nie jest ciężka więc nie spadnie.

Wciśnij lampę w miejsce „bolca” w bazie. Trzeba trafić 🙂

Gotowe! Aha, przy demontażu masz Po bokach takie przyciski. Wystarczy je przesunąć jednocześnie i lampa się opuści.

TIP. Baza ma specjalne połączenie z lampą (bolec), dzięki któremu wystarczy że ją wciśniemy i już jest aktywna.

Podkreślę ponownie że fajne jest to, że ta baza jest uniwersalna, czyli możesz podłączać do niej inne lampy z serii yeelight, które są tak połączone np. starsze modele jak 320, 450, 480, 650 itp.

Sterowanie

Masz kilka opcji.

 1. Opcję bez smart, czyli kontrolujesz tylko włącznikiem na ścianie. Zapali się i zgaśnie. Nie ma problemu.
 2. Pilotem na Bluetooth (czyli nie potrzebuje być skierowany wprost w lampę) musi być już aktywny włącznik na ścianie aby móc ją kontrolować. Wtedy włączasz/ wyłączasz, ustawiasz natężenie, jasność oraz tryb jak zimne/ciepłe światło. Tryb noc lub słońce. Nie można kontrolować Ambilight.

3. Sterować przez Wifi/LTE poprzez aplikację Xiaomi Home/Yeelight/Samsung Smarthings/Apple HomeKit/IFTTT. Tutaj masz rozbudowane opcje. Moje będą ukazane poniżej we wpisie w przypadku Xiaomi Home, gdzie możesz tworzyć sceny z innymi urządzeniami.

IFTTT

Yeelight App

4. Głosowo poprzez Asystenta Google/Alexa. Poniżej gdy ją dodałem do Google Home. Jeśli ją nie znajdzie, to najpierw utwórz konto Yeelight. I połącz konto Yeelight z google Home.

5. Smart włącznikiem ściennym, naklejanym lub podtynkowym. Taki jeden z nich, naklejany, prosty on/off opisywałem przy lampie Yeelight 650. Ale teraz pojawiły się nowe – tutaj możesz zerknąć na te produkty (klik).

Ambilight

Ten model ma dodatkowe, górne LEDY- RGB w opcji 16 mln kolorów. Bardzo fajnie to wygląda. Może być włączone główne źródło światła jak i te dodatkowe. Może działać również niezależnie. Zobacz poniżej jak kontrolować w APP.

Działa niezależnie lub jak wolisz wraz z światłem głównym. Możesz też ustawić, że zawsze będzie się załączała lampa – włącznikiem na ścianie – w trybie podwójnym. Wszystko zależy od Ciebie.

Ogólnie możesz je włączać z oświetleniem głównym – jako mocne, słabe, światło i zimna i ciepła barwa. Może też być wyłączone główne i pozostawić samo ambilight, z większą lub mniejszą jasnością oraz swoją barwą. Kombinacji trochę jest.

Sceny pracy lampy

Ustaw sobie zdefiniowane z apki lub stwórz własne. Poniżej co i jak 😉

Kontrola

Ogólnie w apce (przykład Xiaomi Home na Android) kontrolujesz dwie opcje świecenia lampy. Główne i dodatkowe. To pierwsze to jasność, moc, tryb słońce i księżyc oraz zdefiniowane tryby jak poniżej.

Zabawa z ambilight wygląda jak poniżej. Smyrasz po ekranie i nadajesz moc i kolor, powtórzę się że wszystko zależy od Twoich preferencji.

Ustawienia

Tutaj możesz:

 • opóźniać włączenie,
 • harmonogramy pracy,
 • światło nocne (gdy jest włączona, to zmieni się jasność),
 • oświetlenie stopniowe (nowość) – gdy włączysz to „nie bije po oczach),
 • ustawić domyślny stan – aby po wył/wł ze ściany będzie zapamiętane ustawienie świecenia,
 • Automatyzacja – dodać smart sceny z innymi produktami w apce,
 • sparować z dodatkowym kontrolerem (opcja FLEX),
 • sparować pilot,
 • zmienić nazwę

Jasność

Lampa jest bardzo jasna. Nie zawiodłem się i tym razem. Ogólnie dawno temu pisałem, że ta marka współpracuje z Philips. Oczywiście wszelkie dane zostały usunięte ponad 4 lata temu. czy tak jest do dziś? Nie wiem. Ale wiem że tak było. Oczywiście wiele osób się ze mną nie zgodzi, ale nie będę się powtarzał….Ja wiem że przygodę z yeelight zaczynałem jako jeden z pierwszych, gdzie żarówki/lampy Philipsa i Yeelight oraz Xiaomi działały w apce Philipsa 😉 Podobnie było z Soocas i Philipsem – Soocare/Sonicare ale to nie temat na dziś.

Inne

Lampa nie powinna przyciągać kurzu ani owadów. Szczerze?Poprzednie lampy też miały to opisane w specyfikacji. Po okresie kilku lat użytkowania stwierdzam, że nie jest tak do końca, więc nie patrz na to jako dodatkowy ficzer 😉

Film

Specyfikacja

Tutaj mała poprawka. Na kartoniku jest info o 4000 lm 🙂

Mniejsza i większa – porównanie

Tu kupiłem

Tutaj kupowałem za 364 zł (gdy nie był dodawanyVAT) a tutaj jest teraz – na allegro za 469 zł.

Czy polecam?

Tak, następna lampa do serii. Ale ma minusiki. W specyfikacji jest błędnie wprowadzająca informacja, że jest dostępne BLE.

BLE jest to bramka, dzięki której mamy podgląd na inne urządzenia Bluetooth. Jednak w tym modelu i z tą wersją firmware nie jest to widoczne. A powinno być tak:

Następnie co zauważyłem to, że opcja włączania podświetlanie Ambilight w apce działa z opóźnieniem. Nie wiem czy przez serwery, ponieważ ja akurat korzystam z China a może coś z oprogramowaniem. A może na lokalizacji Polska nie ma problemu?

Reasumując, wiesz że jestem obiektywny. Ją mogę polecić. Inne, (tych co nie mam) nie, ponieważ dostawałem informację zwrotne, że np. buczy 🙂 Tutaj nic takiego nie występuje.

#miboy #miboytestuje #xiaomi #smart #yeelight #arwen #aliexpress #mijia #lampa #chiny #miboy.pl #google