Hej, i tak, znów testuję nową szczoteczkę od Oclean 🙂

Jednak tym razem producent zauważył że lubię ich firmę i wysłał mi dwa tygodnie temu ich najmłodsze dziecko w celu sprawdzenia oraz przekazania Tobie moich prywatnych odczuć. Co oczywiście uczynię.

Jak pamiętasz miałem ich wiele przez ostatnie lata (na końcu wpisu podam wszystkie linki) i wciąż szukam tej idealnej. Kurczę brzmi jakbym był wciąż niezdecydowany która to będzie. Heheh i tak jest. Co rusz nowe technologie są wprowadzane, dochodzą udoskonalenia i modyfikację.

Firmę Oclean już znasz, nie będę się rozpisywał o jej podboju rynku. Wiesz że, jest w Polsce często a może nawet pokuszę się o najczęściej wybieraną szczoteczką soniczną na rynku. Oczywiście są zwolennicy jak i przeciwnicy. Są również osoby, które zdecydowały się na zakup a później stwierdziły, że to nie to. Daleko by nie patrzeć, moja małżonka zastąpiła Oclean One na standardową. Po prostu jej zęby i dziąsła są za wrażliwe, nawet gdy miała ustawiony najniższy poziom. Wróciła więc do standardowej. Moje dzieciaki się przyzwyczaiły i do dziś dnia korzystają z sonicznych.

No dobra wstęp przygotowany, to teraz zaczynam prezentować X Pro Elite. Zadasz mi zapewne pierwsze pytanie, czy jest to rewolucja czy ewolucja? To już odpowiadam, jest to ewolucja. Ale od początku.

Paczka

Jak wspomniałem na wyżej, nie był to zakup a produkt na testy abyś mógł w chwili debiutu na rynku poznał ten model. Dlatego linki do zakupu, o ile się zdecydujesz zostaną podane na dole wpisu lub tutaj (KLIK)

Co w środku

Porównując ją do siostry, czyli modelu X Pro, samo pudełko już wygląda inaczej.

Certyfikaty: FDA, FC, IC, CE, EAC, PSE, ROHS i IPX7.

Zerkam do wewnątrz pudełka.

Jest i książeczka a w niej informacje po polsku 🙂

Dalej mamy ładowarkę indukcyjną podłączaną na USB oraz uchwyt do powieszenia na ścianie. Zauważ, że ładowarka jest z taką gumową nakładką. Dzięki niej następuje też oczywiście ładowanie ale głównie chodzi o to aby równo stała. Nie chcesz jej używać? Nie musisz, zdejmij ją i schowaj.

Uchwyt na ścianę.

A teraz sama szczoteczka. Kolor jej określam jako „marmurkowy” no chyba nie znam się, i ma takie małe wypustki na całości.

Po włączeniu jest język angielski, ale zaraz poniżej poczytasz że po synchronizacji w APP pojawia się język polski.

Oczywiście przetestowałem i podłączyłem ładowarkę do powerbanka. Działa ładowanie 🙂 I nie ważne czy w silikonku czy bez.

Zauważ że końcówka jest inna. Ma z tyłu performację do czyszczenia języka.

Ekran

Jest dotykowy. Pamiętasz ten z Oclean X lub X Pro? I tym razem jest ten sam. Jednakże oprogramowanie całkowicie zostało napisane od nowa. Nie mamy już dziesiątek menu/podmenu a dosłownie cztery. Teraz wystarczy, że gdy nie używasz APP a chcesz zmienić tryb na szybko, to zrobisz to w kilka sekund. Uważam że to jest na plus. Ogólnie napisy się powiększyły, wybór przyciskiem i czułość jest to wszystko na plusik. Minusem jest to, że nie ma na ekranie Dzień dobry ale za to jest stan baterii 🙂

Aplikacja Oclean

Standardowo aplikacja Oclean jest dostępna w sklepie Google i na iOS. Jest całkowicie spolszczona już od pewnego czasu i nie ma z nią problemów w trakcie obsługi.

Zarejestruj się lub zaloguj. Podaj wszystkie dostępne dane. W app możesz mieć kilka produktów. Przełączając się pomiędzy nimi masz dostęp do zarządzania, zmian, aktualizacji itp.

Na pulpicie głównym dodajesz szczoteczkę, mając włączony Bluetooth w smartfonie i najlepiej też lokalizację – GPS. Klikasz o prawej stronie i następuje jej wyszukanie.

A tak wyglądają funkcje. Ogólnie masz zdefiniowane tryby lub wybierasz samej/samemu jaki Ci najbardziej odpowiada. Ustalasz czas, moc i tryb.

Tutaj w Moje urządzenie najlepiej ustawić przyśpieszenie Bluetooth, Przypomnienie o zmianie obszaru oraz Redukcję częstotliwości podczas nadmiernego nacisku. Ta funkcja działa, przykładając mocniej szczoteczkę do zębów zmienia się jej siła.

Dodatkowo Synchronizuj czas oraz Informacje o szczoteczce i Aktualizacja.

Błędy językowe na wyświetlaczu.

Tak jak widzisz, są dostępne podstawowe funkcje, większe literki oraz cyferki.

Poniżej vs X Pro.

Jeśli nie pojawił się język polski to zmień go w APP.

Rozwiązanie na błędy języka polskiego na wyświetlaczu.

I co teraz? Producent przewidział szybki reset. Wystarczy, że przytrzymasz 8 sekund przycisk, nastąpi restart i już wskakuje prawidłowe wyświetlanie na ekranie 🙂

Aktualizacja Firmware

W tej chwili pojawiła się już aktualizacja oprogramowania, co wprowadza:

  • ekran się „zapętla”

Aktualizacja wciąż jeszcze nie naprawiła błędu z prawidłowym wyświetlaniem aktualnej godziny.

Pojawiła się nowa wersja oprogramowania, która min. usunęła zegar z ekranu szczoteczki. Reszta poprawek to optymalizacja.

Bateria

Tak to przedstawia producent.

Pierwsza na świecie elektryczna szczoteczka do zębów z funkcją szybkiego ładowania Qi 2.0.
3,5 godziny bezprzewodowego ładowania dla pełnego naładowania +
35 dni ciągłego użytkowania.

Pojemność baterii 800 mAh. Przy 2 szczotkowaniach po 2 minuty dziennie
bateria może wytrzymać 35 dni.
Na poziomie 1 intensywności może trwać nawet do 45 dni.

Mogę jedynie napisać, że do dnia recenzji, tj 12 dni poziom naładowania spadł do 69%.

Ładowanie indukcyjne

No to następny ficzer na plusik. Teraz możesz użyć do jej naładowania wszelakiej dostępnej ładowarki indukcyjnej. Ja nie mam w rodzinie smartfona z tą opcją ładowania ale mam lampkę nocną od yeelight i ona ładuje 🙂

Oclean X Pro Elite jest kompatybilny z większością popularnych modeli ładowarek bezprzewodowych, tak opisuje producent.

Lampa do testów: Yeelight YLCT03YL Pro z ładowaniem indukcyjnym (klik)

Szczotkowanie

Najpierw ustal tryb i czas pracy, czy to w APP czy na ekranie. Zacznij przykładać końcówkę do zębów a ona zacznie pracę. Co 30 sekund dostaniesz powiadomienie wibracją o zmianie miejsca mycia. Za zaczynam od przodu, później lewa cześć, prawa, od wewnątrz dół i kończę górą. Średnio „zdobywam” od 82 do 99 punktów 😉 Aha w międzyczasie gdy szczotkujesz to pokazuje się pozostały czas do zmiany strefy a na końcu zobaczysz podsumowanie. Według mnie bardziej czytelne, ominięte strefy były ukazane w X Pro – na czerwono bodajże, tu jest inny kolor. Oczywiście dokładniejsze dane zobaczysz w apce.

Tutaj zerknij sobie jakie masz osiągnięcia. Aktualizacja danych na pulpicie głównym – przeciągnij z góry na dół.

System WhisperCleanTM 2.0

Jest to technologia aktywnej redukcji szumów ultradźwiękowych.
Oclean X Pro Elite wykorzystuje wysokie sygnały o częstotliwości powyżej 20000 Hz do napędzania silnika, w połączeniu z tłumieniem szumów
algorytmów, dźwięk generowany przez silnik jest tłumiony, utrzymując poziom hałasu na minimalnym poziomie podczas szczotkowania.


Technologia redukująca hałas podczas pracy do mniej niż 45 dB, co odpowiada cichym szeptom.

Zapewne tak jest cicho, gdy jest ustawiony najniższy poziom. U mnie wyglądało to następująco.

Co jeszcze

Zastosowano czujnik w Elite, dzięki czemu podnosząc ją podświetla się ekran, pokazując czas a później moc szczotkowania. Trwa to około 16 sekund. Czy to wpłynie na czas baterii? Wątpię. Strumień wody nie przełącza funkcji jak to było w X Pro. Aha w nowej wersji oprogramowania możesz wcisnąć przycisk główny i zrobisz pauzę.

Różnice vs Oclean X Pro

Po krótce. Cichsza, łatwiejsza w obsłudze, ma ładowanie indukcyjne. Dostępna w nowym kolorze. Bardziej kolorowy ekran. W szczegółach opisałem wyżej. Ale zauważ że nie użyjesz ładowarki od X, czy X Pro. Ona po prostu nie działa.

Końcówki są jak najbardziej kompatybilne. Wszystkie od Oclean.

Rozmiary szczoteczek są takie same.

Dane

Nazwa produktu: Oclean X Pro Elite
Wymiary : 2,4 cm * 2,4 cm * 24,8 cm
Waga: ok. 110g
Kolor: popielaty matowy
Ekran: kolorowy ekran dotykowy LED
Główka szczoteczki: Dupont
Ocena wodoodporności: IPX7
System operacyjny: Oclean Os
Czujnik: żyroskop 6-osiowy
Pojemność baterii: 800 mAh
Ilość trybów: 32 w trybie czyszczenia

Napięcie ładowania: 5 V.
Prąd ładowania: 0,6 A.
Poziom hałasu podczas pracy: mniej niż 45 dB
Maksymalny moment obrotowy: 220 gf.cm
Maksymalna częstotliwość: 42000 obr./min, silnik bezszczotkowy Maglev 2.0


Funkcje aplikacji: Udostępniaj różne plany szczotkowania, niestandardowe plany szczotkowania, raporty szczotkowania; Połączenie Bluetooth,
przełącznik (automatyczny czujnik ciśnienia), synchronizacja czasu, przesyłanie planów, plany niestandardowe, raporty tygodniowe, miesięczne naciskanie, urodziny i życzenia świąteczne itp.

Moje odczucia

Wiesz, że nigdy wcześniej nie zachwalałem czegoś, co po prostu nie jest czymś wyjątkowym. I nie będę tego robił. Opiszę jak jest.

Testując ją przez dwa tygodnie, mogę napisać że:

  • to prawda jest cichsza,
  • lepiej się ją trzyma vs X Pro, bo ma jakby takie mikro wypustki,
  • łatwiej się obsługuję ekran, ponieważ producent usunął wszystkie niepotrzebne funkcję i bardzo, bardzo uprościł obsługę,
  • teraz zatwierdzamy wszystko jednym przyciskiem, tym centralnym od włączania,
  • fajnie że automatycznie podświetli się gdy ją podniesiesz,
  • ładowanie indukcyjne działa z innymi ładowarkami,
  • ekran jest jaśniejszy i są większe litery i cyfry,
  • końcówka ma delikatniejsze włosie,
  • szkoda że nie ma powitania na ekranie

A teraz ciekawostka. Jak pisałem wyżej, np. z ekranu zniknęła funkcja zegara ale widziałeś ją na fotkach 😉 albo błędy z literkami. Nie tylko grube ryby

Film

Gdzie kupisz

Szczoteczka jest dostępna z chińskiego magazynu Oficjalnego Sklepu Oclean. Będzie bez żadnych dodatkowych opłat (VAT/CŁO). Termin dostawy to 8-15 dni. Bezpłatna dwuletnia gwarancja, przy zakupie z Oficjalnego Sklepu Oclean. Tutaj jest dostępna (KLIK)

A tutaj ją kupisz z Oficjalnego Sklepu Oclean na AliExpress (klik)

A tutaj recenzje innych moich „byłych” szczoteczek od Oclean: