Dziś krótko i na temat. Może 😉

W domu posiadam w sumie 3 wentylatory od Smartmi. Jeden z nich jest ze mną już od ponad 3 lat i wciąż uważam, że jest to jeden z najlepszych gadżetów które posiadamy. Możesz poczytać moje wypociny o nim tutaj https://miboy.pl/2017/07/17/xiaomi-mi-smart-dc-frequency-stand-fan-wentylator-od-xiaomi/

Ta wersja była pierwszą z wbudowaną baterią, z wtyczką chińską i łącząca się na lokalizacji China. Działa i służy mi do dziś dnia. Nie wyobrażam sobie w upały innego fajnego, przenośnego wentylatora. I tak, wciąż klimy od ksiajomi nie mam, trochę ze względu na koszty, ponieważ musiałbym zakupić aż trzy sztuki…..

Ale nie o klimie dziś. I tak jak pisałem wyżej ma trzy sztuki. O ile ten pierwszy był w wersji chińskiej – model 1, to dokupiłem w zeszłym roku następne 2 sztuki ale już Global, czyli 2S.

Przez ten czas używałem smart switcha (klawisza okrągłego – klik), podłączonego do Xiaomi Home aby je włączać/wyłączać. Ale szukałem czegoś innego.

W zeszłym miesiącu pojawiła się aktualizacja w wentylatorach 2S i wskazała na możliwość podłączenia pilota na Bluetooth.

Hmm, po aktualizacji nie było opcji w ustawieniach abym mógł go sparować. Dziwne.

Jednakże na aliexpress (klik) znalazłem właśnie ów pilota 🙂 W opisie jest informacja że ma działać z 2 i 2S.

Przyszedł po około 2 tygodniach. Wygląda tak. malutki 🙂

I tak zadział z dwoma wentylatorami w wersji 2S, czyli tymi Global. Nie wiem czy zadziała z wersją 2, ponieważ takowej nie mam.

Parowanie

  1. Włóż bateryjkę.
  2. Podejdź i włącz interesujący Cię wentylator.
  3. Przytrzymaj dwa klawisze.
  4. Zaczną świecić się cztery diody.
  5. Zaraz zaczną migać.
  6. Z wentylatora usłyszysz bip.
  7. Teraz podejdź do wentylatora i naciśnij objętnie jaki przycisk – najlepiej ten główny a nie tylny 😉
  8. Gotowe, możesz używać.

Obsługa

Jedno naciśnięcie klawisza górnego włącza wentylator. Naciskając kilkukrotnie zmieniasz moc. Przytrzymując dolny klawisz włączasz/wyłączasz tryb – podmuch wiatru. Klikając raz dolny klawisz włączy się „swing”, czyli wiatrak będzie pracował od lewej do prawej. Wyłączasz przytrzymując górny klawisz.

Film

Z ciekawostek

Możesz sparować więcej wentylatorów i obsługiwać je jednym pilotem. Fajne jest to, że się zsynchronizują i działają na tym samym trybie z tą samą mocą.

Co jest nie fajne? Nie znalazłem w chińskiej instrukcji jak rozparować jednego z nich, więc najłatwiej było go usunąć i dodać ponowie w XH.

Podsumowanie

Fajny, dodatkowy gadżet za 50 zł, który na pewno ułatwi mi i Tobie obsługę wentylatora 🙂