Chciałem kiedyś zakupić sobie takie cudo ale ceny nie były za ciekawe, jak za grzejnik o mocy 2200 W trzeba było wydać prawie 600 zł. Na szczęście były ostatnio wyprzedaże i to nie w Chinach a w Polsce. Cena była najlepsza z dotychczasowych. Wydając 299 zł mam grzejniczek z Wi-Fi 🙂

Teraz kupisz go za około 339 zł z polskiego sklepu na allegro, tutaj masz link KLIK

Instrukcja jest polsku 🙂

Musisz sam dokręcić nóżki, jest w zestawie klucz.

Wtyczka jest nasza 🙂

Na boku są dotykowe przyciski, jak i włącznik on/off. Czyli możesz sterować grzejnikiem również ręcznie. Możesz ustawiać temperaturę, oraz czas pracy, w razie czego sam się wyłączy po 12h w ramach bezpieczeństwa.

Gdy go podłączysz do Xiaomi Home przez Wi-Fi, to możesz sterować za pomocą apki (pamiętaj o włączeniu Wi-Fi na panelu bocznym), ustawiać harmonogramy, automatyzację i sceny, dzięki czemu możesz go połączyć z innymi smart urządzeniami.

Poniżej reset Wi-Fi, jakby coś nie pasiło 😉

W aplikacji mamy wszystko po polsku.

Smart sceny. Tak 🙂 Przykładem może być np. czujnik otwarcia drzwi/okien. Ktoś otwiera okno a grzejnik automatycznie się wyłącza 🙂

Po podłączeniu i włączeniu go, wciskamy przycisk Wi-Fi, dzięki temu w app XH pojawi się on do dodania.

Działa też głosowo z Google Home i Amazon Alexa. Mi się połączył nawet z modowaną apką XH na lokalizacji China 🙂 ale coś się nie chce włączać… Może trzeba odczekać, lub przerzucić na EU, co nie mogę sprawdzić.

Nagrzewanie jest bardzo szybkie. Po kilku minutach masz ciepełko. Testowałem i w małym pokoju, rzędu 12-14 metrów jak i w dużym, takim 40 metrów wraz z zamkniętymi drzwiami. W tym małym już po nastu minutach temperatura się podniosła. W tym dużym, trwało to oczywiście dłużej.

Ciepłe/chłodne powietrze wylatuje z góry oraz z przodu. Dodatkowo, nagrzewa się pałąk. Nie służy on do przenoszenia grzejnika a jest po to aby powiesić na nim jakieś ciuszki.

Uwaga na obudowę!!! Jest gorąca. Boki już nie 🙂

Wg mnie fajny gadżet, w tej cenie oczywiście, bo za 600 zł to już nie. Alternatywą jest zakup zwykłego grzejnika i dokupienie smart gniazdka i sterowanie poprzez nie, w sensie włącz/wyłącz a w APP zabawa w ustawienia.

Pamiętaj, aby zawsze było włączone Wi-Fi na panelu, ponieważ bez niego nie połączysz się z grzejnikiem.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *