Potrzebowałem coś smart i małego do mojego projektora laserowego, więc na próbę kupiłem sobie sticka.

W domku już używam Mi Boxa 4K oraz wersję S.

Co w środku? Stick, pilot (bez baterii), kabelek HDMI, kabelek USB, instrukcja po polsku, materiały od Xiaomi.

Podłączenie nie jest skomplikowane. Wystarczy włożyć w port HDMI oraz podłączyć do sticka zasilanie. Jeśli masz w tym samym urządzeniu port USB to właśnie do niego, jeśli nie masz, to jest ładowarka w zestawie. U mnie zadziałał ten pierwszy sposób. Na szczęście porty HDMI mają trochę przestrzeni pomiędzy sobą, więc nie było kłopotu. Ale Tobie radzę sprawdzić przed zakupem jak to u wygląda w twoim odbiorniku.

Moje spostrzeżenia. Po otwarciu z pudełka i podłączeniu do wejścia HDMI oraz zasilania przez USB przeprowadziłem wstępne ustawienia, również bez problemu przeprowadziłem aktualizację. Pobrałem dodatkowo HBO GO, oprócz zainstalowanych już aplikacji Netflix i Amazon Prime. Te trzy „programy filmowe działają bez problemu. Przełączanie pomiędzy nimi nie powoduje jakiś opóźnień, zawieszeń itp. Pilot jest inny niż ten od Mi Boxa. Te okrągłe nawigacyjne, są gumowe przez co słychać klikanie jak się przełącza. Ogólnie stick na tę chwilę sobie radzi, i pozostaje ze mną, więc będę go często testował.

Szkoda, że nie wypuszczono wersji 4K, ponieważ takie nagrania z YT w 4K lepiej wyglądają na tak dużym ekranie 😉

Kupowałem w Gearbest jak była promocja za około 30$ ale teraz już nie ma takiej dostępnej i w naszym kraju są ceny wyższe jak tutaj.


2 Komentarze

Caseworld · 26 lutego 2021 o 14:25

Używasz nadal tego Mi Sticka? Jak się sprawuje po kilku miesiącach? Zastanawiam się czy nadal opłaca się go kupić

    miboy · 26 lutego 2021 o 18:09

    Hej tak używam. Jest podłączony do lasera. Netflix, HBO Go, YT i przesyłanie ekranu działa spoko. Dla bardziej wymagających polecam 4 lub 4S, też mam i używam jak chce coś puścić z pendrive’a.

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.