INFO. Jest już polski głos dla Global lub China 😀 Więcej info: https://kaudii.pl/2020/09/14/polskie-glosy-dla-xiaomi-mijia-1c/

Od kilku lat posiadam roboty samojezdne od jednej i właściwej firmy 😉 czyli Xiaomi. Zawsze uważałem, że produkty tego typu są niepotrzebne, drogie i nie spełniające moich oczekiwań. Jak wiesz (lub nie) ponad trzy lata temu stałem się właścicielem Xiaomi Mijia 1, później testowałem dla znajomych Roborocka S5, następnie kupiłem sobie Roborocka S6, teraz mam Mijia 2 z mopem. O każdym z nich możesz poczytać w moich wpisach.

P.S. Roborock to marka własna Xiaomi, jak i inne – https://xiaomi-mi.com/ecosystem/

Ale wciąż męczyło mnie ciągłe przenoszenie odkurzacza na piętro. Stwierdziłem że za małe pieniądze spróbuję jednego z tańszych odkurzaczy, czyli nowego modelu 1C.

Odkurzacz ma mopowanie, największą siłę ssąca ze wszystkich jakie miałem, ale nie jest w pełni smart, w senie zaoszczędzono na skanowaniu laserowym na rzecz optycznego. Jak się sprawdził? Zapraszam na wpis.

Paczka

Produkt kupiłem w sklepie gearbest ale teraz nie ma już promocji. Możesz sprawdzić na aliexpress.

Co w środku?

Zestaw nie jest za „bogaty” mamy tylko podstawowe części zamienne na rozruch. O resztę trzeba się pomartwić samemu.

baza, mała i skromna, bolce są na obudowie

Kabel jest długi, z wtyczką chińską. Trzeba albo mieć podobny własny z EU, albo dokupić przejściówkę, taką z Mrówki za 7 zł, jak poniżej.

Sam on lub ona 😉

Otwierając klapkę jest pojemnik oraz reset do WiFi.

Miejsce na pojemnik na brud znajduje się standardowo pod klapką.

Od dołu jest szczotka główna. Pokrywa od szczotki chyba jest jednak inna niż Mijia 1 lub Roborock.

Szczotka główna nie jest taka super jak w S6, ale jej jeden bok jest rozkręcany.

Od dołu są również sensory.

Pojemnik na wodę wraz z mopem, wciskamy od tyłu na dole. Jest i czyścik gratis. Otrzymujemy jedną tylko szmatkę. Co ciekawe, nie ma filtrów do wody jak w innych modelach.

Instrukcja oczywiście również po chińsku.

Ale przynajmniej pokazują jak nakładać szmatkę na zbiornik wody.

Tą stroną kładziemy go na bazę. Przyciskami nie można wybrać sprzątania strefowego a szkoda.

Mi Home

Odkurzacz występuje w wersji chińskiej, czyli zadziała na serwerze China. Nie widziałem wzmianki, aby był dostępny lub będzie w niedalekiej przyszłości w Europie. Dla mnie to nie problem. Mam około 85 produktów podpiętych do tej lokalizacji.

Jeśli to nie pasuje Ci, lub masz już inne produkty na rejonie Polska to możesz spróbować wgrać Mi Home MOD. Link do niego zamieszczałem w recenzji Roborocka S6.

Pierwszy rozruch

Jest naprawdę szybki i bezbolesny. Podłączamy robocika go bazy. Teraz musimy zrobić reset/załączenie. Musimy przytrzymać dwa klawisze na obudowie jednocześnie i trzymamy je przez chwilę. Chiński głos oznajmi nam że wykonaliśmy procedurę. Ja już rozumiem mandaryński 😀

Następnie włączamy apkę Mi Home. Najlepiej jeśli mamy włączone skanowanie nowych urządzeń (jest w ustawieniach Mi Home – docelowo włączone). Po chwili ukaże nam się jako nowy dostępny produkt.

Dodajemy go klikając na niego. Musimy teraz przejść procedurę wpisywania hasła Wi-Fi i klikamy dalej gdzie możemy przepisać go do konkretnego pokoju, lub zmienić mu nazwę.

Dalej. Potwierdzamy, bla,bla,bla 🙂

Teraz robimy pierwszą aktualizację.

Pulpit

Mamy planowanie sprzątania i wybór języka na English. Komendy głosowe są „czytelne” Za każdym razem, gdy wyrusza w drogę mówi że zaczyna sprzątanie. Gdy jest jakiś problem to też woła. Gdy ma słabą baterię i podąża do domku to również woła. Jest głośny i wyraźny głos. Słychać go nawet na dole.

Dalsze ustawienia. Nie ma ich za wiele ale są 😉

Informacje, stan oraz pilocik.

Czasami wpadną powiadomienia o jakimś błędzie – zaplątał się.

Tak rysuje mapę. I powiadomienia.

Po sprzątaniu, mamy historię odkurzania.

AKTUALIZACJA. Wskoczyła informacja o 1 nowej aktualizacji, co uczyniłem. Pojawiła się jest dozowania wody, znana z modelu Mijia 2 lub Viomi V2 Pro, S5 MAX a niedostępna w S5 i S6.

Teraz przełączając na „Wysokie” jest dużo lepiej mopowana podłoga. Sprawdzałem. Poniżej zdjęcie poglądowe. Teraz cała szerokość to woda a nie jak wcześniej.

Po sprzątaniu

Trochę tego się nazbiera 🙂 Wody jakoś zostało jeszcze.

Funkcje

Jest ich kilka. Mamy możliwość planowania jego pracy, zmiany nazwy i podgląd oczywiście jego pracy.

Czego nie ma to, że nie jest super smart jak droższe modele. Nie znajdziesz tu podziału na pokoje, wyznaczenia stref gdzie nie ma jechać (wirtualne ściany i taśmy), wskazywanie wyznaczonego punktu oraz zapamiętania map.

Ma natomiast:

 • automatyczny powrót do bazy, gdy bateria spadnie na 15% i powrót do sprzątania gdy je nie zakończył gdy bateria wzrośnie na 80%
 • mega ssanie bo aż 2500 Pa,
 • ponowny powrót do miejsc gdzie nie dojechał, w sensie, że najpierw jeździ schematem, najpierw ogół po kątach i środek a później dokańcza miejsca, które wcześniej ominął, i tu jestem po wrażeniem, bo myślałem że jak przejedzie po „trasie” i ominie te kilka centymetrów to zapomni, nic z tych rzeczy!
 • jest smart na swój sposób, zrobiłem test i w trakcie odkurzania otworzyłem drzwi od pokoju, myślałem że je ominie bo już tu był, i znów super robota, znalazł nowe pomieszczenie i tam pojechał sprzątać!
 • znów smart, w trakcie sprzątania drzwi od łazienki były oparte o ścianę, w trakcie otworzyłem je na oścież, i co? 1C miał już mapę tego pokoju, był tam wcześniej ale gdy „zeskanował” nowe miejsce to tam pojechał sprzątać!
 • ponownie smart – jako że piętro mam podzielone na kilka schodków, muszę przenieść ręcznie go do następnego pokoju, innego gdzie jest baza, tam posprząta i zanosząc go znów do pokoju gdzie jest baza i zostawienie gdziekolwiek, to i tak znajdzie swój domek, napiszę szczerze, że droższe odkurzacze po takim zabiegu głupiały a on nie 🙂
 • walczy, bardzo mocno, nie poddaje się, nawet na trybie standard potrafi zaciągnąć za sobą dywanik, na filmie pokaże 🙂
 • w funkcjach jest już do wyboru język angielski
 • jest opcja pilot, jakby ktoś chciał się pobawić, w sumie bardzo dobrze działa, lepiej niż w droższych modelach
 • oczywiście krawędziowe czujniki działają, nie spadnie ze schodów 🙂
 • przeszkody do 2 cm „ogarnia”
 • filtr można myć pod wodą.

Jakoś na dywanach nie czułem że jest mokro.

Czy idealnie sprząta w rogach? Nie aż tak perfekcyjnie.

Piszą aby zostawić mu trochę miejsca na bazę. Ale ja nie mam za dużo w sypialni a i tak sobie radzi bez problemu z wjazdem i wyjazdem.

Głośność

Przełączając tryby sprzątania, oprócz tego że jest zmniejszona moc ssąca to odkurzacz pracuje od cichego po bardzo głośno. Na trybie Cichy, prawie go nie słychać, ale na trybie Turbo to już ostro 😉 Ja używam albo Normalny albo Silnie.

Wirtualna Ściana

Samo w systemie nie zauważyłem tej opcji, jednakże w opisie jest informacja że takowa jest po zakupienie taśmy, tak jak było w przypadku Mijia v1. Nie mam już jej więc nie sprawdzę.

Google Asystent

Nie znajduje go aby móc dodać do swojego „domu” Być może na serwerze Polska ale wątpię.

Akcesoria

Jak pisałem, podstawowy zestaw jest ubogi. Jest jedna szczotka boczna, główna i jedna szmatka na mop. Trzeba dokupić. Co ciekawe, szczotka boczna wygląda podobnie i zapewne pasuje od modeli Mijia/Roborock. Główna jest z „cienkiego włosa”, podobnie jak Mijia 1, 2 i S5. Nie wiem czy pasuje również od tych modeli, ponieważ mam tylko Mijia 2 a tam jest inna. Szmatki i filtry są podobne do modelu S5, muszę sprawdzić.

Wymiary vs Xiaomi Mijia STYJ02YM

Tak naprawdę różnica najważniejsza to wystający Laser do skanowania. Reszta jest taka sama.

Film

Dane

Pojemność pojemnika na kurz: 600 ml
Pojemność zbiornika na wodę: 200 ml
Napięcie znamionowe: 14,4 V.
Moc znamionowa: 40 W.
Pojemność baterii: 2400 mAh 14,4 V.
Rozmiar podstawki ładującej: 130 x 126 x 93 mm
Wejście stacji ładującej: 100 – 240 V 50/60 Hz 0,5 A.
Moc stacji ładującego: 19,8 V 1 A.

Marka: Mijia, model: 1C, symbol: stytj01zhm
Główne cechy:
System dynamicznej nawigacji wizualnej
VSLAM + 4-rdzeniowy procesor – bardziej obliczeniowy, potrafi zlokalizować dokładną pozycję robota w czasie rzeczywistym i inteligentnie wytyczyć ścieżkę roboczą.
3 stopniowa kontrola wody,
Duża siła ssąca 2500Pa
Wyposażony w silnik bezszczotkowy,
15 rodzajów czujników wielokierunkowych,
Sterowanie przez Mi Home (China lokalizacja)
Progi do 2 cm
Jedyne 8,2 cm Slim Body
Automatyczne ładowanie, gdy jest mniej niż 15% mocy baterii. Gdy akumulator zostanie naładowany do 80%, robot wróci do pozycji wyłączenia i zacznie kontynuować sprzątanie.
Materiał: ABS, Inne
Waga produktu: 3,6000 kg
Waga paczki: 4,6000 kg
Wymiary produktu (dł x szer x wys): 35,30 x 35,00 x 8,15 cm
Rozmiar paczki (dł x szer x wys): 43,20 x 39,00 x 13,30 cm
Zawartość opakowania: 1 x robot, 1 x szczotka boczna, 1 x mop, 1 x zbiornik na wodę, 1 x przewód zasilający, 1 x czyścik, 1 x podstawka ładująca, 1 x instrukcja w języku chińskim

Moim zdaniem

Naprawdę jestem pod wrażeniem tego odkurzacza. Myślałem, że będzie taki sobie, podobny do tanich wersji marki Ilife, których nawet używają moi znajomi oraz dalsza rodzina. Tu jest bardzo dużo na plus. Oczywiście nie jest w pełni smart, ponieważ jest produktem budżetowym. Dla wielu osób na pewno będzie też dużym plusem to, że nie używa lasera do skanowania pomieszczeń i wysyłania na serwery chińskie 🙂 Wiem, że są takie osoby i je rozumiem, ponieważ dla nich i mniej tym lepiej. Szanuję to. Sam mam takie osoby w towarzystwie.

Podsumowując. Produkt za około 800 zł sprawuje się dobrze a nawet bardzo. Robi swoją robotę. Można nim sterować z dala od domu. Fajnie sprząta a nawet bardzo fajnie mopuje i nie będę ukrywał, że robi to lepiej niż S5 a nawet S6, w sensie mopowania oczywiście. Ma bardzo duży pojemnik na brud oraz na wodę. Bateria nie jest jakaś hiper duża a to ze względu na użycie właśnie tych dużych pojemników. Ale przecież naładuje się i pojedzie znów do pracy 🙂

Nie ma informacji na temat filtru HEPA, jednakże wielkość wg mnie jest taka sama jak dostępne właśnie HEPA.

Jeśli miałbym go polecić osobie w rodzinie lub w towarzystwie, który nie chce wydawać ponad 1K na Roborocka S5 lub trochę taniej na Mijia 2 to piszę szczerze że tak, zrobię to. U mnie na pewno zostaje jako pomocnik na górne piętro, mam tam do odkurzenia aż w sumie 5 pokoi w tym dwójkę dziecięcych. Dla moich potrzeb właśnie jest super. Nie za bardzo drogi a pracujący sprawnie ze swoimi czujnikami i do tego zmopuję podłogę. Co kiedyś uważałem za niepotrzebne. Jednakże, funkcje się zmieniają z upływem czasu i wciąż są lepsze i w tym przypadku się to potwierdza.

Jeszcze raz napiszę. Dla mnie w tej cenie z tymi funkcjami i jego obsługą – bardzo fajny gadżet.

Link

a jak z naszą gwarancją to zerknij na allegro tutaj

Robot testowany w APP Mi Home na systemie Android.


124 Komentarze

Marek · 20 lutego 2020 o 04:00

Swietna recka.

Najlepsza opcja w nim to jego moc ssaca, 2500 powinno sprawdzic sie super na dywan, gdzie siersc mocno sie trzyma.

Czy on ma opcje wykrywania dywany, powiedzmy uzywasz funkcji normal, a jak wjedzie na dywan to daje max?

Czy wjezdza w ciemne zakamarki np. testowalem ilife a7 i nie dojezdzal do sciany pod szafami, czy lepiej wziac opcje z lidarem.

Jeszcze takie generalne pytanie o ta siersc psa, czy do tego moze lepiej wprawdzi sie urzadzenie z dwoma szczotakmi jak w roombie?

Jak to wypada w porownaniu do markowych typu samsung, electrolux czy roomba wlasnie? Co prawda nie zamierzam wydawac >5k zl, ale do 3k powiedzmy bylbym w stanie jesli jest duza roznica.

Rozwazam jeszcze viomi v2 pro.

  miboy · 20 lutego 2020 o 05:14

  Dzięki,
  W tej chwili, w firmware nie ma opcji, że jak wykryje dywan to włącza turbo. Może z nowym się pokaże, tak jak z zarządzaniem wodą.
  Tak jak na filmie, wjeżdża pod szafki, więc raczej daje radę.
  Nie mam pieska a jedynie dwa koty, i nigdy nie miałem po nich brudu. Myślę że jedna starczy.
  Hehe, no 800 zł vs 5tyś to wiadomo, że nie jest.
  Odnośnie Viomi v2 pro – po co przepłacać 200 zł jak jest to samo – https://miboy.pl/2019/12/24/xiaomi-mijia-styj02ym/
  Tu zerknij jeszcze na Roborocka S6 jakby co – https://miboy.pl/2019/08/08/roborock-s6/

   Marek · 20 lutego 2020 o 07:59

   O v2 pro myse ze wzgledu, ze moge na frme wziac i wtedy juz nie ma roznicy.

   Myslisz, ze S6 jest lepszy od v2pro czy 1c?

    miboy · 20 lutego 2020 o 08:35

    Nie wiem czy dostaniesz aż tak tanio go z Polski. Nie śledzę cen u nas.
    S6 to inny produkt, tak jak Mijia 2(Viomi) jak i 1C. Musisz sam zdecydować. Każdy ma coś czego nie ma inny i nie ma czegoś co mają tamte 😉

   Nylu202 · 9 lutego 2021 o 16:24

   Dostałem mijia 1c aktualizacje ale teraz jest bezużyteczny,jeździ chaotycznie,kilka razy po tym samym miejscu,nie może wrócić do bazy.wczesniej jeśli trafił na przeszkodę to delikatnie omijał po aktualizacji na siłę probuje wjechać ,jednym słowem żałuję że aktualizowalem.Robilem reset ale nie pomaga.Czy jest możliwość wrócić do poprzedniego oprogramowania

    miboy · 9 lutego 2021 o 17:45

    Kiedyś można było, bo sam robiłem. Teraz nie mam go już i nie słyszałem ostatnio czy można cofnąć firmware.

     Nylu202 · 18 lutego 2021 o 21:07

     Problem się rozwiazal zmieniajac lokalizacje na europa ,mijia 1c śmiga aż miło

AK · 26 marca 2020 o 14:52

Sprzęt naprawdę był super. Ale po ostatniej aktualizacji przestał. Może ktoś też miał taki problem że odkurzacz zgubił Wifi i cały czas powtarza „turning on”? Nie reaguje na żaden przycisk i nie daje się przywrócić do ustawień fabrycznych.

  miboy · 26 marca 2020 o 18:52

  W sensie że nie można go zresetować klawiszami albo przez dziurkę WiFI?
  Odinstalowałeś go z Mi Home i zainstalowałeś ponownie?
  Poczekałeś aż się rozładował? Sprawdź te wszystkie opcje.
  I jaki masz firmware.

   AK · 27 marca 2020 o 12:47

   No własnie w żaden sposób nie daje się zresetować. Zainstalować go do MI HOME również się nie da ponieważ nawet nie świeci się niebieska dioda Wifi. Ani on nie widzi wifi ani jego telefon.
   Zostaje poczekać aż się całkowicie rozładuje (choć wcześniej odłączałem mu baterię)
   Odnośnie Firmware to myślę, że jest najświeższy dwa dni przed tą sytuacja zrobiłem mu aktualizację :(. czyli przed ostatnim weekendem.

    miboy · 27 marca 2020 o 15:13

    Może w trakcie aktualizacji firmware przerwało neta, nie wiem.
    Jakby co pisz tutaj
    https://roboexpert.pl/serwis
    maja serwis Xiaomi to może mają opcję podłączenia go na sztywno i sprawdzenia

     AK · 7 kwietnia 2020 o 12:24

     Dzięki, rozmawiałem z nimi i mają doniesienia że jest taki problem natomiast jeszcze brak rozwiązania. Jako ciekawostkę mogę dodać, że router widzi go w sieci. Na jednym forum zresztą ten wątek już się mocno rozrasta więc jest szansa że Xiaomi zareaguje.

    Governor · 6 kwietnia 2020 o 10:39

    Niestety jest to powszechny problem po ostatniej aktualizacji softu:

    https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comments/flu6yi/xiaomi_mijia_1c_stuck_turning_on/

    Ja staram się zwrócić swój egzemplarz do sprzedawcy ale wiadomo jak z tym jest. Moim zdaniem to jest nie do naprawienia przez użytkownika – factory reset nie działa.

     miboy · 6 kwietnia 2020 o 11:57

     Uuu ciekawe 🙁 Mój ma aktualny firmware i normalnie działa, rysuje mapę, odkurza i mopuje, był w sobotę w pracy 😉

     AK · 7 kwietnia 2020 o 12:26

     Prawda, może jednak coś Xiaomi podziała.

Kilgore Trout · 27 marca 2020 o 11:05

„Dla wielu osób na pewno będzie też dużym plusem to, że nie używa lasera do skanowania pomieszczeń i wysyłania na serwery chińskie”
To na poważnie? Boisz się lasera, a nie jest dla Ciebie problemem kamera użyta w tym odkurzaczu? Odkurzacz z laserem wysyła tylko mapę Twojego mieszkania na chińskie serwery, ten oprócz mapy filmuje dodatkowo cały Twój dom i osoby się w nim znajdujące.

  miboy · 27 marca 2020 o 12:11

  Tak,
  gdybyś przejrzał mój blog i wpisy od trzech lat to byś widział że ja nie mam z tym problemu.
  A odpowiadając Tobie na pierwsze pytanie, to tak, jest wiele osób które nie chcą tej formy skanowania.

   Kilgore Trout · 27 marca 2020 o 17:22

   No ale skoro nie chcą skanowania mieszkania laserem, to tym bardziej nie będą chcieli jego nagrywania kamerą. Tym bardziej, że ten odkurzacz też robi mapę i wysyła ja do Chin, więc Twoje argumenty są chybione.

    miboy · 27 marca 2020 o 17:56

    A skąd wiesz w jakiej formie jest wysyłane? Po drugie kto Ci każe używać Wi-Fi do obsługi tego robota 😉 wystarczy włączać przyciskiem.

     Kilgore Trout · 27 marca 2020 o 21:29

     Podobnie jak wersję z laserem.

     miboy · 28 marca 2020 o 19:03

     To napiszę inaczej. Ta „kamera” nie radzi sobie i nie jest polecane odkurzanie w opcji, że nie ma światła (opis w instrukcji – brak światła = nie widzenie). Czyli można używać go w opcji nocnej z wyłączonymi światłami nawet z Wi-Fi, czego nie można powiedzieć o wersji z laserem.

Tomasz · 6 kwietnia 2020 o 08:32

Obecnie mam starego ilife v5 od 3 lat.
Obecnie szukam czegoś co będzie wycieralo z wodą, jeździło nie losowo oraz nie będzie wyższe niż 9 cm. Przejrzałem rynek i finalnie trafiło na v55 pro ilife oraz Xiaomi 1C.

Czy możecie coś innego polecic? Co sądzicie o 1c?
Mieszkanie 66 metrów. Proszę odpowiedzieć na maila

  miboy · 6 kwietnia 2020 o 11:59

  To moje zdanie odnośnie 1C znasz. Może są osoby co mają Ilife.

miboy · 8 kwietnia 2020 o 06:15

Coś chyba z Xiaomi. Ponieważ od 3 dni wciąż nie mogę zaktualizować Mijia 2. Dochodzi do 84% i stoi. Może właśnie coś spindolili 😉

  kacperb · 11 kwietnia 2020 o 10:51

  Wiesz czy xiaomi sie ogarnął? Chce właśnie kupić 1C, ale czytam, że są jakieś problemy po aktualizacji.

   miboy · 11 kwietnia 2020 o 12:44

   U mnie wciąż normalnie działa z nowym firmware.

    AK · 19 kwietnia 2020 o 15:53

    Niestety u mnie wciąż nędza. Coraz więcej piszą o tym na internecie. Xiaomi zrobiło sobie jakiś test i sporą ilość sztuk wykrzaczyło aktualizacją. Jak nie rozwiążą problemu aktualizacją to 850 zł w plecy.

     miboy · 19 kwietnia 2020 o 18:06

     Pan magik „rezmus” napisał mi właśnie że od wczoraj jest nowy firmware 0.59 i taki mam. Pobieram. W sumie można takim trikiem cofnąć się lub wybrać sobie każdy inny firmware. Zainteresowani niech piszą na FB w PW. Oczywiście na własną rękę.

  Kozak · 8 listopada 2020 o 22:02

  Witam czy lepiej kupić 1c czy pro?

Przemo · 11 kwietnia 2020 o 07:03

Mam pytanie między korytarzem a kuchnia w mieszkaniu w bloku mam taki próg wysokość ok. 1cm czy ten robot da radę podjechać i wjechać do kuchni?

  miboy · 11 kwietnia 2020 o 09:01

  Do 2 cm wg opisu, u mnie też jest próg pomiędzy łazienką a przedpokojem i normalnie przejeżdza.

Bolt · 13 kwietnia 2020 o 14:56

Faktycznie, fajny sprzęt ale dziś w nocy odpalił mu się problem opisywany wcześniej, gada „turning on” i nie reaguje na reset :/

  miboy · 13 kwietnia 2020 o 14:58

  A jaki firmware miałeś/masz?

   Bolt · 13 kwietnia 2020 o 15:01

   Teraz już nie sprawdzę, bo w nocnym amoku żeby ją uciszyć usunąłem urządzenie z apki mi, a nie mam teraz opcji nic dodać. W każdym razie to musiała być aktualna wersja, kilka dni temu (może kilkanaście) wjechał update i do tej pory było okej

Łukasz · 14 kwietnia 2020 o 12:33

Hej, Zamawiałeś juz jakieś materiały eksploatacyjne takie jak mop? znasz jakieś dobre sklepy z szybką wysyłką z Polski?

  miboy · 14 kwietnia 2020 o 14:04

  Hej,
  tak, zamówiłem w międzyczasie „na zaś”. Jako że nie znalazłem w dobrej cenie na GB i BG to kupiłem oryginalne części na alie.
  Tutaj link – https://ali.ski/3u_o9
  ten zestaw za 26.31$
  sklep dorzuca oryginalną 1 mopkę gratis 🙂
  jakby co wolę dopłacić za oryginały bo i tak w sumie w późniejszym rozrachunku wychodzi lepiej 😉

Asia · 15 kwietnia 2020 o 19:35

Czy pojemnik na kurz jest wymienny z tym na wodę czy są zamontowane oba na raz?

  miboy · 15 kwietnia 2020 o 19:43

  Od góry wkładasz pojemnik na kurz a na wodę jest od tyłu na dole. Oddzielnie. W modelu Mijia 2 jest łączony 2 w 1. Recenzja na stronie.

Szczepan · 17 kwietnia 2020 o 15:37

Szukam informacji czy 1C ma również funkcję samego odkurzania? Powstrzymuje mnie przed zakupem informacja że zawsze odkurza i mopuje, ale czy np. jak nie ma wody to potrafi tylko odkurzać?

  miboy · 17 kwietnia 2020 o 18:26

  Hej. Oczywiście że można. Mopowanie to dodatek. Czy to z APP czy z palca jak włączysz. Nie ma mopa lub wody to i tak zacznie odkurzać.

hazard · 17 kwietnia 2020 o 16:28

Znasz/polecasz stronę edwaybuy.com? W dobrej cenie można go tam dostać.

  miboy · 17 kwietnia 2020 o 18:29

  Hej. Nie. Nic a nic. Tu jest kod od kolegów na niego jak chcesz z aliexpress.
  Magazyn Polska
  XIAOMI MIJIA 1C
  Cena za $190.39 ‼️
  https://ali.ski/cu-i_
  pobierz kupon na -$18.73 ‼️
  ‼️ Zmień kraj na Russia i pobierz
  https://ali.ski/xM1ao

xray007 · 25 kwietnia 2020 o 09:22

Hej, dzięki Twojej recenzji kupiłem ten odkurzacz i jestem super zadowolony – dziękuję 🙂
NATOMIAST mam pytanie o użytkowanie – czy do tego odkurzacza do mopowania poza wodą można dodać jakiś płyn do mycia podłóg?

Dziękuje za pomoc.

  miboy · 25 kwietnia 2020 o 10:16

  Hej.
  Będzie pan zadowolony. Właśnie u mnie jeździ teraz. Odnośnie płynu nie ma info że można ale ludzie wlewają jakiś naturalny z Lidla ponoć troszkę.

Bonker · 26 kwietnia 2020 o 13:01

Hej,
kupiłem ten odkurzacz i mam problem ze stworzeniem mapy. Chciałbym zmapować całe mieszkanie, z podziałałem na poszczególne pokoje, tak żeby móc nim sterować według potrzeb. Odkurzacz po zmapowaniu całego pokoju komunikuje, że znalazł nową strefę i zaczyna sprzątanie od nowa, w tym samym pomieszczeniu.

Z góry dzięki za pomoc

  miboy · 26 kwietnia 2020 o 13:05

  Hej,
  dodatkowe „ficzery” zostały usunięte bo robiły cegły z odkurzaczy.
  Trzeba czekać.

   xra · 1 maja 2020 o 08:06

   Hej,
   u mnie już pojawiły się funkcje eksperymentalne wraz z tworzeniem mapy i całą „zabawą” 🙂
   Mam ustawiony region Chiny, na EU nie chciał się łączyć.
   Chociaż wszystkie znaki na opakowaniu w tym instrukcja w PL wskazuje na wersję EU – dziwne rzeczy 😛

    miboy · 1 maja 2020 o 11:00

    Hej,
    Tak, nowe funkcje już powróciły wraz z najnowszym firmware.
    Odnośnie wersji. Trochę dziwne że poszło na China jeśli to jest wersja EU 🙂

Kinga · 3 maja 2020 o 11:14

Proszę o poradę, Pisał Pan, że na piętro ma Pan model 1c odkurzacza, czy któryś z odkurzaczy xiaomi ma możliwość zrobić mapę dla poszczególnych pięter w domu?
Pozdrawiam

  miboy · 3 maja 2020 o 11:59

  Hej,
  S6, S5 max, Viomi V2 Pro oraz Mijia STYJ02YM którą opisywałem na blogu. One mogą robić kilka map.

xray007 · 4 maja 2020 o 12:18

Hej,
Niestety podczas ostatniego sprzątania robot pozostawiony sam rozbił lustro i „ładnie” rozprowadził wszystkie resztki po jednym pokoju 😛
Najgorsze w tym to, że coś wciągnął do siebie i słyszę jak jakieś kawałki w nim są – głównie podczas jego obracania. Podczas pracy jest raczej ok.
Wstępnie stawiam na kawałki w okolicach silnika (dźwięki dochodzą raczej z tylnej części).

Czy ktoś może miał podobny przypadek lub przeszedł ścieżkę rozbierania robota?
🙂

Dzięki.

  miboy · 4 maja 2020 o 15:20

  Hej,
  takiej przygody to chyba nie czytałem jeszcze 🙂
  poszukaj na necie, bo otwierali go względem wgrania firmware bodajże

Radek · 8 maja 2020 o 23:22

Dzień dobry,
Zastanawiam się nad kupnem 1C a 1S. Opłaca się dopłacić te parę groszy za ten dodatkowy czujnik laserowy ? Dużo jest różnica między tymi modelami ?

  miboy · 9 maja 2020 o 03:16

  Hej,
  1C ma większą moc ssąca i dobre mopowanie w pakiecie a 1S ma więcej opcji Smart w sensie obsługi mapy i jego zdalnej pracy. I skanowanie laserowe jest dokładniejsze, chociaż w przypadku 1C sam jestem zdziwiony jak dobrze działa bez niego.

Lookanio · 14 maja 2020 o 21:50

Hej,
dzięki za super recenzje! Jak się sprawdza optyczne skanowanie w niedoświetlonych czy wręcz ciemnych pomieszczeniach? Ma to znaczenie? Robot poradzi sobie np.ze „ślepą” łazienkę czy garderobą?

  miboy · 15 maja 2020 o 04:04

  Hej,
  Dzięki 😉 Szczerze nie próbowałem bo włączam go w dzień tylko ale przypomnij mi się jutro na FB to włączę go wieczorem, chyba że ktoś już próbował i opiszę.

   Lookanio · 15 maja 2020 o 17:10

   Ok, jutro się odezwę. Dzięki!

   joseba · 15 maja 2020 o 22:39

   podbijam powyższe pytanie. interesuje mnie model 1C również ze względu na wysokość, te z wieżyczkami nie wjadą pod łóżko. czy mając wyłącznie wskaźnik optyczny „nie zgubi” się ten odkurzacz pod łóżkiem 180×200? zakładam, że panuje tam zupełna ciemność. można prosić o przetestowanie go w nocy, bądź w pomieszczeniu, w którym bez światła ani rusz?

    FdZ · 16 maja 2020 o 07:05

    Hey. Mam 1c od miesiąca i powiem jedno działa tak samo zarówno w dzień jak i w nocy. 50 metrów robi w 50 minut ustawiony na silne z mopowaniem. Na więcej w tym trybie bateria nie wystarczy. Natomiast w trybie normal który pewnie ciągnie jak inne w turbo te same 50 metrów robi przy wykorzystaniu 45% baterii. Odkurza profilaktycznie codziennie i jeszcze nigdy nie udało mu się zabłądzić a czas odkurzania jest zawsze takie sam + – 2 minuty. Przez pierwsze dni go pilnowałem bo to 1 autonomiczny odkurzacz i raczej sceptycznie podchodziłem do tego typu zabawek i muszę powiedzieć ze bardzo mnie zaskoczył bo sprząta dokładniej niż ja sam w roli operatora manualnego odkurzacza. Tez kupiłem ten model bo w salonie mam wiszące meble na wysokości 9 cm i tylko ten się pod nie mieści jako ze ma 8cm wysokości. Pod łózko 2×2 tez wjeżdża bez problemu i czyści centymetr po centymetrze. Czasem jak mam gest to podnoszę krzesła pod stołem i od razu robi tam robotę jak należy. Łazienkę i ubikacje tez otwieram tylko co 2-3 dzień żeby tam ograną i nigdy nie ma z tym problemu tylko widzi nowe pomieszczenie i od razu tam jedzie. Najpierw jedzie wszystkie pomieszczenia a na koniec objeżdża cale mieszkanie po obwodzie. na koniec wjeżdża pod wiszące meble i tam się ładuję i czeka na kolejne zadania. Nie szukałem wyższych modeli bo zawsze sprząta mi cale mieszkanie tak jak pisałem codziennie żeby kurz się nie gromadził. tylko raz jak miałem gości to z uwagi na pogodę nazbierało się dużo błota przy drzwiach wiec ustawiłem mu strefę przy drzwiach i od razu pojechał tam i wszystko wysprzątał po czym wrócił na swoje miejsce. Zadowolenie 100%.

     joseba · 16 maja 2020 o 21:05

     bardzo Ci dziękuję za ten konkretny komentarz 🙂 jestem zdecydowany, teraz czekac tylko na dobrą ofertę. czy możesz się podzielić jeszcze, co najnowsza aktualizacja softu dodała do funkcjonalności robota? z tego, co wiem, można ustalić dozowanie wody do mopowania. jak z zapamiętywaniem mapy? nadal nadpisuje za każdym razem, a strefowo możesz wysłać wyłącznie do ostatnio stworzonej mapy, czy jednak wprowadzili opcję pięter?

     Lookanio · 17 maja 2020 o 11:38

     Dzięki za wyczerpującą odp! Wyjaśniałeś mi wiele wątpliwości 🙂

FdZ · 17 maja 2020 o 04:05

U mnie jeździ cały czas na 1 mapie wiec zawsze jest ta sama. Jest taka opcja ze można nazywać pokoje pewnie jak tam by pokombinował to można by było ustawić rożne mapy. Bo ja np zawsze wybieram go jako Dom i ma od razu mapę na cale mieszkanie. Ale jak bym stworzył drugie pomieszczenie i zmapował by je to wydaje mi się ze porostu wtedy w opcjach wystarczyło by wybrać te 2 pomieszczenie.

  joseba · 17 maja 2020 o 23:45

  jeszcze raz wielkie dzięki, bo Twoja opinia przekonała mnie do końca, że ten model sprosta stawianym mu wymaganiom. jeszcze jedna sprawa, czy filtr w tym modelu również można myć pod bieżącą wodą?

FdZ · 18 maja 2020 o 03:48

Tak filtr jak w każdym modelu się wyciąga i myje się go pod bieżącą woda.

  joseba · 18 maja 2020 o 23:57

  zamówiłem tego robota, w okolicach weekendu powinien być u mnie, więc go sprawdzę. powtórzę się, ale jeszcze raz dziękuję za zrecenzowanie tego urządzenia, co ułatwiło podjęcie mi decyzji oraz przekonanie do tego też żony 😉

Gośka · 25 maja 2020 o 22:04

Skuczona świetna recenzja zdecydowałam się na zakup. Cudenko przyszło wczoraj, i od razu rozczarowanie… Kręci się w zasadzie w kółko, nie ma mowy o sprzątaniu w trybie „eski”, w ciągu kilkudziesięciu min „wyczyścił” 2 metry kwadratowe… Ma nawet problem z powrotem do bazy, mimo że jest tuz obok a na drodze nie ma żadnej przeszkody… Reset był ale nic nie dał,coś spartolilam czy lewy egzemplarz… Zamówiony ze sklepu internetowego Empik

  miboy · 26 maja 2020 o 04:30

  Hej,
  dzięki 😉
  nie jesteś pierwszą osobą która pisze że wersja EU ma wadę. Sprawdź czy jest nowsza wersja a jak nie to oddaj.
  Jakiś czas temu z Chin był problem z wersją firmware i trzeba było czekać na update, ja akurat załapałem się na działanie bezproblemowe. Teraz nowa wersja działa elegancko wraz z dostępnymi ficzerami.
  Jeśli wciąż go chcesz to możesz czekać aż poprawione zostaną wersje EU albo od razu kupić przeważnie z polskich magazynów z chińskiego sklepu 😉

  Bart · 8 grudnia 2020 o 10:58

  I jak się skończyło? Bo mam to samo – odjeżdża od bazy na jakieś 1,5m i zaczyna się kręcić w kółko a jak wcisnę domek to nie potrafi wrócić do stacji 🙁

FdZ · 26 maja 2020 o 09:29

Ja tez mam wersje Polska i nie miałem żadnych problemów. Kupiłem co prawda jeszcze przed Polska premiera ale z Polskiego sklepu i odkurzacz ustawiony jest na Polskę nie Chiny. Nigdy nie miał problemu z powrotem a raz jak go ostawiłem w tryb turbo żeby sprawdzić jak szybko schodzi bateria na tym trybie to w czasie odkurzania wrócił do bazy naładował się i zaczol sprzątać tam gdzie skończył( gdzieś przeczytałem ze zawsze sprząta od nowa). Joseba czekam na twoja opinie skoro takie kwiatki teraz się ludziom trafiają. Aha ja jeżdżę na najnowszym sofcie bo pierwsze co zrozbilem to aktualizacja. Moj kupiony w Morele. Goska sprawdź morze masz wersje Chińską. Empik często sprzedaje np telefony z brandem Chińskim jako pośrednik z tego co pamiętam choć nie jestem p[pewny. Wiec moze wystarczy ze ustawisz w lokalizacji Chiny.

  Gośka · 26 maja 2020 o 16:48

  Dziękuję za porady i ekspresowe reakcje! Jesteście szybsi niż Xiaomi i Empik razem wzięci 🙂
  Niestety, próbowałam i Chiny… bez zmian 🙁 szykuje się zwrot a ja wracam do tradycyjnego odkurzacza :/
  Niech Wam służą bez kolizji i innych przykrych niespodzianek! pozdrawiam

  joseba · 27 maja 2020 o 22:05

  skoro zostałem wywołany do tablicy… odkurzacz jeździ u mnie od poniedziałku. zakupiony przez ali, przyszedł za pomocą kuriera z Niemiec, w przeciągu 6 dni. odkurzacz jest w wersji EU, takiej samej, jakie egzemplarze można zakupić w piskiej dystrybucji. bezproblemowa był instalacja, odkurzacz od razu poprosił o aktualizację, bodajże z wersji 102X do 1059, korzystam ze zmodowanej apki mi home, jako że posiadam dodatkowo oczyszczacz 3H. czyli felerny firmware 1045 udało się ominąć. mimo wszystko, jakoś strach korzystać z opcji eksperymentalnych, które powodowały „uśmiercanie” urządzenia. a Wy korzystacie z możliwości zapisywania mapy i wyznaczania stref? już raz przydałoby mi się wysłanie odkurzacza do kuchni, ale nie wiem, cz nie lepiej zaczekać, aż będą to standardowe opcje softu…

  ogólnie jestem zadowolony z zakupu, działa „inteligentnie”, jak wjeżdża pod stół, gdzie jest plątanina nóg od krzeseł, to plącze się tam chwilę, ale i tak znajdzie wyjście. puściłem go za 1szym razem na „normal”, a za drugim na „silny”, a i tak wyłapał dodatkowy syf, choć wpływ mogło mieć też już zapchanie pojemnika przy 1szym przejeździe. przy 1szym mopowaniu, mimo ustawania największego trybu wody, początek był słaby, reszta nie wiem, bo wychodziłem z domu, ale po powrocie było w mieszkaniu ok. gdzieś tam jakieś zaschnięcia pozostawił na płytkach, które i tak trzeba by było doszorować, to puściłem go „ręcznie”, za pomocą kierunkowskazów w aplikacji, ale również przy odkurzaniu „silny”, to wypolerował całą kuchnię. nie wiem tylko, czy tak samo dobrze mopować będzie również na trybie „normal” da odkurzania, co za 1szym razem nie szło mu najlepiej. dodam tylko, że „ręczne” sterowanie robotem powoduje, że ten traci orientację i sam nie wróci do bazy. ale jak podjedzie się w strefę ok 2-3 m od niej, to już się odnajduje. może przy strefach nie ma tego problemu, choć nie oszukujmy się, to żaden problem nie jest

  ogólnie rekomendacją mogą być słowa żony, która stwierdziła, ze jest faktycznie czyściutko, jak po sprzątaniu ręcznym weekendowym

   miboy · 28 maja 2020 o 04:24

   I elegancko, ja się nadpiszę, że w wersji China wciąż mam i miałem i nie wyłączałem funkcji eksperymentalnych.

    Kuba · 10 czerwca 2020 o 20:54

    Czesc
    Od pewnego czasu mam problem z mopem, po wyczyszczeniu ok 40m2 szmatka przesycha, i pozostają tylko trzy ślady mniej wiecej grubości 2cm każdy. Dozowanie ustawione na maxa. Za to lana woda z kranu. Używany ok 2tyg. Czy to mozliwe ze juz by sie dysze zapchały?
    Jaki rodzaj mopowania jest w tym robocie? Grawitacyjny? Sa rurki i silniczek które idą do dysz, czy jest to ciśnieniowe?

FdZ · 28 maja 2020 o 15:13

Tez jeżdżę na funkcjach eksperymentalnych. Co do mopowania zawsze mam ustawiony max a dodatkowo jak nalewam wody to ręcznie mocze cały mop co pomaga mu w utrzymaniu ze tak powiem mokrości całego mopa a nie tylko w miejscach gdzie podaje wodę. Osobiście zalewam go woda z odwróconej osmozy bo jak wiemy ta w kranach to się nadaje ale do toalety bynajmniej u mnie w mieście i raczej nie chciało by mi się go potem czyścic z kamienia:D

  joseba · 28 maja 2020 o 15:31

  ok, czyli skoro obaj korzystacie z funkcji eksperymentalnych, to chyba również się skuszę. w mojej okolicy również woda jest twarda, może do spożycia ok, ale czajnik bez filtra już dawno by padł. zalewam zbiornik wody właśnie z filtra

marek · 9 czerwca 2020 o 11:11

Hmmm to pytanie bo się pogubiłem: Czy można mu zadać sprzątanie wybranego pokoju, czy też jest tylko opcja wysprzątaj wszystko co widzisz?

  marek · 9 czerwca 2020 o 11:51

  Z tego co doczytałem to jest to funkcja eksperymentalna, ale z opinii znalezionych działa OK. Jeśli źle piszę to proszę mnie poprawić.

  joseba · 12 czerwca 2020 o 23:25

  w aplikacji możesz zaznaczyć obszar w postaci prostokąta, który ma wysprzątać. z funkcji tej można skorzystać po włączeniu funkcji ekstremalnych i gdy robot już stworzy mapę pomieszczeń, możesz go wysłać w dowolne miejsce. Autor artykułu ma wersję china, możliwe że w takim przypadku istnieją tylko opcje wirtualnych ścian i stref zabronionych, natomiast w wersji global jest na pewno możliwość zaznaczania obszarów, do których można wysyłać robota, bo sam z takich korzystam

   Czarli · 13 czerwca 2020 o 08:07

   Mam wersję Global,. Potwierdzam, po aktywacji funkcji eksperymentalnych, robot zapamietuje mapa pomieszczeń i można wybrać obszar do sprzątania, obszar zabroniony oraz wirtualna ścianę.
   Jeśli jednak planujesz użycie go na różnych piętrach to niestety nie ma funkcji multimap.

Dominik · 10 czerwca 2020 o 15:37

Dzien dobry, mam pytanie co do Mija 1C, Kupiłem przez Amazon, doszedł, skonfigurowałem i zaczął działać. Jednak po sprzątnięciu ok 40 m2 zaczął sie pojawiać komunikat o zblokowaniu ( na środku pokoju, żadnych przeszkód). Reset i nowe instalowanie nic nie przynosi, na początku kilka kolek i skoki w okol własne osi i znowu, ze zablokowany. Po przeniesieniu w inne miejsce bez zmian szczotka kreci a odkurzacz ani drgnie. Czy to jakie znany problem? Mozna temu zaradzić jakos?

Dziękuję i pozdrawiam.

Kamil · 11 czerwca 2020 o 14:38

Witam dzieki za recenzje i komentarze. Planuje od tygodnia zakup jakiegos niedrogiego robota. Jeszcze do wczoraj interesowala mnie roomba 960 uzywana lub powystawowa ale na szczescie trafilem dzisiaj na ta strone. Potrzebuje linku do pewnej wersji no i oczywiscie jak najtaniej. Z aliekspres srednio sobie radze. Nie wiem na co zwracac uwage. Prosilbym o namiary i jaka wersje wybrac eu czy china? Jezyka pl nie musi byc moze byc en byleby nie bylo problemow z mapowaniem i zarzadzaniem w aplikacji. Robot bedzie sprzatal 4-5 pomieszczen. Wazne jest tez zeby byla faktura poniewaz chce kupic na dzialalnosc.

  miboy · 11 czerwca 2020 o 14:53

  Hej,
  Jeśli chcesz kupić na fakturę to jedynie w PL i wersję Global. Zerknij na komentarze na temat tej wersji, ja nie mam odnośnika ponieważ mam China.

  joseba · 12 czerwca 2020 o 23:34

  jeśli potrzebujesz FV, to skorzystaj z ceneo, tam będziesz miał sklepy z taką możliwością. no chyba, że w US zgłaszałeś możliwość FV spoza UE, to masz większy wybór. sam myślałem o takim zakupie, ale stwierdziłem, że mogłoby to być już nieco naciągane, więc zdecydowałem się na zakup z ali, nie na DG. 4-5 pomieszczeń wysprząta, Mijia 1C jest, moim zdaniem, robotem przeznaczonym do mieszkań do powierzchni użytkowej ok 60 m2. czyli w rzeczywistości max 75-80 m2. oczywiście do większych lokali też się nada, jednak w trakcie sprzątania będzie wymagał podładowania, co dzieje się automatycznie

kamil · 11 czerwca 2020 o 14:59

no właśnie czytam komentarze i są różne a w twojej wersji nic się nie dzieje. Jest w wersji chinskiej jezyk angielski? masz jakieś źródło do wersji chińskiej?

  miboy · 11 czerwca 2020 o 16:15

  Jest angielski. Link podawałem w recenzji i w komentarzach. Nie wiem jak na allegro sprzedają.

Zuczy · 12 czerwca 2020 o 04:44

Czy jest możliwość samego odkurzania? Nigdzie nie znalazłem informacji na temat czy można „jechać” bez mopowania

  miboy · 12 czerwca 2020 o 06:50

  Jak wyjmiesz listwę z mopem to będzie samo odkurzanie.

Marek · 19 czerwca 2020 o 06:32

Czy da się korzystać z odkurzacza bez internetu ?? Chciałbym kupic mamie, żeby uruchamiała ręcznie, ale nie wiem czy bez podłączenia do wifi w ogóle zadziała (u mamy nie ma netu)

  miboy · 19 czerwca 2020 o 06:40

  Tak, ale możesz najpierw u siebie ściągnąć nowy firmware. A później tylko wciskasz guzik.

Kamil · 22 czerwca 2020 o 18:41

Ponownie witam. Wrocilem zeby pochwalic sie swoim zakupem po paru dniach uzytkowania. Kupilem mijia na stronie roboworld.pl za 935 zł z fv. Towar przyszedl z czech w ciagu 5 dni. Robot od razu zaktualizowal sdie do 1059. Jest to wersja eu. Sprzata ponad oczekiwania nawet mop daje rade wiadomo nie usunie plam ale odswierza podloge. Robot porusza sie logicznie nawet jak ominie to przy okazji wraca i poprawia. Dywan odkurza nawet na normalnej sile. Na moje 45m2 wystarcza jedno ladowanie w trybie srednim konczy prace z bateria lekko ponad 30%. Na normalnym zostalo mu ponad 60%. Najpierw robi srodek, pozniej brzegi. Funkcje eksperymentalne rowniez dzialaja bez problemu. Z wad to jedynie potrafi czesto nie wykryc i przywalic zderzakiem w przeszkode na pelnej predkosci. Nie sa to jakies silne uderzenia no ale sa, powinien zawsze wykryc i zwolnic. Raz zaplataly mu sie wlosy w szczotke boczną bo sporo kobiet w domu ale poinformowal o tym i po kilkudziesieciu sek jechal dalej. Myslę ze to najlepszy wybór w tej klasie przy tych wymiarach. Mysle ze ten model to jakis eksperyment xiaomi, ktory im wyszedl. Podobny do serii 900 roomby ale tanszy z mopem. Nie ma co prawda systemu dwóch szczotek no ale żaden inny tez nie ma. O mały wlos kupilbym jakas uzywana roombe 960 albo mamibota na szczescie znalazlem w ostatniej chwili tę strone i dziekuje autorowi za artykuł.

  joseba · 24 czerwca 2020 o 00:18

  uderza wyłącznie w ciemne, niemal czarne powierzchnie (u mnie rower, niszczarka), bądź w przedmioty takie jaki nogi krzeseł, itp., bo są za „wąskie” by je wykryć. w pozostałych sytuacjach, czyli dojazd do mebli, ścian, drzwi, odbywa się ze zwolnieniem przed dojazdem

TomChuck · 7 lipca 2020 o 19:41

Powiedzcie mi proszę, jak działa mopowanie w tym modelu? W tym samym czasie mopuje i odkurza? Da się włączyć tylko tryb mopowania bez odkurzania? Z góry dziękuję za odpowiedź

  ok_y · 10 lipca 2020 o 21:19

  Nie zakładasz pojemnika na wodę wraz z mopem i masz samo odkurzanie 🙂

  ok_y · 10 lipca 2020 o 21:21

  Przepraszam za pomyłkę. Żle odczytałem pytanie, Samo mopowanie nie jest możliwe.

  joseba · 13 lipca 2020 o 15:19

  równoczesne mopowanie wraz z odkurzaniem ma ten plus, że zassane zostają wpierw nieczystości, które potencjalnie mogłyby przyczepić się do mopa i zostać rozniesione po pomieszczeniu

Daniello · 14 lipca 2020 o 14:35

Też kupiłem dzięki tej recenzji, ale z Polskiej dystrybucji. Jestem bardzo zadowolony z działania, ale raz zamknął sobie drzwi i nie mógł wyjechać :). Mam oprogramowanie 1059 i czy ktoś może powiedzieć gdzie i jak włączyć usługi eksperymentalne?

  miboy · 14 lipca 2020 o 18:34

  Może być tak, że na wersji Global nie ma tych funkcji a są na wersji China.

waldek · 17 lipca 2020 o 20:57

Panowie. Właśnie wczoraj odpaliłem go u siebie i mam kilka pytań odnośnie jego pracy, a mianowicie:
1. Puściłem go bez MOPa by odkurzał, czy jest dla niego różnica jak jeździ z mopem? Wtedy odkurza i mopuje od razu?
Czy można go zaprogramować by podczas odkurzania z mopem jeden pokój tylko odkurzał (bo tam mam wykładzinę) a resztę odkurzył z mopem?
2. Jak w aplikacji zaznaczyć konkretny obszar by tylko tam posprzątał?
3. Jak zrobić wirtualna ścianę by tam nie jechał?

TJ · 23 lipca 2020 o 06:27

Witam.
Chciałbym zapytać, czy ten model radzi sobie z progami między pokojami? Jest coś w instrukcji do jakiej wysokości? I czy bardzo obija się o meble podczas sprzątania? Będę bardzo zobowiązany za odpowiedź.

Pozdrawiam 😉

  TomChuck · 1 sierpnia 2020 o 19:48

  Witam ponownie, dziękuję wszystkim za odpowiedzi i oczywiście za świetną recenzję, odkurzacz kupiony Mam jeszcze jedno pytanie, jak zrobić, żeby po wystąpieniu błędu o zawieszeniu się odkurzacza kontynuował on sprzątanie zapamiętując co posprzątał wcześniej? Denerwująca jest sytuacja, gdy pod koniec sprzątania się przywiesi i zaczyna później od nowa wszystko sprzątać ☹️

   Ewa · 7 sierpnia 2020 o 09:13

   Dzięki za super recencje. Mam pytanie do osób, które mają tego lub podobne iroboty. Chciałam kupić model Mijia 1c, ale obawiam się o moje nowe hokery. Są na złotej podstawce/talerzach i boję się, że będą porysowane. Pytanie czy wszystkie iroboty rysują takie elementy, czy tylko te 'mniej smart’ tak jak recenzjonowany model.
   Z góry dziękuję za podpowiedzi!
   Pozdrawiam!

    miboy · 7 sierpnia 2020 o 12:46

    Każdy Smart z laserowym czujnikiem też lekko uderzy w przedmiot przed sobą ale one mają z przodu specjalne gumowe ochraniacze. Też mam i krzesła i meble i tam jeździ model Styj a poprzednio S6 a poprzednio V1 i każdy z nich w je lekko uderzał. Styj jeździ do dziś i nie mam żadnych uszkodzeń.

Progi · 10 sierpnia 2020 o 15:15

Witam.
Chciałbym zapytać, czy sprawnie radzi sobie z progami w mieszkaniu. Mam takowe o wysokości 1.8 cm. Czy da rade?
Pozdrawiam

daRek · 28 sierpnia 2020 o 16:15

Wiem że bedę wyjątkiem, ale jak dla mnie ten robot jest średni. Mam go już jakiś czas i średnio sobie radzi u mnie na dywanach , a mopowania to w ogóle wolę nie włączać, bo jest gorzej niz lepiej. Obudowa tez jest dość delikatna i łatwo się rysuje.

ghost666 · 31 sierpnia 2020 o 07:21

Może mi ktoś potwierdzić, że na ten moment wersja Global ma funkcje eksperymentalne, tzn. zapamiętywanie map i czyszczenie strefowe? Wiem że wersja chińska ma na pewno, ale czy wersja sprzedawana w polskiej dystrybucji również? To bardzo istotne.

  Czarli · 2 września 2020 o 12:33

  Tak ma. Musi tylko kilka razy przejachac po mieszkaniu, żeby zapierać dokładny rozkład pomieszczeń.

Andrzej · 31 sierpnia 2020 o 17:48

Czy ktoś może napisać czy w wersji Europejskiej jest opcja tworzenia scen np. poniedziałek posprzątaj strefę zaznaczoną nr1 a we wtorek strefę nr2 a w środę całe mieszkanie?

Piotr · 8 listopada 2020 o 22:07

Hej

Mam do posprzątania jakieś 250m2 podłogi, 130 góra i 120 dół i zastanawiam się czy kupić dwa roboty 1c czy np jednego S5max i przenosić go między piętrami? W całym domu tylko płytki i panele bez dywanów, budżet to max 1600zl. Będę wdzięczny za sugestie.

Klara · 20 listopada 2020 o 15:01

Hej, czy ktoś mógłby mi pomóc rozwiązać problem z Mijia 1c? Po zakończonym sprzątaniu odkurzacz nie wjeżdża do bazy. Znajduje ją, podjeżdża na nią, ale od razu się wycofuje i próbuje podjechać ponownie – i tak w nieskończoność, może próbować nawet kilkanaście razy podjechać i za każdym razem się wycofa. Nie wiem co z tym zrobić, ani w czym tkwi problem. Mogę go zapauzować, ale bez powrotu do bazy i zakończenia cyklu sprzątania odkurzacz nie będzie się ładował, nawet jeśli po zapauzowaniu położę go ręcznie na bazie, nie ładuje się. Baza jest umieszczona na pustej ścianie, bez żadnych przeszkód dookoła, ma więcej niż 0,5 m odległości z każdej strony. Próbowałam ją umieszczać w różnych miejscach, ale efekt wszędzie jest ten sam – lokalizuje bazę, ale nie wjedzie na nią i koniec. Czy ktoś ma jakiś pomysł, jak to rozwiązać, co robię źle?

Andrek · 16 stycznia 2021 o 13:02

No mnie jakoś on nie zachwcił. miałem go przez tydzień, nie zdecydowałem się na zakup.

Marcin K · 24 stycznia 2021 o 13:48

Witam, mam pytanie dotyczące pracy w nocy bez świateł, czy Mija 1C poradzi sobie ,czy trzeba kupować model z laserem ?

  miboy · 24 stycznia 2021 o 14:33

  Ja już nie mam tego modelu ale są różne wypowiedzi. Jeśli ma pracować w całkowitej ciemności to lepiej chyba wybrać ze skanowaniem laserowym.

Marcin K · 24 stycznia 2021 o 15:52

Dziękuję za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie. Czy można wybrać pomieszczenie w którym robot ma posprzątać ?

  miboy · 24 stycznia 2021 o 17:18

  Najnowsza aktualizacja wersji Global ponoć to wprowadza, tak czytałem, ale musisz potwierdzić u użytkowników.

Adka · 18 lutego 2021 o 14:18

Dlaczego mój cały czas obija się o meble i ściany? i to dość mocno??? 🙁

  miboy · 18 lutego 2021 o 19:30

  Przeczyść sensory. Dodatkowo może być błąd oprogramowania. Znalazłem info, że trzeba usunąć mapę i raz jeszcze puścić z palca odkurzacz.

saint_kg · 26 czerwca 2021 o 17:33

Byłem zadowolony do dziś. Od jakiegoś czasu widzę, że mopowanie jest coraz bardziej uboższe. Zostaje mu coraz więcej wody. Dysze czyściłem, za sobą zostawia na szerokość ok 5 cm ślad mokrego i tyle. Czytałem o pracy pompki ale albo nie pompuje albo nie wiem, że pompuje, bo z tego co czytałem praca pompki jest słyszalna – a ja jej nie słyszę. Odinstalowałem aplikację bo nie dało się ręcznie cache”a wyczyścić – dalej nic. Do tego wydaje się, że najnowsza aktualizacja Xiaomi Home już nie jest dostępna na mój telefon – nie wiem czemu bo niby Android jest aktualny. Ktoś coś pomoże?

  miboy · 27 czerwca 2021 o 09:29

  Dolewałeś płynu do pojemnika czy samą wodę?

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.