Miałem kiedyś Zippo. Wiadomo, jest kultowa, jak Harley-Davidson. Jednakże, zawsze mnie wkurzało jej napełniane, wymiana lontów itp. Ale w sumie była spoko.

Teraz czasy się zmieniły. Ja jestem tym złym i wciąż palę papieroski. Może za jakiś czas mi się znudzą ale do tego czasu, wciąż wspieram naszą gospodarkę. Wiadomo że aby zapalić petka potrzebny jest ogień. I czy musi być taki standardowy? Nie, z duchem czasu, może być inny, nowoczesny.

Marka Beebest, należąca do ekosystemu ksiajomi, produkuje latarki led, ręczne, czołowe a nawet teleskop, który też mam w domku. Tym razem jednak wypuściła na rynek zapalniczkę. I nie taką standardową, a dwustronnie żarową z wbudowaną baterią ładowaną przez USB.

Długo się nie zastanawiałem i kupiłem. Tym razem zakup był z platformy Aliexpress. Jak wiesz bardzo rzadko, bardzo, tam kupuję, bojąc się o oryginalność produktów lub wersję. Tym razem, jednak wybrałem aliex, ponieważ moje sklepy banggood i gearbest nie mają wciąż tego gadżetu.

Dodatkowo, produkt nie ma apki, BT, Wi-Fi ani B20 więc zakup był bezproblemowy, nie martwiłem się że otrzymam wersję chińską. A gdybym miał jakiś problem, to oczywiście zwrócił bym się do PayPal, bo wolę dołożyć te 80 centów i kupić ze spokojem.

Paczka

Kupiłem pod koniec grudnia i po 3 tygodniach listonosz mi doręczył. Wyglądało to tak gdy przyszła.

Po otwarciu pudełka.

Wygląd

Kropki oznaczają stan naładowania. Jednakże ja mam wciąż 4. Nie wiem czemu 🙂

Działanie

Najważniejsze to ją naładować. Ma wbudowany akumulator litowy o pojemności 200 mAh. Ładujemy ją przez micro USB. Teraz jest gotowa do działania. Wystarczy że otworzysz kciukiem zatrzask, po sekundzie naciśniesz dotykowy panel i po pół sekundy następuje nagrzewanie się żarnika. Możesz teraz odpalić sobie. Masz około 6 – 8 sekund na trafienie w dziurkę. O ile jest łatwo przy cienkim papierosie, to troszkę trudniej jest przy standardowym, grubszym. Ale trochę wprawy i trafiasz. No chyba że jesteś na imprezce i masz problemy z koordynacją ruchową, to może trochę potrwać dłużej 😉

Nagrzewanie działa z dwóch stron, czyli mogą używać dwie osoby jednocześnie. Dochodzi do takiej temperatury, że bez problemu zapali się papier, czyli możesz ją zabrać na jakiś wypad i rozpalać ognisko na zewnątrz. Na filmie poniżej, pokazuję jak to działa.

Duża temperatura.

Film

Dane

Model: L101
Kolor: czarny
Waga: 48g
Materiał: stop cynku
Pojemność baterii: 200 mAh
Temperatura: 0–50 ℃
Gniazdo zasilania: Micro-USB
Waga: 48 g
Rozmiar paczki: 8,1 * 2,6 * 0,9 cm

Moim zdaniem

Fajna, mała, sprytna. Łatwo się otwiera, jest dotykowa i jest bezgłośna. Co dla niektórych jest ważne 😉 Jednakże gdy jest wystawiona na zimno, to czasami nie „łapie” dotyk. W sensie ten panel. I coś wg mnie szybko się rozładowuje. Nie wiem, czy to mój model, czy tak po prostu jest. Mi wytrzymuje jakoś około 4 dni, po czym muszę znów ją ładować. Kupiłem też dla kolegi, ten sam model, więc jak on sprawdzi to porównam. Ogólnie produkt dla osób mieszkających na wyxxxxxewie gdzie są duże wiatry i ciężko odpalić petiszka 🙂 U mnie gdzie mieszkam aż tak nie wieje. Ja polecam za jej estetykę, schludność i działanie. Ot następny fajny, użyteczny gadżet za kilkadziesiąt zł.

Gdzie kupisz

Link, tutaj nabyłem https://ali.ski/B-Q0s albo też jest tutaj https://ali.ski/EnLbO

Podoba Ci się moja praca? Wspomóż opłatę serwera: PayPal paypal.me/BBarczak lub BANK PKO BP 31102014620000780201253707


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.