Miałem kiedyś Zippo. Wiadomo, jest kultowa, jak Harley-Davidson. Jednakże, zawsze mnie wkurzało jej napełniane, wymiana lontów itp. Ale w sumie była spoko.

Teraz czasy się zmieniły. Ja jestem tym złym i wciąż palę papieroski. Może za jakiś czas mi się znudzą ale do tego czasu, wciąż wspieram naszą gospodarkę. Wiadomo że aby zapalić petka potrzebny jest ogień. I czy musi być taki standardowy? Nie, z duchem czasu, może być inny, nowoczesny.

Marka Beebest, należąca do ekosystemu ksiajomi, produkuje latarki led, ręczne, czołowe a nawet teleskop, który też mam w domku. Tym razem jednak wypuściła na rynek zapalniczkę. I nie taką standardową, a dwustronnie żarową z wbudowaną baterią ładowaną przez USB.

Długo się nie zastanawiałem i kupiłem. Tym razem zakup był z platformy Aliexpress. Jak wiesz bardzo rzadko, bardzo, tam kupuję, bojąc się o oryginalność produktów lub wersję. Tym razem, jednak wybrałem aliex, ponieważ moje sklepy banggood i gearbest nie mają wciąż tego gadżetu.

Dodatkowo, produkt nie ma apki, BT, Wi-Fi ani B20 więc zakup był bezproblemowy, nie martwiłem się że otrzymam wersję chińską. A gdybym miał jakiś problem, to oczywiście zwrócił bym się do PayPal, bo wolę dołożyć te 80 centów i kupić ze spokojem.

Paczka

Kupiłem pod koniec grudnia i po 3 tygodniach listonosz mi doręczył. Wyglądało to tak gdy przyszła.

Po otwarciu pudełka.

Wygląd

Kropki oznaczają stan naładowania. Jednakże ja mam wciąż 4. Nie wiem czemu 🙂

Działanie

Najważniejsze to ją naładować. Ma wbudowany akumulator litowy o pojemności 200 mAh. Ładujemy ją przez micro USB. Teraz jest gotowa do działania. Wystarczy że otworzysz kciukiem zatrzask, po sekundzie naciśniesz dotykowy panel i po pół sekundy następuje nagrzewanie się żarnika. Możesz teraz odpalić sobie. Masz około 6 – 8 sekund na trafienie w dziurkę. O ile jest łatwo przy cienkim papierosie, to troszkę trudniej jest przy standardowym, grubszym. Ale trochę wprawy i trafiasz. No chyba że jesteś na imprezce i masz problemy z koordynacją ruchową, to może trochę potrwać dłużej 😉

Nagrzewanie działa z dwóch stron, czyli mogą używać dwie osoby jednocześnie. Dochodzi do takiej temperatury, że bez problemu zapali się papier, czyli możesz ją zabrać na jakiś wypad i rozpalać ognisko na zewnątrz. Na filmie poniżej, pokazuję jak to działa.

Duża temperatura.

Film

Dane

Model: L101
Kolor: czarny
Waga: 48g
Materiał: stop cynku
Pojemność baterii: 200 mAh
Temperatura: 0–50 ℃
Gniazdo zasilania: Micro-USB
Waga: 48 g
Rozmiar paczki: 8,1 * 2,6 * 0,9 cm

Moim zdaniem

Fajna, mała, sprytna. Łatwo się otwiera, jest dotykowa i jest bezgłośna. Co dla niektórych jest ważne 😉 Jednakże gdy jest wystawiona na zimno, to czasami nie “łapie” dotyk. W sensie ten panel. I coś wg mnie szybko się rozładowuje. Nie wiem, czy to mój model, czy tak po prostu jest. Mi wytrzymuje jakoś około 4 dni, po czym muszę znów ją ładować. Kupiłem też dla kolegi, ten sam model, więc jak on sprawdzi to porównam. Ogólnie produkt dla osób mieszkających na wyxxxxxewie gdzie są duże wiatry i ciężko odpalić petiszka 🙂 U mnie gdzie mieszkam aż tak nie wieje. Ja polecam za jej estetykę, schludność i działanie. Ot następny fajny, użyteczny gadżet za kilkadziesiąt zł.

Gdzie kupisz

Link, tutaj nabyłem https://ali.ski/1jKk8

Podoba Ci się moja praca? Wspomóż opłatę serwera: PayPal paypal.me/BBarczak lub BANK PKO BP 31102014620000780201253707 lub Revolut 25 2360 0018 0107 0000 0011 0421


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi