Jakiś czas temu stwierdziłem, że fajnie byłoby trochę się poruszać. Tak, coraz większe spożycie dobrodziejstw w formie cukru i innych napojów 😉 sprzyja tym, że niektóre części ciała się powiększają….Moja praca też mi nie pomaga. Bardzo dużą cześć dnia spędzam po prostu w aucie.

Dodatkowo mój lekarz namawiał mnie na jakiś sport. Jako że mieszkam pod dużym miastem, mam ciut daleko do jakiejś dobrej siłowni. Stwierdziłem że ruch, mogę też odbywać na zewnątrz. Biegając chociażby. Jednak nie mogłem się przełamać na warunki pogodowe, albo mi było zimno, albo ciemno, albo padało a gdy była ładna pogoda to tym bardziej mi się nie chciało bo wolałem browca 😀

Już w zeszłym roku firma ksajomi, tak KingSmith, jest z tak zwanego łańcucha produktów, informowała, że wypuściła na chińskim rynku bieżnie lub tak zwane chodziki. Ale w wersji Smart, czyli takie co łączą się ze smartfonem poprzez Bluetooth lub Wi-Fi. Jednakże, problem był taki, że sprzęt ważył tak dużo, że żaden sprzedawca nie chciał jej wysyłać do PL, tzn oni chcieli by ale firma spedytorska jakoś nie chciała. W sumie do dziś, jeden z chińskich sklepów, z którym współpracuje, nie porozumiał się co do wysyłki przez wagę właśnie. No ale do brzegu.

Teraz dostępna w polskich sklepach – na allegro a tutaj w Mediaexpert (klik) albo sprawdź na ceneo

Jakoś w listopadzie, sklep Gearbest, w którym kupowałem produkt, wprowadził do sprzedaży właśnie jedną z tych, które chciałem. Jednak, sprzedawcą okazał się pośrednik. Jednak, nie miałem obaw co do zakupu, ponieważ dla mnie i tak najważniejszy jest PayPal. Oczywiście przy droższych zakupach.

Okazało się, że sprzedawca, może mi ją wysłać, jednakże ja będę musiał pokryć opłaty celne z tym związane, ponieważ waga jest tak duża, że opcja Priority Line, którą obsługują firmy DPD w Polsce i DHL nadmieniły, że taka waga przedmiotu, przez niech nie może zostać zrealizowana. Czyli musiałem w porozumieniu ze sklepem, wybrać, lub zaproponować spedycję, tak ciężkiego przedmiotu. Wspomnę to teraz, że całkowity koszt takiej zabawki + opłaty celne wynosi około 2900 zł. Czyli nie mało.

Alternatywą takiego zakupu, jest opcja wybrania innego modelu, od firmy Kingsmith o nazwie WalkingPad, która jest tylko chodzikiem z maksymalną prędkością do 6 km/h. Możesz ją kupić za to wysyłką z polskiego magazynu ze sklepu Gearbest. I to za około 1400 zł, też smart, ale bez opcji biegania.

Lub z polskich sklepów: https://fas.st/Juju1

Ja sobie założyłem za cel, że odkładając kaskę przez rok, mogę sobie jednak pozwolić na tę droższą opcję. I tak się stało.

Paczka

W porozumieniu ze sprzedawcą, wybrałem firmę TNT. Jednak nie obyło się bez problemów. Spedytor zażądał od sprzedającego certyfikat CE. Wiesz, kiedyś dało się, no może dziś też wypisać w PDF-ie taki dokument. Wiadomo, chińczyki myślą 🙂 Jednak tym razem TNT, chciał aby produkt został wprowadzony na jakąś specjalną stronę CE i tam otrzymał certyfikat. Sprzedawca postarał się o to. Tak zrobił, wprowadził wszystkie dane i można było oclić produkt.

Jako że nie było mnie w domu…..musiałem po nią pojechać. Okazało się że jest MEGA WIELKA, ledwo co udało mi się ją ogarnąć. Oczywiście złożone fotele i walka z jej wagą.

Bieżnia

Wymiary pola taśmy do ćwiczeń to 122 cm długości na 48 cm szerokości. Według mnie spokojnie starczy, jednakże widziałem że nowe wersje będą szersze. Obsługuje wagę człowieka do 100 kg.

Obsługa

Wiadomo, po rozpakowaniu i podłączeniu do zasilania, możemy od razu ustalić z jakiej opcji chcemy korzystać. Sam chód to złożony drążek (uchwyt) i prędkość do 6 km/h. Gdy chcemy pobiegać, podnosimy drążek, blokujemy „motylkami” i wkładamy czujnik na uchwycie, ponieważ bez niego nie włączymy trybu biegania, tzn zwiększenia prędkości.

No dobra mamy więc działamy. Ubrani w sportowe ciuszki i buty (oczywiście Xiaomi, Freetie, Amazfit) jesteśmy gotowi do akcji.

Ogólnie mamy trzy tryby do załączenia ćwiczeń. Pierwsza to obsługa przez APP (opis poniżej). Druga to Automatyzacja, czyli ustalenie prędkości na podstawie siły własnych mięśni. Wchodzisz i powoli się rozpędzasz. Włączenie tej funkcji następuję poprzez naciśnięcie jednego guziczka na pilocie. Trzecia to obsługa pilotem. Co opisałem poniżej.

Pilot

Jest lekki, ma pasek, który zakładamy na dłoń. Nie przeszkadza w trakcie biegania, trzeba się przyzwyczaić, że mamy go w dłoni. Pasek też jakoś nie sprawia kłopotów, ani podrażnień. Poniżej opis pilota.

Mamy od góry „+”, „start/stop” i „-” oraz przełącznik trybu Manualnego na Automatyczny. Pilotem można bez problemu w trakcie ćwiczeń przełączać się z opcji Manualnej na Automatyczną. Przytrzymanie guzika od przełączania z A na M blokuje pilota i „usypia” bieżnie. Czyli nie trzeba jej wyłączać przyciskiem od dołu. LCD jest czytelny, choć nie idealnie jasny.

No dobra, bo za dużo piszę już a wciąż nie biegamy 😀

Teraz wciskamy Play na pilocie lub w APP – Go, słyszymy dźwiękowe powiadomienie – pik, pik, pik – trzy sekundowe. Załącza się mechanizm i powolutku kręci się mata. Wchodzimy i pilotem zmieniamy prędkość. operujemy + aby zwiększyć i minusem aby zmniejszyć. Chodzimy/biegamy. W trakcie, wciskamy sobie jakikolwiek przycisk na pilocie, wtedy aktywuje się pętla z informacjami i widzimy aktualne dane jak: ilość kroków, przebytą odległość, spalone kalorie i czas ćwiczenia. Pętla pokaże dane 2 razy.

Po pierwszym razie

Najpierw szaleje błędnik. Kręci się trochę w głowie. Organizm głupieje. Tak, nie tylko u mnie były takie symptomy ale u wszystkich domowników i to nie z przemęczenia. Po kilku razach przechodzi. Później standardowo, jak się nie ćwiczyło przez dłuższy czas, to odzywają się mięśnie, nogi ciut bolą.

Auto OFF

Bieżnia włączona a nie biegana wyczuje to. Wyłączy się po około 30 sekundach. Nawet jak będziesz zmieniał prędkość. Fajne.

Waga

Nie jest lekka ale też nie jest mega ciężka. Możesz ją bez problemu podnieść w wskazanych miejscach na około 40-50 cm i przenieść w inne miejsce. Możesz też ją postawić na pion ale trzeba uważać bo sama nie będzie stała, musisz ją oprzeć. Kładąc ponownie na podłogę uważaj na paluszki 😉

Sztywność

Nie jest deską. Absorbuję nasze bieganie, więc nie męczymy się aż tak, jak po płaskim terenie, dbając o nasze kolana.

Aplikacja Mi Home

Fajnie, że jest dostępny produkt na liście urządzeń na lokalizacji China. Ale tylko fajnie…. Mi nie działa połączenie z Mi Home. Próbowałem kilka razy, czy to złożona bieżnia czy rozłożona. Instrukcja pokazuje jak powinienem ją zresetować ale mi się nie udawało. Tu jest jakiś błąd.

Aplikacja KingSmith

KS RECORD się nazywa i jest oficjalną wersją. Pobieramy ją stąd w wersji na Android – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kingsmith.ksrecord&hl=en_US i instalujemy. Łączymy się ze swoją bieżnią. Wygląda to tak.

Edit: lepiej wgrać App KS Fit

Mamy dane na temat czasu, kalorii i dystansu.

Głośność

O ile tryb chodzenia jest względnie cichy, to już tryb biegania tak około 8 km/h i stąpanie po niej jest głośne. Ja oglądam Netflixa gdy chodzę/biegam więc muszę dać głośniej tv, tak tv bo tylko do celów zdjęciowych i filmu stała w dużym pokoju, gdzie jest laser. Normalnie jest w innym.

Mi Band

Testowałem tylko z Mi Bandem. Średnio opaska pokazywała różnicę na poziomie około 100-300 metrów. Będę testował również, gdy dojdzie do mnie Amazfit T-REX. ale to jakoś w lutym 😉

Bezpieczeńtwo

Blokada na pilocie. Czujnik przeciążenia. Automatyczne wyłączanie pracy po 10 minutach. Kontrola prędkości.

Serwis

Ja po jakiś 20 km musiałem dołączanym kluczem – imbusem – spasować matę. Chyba nie była idealnie skręcona na początku. Wystarczy że użyjesz klucza, włączysz i będziesz dokręcał raz z lewej strony a raz z prawej. tak, aby „było widać sreberko”, czyli ustawienie idealnej równowagi, w sensie ma być równo.

Film

Dane

Marka: Xiaomi KINGSMITH K12
Pozycja: Pad do chodzenia i biegania
Napięcie znamionowe: 220 V.
Moc znamionowa: 746 W.
Tryby: tryb chodzenia, tryb biegania.
Minimalna prędkość: 0,8 km / h
Maksymalna prędkość: 12,0 km / h
Maksymalna waga nacisku: 100 kg
Waga netto: 33 kg
Waga brutto: 39 kg
Rozwiń rozmiar: 1480 x 792 x 1060 mm
Rozmiar po złożeniu: 1530 x 792 x 139 mm

Zestaw zawiera:
1 x Bieżnia
1 x Pilot zdalnego sterowania
1 x Linka bezpieczeństwa

Moim zdaniem

Nie spodziewam się że już, zaraz będę chudł, miał super sylwetkę i takie tam. Ja bieżnie traktuje poważnie, ale jako przyrząd do regularnych ćwiczeń aby zapewnił mi kondycję. Wolę wieczorem obejrzeć serial chodząc lub biegnąc aniżeli leżeć na kanapie. Na takie ćwiczenia przeznaczam około godzinkę. Wiadomo, że ten „gadżet” nie zastąpi mi treningu na siłowni, basenie ani standardowego biegania. Jednak dla mnie ma mnie przygotować do tego aby kiedyś pobiec w jakimś biegu na 5,10 a może 15 km. I mieć z tego satysfakcję, tak jak inni sportowcy, którzy robią coś dla siebie, dla własnych celów. Cieszę się że mogę zacząć w domu, z dala od smogu, aut i warunków atmosferycznych. Mogę od razu iść pod prysznic 🙂

Może to dziwne ale ile jest osób, które wsiada do auta, jedzie pół godziny w jedną stronę aby móc pobiegać w swojej „idealnej” siłowni.

Szkoda, że nie ma czujników tętna jedynie.

Link

Kupiłem za 589 zielonych ale już nie ma tam, musisz poszukać w polskich sklepach.

Link do allegro jest tutaj


11 Komentarzy

Irek · 14 listopada 2020 o 23:02

Witam. Jak bieżnia się sprawuje? Planuje kupić ten model. Warto?

  miboy · 15 listopada 2020 o 07:28

  Wciąż jest ok. Używana kilka razy w tygodniu.

piterrs · 5 stycznia 2021 o 11:05

A jak z panelami? Nie rysuje?

  miboy · 5 stycznia 2021 o 12:40

  Nie przesuwa się nawet o cm. Nie mam żadnych śladów.

Cygan · 15 lutego 2021 o 23:13

Ile wazysz? Czy bieznia nie trzęsie sie i nie lata przy maksymalnej prędkości?

  miboy · 16 lutego 2021 o 07:32

  Zaczynałem z 94, teraz 80. Nie biegam na maksymalnej prędkości, ale ciut niżej nic się nie dzieje.

   Martyna · 22 marca 2021 o 06:06

   Czesc, filmik zakladam, ze ma nakrecony obraz, na ktory nałożyłeś swoj glos po wyciszeniu poprzedniego. Czy jest opcja nagrania głośności pracy zaleznie od predkosci?

    miboy · 22 marca 2021 o 07:45

    Hej, przypomnij się za jakieś 2 tygodnie ponieważ jestem teraz chory i nie ćwiczę.

  Kama · 23 lutego 2021 o 01:44

  Witam ☺
  Mam pytanie odnośnie hałasu bieżni – dzisiaj przyszła do mnie i oczywiście chciałam ją wypróbować i jak przy 6km/h nic się nie działo tak już powyżej 8km/h bieżnia wydawała bardzo dziwne dźwięki…dźwięk dochodził po lewej górnej stronie zaraz koło pasa ( piszczacy) – nie wiem czy Ona się ” dotrze” czy przyszła mi uszkodzona…
  Czy miałeś podobną sytuację ?
  Pozdrawiam!!

   miboy · 23 lutego 2021 o 06:27

   Hej.
   Nie u mnie jest ok. Spróbuj może naoliwyć tym płynem i wyregulować. Może trze pasek.

Kama · 23 lutego 2021 o 01:43

Witam ☺
Mam pytanie odnośnie hałasu bieżni – dzisiaj przyszła do mnie i oczywiście chciałam ją wypróbować i jak przy 6km/h nic się nie działo tak już powyżej 8km/h bieżnia wydawała bardzo dziwne dźwięki…dźwięk dochodził po lewej górnej stronie zaraz koło pasa ( piszczacy) – nie wiem czy Ona się ” dotrze” czy przyszła mi uszkodzona…
Czy miałeś podobną sytuację ?
Pozdrawiam!!

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.