Mam już w domu jeden z takich gadżetów, czyli termometr z opcją pomiaru poniżej jednej sekundy. Opisywałem go tutaj. Producenta, który od wielu lat wytwarza produkty Smart, medyczne. W sumie tak mi się spodobał, że kupiłem kilka sztuk i podarowałem każdej osobie z rodzinki.

To było dawno. Teraz firma współpracująca z siałomi, czyli z tak zwanego łańcucha produktów, tak przynajmniej jest to opisywane w internetach, chociaż ja nie znalazłem żadnej informacji na ten temat, wypuściła podobną wersję do iHealth termometra bezdotykowego. Ale model, który mam to AET-R1B6, firma KONKA też go tworzy a w sklepie Banggood, w którym go kupowałem istnieje pod nazwą T09. Jest mniejszy, tańszy i chyba lepiej wyglądający. Opiszę go poniżej. Mój zakup był w sierpniu, zeszłego roku, jako prezent dla „następnej rodziny” 😉

Paczka

Tym razem, aby przyoszczędzić co nie co, kupiłem go z opcją wysyłki Rejestrowanej. Tani produkt, bo z kuponem za około 36 zł. Tak wyglądał.

Przychodzi w takiej tubie 🙂

W środku tubki. Termometr, certyfikat i instrukcja. Chińska oczywiście 🙂

Wygląd

Ten model vs iHealth.

Funkcje

Na wyświetlaczu mamy wyświetlane funkcje.

Można zapisywać dane.

Ostrzeżenie dźwiękowe przed wysoką temperaturą.

Duże pole miernika podczerwieni.

Auto OFF po 12 sekundach.

Precyzyjne niemieckie sensory z odczytem w 1 sekundę i pomiarem błędu rzędu 0.2 ℃

Odnośnie czujnika Hyman. Nie odnalazłem w internecie żadnych informacji na ten temat. Znalazłem za to niemiecką firmę Heimann Sensor, która właśnie produkuje Sensory IR. I teraz pytanie, czy zrobili błąd w opisie, czy celowo?

Działanie

Banał. Kierujesz nim na czoło. Wciskasz guziczek i masz pomiar. To tyle. Testowałem vs iHealth i wyniki były takie same.

Info o nim

Inteligentny termometr na podczerwień do ciała ℃ / ºF

 • 1 sekunda natychmiastowego pomiaru.
 • Precyzyjna sonda z czujnikiem temperatury.
 • Dokładny niemiecki czujnik Hymana (Heimann), może gromadzić wiele danych temperatury w ciągu 1 sekundy, błąd pomiaru nie przekracza 0,2 ℃.
 • Inteligentna zakrzywiona powierzchnia lustra, która odbiera światło podczerwone z ludzkiego ciała, o większej powierzchni wykrywania, większej prędkości i większej dokładności.
 • Ostrzeżenie o wysokiej temperaturze. Gdy wartość pomiaru temperatury jest wysoka, zostanie wyświetlone ostrzeżenie.
 • Prosta obsługa jednym przyciskiem.
 • Automatycznie przechowuj dane. Inteligentne przechowywanie 32 zestawów danych temperatury ciała. Przytrzymaj przycisk i je sprawdzisz.
 • Automatyczne wyłączanie. Po 12 sekundach bezczynności automatycznie wyłącza się i oszczędza energię.

Dane

Model: T09
Czarny kolor
Waga 100g
Rozmiar 37 x 37 x 138 mm
Czas pomiaru 1 sekunda
Temperatura ℃ / ºF
Metody pomiarowe: Bezdotykowy pomiar temperatury w podczerwieni
Efektywna odległość 3-15 cm
Zakres pomiarowy 32 ℃ ~ 42,9 ℃ (temperatura ciała)
Środowisko pracy 16 ~ 45 ℃
Baterie 2 x baterie AAA (brak w zestawie)

Moim zdaniem

Bardzo fajny produkt. A najbardziej przydaje się jak masz w domu dzieci, bo wiadomo jakie one są. Lub gdy mieszkasz z osobami starszymi, które miałyby problem utrzymać inny termometr. Chyba że nie masz ani jednego ani drugiego, to dla Ciebie też fajowy gadżet. I szczerze, nie pokaże on wyniku o jakiś tam jeden więcej aniżeli te normalne. Zakres błędu to 0.2℃ i tego się trzymajmy.

T09 czarny https://www.banggood.com/custlink/3KmDseKrsO z kodem: BGT09BLACKPL za 9 dolców.

T08 biały https://www.banggood.com/custlink/mmvDAe3cNt


2 Komentarze

Slabuk · 17 stycznia 2020 o 16:11

Opierając się na tej opinii kupiłem T8 (biały). Wygląd i wykonanie dobre. Niestety jeśli chodzi o pomiar to badziewie jakich mało. Żadnej powtarzalności wyników. Porównanie pomiarów z termometrem lekarskim (tradycyjnym) różnice dochodzą do +- 3 stopni C, nie kresek czy dziesiątych części stopnia. A najciekawsze jest to, (przytaczam z pamięci) w instrukcji napisano „jeśli wyniki odbiegają od właściwych wskazań proszę posługiwać się termometrem tradycyjnym.”

  miboy · 17 stycznia 2020 o 18:14

  Hmm. Ciekawe. Może jakiś wadliwy. U mnie jest ok. Gdyby było źle to albo bym napisał albo w ogóle nie pisał recenzji.

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.