Tym razem był to prezent pod choinkę dla córki. Chciała po prostu je mieć. A ja, jako kochający tatuś, spełniłem jej życzenie i pogadałem z Mikołajem 😉

Słuchawki Bluetooth. Mam już w sumie dwie pary. Pierwsze były Mi wokółuszne, z których jestem bardzo zadowolony. Drugie to te małe pchełki, czyli Redmi Air Dots. Teraz sprawdziłem te nowe, inne, te dłuższe w kolorze białym, które mają tyle dodatkowych funkcji i na papierze są dużo lepsze. Model TWSEJO2JY. No i tak zrobiłem.

Paczka

Kupiłem w sklepie Gearbest z wysyłką Priority Line za około 240 zł. Po trzech tygodniach, czyli standardowo, paczka była już u mnie.

Fotki

Parowanie

Jest dziecinnie proste. Wystarczy że wciśniesz guzik z boku na boxie. Teraz wchodzimy w Bluetooth w smarfonie. Po chwili pojawi się w menu po wyszukaniu nowego urządzenia: Mi True Wireless Earphones 2.

Czy działa połączenie z innymi smartfonami? Jasne, możesz łączyć je z innymi, w sensie, że ktoś ich nie używa w tym samym czasie. Czyli jak jeden użytkownik połączy je i wciśnie muzykę, to nie grają u drugiej osoby.

Screeny z Androida 9.

Screeny z Androida 10.

Funkcje

Ma ich sporo. Najważniejsze to użyta technologia podczerwieni, dzięki której gdy je zakładasz to gra muzyka a gdy zdejmujesz to utwór pauzuje.

Dalej mamy redukcję szumów ale w przypadku rozmów, takie HD gadanie.

Podwójny mikrofon do prowadzenia rozmów lub korzystania z Asystenta Google.

Bluetooth 5.0. Dzięki czemu jest lepsze połączenie i mniej zużywa energii.

System LHDC, który umożliwia przesyłanie danych ponad 3 razy, a także zapewnia najbardziej realistyczny i bezprzewodowy dźwięk wysokiej rozdzielczości.

A wewnątrz. Czysta jakość dźwięku.

Szybkie ładowanie.

Szybkie parowanie.

Obsługa

Poniżej kilka moich spostrzeżeń.

W momencie włożenia do uszu słychać „pik”.

Aby robić głośniej, użyj paska w smartfonie.

Wyjęcie jednej słuchawki, na moment przerywa odtwarzany materiał, następuje PAUZA. Ponowne włożenie słuchawki do ucha, uruchamia PLAY.

Ale wyjęcie dwóch słuchawek naraz i odłożenie ich, nie przerywa grania muzyki. W sensie, gdy odłożysz je główką ku spodowi. Gdy na bok, to przerywa, czyli działa. Dziwne, pewnie wersja softu lub czujników do aktualizacji heheheehe.

Naciśniecie dwa razy w prawą słuchawkę aktywuje PAUZĘ. Ponowne „klepnięcie” włącza PLAY.

Naciśnięcie dwa razy w lewą słuchawkę aktywuję Asystenta Google. Samo wywołanie w trakcie odsłuchiwania Asystenta Google nie działa.

Aby przełączyć na następne nagranie, musisz kliknąć 2 razy w lewą słuchawkę aby włączył się asystent Google, wtedy musisz powiedzieć – następna piosenka – i przełączy się na następny utwór. Serio? Serio. Aż tak skomplikowane funkcje smart, aby odsłuchać następny utwór. To samo tyczy się jak powiesz – poprzedni utwór. Może to komuś się spodoba, ale mi nic a nic…

Bluetooth działa elegancko. Nawet będąc daleko od smartfona wciąż grała muzyka. Air Dotsy, tutaj polegały.

Opóźnienia

Słuchając i oglądając materiały na YouTube nie zdarzyło mi się aby coś nie grało ok. Tak samo jak oglądając materiały w Netflix. Wszystko „szło” jak powinno.

Uszy

Może wielu będą pasować, jednakże jak dla mnie, jakoś lepiej używa się Air Dots. Te gdy mam założone, odczuwam ścisk. Może małżowiny mam jakieś dziwne 😉 I dodatkowo, nie wchodzą głęboko że tak określę. Air Dotsy tak się idealnie dopasowują wewnątrz. Ciężko to określić ale tak jest, dzięki temu basy jakoś lepiej grają.

Głośność i jakość

Gdy jest na maksa, to szczerze nie da się słuchać. Jakość jest, nie wiem jak to określić ale nie słychać za dobrze. Oczywiście zależy też od odtwarzanego utworu, jego jakości i formy zapisu. Jednakże, raczej większość z nas słucha utworów w formacie mp3, więc…no więc, trzeba poszukać lepszych jakościowo materiałów. Później wybrałem, typową chińską muzykę ludową, w której się lubuje 😉 też na maksa. Jakość była już o niebo lepsza. Same instrumenty robią robotę. Czyli tak jak wyżej. Jakość nagrań musi być też odpowiednia.

na tym utworze, słabo było z jakością

Po pół godziny słuchania na nich, na maksa głośności, zaczyna mnie boleć troszkę główka, oraz uszy. Może jestem jakiś inny 😉 ale problemu nie zauważyłem na Dotsach.

Gdy masz telefon Xiaomi, w wersji Global to możesz też spróbować zmienić na np. Szwajcarię, Indie wtedy ma zrobić się zdecydowanie głośniej. Ja akurat nie odczułem tego 😉 Nie wiem też jak jest u innych producentów smartfonów, bo po prostu w domu mam tylko ksajomi 😉

Redukcja szumów

Tu działa, gdy prowadzimy rozmowę telefoniczną. mikrofon ma skupić się na rozmówcy a nie otoczeniu. W przypadku słuchania muzyki ja jej nie odczułem. Słyszałem wszystko co się działo wokół mnie. Jedynie słuchawki wokółuszne z tą funkcją w trakcie odsłuchiwania które fajnie działały, to te od Xiaomi, o których pisałem dawno temu. Ale wiadomo, one zakrywają całość, więc pewnie przez to ta opcja działa. Air Dotsy, przez to że lepiej przylegają, również radzą sobie lepiej.

Bateria

Nie miałem jeszcze okazji aby je „zjechać” do zera. Tutaj opieram się na danych od producenta. Ale pamiętam, jak robiłem wpis na temat Air Dotsów. Tam po bardzo, bardzo długim czasie jeszcze udawało mi się z nich korzystać. Nawet gdy leżą w samochodzie, czyli mogą być nastawione na warunki, takie jak ujemna temperatura we wnętrzu auta. Czy tutaj tak jest? Czas pokaże.

Mi tak wychodzi – około 20 -30 minut to jakieś 10%. Ale dziwne, że takie mam dane jak poniżej.

Film

Dane

Moim zdaniem

Napiszę tak. Szczerze, w sumie jak zawsze. Wg mnie. Ja bym ich nie wybrał dla siebie. Córka po prostu zapragnęła. Bo takie ładne i takie tam. To dostała. Dla mnie wygrywają Air Dotsy. Za ich taniość i jakość po prostu. Prawie 4 razy taniej aniżeli te. Jakość – ja nie odczułem żadnej różnicy w słuchaniu a nawet twierdzę że lepiej gra w nich.

Ale jeśli miałbym wydać te ponad 50 zielonych, to wolałbym jednak te wokółuszne, które są w takiej samej cenie – link, o tutaj.

Jasne, możesz pomyśleć że się nie znam i nie słucham koncertów w jakości AAC lub nie daj boże jakiejś innej, specjalnej jakości. Jestem po prostu zwykłym użytkownikiem i nie zawsze droższe są lepsze, nawet od szajomi 😉

Dla większości osób, one mają działać przy odtwarzaniu YT, Netflix i normalnych mp3, więc dla mnie sorki ale powtarzam raz jeszcze, dla mnie nie. Wystarczą i są lepsze Air Dotsy. Jak dla mnie 🙂 Chyba że otrzymałem jakąś wadliwą partię ale szczerze w to wątpię.

Link aktualnie tutaj bodajże


2 Komentarze

sasiad · 3 lutego 2020 o 23:13

Ciekaw jestem jak córka sobie chwali, jeśli chodzi o uprawianie sportu czy nie wypadają.
I czy może jest jakaś aktualizacja w/w opinii od Świąt już trochę minęło 🙂

    miboy · 4 lutego 2020 o 06:04

    Używa ich co kilka dni. Na początku mówiła że trochę bolą ją uszy przy wkładaniu a teraz jest ok. Sportu nie uprawia bo jest za młoda jeszcze 😉 więc nie wiem czy wypadają w trakcie.

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.