Od prawie czterech lat, korzystam z opasek, zegarków typu Smart. Najpierw był smartband Mi Band 1, później 1S, Mi Band 2, wersja 3 oraz 4. Pomiędzy nimi, testowałem Amazfit Pace, Stratos oraz Verge. O których możesz przeczytać na moim blogu.

Brakowało mi zawsze czasomierza, którego mógłbym założyć na tak zwane wyjścia. Jakoś nie pasuje mi, smart sportowy zegarek lub opaska, gdy mam włożyć koszule albo garnitur. Najbardziej chyba zbliżonym był Stratos. Jednakże, nie był idealny jak dla mnie.

Chciałem odmiany. Poszukałem tu i ówdzie i padło na firmę CIGA Design. Oczywiście musiał być powiązany z siałmi 🙂 No i jest. Tutaj załączam info na temat wpisu, że firma należy do tak zwanego łańcucha Xiaomi.

Trochę zdobyła tych nagród od 6 lat 😀

Mechaniczny 😀

Nie zastanawiałem się długo. Padło na serię Z. Poruszyła mnie jego koperta, zaokrąglone, szafirowe szkło, odporny na zachlapania (3 ATM), stal nierdzewna oraz to że działa bez baterii. Sam się nakręca. Tak 🙂 Wbudowane mechanizmy pozwalają na pracę zegarka do 40 godzin, gdy nim nie ruszasz. A gdy ruszasz to działa na okrągło. No i firma dostaje co rusz nagrody za najlepszy „dezajn” swoich produktów. Fajowo 🙂

Kupiłem więc wersję z paskiem niebieskim, pod koniec grudnia (20.12.19) w sklepie Banggood, wiadomo, z kuponem – men15 – za 169 zielonych i opcją wysyłki EU Priority Line, żeby nie było niespodzianek. No i czekałem.

Paczka

Dotarł po 20 dniach. W międzyczasie były święta i sylwester. Uważam że super szybko 🙂 I tak to wyglądało.

Opakowanie nie było zniszczone gdy przyszło. Spodziewałem się dodatkowo je ochronią w trakcie transportu, jednakże „książka” była w całości. Tak, książka. W takim opakowaniu jest dostarczany. Premium, można rzec. Elegancko. Duży plus 🙂 No i certyfikaty CE i RoHS.

Wygląd

No to zaczynam otwierać książeczkę.

Ładnie opisane, że jesteś wyjątkowy i oni są też. Że masz go wyjąć z pudełka, poruszać około 30 razy i ustawić czas. Extra pasek skórzany w zestawie.

Teraz on.

Pasek ma mocowanie podobne jak w Amazfit, przyciskasz i wsuwasz w szczelinę koperty. Pasek ma już gotowe dziurki po całej długości, skórzany tez. Wszędzie są napisy CIGA Design.

A tak na ręce w wersji skórka.

Film

https://youtu.be/typsb3FiR4M

Dane

Moim zdaniem

Dla mnie. Super ładny i gadżeciarski kompan. Jest ciężki, tak jak być powinien. Czuć że mam go na ręce. Fajnie, że mam dwa paski. Jeden sportowy, jak to można określić a drugi bardziej wizytowy, skórzany. Dzięki temu mogę jeszcze bardziej dopasować się do okoliczności. W sumie wersję z niebieskim, silikonowym paskiem ubieram na co dzień. A skórzany w międzyczasie odkąd go mam, czyli 2 dni nie ubrałem jeszcze 🙂

Po tych kilku dniach nasuwają mi się takie spostrzeżenia. Na tę chwilę, jeszcze ciężko mi się przestawić, że nic mi na ręce nie wibruje jak dostaje powiadomienia. Nie ma podświetlenia gdy jest ciemno. Nawet wskazówki nie mają. Również, po tym krótkim okresie jak go mam, trudno mi jest połapać się na wskazówkach. Hehehhe, to stare przyzwyczajenia. Ale dzięki temu, nie ważne jest teraz, czy jest 12:36 czy 12:40. Czas jest orientacyjny a nie idealnie wskazujący mi upływający czas co do minuty.

Naprawdę szczerze polecam tym, którzy chcą się wyróżnić i uciec od wiecznego sprawdzania a co tam przyszło z powiadomień.

Z drugiej strony, poinformowano mnie w Banggood, że wkrótce będą mieli najnowszego smartwatcha od Amazfit. Model T-Rex, czyli takie połączenie (optyczne) G-Shock-a i funkcji Smart od Xiaomi. Lubiłem tę firmę bardzo. Jako młodziak, miałem kilka zegarków od nich. Jako, że Casio nie wprowadził takiego rozwiązania, jestem bardzo zainteresowany tą wersją i na pewno będę ją miał. Bo przecież można mieć dwa zegarki 🙂 Jeden bardzo sportowy a drugi elegancki.

Link poniżej a z kuponem men15 jest za 169 dolców https://www.banggood.com/custlink/KKDDnl6GVt


1 Komentarz

mini21 · 18 stycznia 2020 o 07:44

Zegarek ciekawy.
Nietypowego design’u mu nie można odmówić…
Ale z czytelnością tarczy to mam wrażenie że dość słabo.

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.