To już moje czwarte podejście w przeciągu prawie 3 lat do wyboru idealnego smart odkurzacza autonomicznego, czy jak wolisz aby nie pisać, że takiego ze sztuczną inteligencją, która nas kiedyś wyprze a samojezdnego. Tak, lubię Matrixa 🙂

No dobrze, przecież jakieś 4 miesiące temu opisywałem przecież najwyższy model od Xiaomi. Tak, Roborock S6 to ich produkt i nie będę się znów rozpisywał na temat ekosystemu, wierzę że czytałeś poprzednie wpisy a jeśli nie to masz okazję nadrobić co nie co w tym temacie.

I co, nie mam już S6, poszedł dalej, że tak to określę. A na serio, ja jestem osobą, która lubi nowinki. I ten właśnie model ma ich kilka. Ot, co, został po prostu zastąpiony. Oczywiście żonka nie jest szczęśliwa z tego faktu, ale cóż, ten dział „zabawek” należy do mnie 😀

Naszły mnie wspomnienia, pamiętam jak dziś, jak testowałem wersję 1. Bodajże, z naście osób w Polsce go wtedy miało. Wpis, który jest na miboy.pl, wcześniej był podpięty gdzie indziej, dawno temu i nieprawda. Wtedy apka Mi Home była całkowicie po chińsku, wszystkie produkty były z obsługą po chińsku a teraz….kilka klików i masz PL nawet.

Dlaczego o tym piszę. Ponieważ model STYJ02YM przypomina mi ciut właśnie jedynkę. Na początku jest trudny, nie wiadomo jak „go ogarnąć”. Zabawa apką też jakaś inna. Inaczej niż w 1, S5 a nawet S6. Dziwne, że nie ma jednej wspólnej, tzn jest w Mi Home ale nie do końca jest taka sama. Nie miałem oczywiście u siebie modelu 1S, więc może on ma identyczne zarządzanie z panelu, nie wiem.

Właśnie, nie wybrałem 1S, bo chciałem mieć wersję z mopem, dlatego nie został on „wpisany na listę” A dlaczego wybrałem z mopem? Odsyłam do recenzji Roborocka S6.

Dodatkowo firmware w nowej Mijia nie jest jeszcze dopracowany. Widzę, że pojawiają się lub nie 😉 nowe update-y, które dodadzą nowe funkcje. Ale nie jest idealny na start. Sorki, teraz przerywasz czytanie i mówisz sobie, łe tragedia, nie chcę…. Dobrze, jedynka po chyba 1,5 roku rozkwitła, Roborock jest już prawie dwa lata na rynku i wciąż się super sprzedaje a nie tak dawno dostał wszystkie możliwe funkcje dla jego procesora. S6, cóż on jeszcze się rozkręca, więc nie bój nic, będzie tylko lepiej 🙂

No już, już, kończę. Zapraszam na wpis o czarnym diabełku lub diablicy ale o delikatnym sercu. jakby co jest i biały 😉

Paczka

Kupiłem w sklepie Banggood (teraz magazyn Czechy https://www.banggood.com/custlink/GDvhYgQp4k ) a tutaj wersja Global na AliExpress lub wersja chińska posiadająca multimapy na AliExpress

Od początku. Moja „dziewczynka” o imieniu Marta (teraz Zosia, w recenzji też piszę raz ona a raz on, żeby było po równo), leciała najpierw samolotem aby później przejechać się tirem aby na końcu zwiedzić okolicę autem dostawczym firmy GLS i dotrzeć do mnie po 3 tygodniach bez żadnych dodatkowych opłat, bo przypomnę znów, że EU Priority Line to je to #najlepsze.

Tak wygląda

Zapakowany był w podwójny karton.

to jest pojemnik na wodę i kurz, 2 w 1
dodatkowy filtr HEPA gratis
dodatkowa szmatka, mniejsze mopowanie

TIP. Druga „ścierka” jest z wcięciem po środku, przez to mniej jest rozprowadzania wody. Do „pełnego, maksymalnego” mopowania użyj tej pierwszej, bez wcięcia.

fajnie, że są szare, nie widać tak brudu

w zestawie 2 szmatki mopujące
ładowarka jest chińska, trzeba dołożyć przejściówkę
instrukcja oczywiście chińska
nakładka mopująca
pola do ładowania są od tyłu, w S6 były od dołu
bardzo słaba bateria lub błąd – miga na czerwono
niski stan baterii

AKTUALIZACJA DOSTĘPNA!! Od teraz wybór zapisanych map, czyli można go zanieść na piętro (znane z Roborock S6) oraz nowa opcja mopowania S lub znane Y. I wg mnie ale nie podano, nastąpiło lepsze zarządzanie baterią. Teraz w opcji Silent + Woda maks, bez problemu starcza na cały dół, czyli jakieś 55m. Dodatkowo, gdy spadnie bateria poniżej 20% to jadać do bazy naładuje się do 60% i dokończy pracę a nie jak ostatnio do 80%.

Dodatkowo, przełączenie na standardowe mopowanie, czyli S aż tak nie drenuje baterii, więc dużo więcej może posprzątać aniżeli w systemie super mopowania czyli Y.

Typ S oznacza znane mopowanie z serii Roborock S5 i S6. Czyli standardowe. Tak to wygląda „Live”

Sprzątanie

Jest dobrze. Ma wiele opcji. Możesz ustawić opcję samego odkurzania, odkurzania z mopowaniem lub samego mopowania. To duży plus. Są też opcje zwiększania mocy. Jest tryb cichy, normalny, Turbo i Max.

Robot jest inteligentny. Ma laser, dzięki czemu skanuje sobie pomieszczenie. Czujniki boczne nie pozwolą mu spaść jeśli masz tak jak ja schody w domku to przejścia do garażu. Nie jeździ w kółko. Wie gdzie był i tam już nie wraca. nie obija mebli, ma przecież ruchomy zderzak, gumowy de facto. Gdy podjedzie do przeszkody to lekko ją trąci. Nie przestawia krzeseł. Są dla niego za ciężkie. Jednak taką np. miskę z wodą dla kotów to już pcha przed siebie. 🙂 Ma dwa pojemniki. Gdy tylko odkurzasz to masz dużo więcej pojemności na nieczystości. Gdy mopujesz to masz dużo miejsca na wodę i mniej na brud. Ja używam jednak tego drugiego. Starcza bez problemu.

Odkurzanie

Na trybie cichym nie przeszkadza i nie słychać go tak bardzo. Po prostu sobie pracuje, gdzieś w tle. Jednak „odwali robotę”

Ciekawostką jest to, że zaczyna swoją pracę od „objechania” krawędzi danego pokoju. Dziwne natomiast jest to, bo z takim sposobem czyszczenia spotykam się pierwszy raz. Wcześniejsze modele zaczynały i kończyły inaczej. Jednakże efekt końcowy jest taki sam, czyli odkurzone pomieszczenia.

Dywany

Radzi sobie. Wyłącza tryb mopowania na nich, gdy go wykryje. To miał też S6. Nie pamiętam już czy S5 również.

Ogólnie gdy znajdzie dywan to z nim walczy 🙂 W sensie że krąży na nim i krąży. Widać że ma jakiś algorytm na nie aby je wyczyścić.

Jeśli nie masz dywanów to użyj tylko pojemnika z wodą. Jeśli natomiast nie korzystasz z tego typu ogrzewaczy stóp to włóż pojemnik na brud.

Ustaw scenę w Automatyzacji na taką a zacznie je wykrywać i włączać wysoką moc odkurzania. Później wciśnij Uruchom.

Mopowanie

Według mnie jest najlepsze w sensie najbardziej efektowne z jakim się spotkałem. Nie dość że masz czujnik wody, dzięki niemu możesz dobrać sobie poziom „wylewki” to dodatkowo sam pojemnik jest bardzo duży. Mi starcza na całe mopowanie dołu domu. Wcześniej taki S6 nie dawał rady. Samo mopowanie też różni się od poprzednich. Tutaj, ja tak nazywam kręci tyłkiem. Nie jest zauważalne organoleptycznie, jednakże widać w APP. Sam używam największej dawki wody i powiem szczerze, dużo jej „leje”. Ogólnie mamy trzy opcje podawania wody, małe, średnie i duże w zależności od rodzaju powierzchni w domu. Nie mogłem jednak lub nie znalazłem do tej pory aby dobrać jej wielkość do danego pokoju w domu a jedynie na całość sprzątania.

Tak wygląda „samba” Miji. Przód, tył, krok w bok i w bok. Śmiesznie na żywo 🙂

Mopowanie na dywanie nie występuje. Wyłącza tę funkcję (ustaw scenę). Może nie jest idealnie sucho, gdy sprawdzisz dłonią ale to przez to, że szmatka jest mokra.

Dzięki otworkom, wypływa więcej wody.

UWAGA. Może po jakimś czasie pojawić się błąd z wylewką wody, czyli przestać lecieć. Ten model oraz jego wersja globalna czyli Mijia Mop Pro korzystają z tego samego pojemnika 2 w 1 na wodę. On posiada za małe otworki na wylewkę wody. W skrajnych przypadkach woda może się zebrać na dnie pojemnika i przedostać się do środka a najbliżej ma do czujnika odpowiedzialnego za jej wylewkę. Problem opisany został na wielu stronach poświęconych tym odkurzaczom. U mnie też wystąpił…..Rozwiązania są dwa albo czekać na poprawę firmware, która lepiej dawkuje wodę (inna siła) lub nie czekać i wyda kilkanaście zł i w razie czego zapobiec tej przypadłości. U mnie dzięki temu znów zaczął mopować.

tutaj włóż
i tutaj włóż

Link gdzie kupisz gumowe przedłużki https://ali.ski/uv9C2i tylko te -Black + A 6mm a (0.24 inch). Ja dołożyłem i kupiłem z szybszą wysyłką ASS.

Ostatecznie, zrobić możesz jeszcze inny krok i kupić nową wersję pojemnika od modelu SE, którego opisywałem tutaj – https://miboy.pl/2020/09/27/viomi-se/ tam problemu już nie ma.

Google Home

Muszę Cię zawieźć. Nie jest widoczny w Google Home. Szkoda. Mijia 1 oraz S6 był. Dziwne bo V1 też był chińską wersją. V1 i S6 można je było włączyć głosowo a tego już nie. Trudno. Oczywiście jest szansa że pojawi się za jakiś czas. Tak samo jak w przypadku Mijia 1.

App Mi Home

Aplikację pobierasz ze sklepu Google lub sklepu na iOS. Wystarczy wpisać nazwę, zainstalować, podać dane i działa. Sam produkt musisz dodać tylko i wyłącznie na serwerze China. No w sumie jak chcesz to możesz użyć modowanej APP Mi Home (podany link w recenzji Roborock S6) i dodać go go serwera PL. Ale jak tego nie zrobisz to oficjalnie nie zadziała na Polskę, ponieważ to produkt dla tamtego rynku. Dla mnie tam spoko, ponieważ i tak wszystkie, około 80 produktów mam na tym serwerze.

Aplikacja Mi Home to jest ta jedyna do jego obsługi. Jest po polsku. Ustawienia robota są po polsku ale z małymi błędami tłumaczeń. Zalecam jej zainstalowanie, ze względu na możliwość ustawień, zmian, wprowadzenia harmonogramu itp. Wątpię, że ktoś kupuje Smart odkurzacz i z nich nie korzysta. Ok, może właśnie Ty tak chcesz zrobić. Jednak, ustaw chociaż podstawy a później włączaj „z palca” Da się oczywiście. Nawet uruchomisz z przycisku sprzątanie strefowe, jeśli sobie tego życzysz.

Oczywiście wszelakie Smart Sceny działają z nim. A jak nie wiesz co to, to szybko odpowiadam, że możesz np. mając inne smart produkty połączyć go z innymi. Czyli mając np. czujnik otwarcia drzwi połączyć go z nim. To tylko przykład ale ja używam Smart Switch-a, który znajduje się przy wyjściu i wychodząc z domu klikam go aby rozpocząć pracę robocika.

Poniżej min. to co jest w aplikacji:

Mapa

Na początku było ciężko. Oj ciężko. Znów poczułem się jak prekursor, żeglarz odkrywający nowe lądy, zdobywający dzikie miejsca na Ziemi… No dobra płynę za bardzo. Nie, nic nie palę 🙂 Chodzi mi o to, że najpierw kilka razy musiałem go puścić aby zapamiętał mapę. Nie działa to tak rewelacyjnie jak w S6 bo wiadomo, trzeba dopłacić extra 😉 ale działa. Na szczęście nie rysuje za każdym razem sobie jak w V1. A gdy już „narysował” sobie mapę to ją zapisał w pamięci. Mogłem podzielić pokoje na dole piętra. Od tego momentu działa to dobrze. Można puścić robota na sprzątanie całego „mieszkania” lub wybrać mu dany pokój. Wtedy zapindala tam gdzie wskazałeś. Ale gdy ustawię mu ręcznie, że ma jechać po całym dole wskazując mu po kolei, pokój po pokoju to i tak sprząta jak chce. Pewnie wina firmware jeszcze. No i gdy do przeniesiesz w inne miejsce, to nie zawsze trafi do bazy.

Piętro

Przez to, że ten jest tańszy niż S6, to opcja mapy jest tylko jedna. Gdy przeniesiesz go w nowe miejsce, czyli na górę lub do nowego pokoju to od nowa będzie rysował mapę i spyta Cię po zakończeniu pracy czy zastąpić tę aktualną. Po prostu tak jest zaprogramowany.

Bateria

Jest dużo mniejsza niż w S5 i S6 oraz 1S (5200mAh) vs 3200mAh. Przez to zdarza się gdy mam ustawioną moc na Full to nie posprząta całego dołu. Jednakże, gdy spadnie na poziom około 20% to Mijia 2 przestaje pracować o czym oznajmia wysłaniem powiadomienia i czym prędko ucieka do bazy. W sumie wykona swoją robotę ale czasami na dwa razy. Piszę czasami, ponieważ nie zawsze mam udostępnione wszystkie pokoje do pracy. Mój średni czas to około godzina i około do 40 metrów. Nie próbowałem ogólnie opcji samego odkurzania bez mopowania, może jak nie mopuje to nie traci aż tyle energii, więc wytrzyma tyle ile producent podaje, czyli do 110 minut. Może o to chodzi właśnie.

Strefy i wirtualne ściany

Można ustawić bez problemu miejsca gdzie ma jechać lub wykluczyć powierzchnie gdzie nie ma pracować. Wystarczy że zaznaczysz palcem na mapie. Możesz to robić za każdym razem jego czyszczenia lub ustawić na stałe. Ja mam właśnie wirtualną ścianę ustawioną pod szafką, ponieważ tam znajdują się kable a on/ona je lubi 😀

Język AngielskiUPDATE: Nowe partie mają zablokowaną opcję ZMIANY JĘZYKA NA ANGIELSKI!

Ogólnie robot mówi do nas po chińsku. Jeśli chcesz to zmienić to w 1 kolejności musisz mieć Mod XH link – https://drive.google.com/drive/folders/1GvruDqSujlJFhvP-4tLxkvZ6zz7tlDM1?usp=sharing oraz musisz stworzyć specjalną scenę, dzięki której, przemówi po angielsku. Nie działa na tę chwilę trik z podmianą głosów, znany z V1 i S5 (opisywałem na stronie jak). Po prostu jest blokada w firmware nie pozwalająca na tę zmianę. Oczywiście jak ktoś na to wpadnie, to zrobię oddzielny wpis.

Tu poniżej masz jak powinna wyglądać scena na zmianę głosu.

Ustaw RĘCZNĄ scenę w Automatyzacji na tę i wciśnij Uruchom.

P.S. Po całkowitym wyłączeniu się robota, proces trzeba powtórzyć. Tzn wcisnąć na scenie uruchom 😉

Progi

W moim domku nie mam zbytnio takich przeszkód, jedyna to taka nóżka od suszarki. Ma prawie 3 cm więc miał problem. Zawisł i oznajmij błąd. Ogarnia takie do 2 cm.

A tego nie ogarnie.

Ale ogarnie takie cuda u mnie w domku, do około 2 cm.

Powiadomienia

Po aktualizacji, którą oczywiście zalecam jest ich dużo. A to że zaczął pracę, skończył, że gdzieś zaniemógł, że ma jakiś błąd a i że zapindala do bazy bo mu się bateryjka skończyła. Wszystkie pojawiają się natychmiast na wyświetlaczu urządzenia, tego na którym go dodałeś do Mi Home.

Części

Tu się ksajomi nie popisało. Szkoda. Nie pasuje szczotka główna ani pojemnik na wodę, szmatka ani najważniejsze filtr HEPA. Dziwne jest to, że pasuje od serii Viomi a konkretniej modelu V2 Pro. Nie wiem czemu robią sobie konkurencję tymi modelami, przecież to to samo. Ale nie zrozumie ich nikt, odkąd zaczął śledzić ilość wypuszczanych modeli smartfonów 😀

TIP. Filtr HEPA – nie można go myć.

inne wielkości filtrów

Walka!!!

Ja już spotkałem się kilka razy z tym, że nie mógł gdzieś wjechać lub przejechać. Nie martw się, będzie jak zdobywca. Nie podda się nawet gdyby to było kilka minut, będzie się obracał, zwiększał moc aż mu się uda. Chociaż zdarzyło mi się że walczył i nie dał rady. Dwa razy.

Mijia 1C vs STYJ02YM

Mijia v1 vs Mijia 1S vs STYJ02YM

Roborock S5 vs STYJ02YM

Film

Dane techniczne

Marka: XIAOMI Mijia
Model: STYJ02YM
Rodzaje akcesoriów: podkładka do mopa, szczotka boczna, zamiatarka, zbiornik na wodę
Materiał: ABS, metal
Funkcja: sterowanie ręczne i przez APP
Funkcja harmonogramu: Tak
Auto ładowanie: Tak
Możliwość pokonywania progów: 2 cm
Rodzaje podłóg: dywan, płytki ceramiczne, marmurowe podłogi, dywany shaggy, płytki podłogowe
Moc (W): 33 W – 2100 Pa
Waga produktu: 3,6000 kg
Waga paczki: 6,2000 kg
Rozmiar produktu (dł x szer x wys): 35,00 x 35,00 x 9,45 cm
Rozmiar paczki (dł x szer x wys): 40,00 x 40,00 x 13,00 cm
Zawartość opakowania 1 x robot czyszczący, 1 x instrukcja chińska, zbiornik na wodę 1 x 2 w 1, 2 x szczotka boczna,
1 x podstawka ładująca, 1 x zasilacz, 1 x wspornik mopa, 2 x szmatka

Główne cechy:
● Laserowy system nawigacji LDS, większa prędkość, większa dokładność, dokładniejsze mapowanie
● Obsługa 3 trybów, zamiatania i zmywania, zamiatania, zmywania
● Symulacja sztuczne mycie, dwukierunkowe wielokrotne wycieranie i dokładniejsze czyszczenie
● Inteligentny elektryczny zbiornik na wodę, nawet woda, chroni drewnianą podłogę
● 12 zestawów czujników, czujników o wysokiej dokładności, wspomagana nawigacja i wykrywanie otaczającego środowiska
● Kontrola APP, obsługa interakcji głosowych Xiaoai (jak znasz chiński)
● Wsparcie dla zaplanowanego czyszczenia, czyszczenia stałego, czyszczenia strefowego, automatycznego ładowania
● Podział na pokoje, które można scalić, podzielić i nazwać obszar
● Oprogramowanie pomocnicze do ustawiania wirtualnych ścian i ustawiania zakazanego obszaru sprzątania
● Wejście: 20 V / 1,2 A.
● Pojemność baterii: 3200 mAh

Moim zdaniem. Plusy i minusy.

Odkurzacz na pewno nie jest odpowiednikiem modelu Roborock S6. Nie ma wszystkich funkcji dodanych od tamtego modelu. Jednakże jest lepszy niż model S5, który już od dawna jest na rynku. Wygrywa wg mnie tym, że ma dużo lepsze mopowanie, większy pojemnik na wodę, więcej funkcji właśnie – zarządzania wodą.

Gdybym miał znów wybierać pomiędzy S5 (S50/55 – wersja CN) to oczywiście biorę Mijia 2. Z tego względu, że już w przeciągu miesiąca otrzymał kilka usprawnień, takich, na które musiałem czekać prawie dwa lata w przypadku modelu S5, w sensie o nich czytam.

Następnym jego + jest to, że bliźniaczy model Viomi V2 Pro kosztuje o ponad dwieście zł więcej.

Minusy. To jeszcze dziecko. Wciąż dochodzą nowe funkcje. Dodatkowo, to wersja na rynek chiński, więc trzeba zmienić język. Trzeba również ustawić opcję wykrywania dywanów. Jednak mam nadzieję że wkrótce te opcje będą normalnie dostępne wraz z nowym firmware. Oprócz tego kompatybilność z częściami. I dziwnie praca na baterii. Ale to zależy od ustawień mocy.

Suma sumarum. Ja wolałem dopłacić do Mija 2 i się trochę przemęczyć z nim, względem zakupu 1S. Ma ciut gorsze parametry ale mopowanie za dopłatę 150 zł jest wg mnie opłacalne. Robi robotę, choć nie jest idealny. Coś za coś. Tutaj cena jest wyznacznikiem porównując do do modelu S6. Jak dla mnie oferuje naprawdę dużo w cenie około 1200 zł. I żonka się cieszy bo dobrze mopuje ta Martusia (teraz Zosia). Warto ją mieć 🙂

Link na allegro

jakby się skończył to o kupon zniżkowy pytaj https://www.facebook.com/gbkuponypolska/


61 Komentarzy

GoscNiedzielny · 31 stycznia 2020 o 11:16

Trochę nieścisłości się znalazło w tym Twoim opisie robota STYJ02YM, wymienię kilka:
– piszesz że brak zapisywania map piętra, tymczasem ta funkcja jest od ostatniej aktualizacji (0045), którą też posiadasz, bo inaczej nie miałbyś funkcji wyboru stylu mopowania Y/S (w Roborock S6 funkcja zapisywania wielu map została ostatnio usunięta, bo nigdy nie działało to dobrze w S6, co z resztą pod recenzją S6 ludzie Ci pisali)
– jesteś jedynym posiadaczem STYJ02YM świecie, egzemplarza który przestaje mopować na dywanach (lub niedokładnie sprawdziłeś, że brak tej opcji)
– carpet boost nie istnieje na tym odkurzaczu, jedynie jest taka opcja dostępna w starej wersji moda appki Mi Home, ale ona nie działa poprawnie, więc dokładniej przyjrzyj się tej opcji (robot po wjechaniu na dywan owszem zwiększa moc ssania, ale później już jej nie zmniejsza i później różne inne dziwne rzeczy się dzieją z mocą ssania), dlatego też autor moda (rezmus) usunął w kolejnych modyfikacjach dostępność tej opcji
– STYJ02YM to produkt Viomi dla Xiaomi, więc jest kompatybilny z akcesoriami Viomi V2, Roborock S6 to produkt produkowany samodzielnie przez Roborocka i nie dla Xiaomi, więc zdziwienia nie powinno być że akcesoria kompatybilne z Viomi

Tryb turbo jest tylko do dywanów, niepotrzebnie go używasz i masz przez to problem ze sprzątaniem na jednym ładowaniu.
Dziwne, bo zachwalasz też tryb Silent (zaledwie 500 Pa), który nie jest w stanie nawet wciągnąć małych okruszków.

Dodatkowo warto wspomnieć, że S5 dostał ostatnio aktualizację z podziałem na pokoje (bez zapamiętywania wielu map).

Kupiłem STYJ02YM za 860zł, znam już na wylot i sobie chwalę 🙂

  miboy · 31 stycznia 2020 o 17:51

  Hej,
  ad 1 – chyba nie zauważyłeś wielkiego napisu – Aktualizacja, który zrobiłem w dniu kiedy się pojawił się nowy update a sam wpis o odkurzaczu opublikowałem 24.12 😉
  ad 2 – nie rozumiem – nie mopowania na dywanach – u mnie nie mopuje, tak jak to opisałem
  ad 3 – spójrz że wpis był na 24.12 więc u mnie opcja carpet boost działała, odnośnie kolegi rezmusa, to testujemy już pluginy od ponad pół roku, przy okazji S6, jeśli coś zmienił to po moim wpisie
  ad 4 – jeśli byś zerknął na wcześniejsze moje recenzje odnośnie V1, S5, S6 i Mijia to byś wiedział że porównuje je do tych odkurzaczy, bo takie dostaje zapytania, dlatego nie zdziwienie a jedynie pełna informacja, aby ktoś znów nie pytał, to samo czynię w przypadku recenzji szczoteczek sonicznych
  ad 5 – używam Silent ponieważ u mnie działa tak samo dobrze jak Turbo ale może mam czyściej i nie widzę różnicy a i tak jeździ się ładować ponieważ mam wciąż tryb mopowania na maksa
  ad 6 – wpis jest na temat STY a S5 (S50/S55), gdybym chciał zrobić update informacji na temat aktualizacji która dodaje podział na pokoje to zrobiłybym ją w recenzji S5 a nie to, to chyba zrozumiałe 😉

  Cieszę się że kupiłeś w tej cenie i dobrze że już go poznałeś, zauważ że to już 4 odkurzacz który sprawdzałem a już mam następny (1C) i zapewne zaraz STY już nie będę miał tak jak poprzednie, dodatkowo, będę testować jak i naście innych rzeczy w kolejce. I nie mam możliwości aby każdy z ponad XXX produktów które mam i dziesiąt jeszcze zamawianych móc codziennie sprawdzać czy może pojawiło się coś nowego w sofcie itp 😉
  Moim prywatnym zadaniem jest ukazać innym produkt, bo po prostu od 4 lat lubię to robić. I najważniejsze że robię to w swoim wolnym czasie, po pracy, więc prośba o wyrozumiałość jeśli coś się zmieniło dodało, bo po prostu nie mam na to czasu.

Michał · 13 lutego 2020 o 03:54

Cześć,

Super recenzja, tak jak S6 czy inne. Masz lekkie pióro 🙂

Ja jednak po niej dalej nie wiem jaki wybra. Zastanawiam się głównie nad poniższymi:
– mijja styj02ym,
– viomi v2 pro,
– roborock s55 v2,
– ew. najdroższy z nich roborock s5 max?

Co o nich myślisz, jaki najlepiej wziąć?
Dzięki za odpowiedź.

  miboy · 13 lutego 2020 o 05:20

  Hej,
  thx 🙂
  Mijia 2 i Viomi v2 pro to to samo i one mają najlepsze mopowanie vs S5 (55) a jedynie gorszą baterię vs S5 więc jeśli zależy Ci na wodzie to ja bym na pewno nie wybierał S5, bo jak pisałem, po 3 latach jednak zmieniam zdanie na temat „lizania podłóg” ponieważ okazało się że można robic to dobrze 😀
  Odnośnie S5 Max – ten kosztuje od +140 do +200 dolców extra vs Mijia 2 a wg mnie nie oferuje więcej, dlatego od początku był u mnie skreślony z listy robotów pod reckę.
  W chwili obecnej mam w domu i kończę reckę cichego bohatera domu jakim jest 1C. Oczywiście brakuje mu kilku opcji vs te wyżej jak zabawa pokojami itp. Ale to rewelacyjny model za 215 baksów.

Michał · 14 lutego 2020 o 16:05

Dzięki,
bardzo cenne uwagi. Poczekam jeszcze na Twoją nową recenzję i potem zdecyduję 1c czy Mijia 2 / Viomi v2 pro 🙂

Na baterii mi tak bardzo nie zależy, bo mam 77m2, ważniejsza dla mnie apka i sterowanie out of the box, bo teraz nie ma mnie w kraju jeszcze 7 tyg i żona będzie rozpoczynać przygodę 🙂

Miałem wcześniej roombę 880 przez 5 lat, ale pozbyłem się w dobrych pieniądzach i chcę coś czym będę mógł sterować z apki i będzie miało mopa

  miboy · 14 lutego 2020 o 17:50

  Aaa to spoko. Czyli i tak na dwa razy musiałby taką powierzchnię. Jeszcze muszę tylko przetestować 1C z nowym firmware, odnośnie tej „wylewki” wody. I w przeciągu myślę tygodnia powinno być gotowe. Jedynie co mogę podpowiedzieć to, że Viomi jest droższy o prawie 200 zł a jest to to samo, jak pisałem w recenzji, dlatego go nie kupowałem. Części zamienne są takie same, jedynie kolor jest inny 🙂 A jeśli myślisz o wyjęciu z pudełka i włączeniu do pracy, to 1C wygrywa prostotą. Ja za 1 razem i nagrywałem i ustawiałem wszystko, tym mnie właśnie min. zaskoczył.

   MICHAL · 15 lutego 2020 o 02:43

   Jeszcze tak sie zastanawiam, bo nie widzialem nigdzie takich recenzji itd. Czy nie zainwestowac w 2 urzadzenia, czyli odkurzacz i mop oddzielnie. To chyba tylko troche drozej, a moze wtedy beda lepiej sprzatac 🙂

Michal · 15 lutego 2020 o 02:53

Aha, jeszcze sie zastanawiam czy ten LDS jest taki potrzebny, bo jednak bez niego sporo nizszy odkurzacz jest. Jak nie to chyba trzeba isc w tego 1C

  miboy · 15 lutego 2020 o 06:10

  Odnośnie dodatkowego mopa. Opisywałem go tutaj – https://miboy.pl/2017/12/19/xiaomi-electic-mop/
  i dawno temu stwierdziłem że połączenie v1 + mop to idealny zestaw. Korzystałem z niego robiąc reckę S5 i mając S6. Później trochę się zmieniło gdy korzystałem z Mijia 2. Okazał się już nie potrzebny. Mijia 2 ma najlepsze mopowanie i jakoś sobie radzi.
  Sam LDS ma fajne opcje że dzięki niemu można zapisywać mapę pomieszczenia i kierować go w każde miejsce, 1C tak nie ma.
  To są zbliżone 2 produkty, jednakże różne.

   Michal · 15 lutego 2020 o 07:48

   Rozumiem,
   chyba wtedy wybiore cos z LDSem. O mopie to myslalem o automatycznym jak vileda virobi itp.

   Z roznic miedzy mijja i viomi to wyczytalem, ze ten drugi chociaz drozszy to korzysta z serwerow w EU i ma dodatkowy pojemnik na wode, ktory sie przydaje. Do tego jest po angielsku, a mijja dopiero jak zmodyfikuje sie apke.

miboy · 15 lutego 2020 o 07:58

Mijia bez problemu też się dodaje przez mod Mi Home na serwer EU a sceną jak w recenzji zmieniasz na język EN. I Mijia też ma 2 pojemniki jak opisywałem w recenzji.

Michal · 15 lutego 2020 o 08:41

Ok, dzieki wielkie 🙂

Zapomnialem jeszcze zaptac o dywany jak sobie z nimi radzi, bo mam psa, ktory strasznie siersc gubi i wbija sie bardzo w dwan.

Marek · 17 marca 2020 o 10:13

Cześć,

kupiłem mijie i teraz nie umiem jej dodać. Mam iphone i z tego co rozumiem to ta modyfikowana apka jest tylko na androida.
Jak to zrobić poprawnie?

Dzięki

  miboy · 17 marca 2020 o 10:46

  Hej,
  odkurzacz łączy się na na lokalizacji China w standardowej apki Mi Home na iOS lub Android.

Czarek · 1 kwietnia 2020 o 08:21

Hej, a jaka masz opinie na temat porownania powyzszego xiaomi czyli Mi Robot Vacuum-Mop Pro
vs Roborock s6?

  miboy · 1 kwietnia 2020 o 08:33

  Hej,
  S6 miałem ale już nie mam. Recka na stronie.
  S6 = większa bateria, lokalizacja EU, brak „jodełki” do mopowania, bardziej inteligentny wg mojej żony.
  Mijia = „jodełka”, duży pojemnik na wodę, cena o 800 zł taniej, ma też kilka map do zapisywania.

   Czarek · 1 kwietnia 2020 o 09:22

   A jesli chodzi o jakos sprzatania i mopowania? i co daje lokalizacja EU?

    miboy · 1 kwietnia 2020 o 09:49

    lepsze mopowanie ma Mijia (jodłowanie – recenzji), sprzątanie to samo, bo podobna moc, lokalizacja EU = serwery Mi Home Polska a serwery Mi Home China, nie masz innych produktów to obojętnie

     rufik · 14 kwietnia 2020 o 19:23

     Zastanawiam się nad tym vs s50. Ten niby lepiej miłuje, za to s50 wydaje się ogólnie lepszy…
     A właśnie, mop tego zetrze zaschnięte plamy, czy to też raczej do kurzu tylko?

     miboy · 15 kwietnia 2020 o 05:12

     Żaden odkurzacz z funkcją mopowania nie zetrze zaschniętych plam. Dlatego powinno się go włączać codziennie.
     Dla mnie S50 jest ogólnie gorszy 😉

     rufik · 15 kwietnia 2020 o 10:11

     Dzięki za odpowiedź.
     Ta banggood ten odkurzacz kosztuje teraz 1773zl, to więcej niż s50 w empiku 😐

miboy · 15 kwietnia 2020 o 13:18

@rufik Kod nowy to: BGM2RV zmieniają się bo są ograniczone. Cena 320$.
albo masz na alie z Polski, Cena za $271.26
https://ali.ski/1DCabO
pobierz kupon na -$18.73
Zmień kraj na Russia i pobierz
https://ali.ski/xM1ao

  rufik · 15 kwietnia 2020 o 21:17

  Kupiłem na Ali (na bg nie działał ten kupon,coś o krajach mówiło). Dzięki za pomoc!

   miboy · 16 kwietnia 2020 o 04:34

   Nie ma problemu 🙂

    rufik · 8 maja 2020 o 20:39

    Przyszedł z 2tyg opóźnieniem, niestety wersja global. Nie da się tego dodać do apki z chińską lokalizacją? Co ciekawe, do apki z polską lokalizacja też nie mogę dodać hmmm

     rufik · 9 maja 2020 o 16:46

     Ciekawe, sprzedawca twierdzi że wersja CN, a żeby się połączyć muszę DNS na routerze wifi zmienić. Spotkałeś się z tym?

     rufik · 9 maja 2020 o 20:00

     * nie DNS a VPN, piszą mi że mam użyć VPN żeby znaleźć odkurzacz…

Krzysztof · 25 kwietnia 2020 o 11:22

Cześć!

Jestem kompletnym odkurzaczowym noobem i chciałem spytać, czy mógłbyś pomóc w kwestii wielu map? Kupiłem taki odkurzacz teściom i nie wiem, jak zrobić, by móc wybierać mapy. Obecnie Mamy oprogramowanie w wersji 0045, bo 0047 zawiesza się zawsze na 80%.

Z góry dziękuję za odpowiedź – świetny wpis na temat odkurzacza.

  miboy · 25 kwietnia 2020 o 12:21

  Hejka,
  hehhe dzięki 😉
  Mam ten sam soft (oczywiście można zrobić trik i wgrać 47, ale nie będę opisywał jak, bo ponoć jest jakiś problem z mopowaniem, ale jak chcesz to odezwij się na PW na FB) – ja mam obecnie xxx46 😉
  Odnośnie map. Musisz go puścić tam gdzie nie był i zapiszę mapę. Później w opcjach LISTA MAP – wybierasz tę którą chcesz.

   miboy · 10 maja 2020 o 09:04

   Wgraj Mi Home mod może pójdzie bez problemu. Pierwszy raz słyszę że jest problem chińskiego sprzętu na chińskim serwerze. Ewentualnie sprawdź modem wifi czy obsługuje pasmo odkurzacza bo może tu jest problem.

kacper · 27 kwietnia 2020 o 17:05

Cześć,
Da rade zmienić mu język na iOS?

  miboy · 27 kwietnia 2020 o 18:56

  Hej,
  Nie wiem. Nie mam jak sprawdzić. Może ktoś tutaj odpowie.
  Jeśli kupiłeś wersję Global to ma języki EU, w tym PL.

   Kacper · 27 kwietnia 2020 o 19:27

   Kupiony na ali z dorzuconą europejską przejściówką i wyłącznie chińską instrukcją oraz podłączona do apki na chińskiej lokalizacji. Podejrzewam więc, że to wersja chińska. Ok, może ktoś pomoże, dzięki.

    miboy · 27 kwietnia 2020 o 20:07

    Na Androidzie da się na English. Zrób jak w opisie. Może pójdzie.

Asia · 28 kwietnia 2020 o 11:05

Czy można go włączyć spoza domu np. Gdy spodziewamy się gości niezapowiedzianych?

  miboy · 28 kwietnia 2020 o 12:24

  Ależ oczywiście. Gdy podłączysz go do domowego Wi-Fi do apki Mi Home, to możesz sterować nim skądkolwiek. Musisz tylko mieć zasięg internetu (dane komórkowe) lub Wi-Fi. Oczywiście wcześniej najlepiej opróżnić pojemnik 😉
  Korzystałem już z takich „szybkich akcji” 🙂

Asia · 28 kwietnia 2020 o 13:33

Niestety jest jakiś problem. Device is offline,please check. Pomimo domowego wifi.

  miboy · 28 kwietnia 2020 o 14:37

  Jeśli jest taki napis, oznaczać może że jest jakiś znów błąd w Mi Home. Też tak miałem 2 razy przez te kilka miesięcy. Wystarczy że usuniesz z palca poprzez przytrzymanie odkurzacz. Dodasz go ponownie i już będzie – ustawienia i mapa pozostaną.

   Asia · 28 kwietnia 2020 o 15:31

   Mam go od tygodnia i jeszcze się nie udało posprzątać zdalnie. Co więcej przy każdej próbie i braku połączenia muszę usuwać go i instalować od początku. Z Mi home też jest jakiś problem- pokazuje że jest aktualizacja ale nie chcę się pobrać 0% i nic dalej pomimo wifi.

    miboy · 28 kwietnia 2020 o 17:46

    To poszukaj apki Mi Home mod i wgraj. U mnie działa. Nie wiem też jaką masz wersję czy EU czy China.

STAN · 3 maja 2020 o 12:37

Czy nadal są problemy z aktualizacją oprogramowania do wersji „47”? Czy wersja „47” pogarsza pracę odkurzacza? Ja mam wersję „42”, podczas śledzenia pracy odkurzacza oprogramowanie Mi Home się zawiesza i na ekranie widać zatrzymany odkurzacz pomimo widocznej jego pracy. Po zresetowaniu oprogramowania widoczna jest praca odkurzacza i po jakimś czasie ponowne zawieszenie programu. Pomimo tego odkurzacz wykona pełne odkurzanie i wraca do bazy, zapamiętana jest mapa pełnego odkurzania.

  miboy · 3 maja 2020 o 12:50

  Nie ma problemów. Wszystko się pobiera i jest ok. Pracował już 3 razy i nie zauważyłem błędów.

   STAN · 6 maja 2020 o 07:13

   Udało się zainstalować oprogramowanie do wersji „47”, długo to przebiegało prawie jedną godzinę. Po czym wykonałem odkurzanie całego mieszkania i oddzielnie wykonałem mopowanie z odkurzaniem, przebiegło bez problemów. Zauważyłem, że po aktualizacji oprogramowania odkurzacz zmienił język komunikatów z chińskiego na angielski, nie wymagało to korzystania z opcji „automatyzacja” i dobrze.
   Nie mogę zrozumieć na czym polega tworzenie scen w „Automatyzacji”, kiedy je tworzyć. Wcześniej przykładowo przedstawiono tworzenie sceny do tego by odkurzacz rozpoznawał dywan po czym zwiększał moc odkurzania. Próbowałem postępować jak pokazano ale w opcjach nie zauważyłem podobnych poleceń.
   Proszę o podpowiedź jak powinny być tworzone sceny i jakie właściwości odkurzacza za pomocą scen w automatyzacji można poprawić/dostosować do własnych potrzeb.

    miboy · 6 maja 2020 o 15:40

    Ja mam tylko te co ukazałem. Nie ma nic więcej. Tu chodziło o załączenie specjalnej opcji, której po prostu nie widać.
    Ogólnie automatyzacja jest po to, że np masz smart switch przy wyjściu z domu. Wciskasz go wychodząc i załącza się odkurzacz. Opcji są tysiące jak i setki produktów.

Krzysztof · 22 maja 2020 o 09:38

Cześć!

Znów ja. Przede wszystkim – chciałem podziękować za instrukcję z kreowaniem kilku map – zadziałało dokładnie tak, jak opisałeś. Tak jak pozostali, zauważyłem, że tworzenie mapy całego pomieszczenia czasem przychodzi w bólach, ale wyhaczyłem, że działa dużo lepiej, gdy tworzymy mapę puszczając go po samych krawędziach.

Mam natomiast jeszcze jedno pytanie – sprzęt kupowałem na ali i niby jest to wersja EU. W aplikacji ustawianie języka polskiego nic nie zmienia, a gdzieś na yt widziałem, że ktoś w tej wersji miał polskie gadanie odkurzacza. U mnie mówi po angielsku i wszystko spoko, ale teściom przydałoby się po polsku. Wiesz, czy jest jakaś opcja, by na oficjalnej apce ustawić język mówienia PL?

Z góry dzięki za całą pomoc!

Krzysiek

  miboy · 22 maja 2020 o 09:57

  Hej,
  Ja mam wersję China i u mnie nie działa PL, musiałbym go rozkręcić. A masz najnowszy soft do niego? Jeśli tak, spróbuj reset odkurzacza. Najpierw go usuń z najnowszego Mi Home i dodaj ponownie. Chyba że ktoś ma inny pomysł bo ja nie sprawdzę.

   Krzysztof · 22 maja 2020 o 10:47

   Rozumiem, że to spowoduje utracenie wszystkich map? 😀 Jeśli tak, to niech się teściowie bujają z angielskim 😀

    miboy · 22 maja 2020 o 11:18

    Nie pamiętam jak jest przy odkurzaczu ale inne czujniki miały w pamięci sceny które były wcześniej. Pytanie czy on zapisuje w chmurze mapę czy gdzieś na pamięci.

rad · 10 czerwca 2020 o 15:17

Nie zamieniłby się ktoś na wersje chińską? Mam pozostałe urządzenia na chińskich serwerach a kupiłem ten odkurzacz na serwery EU 🙁 Mam iPhone, nie da się wgrać Mi Home z boku. Odkurzacz jest zapakowany i nie był włączany ani razu.

  Michał · 26 czerwca 2020 o 10:49

  Chętnie wymienię się bo kupiłem na chińską i nie ogarniam do niej konfigruacji ;D

Kukuruku · 10 czerwca 2020 o 20:42

Gdzie kupujecie akcesoria do styj02ym? Szukać tylko oryginałów od Xiaomi czy to bez znaczenia i zamienniki też są dobrej jakości?

Edward · 29 czerwca 2020 o 17:50

Witam, kupiłem odkurzacz z linku, wersja chińska, ale za nic nie mogę ustawić automatu na zmianę języka. Czy ta opcja została wyłączona po którejś aktualizacji?
Dodatkowe pytanie, jak wyłączyć podświetlenie diody domku i włącznika (chodzi mi o sytuację, kiedy robocik odwali robotę, wróci, naładuje się u czuwa czekając na wezwanie. Czy ta dioda musi się cały czas świecić?)?

  miboy · 30 czerwca 2020 o 05:52

  Hej,
  Powinno być w aktualizacji. Jak nie musisz stworzyć scenę jak w instrukcji.
  Diody zawsze się palą, w innych odkurzaczach też. Tego nie zmienisz. Chyba że zrobisz root odkurzacza i może tam jest opcja.

   Pijoter · 21 listopada 2020 o 22:36

   Też mam problem ze zmianą języka na angielski. Postępuje jak powyższa instrukcja i nie zmienia języka z chińskiego na angielski

    miboy · 22 listopada 2020 o 06:56

    Wpisz robiłem w zeszłym roku, więc może coś się zmieniło. Nie posiadam już tego odkurzacza aby sprawdzić.

Kacper · 18 lutego 2021 o 15:09

Hej. Jeśli chodzi o „walczenie z dywanem”, miałem taką sytuację z kolorowym dywanem. Nie był to celowy zabieg. Okazało się, że odczytuje ciemniejsze plamy jako przepaść – stąd te koliste ruchy. Zaklejenie białą folią samoprzylepną 4 czujników od spodu rozwiązało mój problem. Na szczęście nie mam w mieszkaniu miejsc z których mógłby spaść..

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.