W moim domku mam już kilka lamp od Yeelight oraz Philips, smart żarówek i takich lamp nie smart. Jakiś czas temu, liczyłem na to, że Xiaomi, właściciel marki Yeelight, która działa w kooperacji z Philips wypuści smart lampę nad stół, bo takiej mi jeszcze brakowało.

Chyba usłyszeli moje wołania, tam w dziale projektowania lub odczytali z powietrza moje modły, ponieważ wprowadzili jakiś czas temu właśnie taką lampę nad stół 🙂

Po walkach z moją połówką odnośnie wykorzystywania budżetu domowego i wsparciu kolegów z https://www.facebook.com/gbkuponypolska/ udało mi się nabyć ją. Szczerze, trochę to trwało, kiedy ją zamontowałem….. No jakieś 3 miesiące 🙂 Ale efekt okazał się strzałem w dziesiątkę. Zaczynamy 😉

Materiały producenta

Co ona ma takiego, czego inne nie mają. Ukaże poniżej na zrzutach.

Piękny modernistyczny design, dopracowane szczegóły, pasujące ze sobą.

280 lampel LED. Odwzorowanie kolorów indeks RA95.

Dodatkowy Ambilight, dzięki marce Philips. Znów powtórzę, tak współpracują ze sobą.

Główna lampa 2700-6500K od światła zimnego do ciepłego. Zabawa 16 mln kolorów w podświetleniu Ambilight.

Wiele opcji sterowania lampą. Poprzez APP, smart kontroler BT, głosowo przez Amazon Alexa, Asystenta Google, IFTTT oraz chiński głośnik.

Stworzona z materiału, który odpycha latające insekty.

Paczka

Swoją lampę zakupiłem w sklepie Gearbest. Link KLIK Była i jest dostępna na polskim magazynie (Fast-08) z szybką dostawą do domku, oczywiście bez obaw o dodatkowe opłaty. Pisząc to jest jeszcze dostępna, jeśli nie, to wybierz inny magazyn i tylko i wyłącznie wysyłkę Priority Line.

I tak wyglądała.

W środku była instrukcja pisana chińskim językiem (wersja angielska na dole wpisu do pobrania). Oprócz tego kołki i wkręty. W sumie ich użyłem. Oraz dwie linki do stabilizacji i podtrzymania lampy.

Dalej. Była też baza do podłączenia na suficie. Otwierana.

Kabelki do podłączenia oraz kabel zasilania lampy.

A tak wygląda sama lampa.

od dołu
od góry
model
prawa strona z LED-ami RGB
lewa strona z LED-ami RGB

Montaż

Naprawdę jest łatwy. Wystarczy wywiercić 2 dziury w suficie, połączyć kabelki. No i ogarnąć inne pozostałości po starej lampie 🙂

Aha, styropian pozostawić.

Przymknąć obudowę. Dokręcić po lewej i prawej linki, które właśnie dociskają obudowę.

Teraz te końcówki linek wtykasz do wystających bolców od lampy. Wciskaj je. System je załapie i już nie puści!!! Super rozwiązanie. Rewelka. Gdy już to zrobisz to wciśnij kabel zasilający i dopasuj linkami, naciskając na bolec, wtedy on popuści i możesz kontrolować ich długość.

No i tak wygląda. Pamiętaj, żeby nie było za wysoko ani za nisko. Dopasuj sobie wg uznania.

TIP. Kabel zasilający możesz mieć po prawej lub lewej stronie, zależnie jak zamontowałeś na początku bazę na suficie. W niczym to nie przeszkadza.

Czy czegoś nie zauważyliście? 🙂 Tak, ostatnie dwa zdjęcia ukazują drugą lampę! Tak, mam już dwie sztuki. Musiałem, tak mi się spodobała, że nie mogłem się powstrzymać hehehhe.

Tak one wyglądają.

Ściemniacz – Bluetooth Smart Controler

Jego opisywałem tutaj https://miboy.pl/2019/04/15/xiaomi-yeelight-ylkg08yl-smart-bluetooth-kontroler/

Jeśli kupiłeś lampę i kontroler to musisz je połączyć w jednym czasie. Inaczej nie sparują się. Ustalmy, że lampa jest już połączona w Mi Home, więc robisz to tak, że na chwilę wyłączasz korki, w międzyczasie masz ze sobą kontroler. Włączasz korki, czekasz na włączenie się WiFi. Teraz przyciskasz u góry guziczek na kontrolerze przez 3 sekundy. Puszczasz. Patrzysz na lampę. Jeśli ona zamruga to znaczy, że „pilot” się sparował. Teraz w Mi Home, w ustawieniach lampy będzie już ukazany.

To jest mój sposób, możesz próbować bez zabawy w korki a zwyczajowo sparować i powinno się udać. U mnie inaczej nie chciał się połączyć. Dlatego to opisałem również.

TIP. Ściemniacz współpracuję tylko z jedną z nich. Więc jak chcesz mieć dwie lampy to musisz kupić następny.

Z serii napraw sam

Gdy kupiłem drugą lampę, tę do kuchni, okazało się coś w niej lata? Znasz to uczucie?…… Myślę sobie, albo coś pękło albo coś się wypięło. No i co napisałem do sklepu, oni że ok, jak nie działa to wyślą mi jakieś dolarki. Po podłączeniu okazało się, że nie palą lampki Ambilight…. Dlatego stwierdziłem że sam ją naprawię, tzn spróbuję. W międzyczasie dostałem już te zaległe zielone ,za to że produkt nie działał w 100% Jasne, mogłem się wykłócać że chce cały zwrot ale pewnie musiałbym ją odesłać, znów czekać na ekspertyzę i takie tam a kupowałem na magazynie China.

Oczywiście gdy kupujesz drugą lampę lepiej ją sprawdzić podłączając do kabla zasilającego od tej pierwszej. Nie będziesz zdziwiony jakby coś nie grało.

No dobrze. U mnie główny, dolny LED działał prawidłowo, więc szukałem otwarcia lampy.

Sprawdziłem, że można ją tędy otworzyć. Wystarczy podważyć plastikową osłonkę od dołu, przy ledach.

Tam są dwie warstwy takiej matowej folii a w środku plastik przeźroczysty.

Listwa ma wkręty, wystarczy rozkręcić i masz dostęp do jej serca. Tak wygląda lewa cześć, jest połączona.

Po prawej stronie było nie połączone. Dobrze że somsiad 😉 miał sprzęt i mi połączył styki 🙂

Te poniżej właśnie nie były połączone.

Po zabiegu syćko wróciło do normy, czyli prawidłowej pracy. Brawo Ja.

Mi Home

Gdy podłączysz lampę do prądu, ona jedynie zaświeci diodami led, tymi od dołu. Nie ma kontroli nad Ambilight, żadnego włącznika, czy takie tam. Jesteś zmuszony użyć apki aby w pełni wykorzystać jej potencjał.

Dodatkowo, kontroler nie ma również kontroli nad Ambilight co jest bardzo nie bardzo…Możesz nim jedynie włączać/wyłączać lampę oraz zmieniać natężenie i przełączać z barwy ciepłej na zimną.

Aby używać ostatniej funkcji, wciśnij przycisk i pokręć w lewo/prawo a zmieni się barwa.

TIP. Czyli zobligowany jesteś do instalacji lampy w Mi Home. Pamiętaj że ona działa na serwerze China a nie na Europa.

Ok. Masz już pobrany Mi Home, zainstalowany itp. Nie będę teraz tego opisywał, ponieważ uważam, że ten krok masz już za sobą.

Teraz, gdy lampa ma już zasilanie, wciskasz wyszukiwanie produktu, ten + po prawej. No chyba że w międzyczasie sam Ci ja wykrył (taka też jest opcja w Mi Home).

Potwierdzasz. Wpisujesz hasło do WiFi. Ustawiasz w jakim pokoju ma być i gotowe.

Teraz wchodzisz w nią. Ustaw na początku jej wysokość nad stołem.

Gdy to zrobisz, przechodzisz dalej. I tu masz już pełną kontrolę. Możesz zmieniać jasność, barwę zimną na ciepłą. Ustawić swoje podświetlenie Ambilight. Wprowadzić smart sceny (automatyzacja) z innymi urządzeniami. Ustawić timer, harmonogram. Zmienić nazwę, lokalizację, sprawdzić aktualizację oprogramowania, zrobić skrót na pulpit, udostępnić urządzenie itp. No standardowa zabawa z opcjami, jak w przypadku podobnych produktów od ksajomi lub jelajt i z ekosystemu siałmi jupin 😉

Testowane na Android.

Yeelight App

Możesz również użyć alternatywnej apki Yeelight. Ściągniesz ją również ze sklepu Google. Ale lampa musi być na lokalizacji China aby była widoczna.

Tam podobnie możesz obsłużyć lampę.

Możesz się ją pobawić jako główne światło i Ambilight, ustawić Timer, rekomendowane sytuacje, ale nie połączysz ją ze smart scenami z innymi urządzeniami. To jest ta różnica.

Testowane na Android.

Google Home

Jeśli smart obsługa, to oczywiście nie zabrakło obsługi głoswoej przez Asystenta Google. Ja używam tego wbudowanego w smartfon, ponieważ mój głośnik od Xiaomi wciąż od 2 lat nie zaadaptował języka i funkcji od amerykanów. Tak to wygląda u mnie.

Najpierw musisz mieć Google Home na smartfonie. Tam dodajesz konto Mi Home i Yeelight. Nie wiem czemu akurat u mnie chce tego drugiego ale bez niego nie miałem na liście tej lampy jak i drugiej.

Gdy już masz to dane. Na liście będziesz miał lampę. Ja ją dodałem do pokoju (Biuro) aby łatwiej wyszukać na liście.

Ważne. Jak w przypadku odkurzacza samojezdnego, musiałem zmienić nazwę lampy, na bardziej przyjazną dla Asystenta. Wybierz jakąś angielską nazwę bo polskiej nie znajduje. Moja to przykładowo LED One.

Teraz wypowiedz magiczne: Ok, Google i wypowiedz Włącz LED One lub Wyłącz LED One. Te funkcje jedynie mi działają. Nie mogłem zmienić jasności, Ambilight itp w sensie głosowo.

Asystent w smartfonach Xiaomi

Jeśli posiadasz telefon od szajomi to przesuwając po ekranie z lewej na prawą na pulpicie to ukaże się Asystent. Tam możesz dodać skrót od Mi Home i mieć szybki dostęp do wybranych kilku produktów. Możesz też edytować listę, przesuwać i usuwać. No zrobić pod siebie. Taki dodatkowy ficzer, może dla kogoś być wybawieniem 😉

Zdjęcia lamp w akcji

Poniżej równe wariacje z lampami. Barwa ciepła, zimna, Ambilight wł/wyłączony. No zerknij sobie. Oczywiście na LIVE wygląda o niebo lepiej 🙂

Film

Wymiary

Instrukcja po angielsku

Dane

Główne cechy:
● Korzystając z technologii oświetlenia bocznego, 280 żarówek jest oświetlanych przez płytkę światłoczułą o wysokiej transmitancji, a następnie rozpraszanych przez dyfuzor w celu uzyskania jednolitego efektu emitującego światło
● 1800 lm oraz płynna obsługa regulacji jasności
● 95Ra, skutecznie eliminując efekt wizualny niskiego wskaźnika oddawania barw
● Górna część lampy ma kolorowe oświetlenie Ambilight, z 14 soczewkami, kątem świecenia 60 stopni, aby stworzyć równą i przejrzystą atmosferę
● Obsługa temperatury barwowej 2700 K – 6500 K, płynna regulacja, od ciepłego żółtego do zimneg białego światła
● Obsługuje zdalne sterowanie aplikacją mobilną, inteligentne sterowanie głosem, bezprzewodowy ściemniacz i sterowanie przełącznikiem naściennym
● Obsługiwane inteligentne urządzenia sterujące i platformy to Xiaomi, Xiaoai, Speaker, Yeelight, Amazon Alexa, Google Assistant, IFTTT
● Konstrukcja przeciw komarom IP50

Dane techniczne:

 • Rozmiar: korpus: 900 x 70 x 40 mm; waga około 1,3 kg, górna część: 484 x 54 x 20,5 mm; linki: 1,5 m
 • Materiał: PC + ABS
 • Moc znamionowa: 33 W.
 • Temperatura barwowa: 2700 K – 6500 K.
 • Wskaźnik oddawania barw: Ra95
 • Regulacja jasności: płynna regulacja
 • Moc znamionowa: oświetlenie główne dla 30 W, oświetlenie Ambilight to 7 W.
 • Połączenie bezprzewodowe: WiFi IEEE 802.11 b / g / n 2,4 GHz, Bluetooth 4.2
 • Platforma wsparcia: Android 4.4 i iOS 9.0 i nowsze

Moim skromnym zdaniem

Tak jak zacząłem na wstępie, tak skończę po całym wpisie.

Dla mojej żonki najważniejsze było to, żeby bez problemu można dzięki niej robić poranny makeup. Światło jest idealne na tę czynność. Nisko osadzone powoduje to, iż pada w określone miejsce a dokładnie w kuchni, przy stole.

Mnie ujęła kształtem, ceną, możliwościami, chociaż i tak w pełni ich nie wykorzystuję oprócz ustawienia timera i wykorzystywaniem przez Smart Bluetooth Kontroler.

Dodatkowo, sam montaż, byłem przekonany że ustawienie jej względem poziomu to będzie trudne zadanie. Okazało się że te linki są tak zrobione, że one Tobie pomagają a nie przeszkadzają. Szok. Serio.

Wiesz, że mam troszkę już tych produktów z ekosystemu siałmi i wiesz, że nie wszystkie są super, ta też nie jest idealna. Brakuje jej np. obsługi BLE, czyli łączenia się z innymi urządzeniami Bluetooth, jak sensory temperatury lub lampki nocne. Taki gadżet, ale ja na szczęście mam to w innych lampach więc akurat dla mnie to nie problem. No i dedykowany Controler jest słaby wg mnie, tzn przydaje się bardzo ale szkoda że nie można sterować Ambilight-em.

Podsumowując. Jest rewelacyjna i tyle. Dlatego mam już te dwie sztuki w domku 🙂

W tej chwili, jest dostępna do zakupu w sklepie Gearbest na magazynie w Polsce za 82 dolary lub zobacz magazyn China poniżej bo tam możesz użyć punktów 😉

Link na magazyn Polska (KLIK)

P.S. Teraz muszę kupić stoły i krzesła pod nią i do kuchni i do salonu, bo jest modernistyczna a moje sprzęty już nie….. 😉

Kategorie: Recenzja

4 Komentarze

Marta · 18 lutego 2020 o 19:54

Dzięki za rewelacyjny i szczegółowy opis. Cena w polskiej dystrybucji (699) moim zdaniem przesadzona, ale bardzo mi się spodobała i pierwsze zakupy w gearbest zaliczone (330 PLN).

  miboy · 18 lutego 2020 o 20:00

  Dzięki 😉
  Cieszę się i ja i Ty jak już będziesz mieć w domku 🙂

Jzk · 4 września 2020 o 07:26

Hej,

Myślisz że ta lampa nadaje się do podświetlenia kuchni ( jako główne światło? )
Myślałem o zastosowaniu 2 takich, mianowicie 1 w kuchni jako główne światło a druga koło stołu jako punkt na stół,

I dodatkowo od razu podpytam, czy widziałeś jakieś kinkiety xiaomi/yeelight :D?
Sam przerzucam się właśnie w domu na wszystko z inteligentnego domu i właśnie myślałem aby całość zrobić na xiaomi 🙂

  miboy · 4 września 2020 o 08:22

  Hej,
  wg mnie to nie. Ponieważ chyba źle to by wyglądało. Ja używam 320 na suficie.
  odnośnie kinkietu – smart nie widziałem, jedynie zwykłe xiaomi i dochodzą do niej żarówki smart, które trzeba dokupić osobno
  są też stare i nowe smart wpuszczane w regips jakby co
  tu masz od kolegów z gb kupony nowe promo na te lampy z magazynu z czech jakby co 😉
  Meteorite Kod: BGDL0920 za $71.99
  https://www.banggood.com/custlink/v3DhJg9En8

  320
  Kod: BGCEL0920 za $56.99
  https://www.banggood.com/custlink/3D3YWeSrKT

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *