Site icon Recenzje produktów Xiaomi

BASEUS Encok E09 Radiobudzik FM z głośnikiem Bluetooth od Xiaomi Youpin

W moim domu, nie miałem jeszcze budzika od Xiaomi. I wciąż nie mam, bo ten od szajomi ma problem z czasem i pokazuje ich – jest oczywiście trik aby ustawić prawidłowy ale nie we wszystkich strefach działa. Dlatego go nie kupiłem. Wybrałem inny.

Ten natomiast od marki Baseus, powstał w kooperacji tych dwóch firm i należy t do rodziny Xiaomi Youpin. Ale tak już jest, firma ksajomi po prostu zajmuje się produkcją telefonów komórkowych i kilku jeszcze produktów a resztę zleca firmom zewnętrznym, których jest udziałowcem.

Cały ekosystem możesz sprawdzić tutaj https://xiaomi-mi.com/ecosystem/

Ta firma nie jest wymieniona na liście, więc uważam, że albo nie jest zaktualizowana lub po prostu nastąpił jeden strzał i koniec. No dobra skupmy się tym gadżecie. Zakup podyktowany był jako zegar do pokoju gościnnego. Tam go podłączyłem i pozostawiłem.

Paczka

Kupiłem w sklepie Banggood (link na dole recenzji), oczywiście wysyłka EU Priority Line, kurier GLS i czekanie przez jakieś 3 tygodnie.

A tak wygląda kartonik.

W środku.

folia ochronna zwiastująca że jest „szklany”
instrukcja obsługi
o to on
od dołu silikonowe stópki i wgłębienie, w sumie nie wiem do dziś po co 🙂
z tyłu dwa głośniki, wejścia na AUX, kartę MicroSD i zasilanie przez Micro USB

Od lewej – Wł/Wył, Play/Stop i przełączanie MENU, ciszej – głośniej i poprzednia i następna muzyczka, SET – ustawianie budzika i zegara, ostatnie to jasność i włączanie obwódki LED.

klawisze funkcyjne
folia ochronna
kabel zasilający
kabelek JACK-JACK

Funkcje

W sumie trochę ich jest. Poniżej reklamówki producenta.

przełącznik dzień/noc, nic innego jak ustawienie jasności podświetlania
podświetlenie krawędziowe LED
wbudowana bateria o pojemności 1500 mAh
radio fm
głośniki Stereo
specjalny kąt pochylenia, do lepszego widzenia godziny
Bluetooth 4.2, zasięg aż do 10 metrów

Test

No dobra. Najpierw podłączyłem radiobudzik do zasilania, ponieważ przyszedł rozładowany. Po włączeniu, zaciekawiła mnie ta „szyba” lustro, gdzie wyświetlana jest godzina oraz inne dane. Komuś może przeszkadzać a komuś nie, dla mnie „ist egal”. Ok, co przetestowałem:

ikonka BT

TIP. Jak będziesz używał go na zewnątrz słuchając radia FM, musisz też podłączyć kabelek AUX bo bez niego nie złapie żadnej fali.

znalazłem prawie 30 stacji radiowych

TIP. Bateria, nawet gdy wyświetla samą godzinę to i tak zżera baterię i to nawet szybciutko, więc musisz go mieć na kablu, szkoda, bo myślałem że samo podświetlanie aż tak nie jest konsumpcyjne, półtora dnia i kaput.

Film

Dane

Materiał ABS + silikon
Kolor biały / czarny / różowy
Wersja Bluetooth: V4.2
Nazwa urządzenia: Baseus Encok E09
Odległość Bluetooth: maks 10 metrów
Czas czuwania: 40 godzin
Czas rozmów: 9 godzin
Czas muzyki: 6 godzin
Pojemność baterii: 1500 mAh / 3,7 V.
Moc: 2x3W
Czas ładowania: 4 godziny
Pasmo przenoszenia: 100 Hz-20 KHz

Podsumowanie

Czym właściwie jest ten Baseus? To taki mix. Jest budzik, radio FM, jest głośnik na Bluetooth, odtwarza muzę z kart pamięci. Czyli może być każdym z nich z osobna. Fajnie? Myślę że tak.

Jako ogół spełnia swoją rolę. W nocy bardzo ładnie świeci, ale nie za mocno, więc nie męczy. Muzyczkę odtworzy, nawet przez kabelek AUX a gdy chcemy go zabrać na dwór to i radyjka posłuchamy 🙂 Głośniki w sumie grają dobrze, oczywiście bez jakiś ochów i achów. Po prostu wystarczająco.

Jedynie mogę przyczepić się, że ekran bardzo się palcuje, no ale kto do dotyka jeśli nie jest dotykowy 😉 Według mnie również, przyciski powinny być dotykowe a są wciskane, jak za dawnych lat. I trochę mnie myli przełączanie poszczególnych funkcji, jakoś trochę nieintuicyjne ale może tak miało być lub to moje odczucie.

Uważam, że dobrze zrobiłem i go kupiłem, więc mogę go szczerze polecić. Mi najbardziej przyda się jako zegar i taka lampka nocna oraz jako radyjko FM na tarasie, no bo przecież głośnik BT mam już od ponad dwóch lat 🙂

Link https://www.banggood.com/custlink/3m3DBRRCF8 z kodem: BGPLbaseus za 17 zielonych. Dostępny jest w trzech kolorach – białym, różowym i czarnym.

Przejdź do paska narzędzi