Od czasu do czasu, testuje produkty marki własnej sklepu Gearbest, dla Hmm, czy taki produkt jest mi potrzebny? Niezbędny i niezawodny? Spróbuję go opisać bliżej. Aha, kosztuje jakieś 110 zł.

Paczka

Tym razem produkt dostarczył mi listonosz z poczty polskiej. Gdy gadżety są droższe to oczywiście wybieram Priority Line a takie tańsze, jak ten, to wysyłką rejestrowaną, bo tu cena jest ważna.

A tak to wyglądało.

Po otwarciu mamy cały zestaw sprzedażowy.

instrukcja w języku angielskim
pompka z logo Alfawise
tu jest główny otwór do nadmuchiwania
tu jest włącznik oraz wejście do ładowania
z drugiej strony jest miejsce wąż i jego odsysanie oraz miejsce na nakładkę do wkręcenia
a to komplet, od lewej torebka do przechowywania, nakładka, wąż + nakładki (szpilka metalowa i plastikowa), kabel MicroUSB oraz pompka

Po podłączeniu zasilania, dioda zielona sygnalizuje że jest produkt gotowy do pracy.

TIP. Wężyk ma 9 cm i jest giętki we wszystkie strony. Wg mnie jest za krótki, ponieważ czasami nie ma za mało miejsca pomiędzy pompką a produktem docelowym.

A tak z podłączonym wężykiem do opróżniania.

A tutaj z wężykiem do napełniania powietrzem.

A tak z nakładką.

Funkcje

Produkt posiada dwie opcje. Pierwsza to odsysanie powietrza a druga to pompowanie.

Odsysanie/usuwanie powietrza działa tak, że gdy mamy specjalny pojemnik z otworem bądź też specjalne pokrowce do naszych ubrań/ręczników/pierzyn to możemy na prawdę wykorzystać gadżet na maksa.

No ja nie posiadam w domu ani jednej z tych wymienionych rzeczy, więc nie mogłem przeprowadzić testu z działania pompki. Muszę uwierzyć producentowi na słowo. No chyba że Ty masz w domu takie produkty?

Drugim zastosowaniem jest nadmuchiwanie/pompowanie. Tutaj już przeprowadziłem kilka testów aby sprawdzić działanie. Produkt ma wbudowaną baterię, dzięki czemu ma moc, nie za dużą ale zawsze. Przyda nam się do napompowania małego materaca, koła do zabawy nad wodą a nawet piłki oraz opony koła rowerowego, gdybyśmy złapali panę.

Film

Obsługa

Nie jest skomplikowana ta mini pompka. Ma jeden tylko włącznik i dwie „dziury”. Ta z tyłu na dole odpowiedzialna jest za wyciąganie/odsysanie powietrza a ta na dole, ale z boku pompki, jest do wypuszczania/dmuchania powietrza. Twoim zadaniem, w przypadku tej drugiej opcji jest dokręcenie wężyka wraz z końcówką i włożenie jej do otworu przedmiotu, którego chcesz napełnić.

TIP. Aby pompka zadziałała na full mocy, to przytrzymaj włącznik.

Oczywiście nie spodziewaj się ochów i achów, ponieważ pompka, nie została stworzona do ciężkich prac. Na trasie koła auta nie napompujesz w pełni. To znaczy coś tam Ci się uda, ale po tym zabiegu, musisz znaleźć stację paliw aby dopompować lub wymienić na zapas.

TIP. Możesz używać go bezpośrednio z powerbanka, wystarczy że podłączysz go kablem MicroUSB.

Ja testowałem jedynie baloniki i koło rowerowe. I jedno i drugie udało mi się nadmuchać w pełni. Balonik, wiadomo. Koło roweru też elegancko, czas od pustej do pełnej około 1,5 do 2 minut. Bez wysiłku fizycznego.

Nie testowałem na swojej hulajnodze, bo chyba nie wystarczająco wytworzy się ciśnienie a wiadomo, że gdy jest za małe to zaraz dętka pada.

TIP. Nie używany przez jakiś czas się rozładowuje.

Specyfikacja:
Ciśnienie powietrza: 145 kPa = 21 psi = 1,45 bar (Naciśnij i przytrzymaj przycisk, aby uzyskać maksymalne ciśnienie)
Ciśnienie powietrza wylotowego: 65 Kpa = 9,425 psi = 0,65 bar (Naciśnij i przytrzymaj przycisk, aby zapewnić maksymalne ciśnienie)
Pobór mocy: 5 V / 2 A (Micro USB)
Materiał: aluminium
Waga produktu: 0,1800 kg
Waga paczki: 0,2400 kg
Rozmiar produktu (dł x szer x wys): 10,00 x 3,40 x 3,40 cm

W zestawie otrzymujemy.

Instrukcję obsługi po angielsku, przedłużkę – wąż, torbę do przechowywania, nakładkę, zestaw do podłączenia – większy – do dmuchawców, szpilkę – do piłek oraz kabel USB – MicroUSB.

Podsumowanie

Dla kogo jest ten produkt wg mnie? Dla osób, które jadą na wycieczkę i mają kilka gadżetów do zabaw nad wodą. Dla osób, które jeżdżą na rowerach i mogą włożyć gadżet do plecaka, kieszeni czy bluzy, bo nie chcą lub nie mają miejsca na pompkę ręczną. Do użytkowania w domu, gdy ma się odpowiednie produkty do odessania powietrza. Koszt produktu to około 110 zł co wg mnie jest ciut wysoki. Powinien kosztować około 50 zł i wtedy uważałbym, że jest wart tej ceny. Wnioskuję to na podstawie innych produktów do pompowania w takich cenach. No dobra powiesz, ale on ma wbudowaną baterię i jest mobilny. Zgadza się, i to jest największy jego atrybut.

Link: http://bit.ly/2kzXSTY z kodem zniżkowym: GBSZ4901 będzie za 28 dolarów.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *