Od ponad 2 lat używam odkurzacza samojezdnego od Xiaomi. Model pierwszy, tak zwany V1 był i jest wciąż HIT-em sprzedaży na świecie. A to dlatego, że wprowadził wiele nowinek, które do dziś są niedostępne w u wielu producentów. A jeśli są, to każą sobie płacić wielokrotnie więcej, aniżeli za produkt od siałmi 🙂 Laserowe skanowanie, „mądra” praca i cena, to własnie to, co wygrywało z niejedną Roombą za 4 -5 tyś zł a kosztował 1,2 tyś zł a dziś jakieś 900 zł z hakiem. No ale nie o nim dziś wpis.

Smart Robot najpierw był dostępny tylko w wersji chińskiej, czyli miał wtyczkę CN oraz łączył się na lokalizacji Mainland China, w aplikacji Mi Home. To były czasy……. musiałem sam tłumaczyć sobie wszystkie funkcje dzięki aplikacji Google Tłumacz…. Później pojawił się dla nas, Europejczyków. Dostał dopisek International i wtyczkę EU. Jednakże, ci co mieli produkty już w ekosystemie Xiaomi, chcieli łączyć go z innymi smart produktami, dlatego zakupowali wersję CN. Oczywiście były i są osoby, którym nie zależało na innych połączonych ze sobą gadżetach więc ten z wtyczką EU był dla nich idealnym wyborem.

Po jakimś czasie firma Xiaomi (tak, Roborock to spółka, jak prawie setka innych – https://xiaomi-mi.com/ecosystem/ ) stwierdziła, że zrobi upgrade swojego produktu i doda nowe funkcje. Tak powstał S5 (S50,S55) czyli odkurzacz z mopem, tak zwaną funkcją mycia. Miałem okazję go testować półtora roku temu. Stwierdziłem wtedy, że nie jest mi potrzebny, ponieważ opcję mopowania, czy tam jak kto woli muskania podłogi wolałem robić bezprzewodowym, ręcznym MOP-em od Xiaomi, który jest wciąż u mnie (możesz poszukać recki).

Nadszedł czas, aby firma Roborock wypuściła trzecią partię swoich odkurzaczy. Pojawił się model 1S, który jest ulepszonym V1. Ma kilka dodatkowych opcji, min. podział na pokoje. No i pokazano też model T6, czyli chiński odpowiednik S6 – ten mój.

W ostatnim roku, moje córki zapragnęły aby pojawiły się zwierzęta domowe, w postaci kotków. Jeden z nich nawet pokazał się w recenzji podajnika wody dla zwierząt. Koty lubią wychodzić na dwór i wracać brudnymi łapkami do domu…. Oprócz tego pozostawiają sierść. Oczywiście odkurzacz dawał radę z ich „kłakami”, ale mokre ślady pozostawały. Chodzenie i włączanie ręcznego mopa było częste….

Już kończę ten przydługawy wpis 🙂

No i pojawiła się opcja, że zakupię takiego z mopem. Bo może ręczny pójdzie do miejsc, gdzie nie dojedzie autonomiczny. Chciałem ogólnie kupić T6. Aby móc się łączyć z moimi innymi urządzeniami Smart w Mi Home, bo korzystam z Smart Switcha, mam go zamontowany przy wyjściu z domu. Jeden klik i załącza się odkurzanie. Ale w sklepie Gearbest wprowadzili do sprzedaży jedynie wersję dla EU. Smuteczek. Ale ok, ogarnąłem (opis we wpisie). Aha zamówiłem białego a później zobaczyłem że jest czarna mamba, no trudno, bo chciałem odmiany i nie chciałem żeby tak się rysował od dołu na jednym metalowym progu przy drzwiach wejściowych do domu.

Już już 🙂

Czy nowy S6 ma być lepszy aniżeli jego starszy brat. Czy tak jest właśnie? Czy warto wydać te 200$ więcej niż aktualnie kosztuje w Chinach model S5? Spróbuję coś tam opisać. Zapraszam na wpis.

I jeszcze na wstępie reklama Roborocka S6.

Paczka

Kupując nie wiedziałem, że za parę dni będzie również dostępny na niemieckim magazynie Gearbesta. Mój już był pakowany na samolot z Hong Kongu…..do UK a później do PL.

TIP. Wersja Biała za 499$ z kodem: GBSTSDJS6 http://bit.ly/2Nz1GAP Wybierz Priority Line bez dodatkowych opłat !

Aha. No i ja oczywiście, jak zawsze wybieram opcję Priority Line, dzięki której nie trzeba się martwić – wiesz o co 😀

Do domku dostarczył mi kurier DHL. Całość trwała jakieś 20 dni. A tak wygląda.

Po rozpakowaniu był już ten docelowy.

Zawartość

W środku kartonu i kartonu (były dwa) producent umieścił cały zestaw potrzebny do jego pracy.

full set
S6
open up
od dołu
kółka ruchome, chowane w sensie
inna zamiatarka, w sensie z innego materiału
czujniki krawędziowe po obu bokach
pojemnik z wodą od wewnątrz ma przełącznik na wypływ wody
szczotka główna
pojemnik na szczotkę

te żółte boki

TIP. Szczotka główna się rozkłada (końcówki), dzięki temu można wyczyścić jej boki, gdzie wchodzą włosy. Poprzednio, nie można było. Dodatkowo ma bardzo gęste włosie, więc brud łatwo schodzi.

od lewej, domek – pojedź do bazy, środek – włączanie/wyłączanie, po prawej czyszczenie miejscowe
czujniki boczne
baza, możesz schować kabel oraz poprowadzić go na lewo lub prawo
kabel
na lewo 😉
zamknięte
albo na prawo 😉
następny czujnik
water tank
dodatkowe filtry od podajnika wody
V1 vs S6
po otwarciu, widać również czyścik w S6 jak w S5
S6 nie jest większy, takie ujęcie po prostu

TIP. Szczotki i obudowie są tych samych wymiarów co oznacza że są można ich używać wspólnie.

po nałożeniu na siebie
wyżej S6
biały V1 nie jest biały jak w S6
z tej strony
domek
po myciu, goście chodzili w butach, ach Ci ludzie…. 🙂
tu jest ten przełącznik wody

Mi Home

Nie chcesz używać apki? Spoko, masz klawisze na odkurzaczu.

Zacznę opisowo:

Pierwsze uruchomienie. Podłącz bazę do gniazdka, nałóż odkurzacz na nią aby naszły wtyki od ładowania na ładowarkę i poczekaj jakiś czas, bo może się okazać że przyszedł rozładowany. W międzyczasie zainstaluj sobie na smartfonie lub tablecie aplikację Mi Home. Możesz ją pobrać ze sklepu Google dla Androida lub dla iOS z App Store. Jest ona potrzebna aby móc sterować dodatkowymi funkcjami odkurzacza, bo nie wyobrażam sobie żebyś z nich nie korzystał, ale może Tobie to nie potrzebne.

Odkurzacz jest ustawiony na lokalizację EU, w tym Polskę. I w momencie wyboru kraju, zaznacz Polskę właśnie. Zarejestruj się/zaloguj.

W apce Mi Home, wybierz automatyczne wyszukiwanie nowego produktu lub ręcznie znajdź go na liście. Jak masz go znaleziony to go potwierdź. Postępuj jak na ekranie. Teraz wciśnij dwa skrajne przyciski na odkurzaczu. Gdy usłyszysz angielski język, to wiedz, że nastąpi teraz wyszukiwanie WiFi. Wprowadź hasło, odkurzacz się połączy. Wybierz w jakim pokoju ma być. Ok. Jest już gotowy do pracy. Wejdź w ustawienia i sprawdź czy jest nowa wersja softu. Jeśli tak to pobierz ją.

Poniżej kilka „pomocników”.

Aktualizacja:

Będąc na głównym pulpicie, wciśnij u góry, po prawej 3 kropki. Dalej General settingsAktualizacje oprogramowania sprzętowe. Jeśli widzisz że jest nowe, to pobierz.

TIP. Jakby nie chciał się połączyć z apką to pod klapką masz RESET.

Mi Home MOD + plugin (S6)

Powyżej był opis jak podłączyć odkurzacz na Polskę. W skrócie. A może chciałbyś go mieć w lokalizacji China?

Na moją prośbę jeden z użytkowników xiaomifans.pl stworzył specjalny plugin do tego modelu aby móc połączyć się z innymi urządzeniami i nie być na PL. Wcześniej, ta osoba stworzyła również MOD Mi Home, który pozwala dodawać wszystkie urządzenia do jednej lokalizacji, jednakże S6, był trochę problematyczny. Jednak się udało. Chwała mu za to. Ja jestem wdzięczny 🙂

Instalacja jest dziecinnie prosta. Usuń odkurzacz z Mi Home. Odinstaluj oryginalny Mi Home. Pobierz MOD-a Mi Home. Zainstaluj. Wybierz China. Wprowadź hasło. Ponownie dodaj odkurzacz do Mi Home (reset WiFi). Pobierz plugin. Smartfon/tablet nie musi mieć ROOT.

Pobrany wcześniej plugin (2068.apk) skopiuj. Teraz wejdź w dowolny menager plików wg tej ścieżki:

pamiec_wewnetrzna/Android/data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/install/mpk/154/2068.apk

Będąc w folderze 154 wklej (podmień) na ten właśnie nowy plugin. Wyjdź z menagera. Zamknij Mi Home. Reset telefonu. Włącz ponownie. Powinno być ok 🙂

Gdyby doszło do aktualizacji plugina to znów odmień go ale zmień nazwę na ten który masz w już w folderze.

A tak wygląda gdy już mamy wszystko na 1 koncie z lokalizacją China.

Link do plików – http://bit.ly/2OuFdHv

Linki do Mi Home MOD (China + Polska): https://cloud.mail.ru/public/33J3/t817u4Snr

Funkcje

No dobra masz już połączony odkurzacz z Mi Home. Teraz czas na zabawę. Możesz wiele. Ja szczerze włączam standardowe czyszczenie z największą mocą. Do tego dochodzi mopowanie. Czasami gdy widzę, że w jakimś pokoju jest „buredello” to puszczam go bezpośrednio tam, wskazując na mapie. Poniżej przykładowe funkcje.

Na dole po lewej mamy Edit Map. Wciskając ją mamy Edit Area – możesz wybrać strefami sprzątanie lub jego blokadę.

No-Go Zone – pokazuje się do zaznaczenia strefa a Ty wybierasz gdzie nie ma pracować. Możesz ją przesuwać, kopiować, rozszerzać. Barrier tape – zaznaczasz gdzie masz miejsca gdzie nie ma pojechać (kable pod szafkami) itp.

Restore map – możesz usunąć aktualną mapę. W historii są zapisane też poprzednie. Chodzi o to że na chwilę dołożyłeś jakiś mebel lub go teraz nie ma więc ma. Wszystko po to aby właśnie te sprzątanie było szybsze o 20%.

Room – tu pokazuje się podział na pokoje. Są punkciki, gdy je klikniesz zaznacza się pokój i jak wciśniesz Clean to tam wyruszy.

All – to sprzątanie całego mieszkania/domu wg mapy (chyba że dojdą nowe pomieszczenia) bo mogleś przecież mieć zamknięte drzwi.

Zoned – znów praca na strefach. Możesz mieć ich kilka. Wskazujesz miejsce na mapie. Tutaj chodzi o to, że np. spadło coś w kuchni i ma jechać tam posprzątać.

Charged – info że się ładuje.

Clean – w trakcie sprzątanie, przycisk zmienia się na Pause a po lewej zamiast Charged masz Dock – czyli powrót do bazy.

Po prawej na dole jest ikonka. Wciśnij ją. Masz tutaj Quiet (cichutko), Balanced (zrównoważony, Turbo i Max.

Przykładowe zrzuty.

AKTUALIZACJA FIRMWARE WNIOSŁA POPRAWĘ

Nie zdążyłem jeszcze sprawdzić a już jedna z osób (user: @ Sebastian Rz) korzystający z niego napisał:

„Żeby odkurzał inne piętro wystarczy wyłączyć w opcjach zapisywanie map, włączyć ponownie, zanieść go razem ze stacją dokująca na wybrane piętro, odkurzacz zapamięta nową mapę. Potem wystarczy zanieść robota ze stacją tam gdzie badzie stał na stałe. Czynność wystarczy wykonać tylko raz w celu zapamiętania nowej mapy. Później za każdym razem kiedy będziesz odkurzał dane piętro wystarczy w mapach dać restore map i wybrać mapę piętra. Odkurzacz sam się odnajdzie gdzie jest. I mnie działa w 100 procentach”

Jak sprząta, podgląd w APP

Najpierw zaczyna jeździć wokół całego miejsca do czyszczenia, później zajeżdża do środka. Wygląda to tak jak poniżej.

Co jeszcze?

Czy spadnie ze schodów? Nie, bo ma sensory krawędziowe.

Progi? Wysokie dywany? Nie są mu straszne. Wjeżdża podobnie jak S5 na wysokość do 2 cm.

Jest Smart. To mogę potwierdzić 🙂

Mam problem gdy go zaniosę na piętro, tam tworzy nową mapę, która nie pokrywa się z tą z dołu. Może jakaś aktualizacja to poprawi?

Kompatybilny z Amazon i Google Home

Ja dodałem sobie odkurzacz wraz z innymi urządzeniami do Google Home, dodając konto Mi Home. Zmieniłem nazwę z Roborock S6 na Robot i teraz używając Asystenta Google wypowiadam tylko: Włącz Robot. Wyłącz Robot i wróć do bazy Robot też działa.

Jeśli nie wiesz jak to zrobić to tutaj opisałem kroki: http://bit.ly/2OBAhk4

Nie mam nic z Amazon więc nie przetestowałem.

Sprzątanie i Mopowanie

Odkurzacz ma dużą siłę ssąca i moc. Zamiatarka podrzuca brud do środka, gdzie są zasysane nieczystości do pojemnika. Duża rolka sprawdza się na dywanach oraz zbiera większe kawałki do swojego brzuszka 😉 To tak w skrócie.

I właśnie te dywany, dywaniki to nie problem. Wjeżdża lub próbuje walczyć i znów wjeżdża i zaraz wyłącza wypływ wody, gdy go wykryje. Wtedy słychać Turbo ssanie i wysysa z dywanika wszystkie soki 🙂 Ciekawe jak działa ten czujnik, czy wykrywa 'zamiatarką” że jest inne podłoże, czy „widzi” kolory. Nie mam jak sprawdzić na czarnym dywaniku ponieważ takiego nie mam.

Jednak co mnie najbardziej zadziwiło w jego pracy? Cicha praca. Teraz wybierając najwyższy poziom, czyli Turbo jest cichutko. W wersji V1 maks praca była głośna a tutaj jest cudownie. Przełączając na pracę cichą, zapominam że w ogóle sprząta. Brzmi jak reklama? Ale tak akurat jest 🙂

Mopowanie następuje automatycznie. Czyli gdy odkurzacz pracuje, z tyłu za nim następuje wypływ wody. Nie chcesz mopować? Nie dolewaj wody lub odłącz zbiornik.

Jeszcze kilka słów. Tak zwane mycie. Wg mnie robi to lepiej, gdy użyje przełącznika na większy wylew wody. Jest jej po prostu więcej przez co bardziej ją może rozprowadzić po szmatce. Ja twierdzę że jest lepiej. Jakbym czyścił mopem, tym bezprzewodowym, nie ma smug, jest czysto. Oczywiście, gdy masz zaschnięte stare plamy, to nie oszukujmy się, jedziesz na kolanach aby je usunąć. Funkcja mopowania podkreślam jest użyteczna gdy robisz to często.

TIP. Gdy przełączysz na większy wylew wody pamiętaj, że dużo mnie „umyje” przestrzeni. Po prostu szybciej się skończy.

Jako, że odkurzacz jest owalny to mopowanie nie nastąpi w kątach pokoju. Jest na to rozwiązanie 🙂 Nowy autonomiczny MOP od Xiaomi. Ciekawe czy da radę, ale o tym więcej nie napiszę bo to nowość i nie ma za dużo danych. Nazwa to BOBOT MIN580.

Czy dolałem płynu do pojemnika z wodą? Jasne że tak. Ciutkę, ale pamiętaj że robisz to na własną odpowiedzialność. Ja lubię wyzwania więc testuje 🙂

TIP. U mnie wody starcza na jakieś 35m mopowania.

W zestawie otrzymujemy 2 ścierki, które nakładamy na pojemnik z wodą. Ja je wkładam normalnie do pralki po pracy odkurzacza. W pakiecie dostajemy też 10 jednorazowych ściereczek wraz z specjalnym pojemnikiem, który nakładamy na główny pojemnik. Używałem i napiszę że są hmmm inne. Tzn dużo więcej wchłaniają wody, przez co uważam że są po to, że jak masz naprawdę długo nie sprzątane powierzchnie i jest „syf” i nie będzie Ci żal się ich pozbywać. Czyli, regularnie używaj standardowej ścierki a gdy są przygody (dzieci, zwierzęta) lub remont to właśnie wykorzystaj te dodatkowe.

AKTUALIZACJA !!! NOWY FIRMWARE WPROWADZA OPCJĘ SAMEGO MOPOWANIA!!! Gentle mode

Ustawienia

Co znajdziemy w ustawieniach (Vacuum settings)? Jest zapisywanie mapy, przełącznik na automatyczne rozpoznawanie dywanów (Carpet mode). Strefa – Warszawa. Głosy do wyboru – wciąż nie można dograć innych 🙁 Głośność. DND (czas kiedy może/nie może pracować). Auto – automatyzacja (z innymi urządzeniami). Care – informacja o stanie używalności. Pilot (remote controls). Find my vacuum – gdzie jesteś kochany pracusiu? 🙂

Dalej mamy Timer. Tu wpisujemy kiedy i októrej mam rozpocząć pracę.

Go. Wskaż miejsce na mapie gdzie ma jechać.

Mamy też podgląd historii. Cleaning history.

FAQ (Manual and Support). Kilka informacji na temat używania.

General Settings. Nazwa, lokalizacja, udostępnianie, aktualizacja, więcej ustawień ( sieć, strefa czasowa, zgłoś problem, dodaj skrót do ekranu). Legal information – Polityka prywatności.

Wygląd Mapy

Tak wyglądała stara mapa od V1 vs Nowa.

Najgorsze jest to że nie mam starej mapy z V1 aby sprawdzić ile czasu mu to zajęło odkurzanie. Tutaj wyżej (S6) mam w trybie mieszanym więc dane nie są adekwatne 🙁

Te 150 minut sprzątania to zapewne na trybie najniższym, ja mam ustawione maks i bateria wytrzymuję około połowę tego czasu.

Kompatybilność

Fajne jest to, że szczotka główna pasuje nawet od modelu V1 i S5. Filtr HEPA również. To super wiadomość. Wkłady na mopa też.

Różnice vs S5

Jest kilka zmian. Po pierwsze – zamiatarka. Jest „gumowa” z ABS a poprzednio była silikonowa. Ale w sumie zerknij na dół.

Film

Przydługawy film poniżej. W sumie jest już wiele na YT, więc mój dużo nie wniesie.

Co zauważyłem

Teraz, gdy go przenosiłem pomiędzy piętrami o odłożyłem z dala od bazy to zapamiętaj jak powrócić do bazy. Wcześnie, po takim zabiegu jedynka miała problemy z trafieniem do domku.

Gdy kończy się bateria, spada na 20% to robot wraca do bazy a później po naładowaniu znów wraca do miejsca gdzie skończył.

Na pewno też szybciej pracuje, poprzedni model (V1) robił to dłużej, ten jakoś sprawniej to robi. Czyli na plus.

Mapę można usunąć, wgrać poprzednią. Jest kilka opcji.

Na tej wersji Mi Home nie widzę powiadomień na smartfon od odkurzacza o zakończonej pracy lub jakiś błędach.

UPDATE. Po aktualizacji firmware odkurzacza, są już w pełni dostępne powiadomienia push na smartfonie 🙂

Dane

Marka: Roborock
Materiał: ABS
Funkcja: Auto, Mop, Harmonogram,
Pilot zdalnego sterowania: Tak w App
Wyświetlacz LCD: Nie
Kamera / wideo: Nie
Funkcja harmonogramu: Tak
Samoładowanie: Tak
Wirtualna ściana: Tak
Możliwość wjazdu na przeszkody: do 2 cm
Tryby sprzątania: SLAM, automatyczne planowanie trasy
Powierzchnia sprzątania (m2): 250 metrów kwadratowych
Rodzaje podłóg: płytki ceramiczne, marmurowe podłogi, dywany, płytki podłogowe, podłogi drewniane
Pojemność pojemnika na kurz: 480ml
Pojemność zbiornika na wodę: 140 ml
Ssanie (pa): 2000pa
Hałas (dB): 58dB
Moc (W): 58W
Napięcie (V): 14,4 V
Czas pracy: 150 minut
Pojemność baterii: 5200 mAh
Waga produktu: 3,6 kg
Waga opakowania: 6,7 kg
Rozmiar produktu (dł. X szer. X wys.): 35,30 x 35,00 x 9,65 cm
Wielkość opakowania (dł. X szer. X wys.): 51,40 x 43,00 x 15,30 cm

Moim zdaniem

Brakuje mi takiego gadżetu jak informacji o stanie zawartości wody. Czyli, żeby apka powiadomiła mnie, kiedy się kończy abym mógł ja uzupełnić. Cena też jest wysoka, porównując do S5 (roborock), wg mnie powinna być maks drożej o może 100$ ale nie o 200 zielonych. Dodatkowo, czasami WiFi gorzej się łączy aniżeli dane mobilne. Zapewne to wina firmware. W V1 przez ten czas było ich naście bodajże.

Z plusów, wspomnę ponownie o jego cichej pracy. Gdy go włączyłem pierwszy raz to bałem się że domownicy nadepną na niego! Dalej, poprawiona apka, możliwości kierowania do pokoi, wirtualna ściana. Zwiększone dawkowanie wody. Wyłączania wody, gdy wykryje dywan. Uniwersalnych części zamiennych, takich jak filtrów HEPA i szczotki głównej.

Zapisywanie pokoi. Dzięki temu że to robi, to szybciej sprząta dom. Po prostu nie traci czasu na skanowanie.

Podsumowując. Chcesz najlepsze funkcje i najnowszy model Roborocka, wybierz S6. Nie masz tyle budżetu lub nie zależy Ci na lepszym mopowaniu to wybierz S5 lub dla samego smart czyszczenia to najlepszy jest wciąż V1. Ja nie czuję się oszukany wydając więcej, ale oczywiście mogło by być ciut taniej…

Najważniejsze i tak to zdanie mojej żonki – Powiedziała jest wspaniały i nie wiem czy się martwić czy cieszyć 😉

Linki

Wersja Czarna Magazyn Czechy z kodem: GBSTSDJS6 za 519$ http://bit.ly/360e8QV

Wersja Biała za 519$ z kodem: GBSTSDJS6 http://bit.ly/2L9ezPu

Wersja Biała za 499$ z kodem: GBSTSDJS6 http://bit.ly/2Nz1GAP Wybierz Priority Line bez dodatkowych opłat !

Roborock S5 (S50), wersja EU. Kupisz go tutaj http://bit.ly/2ysBvTS z Magazynu HK z kuponem: GBSTSDJ339 za 339$ z wysyłką Priority Line w cenie.

Xiaomi Vacuum v1. Wersja International. Kupisz go z Magazynu HK z kuponem: GBXMRB01 za 245$ http://bit.ly/2K805QH z wysyłką Priority Line w cenie.

Jeśli jakiś kod nie działa, to pisz do znajomych współpracujących z Marketingiem Gearbest Polska https://www.facebook.com/gbkuponypolska/

P.S. Czemu dodałem tak dużo kolorów we wpisie? Natchnęła mnie apka xD


28 Komentarzy

Piar · 10 września 2019 o 21:56

Bardzo wyczerpująca recenzja. Dzięki. Zdecydowanie pomogłes mi podjąć decyzję.

Mam jeden problem. W apce od Roborock sposobów odkurzania jest chyba ze 6 łacznie z mopowaniem, w xiaomi home tylko 4 i co najwazniejsze bez mopowania. A to już nie jest dobrze.
Ty piszesz że mopowanie działa. Czy ono jest domyślniewłączone jeśłi zbiornik z wodą jest zainstalowany?

  miboy · 11 września 2019 o 13:45

  Hej,
  dzięki 😉
  ja używam tylko Mi Home apki i za każdym razem jak włączę odkurzanie to mam mopowanie.

rico · 10 października 2019 o 06:26

Cześć robomaniacy :-),
świetna recenzja! mam też pytanie – może ktoś się spotkał: w trakcie pierwszego czyszczenia bateria spadła mi poniżej 20% i robo oczywiście przerwał pracę i wjechał na dock w celu doładowania, ale po naładowaniu nie wrócił do pracy. Może to normalne przy pierwszym rysowaniu mapy, w zasadzie jej nie skończył rysować, kiedy zabrakło prądu i w momencie kiedy przejdzie całość od początku do końca nie będzie problemu z powrotami do pracy po doładowaniu? A może robię coś źle? tzn. chodzi o konfigurację itp.? Pozdrawiam

  Wojtek · 7 listopada 2019 o 22:07

  Świetna recenzja! Czy zamiatarka z s6 też jest kompatybilna z s5?

   miboy · 8 listopada 2019 o 05:08

   Hej,
   dzięki 😉 tak, części są te samo, możesz użyć bez problemu.

Justyna · 22 listopada 2019 o 14:42

Hej,
Bardzo fajnie to opisałeś i zgadzam się z Twoją „żonką” on „jest wspaniały”
Mam jednak problem z zapisywaniem mapy piętra.
Robocik stworzył 2 mapy parteru (których nie mogę usunąć) i w żaden sposób nie chce zapisać piętra. Korzystając z opisu powyżej Wyłączałam zapisywania map – przenosiłam – włączyłam zapisywanie map i uruchamiałam sprzątanie, ale nie zapisuje mi tego piętra.

Przy ikonce „Edit map” (nie występuje w ogóle ten opis, jest tylko grafika- może to istotne… ) po rozwinięciu mam 3 opcje : Edit room, No-go zone, Manage map.
Po wejściu w „Manage map” widzę 2 zapisane mapy parteru i jedną którą tworzy właśnie sprzątając. Nie wiem jak ją zapisać.
Masz może pomysł co robię źle ….?
Pozdrawiam.

  miboy · 23 listopada 2019 o 06:46

  Hej, no tak ale teraz jest smutna bo mam już nowy 🙂 Czarną Mijia 2. S6 już nie mam więc nie sprawdzę. Może ktoś inny pomoże.

Kamil · 23 listopada 2019 o 16:49

Jdzeli używasz ciągle trybu max (siła ssania) to robót wytrzyma max 1 rok. Turbina pada. U mnie wytrzymała 9 miesięcy. Pan z serwisu powiedział że one tak mają.

  miboy · 24 listopada 2019 o 07:06

  Hej, hmmm a jaki model? Ja w wersji 1, odkurzacz Mijia przejechałem na Turbo 2,5 roku i do dziś działa u znajomych.

Adtom · 30 listopada 2019 o 09:39

Witam. Zmieniłem miejsce stacji ładującej do innego pomieszczenia. Roborock kompletnie nie wie gdzie jest. Jest jakaś możliwość bez ponownego mapowania mieszkania uaktualnienia miejsca stacji?

  miboy · 30 listopada 2019 o 10:47

  Hej. Włóż go stacji. Usuń mapę. Włącz ponownie. Narysuje sobie mapę wraz z nowym miejscem. Przynajmniej tak powinno być.

Agnieszka · 29 grudnia 2019 o 08:52

Mam pytanie, waham się którą wersję wybrać s 6 czy
s 55 . Nie wiem czy z dywanem Shaggy poradzi sobie wersja starsza. Czy jednocześnie będę mogła ustawić odkurzanie i mopowanie i on podoła, czy najpierw odkurzanie, później podłączyć pojemnik i dopiero mopowanie,(tak gdzieś czytałem) mam mieszkanie jednopoziomowe i nie wiem czy jest sens zakupywać S6 czy może s55 da sobie radę. Bardzo dziękuję z góry za podpowiedzi

  miboy · 29 grudnia 2019 o 09:03

  Nie mam S5 ani S6 już. S5 miałęm pod recenzję i poszedł do sąsiada. Jest recka też na stronie.
  Nie wiem też czy S5 ma tę funkcję tzn mopowanie i odkurzanie za razem. Na pewno ma S6 i ten nowy co robiłem recenzję – https://miboy.pl/2019/12/24/xiaomi-mijia-styj02ym/

   Agnieszka · 31 grudnia 2019 o 10:59

   Bardzo dziękuję za odpowiedź, przekonał mnie Pan do roborock S6, już zamówiłam w euro RTV AGD dwa i teraz który wziąć biały czy czarny? Z tego co rzuciło mi się w oczy to biały nie ma zdalnej apikacji Wifi i jeszcze czymś się różni?strona sklepu ma bardzo ubogie opisy. Gdyby mógł Pan napisać czym się jeszcze różnią byłabym bardzo wdzięczna
   Bardzo dziękuję i pozdrawiam

    miboy · 31 grudnia 2019 o 11:17

    Hej, sorki, ale nic nie kupuję w polskich sklepach więc nie wiem.

    GoscNiedzielny · 31 stycznia 2020 o 11:12

    Różnią się tylko kolorem, niczym innym. A najlepszy kolor to biały – nie syfi się tak jak czarny.

Ewelina · 2 stycznia 2020 o 14:05

Witam.
Zakupiłam biały S6 i moje pytanie odnośnie bazy. Czy jeśli się na niej znajduje to cały czas jest ładowany. Czy to jest ok dla sprzętu

  miboy · 2 stycznia 2020 o 15:47

  Hej.
  Tak, ma być cały czas w bazie.

Marcin · 4 stycznia 2020 o 18:11

Cześć
Świetna recenzja. Dzięki niej już u mnie zasuwa S6.
Mam tylko jedno pytanie. pobrałem aplikację z tego linku do dysku googla, czyli wersję 5.5.43. Z tą wersją robot działa lecz nie mam tej funkcji samego mopowania. Gdy natomiast pobiorę najnowszą wersję aplikacji z tego drugiego linku niestety ale nie mam tego folderu mpk/154 i nie wiem gdzie mam tego plugina wkleić. Bez tego niestety ale nie działa. Proszę o podesłania z którą wersją aplikacji działa najlepiej 🙂
Pozdrawiam 🙂

  Marcin · 4 stycznia 2020 o 18:12

  Dodam jeszcze, że posiadam prawie 30 urządzeń od xiaomi w aplikacji i zależy mi na chińskim serwerze. 🙂

  miboy · 4 stycznia 2020 o 18:50

  Hej. Dzięki 😉
  Musisz ustawić na serwerze EU aby pobrać najnowsze oprogramowanie. Po tym możesz wrócić na CN. A najnowszy mi home jest zawsze na serwerze w linku więc pobierasz najnowszą. Lub wybierasz inną dzięki której masz dostęp do plików.

   Marcin · 4 stycznia 2020 o 19:38

   Udało się 🙂
   Poczytałem troszkę forum xiaomifans 🙂 i działa jak należy 🙂
   Pozdrawiam 🙂

    miboy · 4 stycznia 2020 o 19:57

    No i elegancko. Ja już nie pomogę bardziej ponieważ S6 sprzedany i mam inny a wkrótce znów inny ✌️

Ania · 13 maja 2020 o 18:19

Cześć, mam roborocka s6, ostatnio wylał wodę z miski psa, zanim zdążyłam zareagować. Wytarłam robota w środku, ale wyskoczył mi błąd 18, i każe zrestartować system a ja nie wiem jak to zrobić. Pomoże ktoś? Czy powinnam go oddać do naprawy?

Matanu · 3 czerwca 2020 o 09:25

Pytanko czy nadal obstawiasz że ten robot jest najlepszy ,gdyż słyszałem w filmiku że zmieniłeś go na coś innego ? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedz ….

Lecy · 30 lipca 2020 o 13:38

Mi ta s6 kompletnie się nie sprawdza, masakra jakaś, jeździ bez ładu i składu, może coś ma z jakimś czujnikiem sknocone…

  Oninka · 26 sierpnia 2020 o 08:42

  ale u mnie też tak jeździ…

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *