Dwie średnie pizze i napój? Tak, tyle kosztują pchełki Bluetooth od siałmi 🙂 A teraz na poważnie.

Nie chciałem w ogóle ich kupować, ponieważ mam już jedne słuchawki na Bluetooth, takie wokółuszne Mi (recka tutaj) i bardzo sobie je chwale. Jak na laika oczywiście, żadnego tam melomana, czy coś. Mam też takie zwykłe Piston-y, jak zapewne połowa Polski 😀

Ogólnie, słuchawki wkładane do ucha mnie nie lubią, lub ja ich, jakoś później boli mnie jama uszna… Ale tym razem, córka, która niebezpiecznie zbliża się do zdrady i przejścia na iOS (??? na szczęście jeszcze nie), mnie namówiła. Mówię do niej ok, sprawdźmy, takie mini słuchaweczki. I tak zrobiłem.

Ja swoje kupiłem tutaj, ze sklepu Gearbest (klik).

Paczka

A tym razem zaszalałem i wziąłem do tak niskiej wartości wysyłkę Priroity Line. Tylko przez to, ponieważ coś chyba nie widziałem ostatnio mojego listonosza. Wiadomo, problemy z zatrudnieniem, słabe $ a dużo pracy. Nie dziwię się. Ok, bo zjechałem z prostej. No i przyszły po 11 dniach od zakupu 🙂

W środku pudełka znajduję -box- oraz instrukcję po chińsku, ale wiadomo że ja już ogarniam.

Oraz nakładki, do każdej muszli mają niby pasować. W sumie są małe, średnie (założone) i duże. Czyli 3 pary.

Pudełko fajne i jest „magnetyczne”, po to aby idealnie wchodziły do swoich trumienek. Ładowane przez microUSB.

Pamiętaj aby zdjąć folijkę ochroną z tyłu słuchawek.

Tak pali się dioda na czerwono, gdy są w bazie. Gdy się włączają, kolor jest biały.

Jak je odróżnić, jak chcesz je założyć na szybko a nie są w pudełku? Ta co wchodzi do lewego ucha jest dołem skierowana troszkę w lewo a tamta w prawo. Piszę o tym również, ponieważ są tak małe opisy z tyłu, że chyba lupę musiałbym mieć przy sobie.

Funkcje

Nie licz na cuda na kiju w tych piniondzach 😉 Jasne, zaraz usłyszę że za 20+ zielonych są inne super i w ogóle, jakieś QCY (Xiaomi) lub podobne. I znów jasne……. ale nie oszukujmy się, w takim budżecie, będą działać, grać i tyle. Żadnych efektów WOW nie uświadczysz.

Pisząc to, w sensie, że w telefonach Xiaomi (przynajmniej u mnie) mam możliwość konfiguracji dźwięku ale z słuchawek z kablem. Na BT nie ma nic.

Ba, nawet nie ma przełączania na następny utwór! Szok, ale ok. Tzn można to zrobić, wgrywając odpowiednią apkę i zabawę w konfigurację. Aż tak mi tego nie brakuje, więc nie sprawdzałem. Ale możesz to zrobić – tu jest instrukcja obrazkowa – https://c.mi.com/thread-2199937-1-0.html

Idąc dalej, zamiast przełączania mamy możliwość uruchomienia asystenta Google. Klikamy 2 razy na panel. Nie mam nic w domu z jabłkiem, więc nie sprawdzę jak on działa i czy coś się dzieje.

Aha ten panel nie jest dotykowy a wciskany. Trzeba ciut mocniej nacisnąć aniżeli gdyby były w pełni dotykowe. Wiadomo, koszty produktu.

Test

Zacznę od ich włączenia. Po otwarciu pudełka, chwyciwszy je i wyjąwszy, powinny się włączyć. Tak nie było. Ale po chwili, przytrzymując ten guziczek, co jest jednocześnie obudową, zaświeciły migającym biało-czerwonym światełkiem. O pomyślałem, że jestem w domu.

Zaczęło się wyszukiwanie pod parowanie. No, ok, telefon znalazł, potwierdziłem prawego, lewego. Włączam sobie muzę a tam ZONK!

Ale że jak? Gra tylko jedna z nich? Pomyślałem, że przez to, że chwilę temu, moja córka wkładała je do ucha i jedna spadła na bruk hehehhehehe. Ale zaraz….mogę przełączyć się pomiędzy nimi wciskając guziczek. No i gra, ale wciąż jedna…… Najważniejsze, że działają. Ale czemu nie w Stereo? No, Redmi….dawaj. Przeszukałem neta, a tam info, że to standardowa procedura, synchronizacji słuchawek. Nie słyszałem o tym wcześniej ale ok, niech tak będzie 🙂 Poniżej wideo (nie moje hahaahaha), dla osób, co mają z tym problemy. Mi się udało za chyba drugim razem.

Nie udało się? Spróbuj z tech stron poniżej:

1- link https://www.reddit.com/r/airdots/comments/a1itcm/airdots_problem_with_connection_to_each_other/

2-link https://pl.xiaomitoday.it/xiaomi-airdots-primi-problemi-per-gli-auricolari-wireless-ma-ecco-subito-una-soluzione.html

Tak powinny poprawnie wygląd w ustawieniach Bluetooth. Ma być jedno. Ale jeśli masz 2 słuchawki i działa stereo to zostaw jak jest.

Na początku wpisu wspomniałem, że jestem super, hiper, recenzentem dźwięku 🙂 Ale co mogę napisać. Przetestowałem po swojemu. Dźwięk jest ok, odległość (bez ścian) na jaką działają to 14 metrów. Czasami mi przerywało, gdy słuchałem muzy przez YT, ale chodziło bardziej o buferowanie, później było ok. Aha, raz też minimalnie przerwało, gdy słuchałem z odtwarzacza z telefonu. No cóż, zawsze można wydać razy X kaskę na coś lepszego.

A raz również ściszyły mi się na maksa. Wrzucenie do pudełka i ponowne założenie pomogły. Dziwne.

A teraz test z innymi urządzeniami

Samochód – próbowałem się połączyć ale nie udało się, radio znalazło słuchawki ale połączyć się nie udało, przynajmniej w moim.

Zegarek Amazfit Verge – nie działa, wyszukuje, paruje i wciąż paruje, nic się nie dzieje.

Laptop – Win10, włączony BT, odnaleziono, sparowano, konfiguracja automatyczna i działa! Jednakże, akurat robiłem to bez ponownej synchronizacji, więc zadziałała tylko jedna z nich. Ale pewnie jak zrobisz od początku synchro, to będą działać dwie 🙂

Trzęsiawka – tak, pochodziłem, potruchtałem, trząsłem głową, wciąż były na miejscu – ja użyłem najmniejszych nakładek.

Prędkość – na niemieckiej autobahnie jechałem 1,7 (tej bez ograniczeń). Słuchałem muzyki, więc jakoś działają, Nie dobiegał do mnie jakiś zewnętrzny dźwięk, przynajmniej nie aż nadto. Coś tak ale poprawnie.

Rozmowy – działają, ale ponoć jest cicho, tak przynajmniej mi powiedziano, jak testowałem, odbierasz przyciskając guziczek.

Dane

Protokół Bluetooth: A2DP, AVRCP, HFP, HSP
Wersja Bluetooth: V5.0
Redukcja szumów z napędem z ruchomą cewką 7,2 mm i inteligentną redukcją szumów środowiska DSP
Bateria powinna starczyć na 4h ale jak naładujesz bazę, to wkładając je ponownie, możesz działać aż do 12 h
Pojemność baterii słuchawek: 40 mAh
Pojemność akumulatora skrzynki ładującej: 300mAh
Odbieranie i odrzucanie rozmów
Materiał: ABS i silikon
Waga produktu: 0,0400 kg
Wymiary produktu (dł. X szer. X wys.): 6,20 x 4,00 x 2,72 cm
Zawartość opakowania: 1 x para słuchawek, 1 x stacja ładująca, 2 x para nakładek na uszy (+ jedna już nałożona), 1 x chińska instrukcja obsługi

Podsumowanie

Krótko, bo i tak się znów rozpisałem 🙂 Nie będzie mi żal, gdy je zgubię, nie będzie mi żal, gdy mi spadną i się popsują lub gdy wpadną do wody. Po prostu nie będzie dlatego, że to tylko 75 zł. Będzie mi żal, że nie będę ich miał przez miesiąc bo tyle mogą aż lecieć z Chin.

I nie są wodoodporne, więc jak chcesz po uprawiać sport, to sorki, ale nie te. Chociaż reklamowane jako antypotowe, cokolwiek to znaczy 🙂

Szczerze, masz więcej pieniędzy, kup inne, lepsze. Masz te siedem dyszek, to kup je, nie będziesz żałował a jak będziesz, to mnie nie obwiniaj za ten wpis.

U mnie po prostu zostają i będą używane, bo mało jem pizzy 😉

I troszkę bolą mnie te muszle uszne.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.