Posiadam już jeden sensor temperatury i wilgotności od Xiaomi z wyświetlaczem E-ink. Teraz przyszedł czas na drugi, większy model. Nowa wersja jest już Smart. Łączy się przez Bluetooth w wersji 5.0. Ale po kolei. Zapraszam na wpis.

Paczka

Swoją wersję zamówiłem Wydałem coś około 18 lub 19$ wraz z przesyłką. Aktualnie cena to $12.00 z kodem: BGLAO12

Link https://www.banggood.com/custlink/33K3eY7i5S

Samo pudełko ciut zostało zgniecone w transporcie, jednakże produkty Xiaomi , są zawsze dobrze pakowane, więc nie martwiłem się o produkt.

Ale kartonik ciut się zmiękczył 😉

Otwieram. W środku mamy sensor oraz instrukcję obsługi i 3 uchwyty.

Uchwyty. Mamy opcję – magnes na lodówkę, uchwyt – podpórkę i uchwyt z klejem, czy możliwość naklejenia w dowolnym miejscu.

Instrukcję przeczytałem od deski do deski. Przecież chiński to mój drugi język 😉

Wygląd

Ładny jest ten termometr i wilgotnościomierz.

Wyświetlacz E-ink jest inny niż ten starszy, który już posiadam. Ma mniej przerw pomiędzy cyframi. Wygląda lepiej. Wyświetla czas. Wilgotność, temperaturę i buźki. Miły plastik w dotyku, nie ma ostrych krawędzi.

Aby włączyć, z tyłu musisz pociągnąć za papierek i urządzenie się włączy. Gdy zdejmiesz pokrywę z tyłu, masz dostęp do baterii.

A tak się prezentuje.

Funkcje

Producent reklamuje produkt, że łączy się z bramką Xiaomi Gateway z innymi produktami. Zgadza się, jest tak, sprawdziłem i działa. Nie musisz być blisko urządzenia aby odczytać temperaturę.

Dodatkowo jak chcesz, to możesz zerknąć na dane poprzez BLE Gateway z lampami od Xiaomi. Przykładem były Yeelight JIAOYUE 650 Ambient Lighting LED Ceiling Light Lamp i Xiaomi Yeelight JIAOYUE YLXD05YL 480 STARRY.

Aplikacja Mi Home.

Nie robisz tego pierwszy raz, ponieważ do działania musisz mieć Smart Gateway, więc opuszczę podstawy.

Gdy wyciągniesz zaślepkę to załączy się też moduł BT. Wtedy w Mi Home, robisz wyszukaj w pobliżu. Znajdź, sparuj. Gotowe. Łatwe.

BLE Gateway.

Po połączeniu w Mi Home mamy podgląd od razu przy produkcie.

Gdy klikniemy na sensor w Mi Home, to zobaczysz panel z danymi lub z opcją połącz – Connect. Potwierdź wtedy.

Tutaj testowo z 1 dnia i następnego.

Możemy dalej się zagłębić i odczytywać dane.

W ustawieniach sensora mamy możliwość ustawienia smart sceny.

Przykładowa scena Smart. Wentylator Xiaomi.

Wybrałem sensor. Ustawiłem temperaturę od której ma się załączyć. Wybrałem jaką moc. Gotowe.

Co jeszcze. Możesz zmienić na stopnie Celsjusza lub Fahrenheita. A gdy ustawisz żeby sam włączał powiadomienie o zawyżonej temperaturze/wilgotności to……pokazują się miasta chińskie. Dziwne. Bo nie ustawiłem nic a i tak otrzymuję powiadomienia na telefon, gdy temperatura wzrasta i jest wysoka.

Test

Producent reklamuje, że użyty sensor jest najwyższej klasy.

Ok, do testów użyłem 3 czujników. Pierwszy ten nowy oraz

Drugi to

No i zrobiłem 2 podejścia. Pierwsze to pozostawiłem tą trójkę na zewnątrz na jakąś godzinkę. Zerkając co jakiś czas.

Co ciekawe, dane odnośnie temperatury są zbliżone – nowy E-ink i najstarszy wilgotnościomierz. Ten bez opcji Bluetooth, pokazywał podobne dane, jednak wilgotność nie zgrała się z innymi.

Później sprawdziłem je w pokoju. Znów podobne wyniki, jednkże wilgotność w pierwszym E-ink zgoła odmienna. Ciekawe.

Podsumowanie. Ten bez Smart dziwnie pokazywał wilgotność. Ale dla mnie nie jest jakaś bardzo ważna wytyczna. Musisz sam ocenić.

Baterie we wszystkich urządzeniach były sprawne.A

Film

A sobie zobacz jak wygląda.

Dane

Marka Mijia [Xiaomi Ecological Chain]
Cyfrowy higrometr model Mijia
Kolor ciepły biały
Materiał ABS + PC
Funkcja – Higrometr i termometr

 • Duży wyświetlacz E-ink
 • Simple BT Connect (łatwe łączenie BT – działa z aplikacją Mi Home)
 • Współpracuje z każdym produktem inteligentnym XIAOMI (wymagane Xiaomi Gateway)
 • 3 sposoby montażu
 • Zapis i historia danych (w APP Mi Home)
  Rozmiar 110 x 55 x 10,1 mm
  Waga netto 60g

Moim zdaniem

Bateria zapewne starczy na długo, w tym co mam na zewnątrz wymieniałem po roku, tym co mam w środku, jeszcze nie. Uważam że z tym nowym będzie podobnie.

Ja go osobiście używam w pokoju sypialni. Tam ma Smart Wentylator od Xiaomi. Ustawiłem scenę, że gdy temperatura wzrośnie więcej niż 25 stopni
Celsjusza i nowy czujnik ją wykryje , to załączy się właśnie wiatrak. Oczywiście pomyślisz, ok, przecież to potrafi inny czujnik (Smart Temperature bez LCD, za pół ceny) jednakże, używam nowego jako zegarka również. Wiadomo, nie w nocy ale gdy jest już jaśniej. I żonka powiedziała że chce zegarek przy szafce nocnej. No to ma 🙂


4 Komentarze

Maciek · 27 listopada 2019 o 12:52

Czy używa pan regionu Polska/EU czy Chiny (być może dlatego pojawiają się chińskie miasta)? Wie pan czy te urządzenia łączą się ze wszystkimi innymi urządzeniami, niezależnie od dystrybucji/regionu?
Czy lampa sufitowa którą widać na screenach jako bramka BLE jest chińska czy z polskiego sklepu (może ma pan jakieś urządzenie kupione z polskiej/europejskiej dystrybucji, które widzi te termometry)? Pozdrawiam.

  miboy · 27 listopada 2019 o 17:46

  Hej,
  po pierwsze nie pan 😉 Miboy jest ok 😀
  Cały Mi Home mam na lokalizacji China, 74 produkty bodajże. Nic nie kupuję z polskiej dystrybucji ponieważ jest tam może z 10% produktów z ekosystemu Xiaomi. W sensie na lokalizacji Polska.
  W recenzji Roborocka S6 podałem link do MOD-a Mi Home, który częściowo pozwala na dodawanie produktów z EU na serwer China więc możesz próbować.
  Aby sprawdzić co jest na EU wystarczy że zainstalujesz Mi Home ze sklepu i wciskasz + i pojawi się co jest na tej lokalizacji. Zmienisz w ustawieniach na China i zobaczysz różnicę.

Robert · 5 lutego 2020 o 20:11

Możesz podać link do tego smart wentylatora xiaomi i napisać w skrócie jak się sprawuje ?

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.