O porządek w aucie trzeba dbać. Ja ze względu na moją pracę, przebywam w nim aż kilka godzin dziennie. Przez co, nie wygląda on jakby był prosto odebrany z salonu, ale przynajmniej się staram. Myje, czyszczę i odkurzam go. I właśnie na tym ostatnim aspekcie chciałbym się zatrzymać.

Miałem już kilka odkurzaczy samochodowych, takich, małych poręcznych, ładowanych z gniazdka samochodowego. Oczywiście, żaden z nich nie stał blisko, takiego porządnego odkurzacza domowego, ani takiego, który znajduje się na stacjach benzynowych. Ale chciałem raz jeszcze spróbować, czy mobilny ogarnie temat? Kupiłem właśnie produkt XIAOMI COCLEAN z wbudowaną baterią i go przetestowałem. Zacznę jednak od początku.

Paczka

Poręczny, mobilny odkurzacz

Do kartonika doklejona była ładowarka stacjonarna.

Tak wygląda ładowarka. Wtyczka chińska.

Otwieram kartonik.


Znajduję tam instrukcję i kartę rejestracyjną. Ciekawe po co.

Jako że czytanie po chińskim to drobnostka, sama instrukcja nie sprawiła mi problemu 😉

Dalej. W środku jest sam odkurzacz, owinięty folią ochronną.

Tak się prezentuje. Po lewej jest nakładka do bezpiecznego przechowywania. Ta wystająca dioda to lampka. Obok niej jest wejście do zasilacza.

Okręcam i mamy jeden przycisk, ON/OFF.

Gdy urządzenie jest włączone, pali się dioda w trzystopniowej skali wskaźnika baterii.

Pod nakrętką/obudowa ochronną, którą nakładamy znajduje się otwór ssący.

Oprócz odkurzacz i instrukcji, znajduję również nakładkę 2 w 1 i kabel zasilający, do gniazdka samochodowego.

Po wyjęciu, głównego korpusu, tego przeźroczystego znajduje filtr. A tak naprawdę dwa. Pierwszy zatrzymuje większe nieczystości a drugi pył 0,3 mikrona.

Tak wygląda po kilkurazowym użyciu. Najpierw go wyjmujemy, przekręcamy i mamy filtr na wierzchu.

Produkt

Przenośny odkurzacz samochodowy Xiaomi COCLEAN jest mały i przenośny, ręczny, bezprzewodowy, zawsze gotowy do użycia, można go przechowywać w dowolnym miejscu samochodu, w schowku na konsoli środkowej, miejscu na napoje, kieszeni na drzwi.

Moc do 5000Pa, maksymalna prędkość 32000 obr./min, przy użyciu 2 wysokowydajnych akumulatorów o mocy 2000 mAh. Czy ciągnie/ssie? Tak średnio powiedziałbym. Ale czego oczekiwać od tego typu odkurzaczy.

Dzięki technologii szybkiego ładowania 12 V / 2 A pełne ładowanie zajmuje około 1,5 godziny.

Filtr HEPA, podwójny system filtracji.

Lampa LED jest oświetlona pod dużym kątem. I się sprawdza.

Opatentowana konstrukcja prowadnicy ssania zapobiega wydmuchiwaniu brudu i kurzu.

Przy wlocie jest taka zapadka. Ruchoma, fajnie, bo te wszystkie śmieci są w środku a nie wylatują na zewnątrz. Teraz jest włączony więc „otwarta”.

Sam odkurzacz może być również używany do czyszczenia w domu, np. łóżka, sofy, blatu, klawiatury i innych powierzchni. Jednak wg mnie, to lepiej kupić inny odkurzacz, najlepiej Roidmi F8. Ten, który mam 🙂 Ach, nie mogłem się powstrzymać.

Dwie wersje zakupowe

Różnica pomiędzy wersjami Samochód i Dom/Samochód to adapter do ładowania na gniazdko 😉 Warte 8$, ale przecież można naładować w samochodzie, no chyba że ktoś nie ma to spoko.

Ja jakoś nie doczytałem i serce krwawi….Najlepsze jest to, że widziałem te ładowarki na stronie producenta z wtyczką EU a dostałem z CN. Czyli podwójne K.O. 😀

W aucie, czyścimy poprzez nakładkę/końcówkę. Ta z włosami, jakoś mi tak nie przypadła do gustu. Dziwny ma ten kąt włosia. Ciekawe, jest to, że jest ruchoma i wystarczy ją przesunąć do tyłu aby sprzątać przez przedłużkę. Przesuniesz do przodu i jest z włoskami. Sama przedłużka spokojnie „dojdzie” w najtrudniejsze miejsca w samochodzie.

Przechowywanie odkurzacza w aucie

Ja akurat mam schowany na górnej półce w aucie, ponieważ w miejscu na kubek mam termos od Xiaomi (wciąż testuje), i te 2 produkty zajmują tyle miejsca, że mi przeszkadzają. I tylko dlatego poszedł sobie w inne miejsce. Możesz go spokojnie trzymać właśnie w miejscu na kubek, przejechałem już autem w międzyczasie tysiąc km, po asfalcie, szutrze, a nawet nie wybojach i ani razu nawet się nie poruszył. Dobrze siedzi 😉

Film + test działania

Dane

Wymiary odkurzacza:

Maksymalna siła ssania: 5000 Pa
Czas ładowania: 1,5H
Czas pracy: 13 minut
Pojemność pojemnika na brud : około 100 ml
Waga produktu: 0,56 kg
Głośność : ≤65dB
Pojemność baterii: Li-ion 7,2 V 2000 mAh
Napięcie znamionowe: 7,2 V
Moc znamionowa: 80 W

Podsumowanie

Dla kogo jest ten odkurzacz? Czy jestem zadowolony? Czy się sprawdził?

Po pierwsze, dla kogo. Jeśli dbasz o czystość w aucie i lubisz aby była zawsze to tak, polecam jak najbardziej. Ze względu na to, że ma wbudowaną baterię, jest podręczny. Mieści się w miejscu, gdzie trzymasz ulubioną kawę/herbatę.

No po prostu, coś nabrudzisz lub Twoje dzieciaki jedzą chipsy/paluszki/kanapki i nagle kawałki z nich znajdą się nie tam gdzie powinny, Nagle Ty, jako HE-MAN, sięgasz po swój miecz i robisz rozpierduchę, w pozytywnym sensie 🙂

Jestem zadowolony, jednakże, muszę najpierw porządnie posprzątać auto. Pod tą reckę, gdy wiedziałem że przybędzie, nie specjalnie się starałem utrzymać wnętrze samochodu w czystości. Teraz się poprawię i gdy zobaczę, że jest chociażby okruszek, to zmienię się w HE-MAN-a.

Sprawdza się, ale musisz pamiętać, że jeśli nie będziesz go używał regularnie i doprowadzisz do, potocznie nazwę to „syfu”, to nie łudź się że on Ci wystarczy. Cudów nie ma.

Daję minus za to, że nakładki, które są w zestawie, nie mieszczą się w obudowie produktu. Ktoś tu nie pomyślał do końca, żeby zagospodarować trochę miejsca. Szkoda.

Sam produkt, w ręce bardzo dobrze leży, materiały użyte wydają się dobre jakościowo, nie czuć taniego plastiku większości chińskich produktów. jest cichy wg mnie i poręczny. Łatwo się nim sprząta. To tyle. Lubię to 🙂


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.