Który już raz sprawdzam szczoteczki soniczne od Xiaomi/Soocas/Oclean? Bodajże piąty czy szósty. Ale tym razem mam wersję budżetową. Podstawową śmiem twierdzić. Taką dostępną dla każdego. Dlaczego? Za szczoteczkę soniczną za około 40 zł !

LINK https://www.banggood.com/custlink/vKGvo63GU0


Cena jest fenomenalna 🙂

Nie będę ukrywał, że mam ją dopiero od kilku dni ale już wiem co mogę o niej napisać. Jak dla mnie, SO WHITE jest dla osób, które pierwszy raz chcą sięgnąć po wersję soniczną. I to jest bardzo prawidłowy wybór. Ja już stary tester tych przyrządów, mogę potwierdzić że jest mycie jest bardzo delikatne, przyjemne w szczotkowaniu. Dlatego przejście ze standardowej, lub elektrycznej nie będzie problematyczne a jeśli wciąż się wahałeś/aś to uwierz mi, żadnego faux pax nie będzie.

No dobra co oferuje producent za te 6 dyszek. Zaczynam 😉

Paczka

Kupowałem w sklepie Banggood (link). Ja wybieram opcję EU Priroity Line. Dzięki temu nie obawiam się o jakieś dodatkowe opłaty. Kurier GLS, przywozi mi do domku.

W zestawie oprócz szczoteczki, jest ładowarka indukcyjna. Tyle w temacie.

Oczywiście, opisy w języku chińskim.

Produkt

Tak wygląda szczoteczka.

Najlepsze jest to że NIE STOI 😀
W sensie, te inne które posiadam, mają dolną cześć wyprofilowaną tak, że mogą samoczynnie stać na szafce. Tutaj, jedynie wraz z ładowarką.

Możesz też ją właśnie tak chować. Do pokrowca od firmy Soocas. Pasuje idealnie.

Ładowarka

Jest indukcyjna. Również wodoodporna. Musisz ją włożyć do niej, żeby stała lub ewentualnie przechowywać w inny sposób. W ładowarce, nie musisz jej dociskać do końca, jeśli chcesz ją ładować. Nie przewraca się, gdy jest lekko wsunięta.

Musisz jedynie zaopatrzyć się w wtyczkę. Aha, testowałem też ładowanie przez Powerbanka. Działa elegancko. Gdy ładujesz to zielona dioda miga, gdy jest zapełniona na full – jest zielone światełko. Nie wiem czy jest czerwone, bo nie jeszcze za krótko ją mam 🙂 Ale ma wytrzymać 25 dni, przyjmując mycie 2 razy dziennie po 2 minuty.

Końcówka

Nie będzie pasować od żadnej innej z serii Xiaomi/Soocas/Oclean. Ale mają się wkrótce pojawić w ofercie. Bardzo duży plus że jest amerykańskiej firmy DuPont, przez co jest bardzo delikatna i miękka.

Funkcje

Za dużo nie można oczekiwać. Nie ma dedykowanej APP, Bluetooth. Ale wg producenta wytwarza aż 31,000 akustycznych wibracji na minutę. Dziwny opis ale ok, niech będzie.

IPX7 – Pozwala na zanurzenie w wodzie do 30 minut na głębokość do 1 metra. Czyli możesz brać prysznic i szczotkować.

Trzy tryby szczotkowania. Pierwszy jest Standardowy, póżniej naciskamy raz główny przycisk i zmieniamy na Delikatny a ostatni jest to Masaż. Taki mix tych dwóch, to takie moje odczucie. Dioda LED informuje o wybranym trybie.

Posiada TIMER co 30 sekund przy myciu 2 minutowym. Następuje delikatne buczenie, nie przegapisz aby zmienić ćwiartkę zębów do mycia. Mija czas dwóch minut i szczoteczka się wyłącza, co oznacza że osiągnąłeś cel. Zapamiętuje również ostatni wybrany tryb.

Inne

Waga, jest znikoma, jedyne 50 gram, jak pół czekolady 🙂

Porównianie z Soocas/Oclean

Rzuć okiem na FILM

Dane

Wymiary to 3.70 x 9.90 x 25.40 cm. Materiał ABS. 31000 obr/min. Bateria to 700mAh. Ładowanie 16 h a Standby to 25 dni. Dostępna w 2 kolorach różowy i granatowy.

Podsumowanie

Moim zdaniem, tak jak napisałem na wstępie, to szczoteczka dla osób, które myślą o lepszej zmianie, a boją się wskoczyć na głęboką wodę. Mam już taki jeden przykład wśród najbliższych, że wysoki model okazał się niewypałem. Była dla niej „za mocna” i osoba nie mogła się przełamać. Tu nie ma takiego problemu.

Nie polecam natomiast osobom, które już miały styczność z soniczną szczoteczką od „siałmi,sokas lub ołklin”, ponieważ mogą się rozczarować. Według mnie, nie ma mocy szczotkowania aż takiej w odczuciu, jak te inne. Ale może się mylę, może ta informacja, że jest to akustyczna wibracja to nie to samo co ilość obrotów na minutę. Ja odczuwam że bardzo delikatnie szczotkuje. Ale może „ogarnia”? W sumie nie ma żadnego osadu i itp.

Czy xiaomilepsze? Według mnie tak, ale xiaomipodstawowe.

I co, różowa dla Niej a granatowa dla Ciebie 🙂


7 Komentarzy

J. · 11 grudnia 2019 o 21:26

A ten pokrowiec ze zdjęcia to gdzie można kupić?

Karolina · 2 stycznia 2020 o 14:22

Cześć, na opakowaniu na zdjęciach jest tabelka z zawartością szkodliwych składników/pierwiastków. Ciężko że zdjęcia, ale posiłkujac się translatorem z tego co zrozumiałam szczoteczka posiada różne 'rzeczy’ a ołów nie spełnia Europejskiej normy. Myślisz że to ok?

    miboy · 2 stycznia 2020 o 15:57

    Hej,
    Szczerze nawet nie widziałem i jakoś się tym nie przejmuje, bo to co dla EU może być szkodliwe o ile jest to dla innych krajów już niekoniecznie, w moim mniemaniu. Ja współpracuję z Banggood i Gearbest i oni mają restrykcyjne przepisy odnośnie wysyłki towarów do EU. Wiele z „zakazanych” możesz kupić bez problemu na aliexpress, bo tam na takie rzeczy nie patrzą. Tutaj, miałem kilka przypadków, że produkt nie był do sprzedaży dla PL, bo właśnie „coś miał”. Tyle mogę odpowiedzieć. Szczoteczka jest używana w rodzinie i jakoś nikt mi nie zgłaszał dziwnych symptomów. Ale jasne, każdy dba o swoje zdrowie, więc decyzję musisz podjąć Ty.

Kaps · 1 lutego 2020 o 01:59

Dzisiaj przetestowałem i zastanawia mnie gdzie najlepiej kupić końcówki?

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.