Tak, wiem, mam już przecież inne modele. Ale nie do końca.Cała rodzina je ma 🙂 Ja pozostawiłem sobie model Traveler (klik), bo z nich jestem najbardziej zadowolony. Napiszę to ponownie. Nie mogłem dopasować wcześniej żadnych modeli dostępnych w naszych sklepach, ponieważ dużo jeżdżę samochodem i źle oceniałem odległość, nie mogłem się skupić na prowadzeniu pojazdu. Taki jakiś mam błąd 🙂 Oczywiście nie używam żadnych okularów, po prostu soczewki w standardowych, źle na mnie działały. Polaryzacja, naturalne kolory, to jest to.

Ale potrzebowałem również, takich bardziej sportowych. Szukałem i szukałem, aż w tym roku pojawiły się nowe modele. Od razu spodobały mi te niebieskie. Takie inne. Ale czy nie sprawiają mi problemu?

Paczka

Okulary kupiłem w sklepie Banggood (klik), za 25$. Wysyłka pocztą rejestrowaną. Żadnych innych opłat nie miałem. A tak to wygląda.

W środku kartonik był lekko dziabnięty 🙂

Ale firma Turok STEINHARDT dba o szczegóły. Sam produkt przychodzi w etui. Ni to skórzane, z zapięciem.

W zestawie otrzymujemy ów wymieniony pokrowiec, okulary w folii zabezpieczającej, szmatkę do czyszczenia, książeczkę produktową i zapewnienie o oryginalności produktu.

A tak wyglądają same okulary.

TAC

Proces polaryzacji trioctanu celulozy.

Wielowarstwowy kompozyt spełnia wymagania międzynarodowego standardu wraz z soczewką przeciwsłoneczną UV 400 standard. W rezultacie okulary te w pełni chronią oczy.

Pierwsza warstwa polaryzacyjna jest rdzeniem soczewki. Jeśli soczewki zawierają 99% efektu polaryzacyjnego, absorpcja lśnienia jest na maksymalnym poziomie. Druga i trzecia warstwa są mocniejsze, ponieważ są odporne na zginanie i dość duży stopień uderzenia. Czwarta i piąta warstwa są głównymi warstwami absorbującymi UV; 99% promieniowania UV jest pochłaniane. Kolejne warstwy zapewniają ochronę przed wstrząsami, ponieważ warstwy zwiększają swoją wytrzymałość. Odporność na zarysowania wydłuża również żywotność soczewek. Okulary polaryzacyjne TAC są bardzo skuteczne w silnym, odblaskowym i rozproszonym świetle. Promienie świetlne biegną równolegle przez soczewki. Blask wody, chodnika i śniegu nie ma znaczenia, sprawiając, że krajobraz wydaje się czysty i miękki.

Jedziemy dalej. Jak widzisz poniżej, okulary są wykonane w tak zwanej jednej bryle, bez dodatkowych nakładek na nos. Plastikowe, tzn, tak wyglądają ale wierze że to najlepszy plastik, TR90 😉 Łączenia są metalowe.

Na soczewce, w prawym górnym rogu jest nazwa firmy.Dane

Materiał ramy: TR90
Materiał soczewki: TAC Światło spolaryzowane
Kolor ramki: Czarny
Kolor soczewki: Niebieski
Rozmiar: 59 x 14 x 140 mm
Waga: 24g

T

Podsumowanie

Jestem zadowolony. Znów trafiłem na dobry produkt. Samo noszenie nie sprawia mi kłopotu. Okulary dobrze się trzymają. Nie pozostawiają śladów na nosie. I przez duże soczewki, nie dochodzi światło po bokach. W dotyku wydają się bardzo plastikowe, takie tanie ale to tylko złudzenie. Najważniejsza jest optyka. Polaryzacja działa cuda. Aha w tym modelu zastosowano jakby podwójny filtr. Czyli gdy mamy je na nosie, i patrzymy wprost z wyprostowaną głową to działa właśnie polaryzacja. Gdy opuścimy głowę, to obraz zmienia się na „standardowy”, bez efektu HD – tak to sobie nazwałem. Jeszcze jedno, pamiętaj że okulary tego typu mają konflikt z wyświetlaczami telefonów. W LCD jest problem z ich odczytaniem. Czasami nie widać nic w pozycji pionowej a czasami poziomej. Zależy od producenta. Efektu nie zauważyłem w mojej Mi 8 EE, która ma Amoled.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.