Widzę gwiazdy, gwiazdy……….ehhhhh, nie, nie przywaliłem w latarnię i leżę na ulicy 😉

Tym razem….ponownie o Yeeelight ale o innej wersji, bo JIAOYUE YLXD05YL 480. Zapraszam Cię na teraz, na moje wypociny na jej temat.

Jak wiesz, lampę sufitowąYeelight 650 <KLIK> mam już od dłuższego czasu, jak i 320. Odnośnie tej większej, stwierdziłem że ona idealnie sprawdzi się w mojej sypialni, doda jej „nowego looku”. Właśnie ona jest jedyną, z serii Yeelight, tych okrągłych, które mają dodatkowe podświetlenie Ambient Light. Jest to takie drugie, dodatkowe podświetlenie LED wokół lampy.

Ale, po pewnym czasie, okazało się, że jest za za duża i że nie korzystam z jej dodatkowego podświetlenia. I co teraz?

Hmmm, czas na poszukiwanie ciut mniejszej. I nagle……. okazało się…….. że jest nowy model w wersji 48 cm. Tak, nagle okazało się……. jasne 😉

I była by idealna do mojej sypialni o metrażu – jakieś około 18 metrów 2. Czyli nie jest za mała, ani nie jest za duża. Ale najważniejsze, że ma to coś. Mianowice, ma gwiazdki. A jak 🙂

Jedziemy z nią.

Paczka

Fajne jest to, że lampa jest dostępna na polskim magazynie w GearBest <KLIK> . Czyli szybko i bez dodatkowych opłat 😉 Kurier dostarczył ja już 2 dnia po zamówieniu. Nazwa tej wersji to STARRY LAMPSHADE. Jej cena to około 90$. Dużo, nie dużo? Oceń sam. Tak wygląda, gdy dostarczy ją kurier.

W środku jest pełno styropianu, więc bądź spokojny, przyjdzie w całości, chyba że będą traktować paczkę jak tutaj 🙂

 

A z tyłu też wygląda ok, to jest baza, aby ją zdjąć/wymontować, równocześnie przyciskamy te 2 przełączniki.

Z drugiej strony bazy jest tak.

Podłączamy 2 kabelki.

 

Na wewnętrznej stronie lamy, mamy informację, częściową o produkcie.

Oprócz samej lampy, otrzymujemy instrukcję jej użytkowania. Ja już jestem na piątym poziomie z języka chińskiego, więc dla mnie to nie problem. Kołki i pilot są naszego typu, zrozumiałe.

Aha, w instrukcji też jest narysowany proces parowania pilota z lampą.

Pilot, jest łatwy w obsłudze. ON/OFF, to każdy zna. + i – też, czyli jaśniej, ciemniej. M – to księżyc, a ten powyżej to przełączanie się z zimnej do ciepłej barwy światła.

No i są te gwiazdki. W końcu.

I w całej krasie. W sumie, na stole słabo, lepiej na suficie.

 

A tak wygląda porównanie względem Yeelight 320.

 

Aplikacje.

Tylko pamiętaj, że musisz ją podłączyć do domowego Wi-Fi. Wtedy, z każdego miejsca na Ziemi, gdzie tylko znajdziesz zasięg sieci komórkowej i użyjesz danych mobilnych, możesz nią sterować.

Yeelight
Dostępna w App Store dla iOS oraz w Google Play dla Android. W tej aplikacji, nie możesz łączyć produktów z funkcjami/scenami. W sensie, jeśli masz np. Smart Czujkę Ruchu i chcesz aby lampa automatycznie zapalała się, gdy przekroczysz próg pokoju, a czujka to wykryje i ją zapali, to przykro mi ale nie tutaj. Dlatego ja nie korzystam z niej. Ale jak nie chcesz mieć innych smart urządzonek, to dla Ciebie będzie idealna.
Mi Home

Również dostępna w App Store dla iOS oraz w Google Play dla Android. Po podłączeniu jej do aplikacji, w lokalizacji Mainland China  – czyli Chiny Kontynentalne masz pełną możliwość jej integracji z innymi produktami od Xiaomi. Ja tą polecam.

Jeśli jesteś już na bakier z Mi Home, to sobie poradzisz. Jeśli nie, to wystarczy że ją ściągniesz. Zainstalujesz, wprowadzisz dane. Ustaw Chiny Kontynentalne, jak i preferowany język. Zalecam ENGLISH. Podłącz ją do prądu. Wtedy w app, dodasz + po prawej skanowanie, wybierz lampę i sparuj. Podaj dane do Wi-Fi i gotowe. A jeśli nie znajduje lampy automatycznie, wyszukaj ją z listy.

Jeśli to zrobiłeś to zobaczysz tak jak poniżej. Na dole masz ON/OFF, SUN, Moon, Favorites.

 

 

 

 

 

 

Po prawej jest serduszko. Czyli Twoja ulubiona wartość świecenia, jasności i barwy. Trzy kropki to ustawienia lampy, Harmonogram, Automatyzacja – czyli łączenia z innymi urządzeniami. Share device – przekazanie lampy do innej osoby, która też posiada Mi Home, Ustawienia Główne, Pomoc.

 

W Favorites, Recommend masz już gotowe opcje świetlne, jest ich trochę. Możesz też ustawić własne.

Idźmy dalej. Ustawienia lampy. Timer, Nocne świecenie, Ustawienia Pilota – tu są jego dane z połączenia. Default State i parowanie z opaską Xiaomi Mi Band.

Default State. Jest to opcja zapamiętywania ostatniego stanu działania lampy. Czyli, miałeś ustawiony na zmniejszoną jasność i zimne światło. Teraz nagle zanika prąd ale Twoja lampa to zapamiętała, włączy się z Twoimi preferencjami.

Połączenie z opaską Xiaomi Mi Band. Bajer? Jasne że tak. Ale jak to? Łączysz. Wtedy, ustawiasz sobie tryb Księżyc. Usypiasz. Wykryje to Mi Band. Wyślę informację do lampy a ona się wyłączy. Bądź EKO! Ja nie używam 😉

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teraz o ustawieniach głównych. Tu zmienisz nazwę, ustawisz w odpowiednim „pokoju”. Nie pytaj, za dużo tego. Sprawdzisz wersję firmware. Usuniesz urządzenie. Dodasz skrót do pulpitu na telefon/tablet. Sprawdzisz i połączysz się z bliskimi urządzeniami na Bluetooth – BLE gateway. Dane o sieci. Strefa czasowa. Polityka prywatności.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BLE Gateway. Tu sprawdzisz czy masz jakieś produkty z Xiaomi/Philips, które działają na Bluetooth i są dodane do Mi Home. Ale nie wszystkie. Załóżmy że masz. Wtedy pojawią się tutaj. Fajne? Fajne.

 

Amazon Alexa i Google Home

Lampa ma możliwość współpracy z tymi platformami. Ja jednak z nich nie korzystam, ponieważ wciąż czekam na wersję Google Home po polsku. A ten produkt wciąż nie jest na liście w obsłudze, nawet po EN. Być może na naszym rynku. Czyli muszę jeszcze poczekać.

 

Kilka faktów podanych przez producenta, w sumie niech też coś pokaże. W skrócie.

Pilot działa poprzez Bluetooth. Szybko się ją instaluje i inteligentnie obsługuje.

 

Ma duży kąt świecenia, więc nie pominie żadnego miejsca.

 

 

Ma duży zakres regulacji barwy światła. Zimne – Ciepłe.

 

 

I w ogóle są kolory jak w naturalnym świetle.

 

 

Najlepsza to Opcja Moonlight – Księżyc, do usypiania, lulululu 🙂

 

 

IP 50. Kurz i komary idą se precz 🙂

 

 

Filmik z działania (GIF)

a tu drugi look, jest księżyc? no jest 🙂

 

Fotki ze zmian na Zimne i Ciepłe Światło

 

Dane

Zakres regulacji barwy: 2700K do 6000K

Ilość lumenów: 2200lm

Opcja Blask Księżyca o ilości 1,5lm

Wysoki współczynnik oddawania barw (CRI): Ra95

5 minut wystarcza na instalację lampy

Napięcie: AC220-240V

Moc w watach: 25W

Ochrona IP 50: pyłoszczelna i odpychająca owady

Sterowanie przez Bluetooth, poprzez dedykowanego pilota

Sugerowana wielkość pomieszczenia: 15 – 20㎡

Materiał: PVC

Wymiary:  48.00 x 48.00 x 8.00 cm

Waga to 1.76 kg

 

Podsumowanie

I znów jestem zadowolony. Znów trafiłem. Tak, nie? Tak! Dlaczego? Mocne, jasne światło LED, zimne też w sumie, ma łatwy montaż, uniwersalną baze, obsługę przez apkę lub pilota na Bluetooth.

Koszt uważam za idealny. Warum? Dam ci przykład. Mam jeszcze jeden pokój z lampą SMART. Tzn nie do końca. Wygląda to tak. Kupiłem stylową lampę (klosz) za 350 zł. Mówię sobie, potrzebne są teraz żarówki. Kupiłem od Xiaomi, też Yeelight, wersję White, no bo jakie inne….. 🙂 Koszt to następne 240 zł za 3 sztuki. Suma to prawie 600 zł, stracony czas na podłączanie, wieszanie, bo musiała wyglądać idealnie, bla bla bla. Efekt? Hmm, no ładnie ale ciut ciemno, do cholerki. Teraz wiem, że popełniłem błąd, ponieważ za 400 zł miałbym wersję 480 , taką fajną bez gwiazdek i uważam że byłaby lepsza. Pomyślę, gdy będę zmieniał wystrój, albo jeśli żonka pozwoli. W sumie pewnie to drugie.

Minus, nie znalazłem informacji o zastosowanych LED-ach. Wcześniej opisywana, 320 chwaliła się współpracą z marką OSRAM a tu nie znalazłem żadnej wzmianki. Hmmmm. Nieważne, i tak ładnie świeci.

P.S. Już do mnie leci taka lampa <KLIK> Nie mogłem się powstrzymać przed zakupem, z rozbite skarbonki na święta a że akurat nadszedł czas na zmianę wystroju w dużym pokoju, to była naprawdę okazja żeby rozbić świnkę xD

No i somsiad byndzie zazdro.

Aha, takie info, kupując z pl.gearbest masz teraz 2 lata rękojmi. No wiem… ale zawsze cuś wincej 🙂

Bier!

 

 


16 Komentarzy

Daniel · 9 marca 2019 o 18:22

Ciekawostka – też mam tą lampę i bardzo fajnie współpracuje z google Home 🙂 wystarczy zainstalować aplikację w smartfonie -Google Home i dodać w niej nasza lampę – następnie poprzez Asystenta Google w naszym smartfonie – można głosowo włączać i wyłączać lampę – i to w języku polskim:))) działa extra – czasem się przywieszka przy zmianie jasności ale i tak działa fajnie . Można szpanować przed znajomymi że włączamy światło głosem 😀

  miboy · 10 marca 2019 o 07:48

  I super wiadomość. Dzięki za info 🙂

Dorota · 10 marca 2019 o 17:21

Hej. Fajna recka Orientujesz się może czy xiaomi ma lampę o mniejszej średnicy ale o wyglądzie zbliżonym do tej. Bo ta z poprzedniej recenzji jest co prawda mniejsza ale już wygląd ma mocno średni. No i gdybym chciala do niej włączniki podtynkowe to czy podłącza się do standardowej instalacji czy potrzebne są jakieś przeróbki. Pozdrawiam

Artur · 4 stycznia 2020 o 21:14

Prośba o poradę. Posiadam lampę jak w artykule. Po zamontowaniu sterowanie odbywało się przy pomocy aplikacji Yeelight. Nie było żadnych problemów do momentu kiedy z lampą sparowałem pilota. Wtedy po uruchomieniu aplikacji, lampa jest w trybie offline i nijak nie mogę nic z tym zrobić. Resetowałem lampę metodą włącz/wyłącza x 5 przez 2 sekundy, osunąłem i zainstalowałem ponownie aplikację, wyłączyłem pilota poprzez wyjęcie baterii i dalej nic. Ma ktoś może jakiś pomysł na opisany problem?

  miboy · 5 stycznia 2020 o 09:34

  Odłącz ją od zasilania w suficie i spróbuj raz jeszcze.

   Artur · 5 stycznia 2020 o 18:55

   Nie pomogło.

    miboy · 5 stycznia 2020 o 20:04

    A w yeelight app nie zmieniałeś lokalizacji? Możesz też ją podłączyć do Mi Home, tak jak ja mam wszystkie od nich produkty.

Artur · 5 stycznia 2020 o 20:28

Nie, nic nie zmieniałem. A jak ją usunąć z aplikacji?

  miboy · 5 stycznia 2020 o 22:39

  Spróbuj ją najpierw dodać do Mi Home.

Michał · 24 stycznia 2020 o 22:43

Czy jest możliwość dodania tej albo innej lampy Yeelight do aplikacji mi home i pl serwera czy trzeba zmieniać na regiony Chiny?

  miboy · 25 stycznia 2020 o 05:02

  Jeśli nie ma jej na EU w dodawanych ręcznie produktach to jedynie możesz spróbować wgrać mod Mi Home i sprawdzić. Podawałem link do nie w recenzji odkurzacza S6.

Michał · 25 stycznia 2020 o 06:02

Niestety mam iphone’a i jestem uzależniony od oryginalnych aplikacji. W związku z tym pozostaje mi tylko kupić lampę Xiaomi Mi LED Ceiling Light – MJXDD01YL, która jest na liście. Czy testowałeś ją może? Ze specyfikacji różni się niewiele od tej Yeelight.

Szczypek · 3 lutego 2020 o 12:39

Też rozważam zakup tej lampy do siebie do salonu, ale mam obawy czy te gwiazdki by mnie właśnie nie drażniły. Czy mocno są widoczne, czy rzucają jakieś specyficzne światło, bądź cienie na ściany w związku z tymi „otworkami”?

  miboy · 3 lutego 2020 o 13:48

  Gwiazdki nie rzucają cienia. One są delikatne jak niebo z gwiazdami i nie muszą być widoczne. Dodatkowo lampa jest do pokoju mniejszego aniżeli salon, na jakieś 15 metrów, ja mam w sypialni, chyba że masz taką wielkość właśnie. Do salonu lepiej 650 (poszukaj u mnie recki) bo jest jaśniejsza.

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.