UWAGA – Produkt współpracuje tylko z Mijia/WEMAX ONE Laser Projector. Nie jest przeznaczony do innych produktów.

Jako że posiadam laserowy projektor od Xiaomi – Recenzja <KLIK> potrzebowałem rozbudować go o dodatek dźwiękowy. Pasującym do niego produktem jest opisany poniżej Subwoofer. Sam projektor wg mnie i innych użytkowników posiada naprawdę dobry system nagłaśniający ale dlaczego go nie wspomóc?

W sprzedaży pojawił się właśnie on. Ale czy “robi robotę”?

Paczka

Ja swój egzemplarz zamówiłem w sklepie GearBest <KLIK> za około 200$ + przesyłka Priority Line (bez VAT) za około 20$. Dlaczego przesyłka taka droga? Waga urządzenia to około 5 kg i zapewne tu jest odpowiedź.

Kurier DPD przywiózł mi go pod same drzwi po około 3 tygodniach od zamówienia w sklepie.

A tak wygląda przesyłka.

W środku, docelowy kartonik.

Jest i instrukcja w języku chińskim. Oczywiście 😉

Informacje o produkcie, podłączeniu kabelkiem, który jest w zestawie. My musimy tylko wcisnąć w gniazdo  do projektora oraz do Subwoofera. I nastąpi połączenie. Samoczynnie.

W zestawie jest zasilacz i kabel audio, z naklejką RoHS. Ale czy to prawda, hmm.

Zdziwiłem się również, że oryginalny kartonik, był “jakby” otwierany. Okazało się, że dostarczono również przejściówkę. Ale marnej jakości.

Subwoofer

Dodatkowo zapakowany w folię.

A tak się prezentuje.

Z tył na panelu mamy ON/OFF. Wejście audio i wejście zasilania.

Od dołu.

Z góry.

Podświetlenie LED.

 

Ustawienia

Po podłączeniu, w Seetings – Sound – pojawi się Subwoofer.

W szybkich ustawieniach dźwięku, pojawia się również dodatkowo Subwoofer.

Możemy kontrolować głośność (0-12dB) i częstotliwość odcięcia (60Hz -150 Hz).

 

Film producenta

 

Dane Producenta

Główne cechy
  • Wysokiej jakości dźwięk HIFI, 25-stopniowa specjalna regulacja głośności (ja nie znalazłem), sterowanie pilotem od projektora
  • Niemiecka, precyzyjna obróbka powierzchni CNC, wykazująca wyjątkowe wrażenia słuchowe i wizualne
  • Bardzo dobra struktura wewnętrzna, uzupełniona mocnym i miękkim włóknem, o silnym wewnętrznym tłumieniu, skutecznie redukującym zniekształcenia
  • Głośnik u dołu
  • 100-240 V AC wejście zasilania, niezależny włącznik zasilania, wejście audio 3,5 mm, duża wszechstronność, szybkie i wygodne, plug and play
  • Każde urządzenie jest specjalnie dostrajane przez profesjonalnego inżyniera dźwięku, idealnie pasujące do głośników telewizyjnych z projekcją laserową, zapewniając efekty kinowe w domowym zaciszu.
I chyba to ostatnie zdanie jest warte uwagi.

Waga produktu: 5,5 kg
Rozmiar produktu: 23,80 x 23,80 x 36,00 cm
Waga opakowania: 7,0 kg
Rozmiar opakowania: 26,00 x 26,00 x 38,00 cm

Zawartość opakowania: 1 x subwoofer, 1 x zasilacz, 1 x kabel audio 3,5 mm, 1 x instrukcja chińska

Moje wrażenia

Hmm, spodziewałem się może czegoś więcej. Ale sam Subwoofer, sprawia wrażenie mocarnego, wysokiej klasy, i przyjemnego w dotyku. Przy podłączeniu do projektora i włączeniu tv cyfrowej (NC+), nie słychać żadnej różnicy. To znaczy nie ma dodatkowych efektów, ponieważ takie się nie pojawiają, nie są przesyłane w “normalnej TV” Dopiero po uruchomieniu apki YouTube, Netflix lub samej muzyki z pendrive-a jest to coś. Lub nawet włączeniu filmu w 4K z dźwiękiem w 5.1 takim jak np. Blade Runner 2049….. I w końcu słychać. I czuć 😉 Nie jestem żadnym audiofilem ale teraz gra. I robi bum,bum,bum ale tak ładnie hahaha.

Co jeszcze? Troszkę się kurzy, nie ma własnego pilota więc trzeba go włączać/wyłączać za każdym razem. I chyba nie potrzebne jest to, że posiada górne podświetlenie LED, ponieważ wg mnie przeszkadza w oglądaniu gdy jest bardzo ciemno, zostawia lekką poświatę.

Szczerze, jeśli nie miałbym go w domu to też bym przeżył, ale że były w Grudniu święta i wolałem pieniądze aniżeli prezenty, to taki sobie sprawiłem. Ale czy kupiłbym go drugi raz, chyba jednak nie, bo aż tak mnie nie przekonał. Ale może z czasem to zrobi. Może…

Chyba że ja muszę się zmienić 😉

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Secured By miniOrange
Przejdź do paska narzędzi