Opisywałem już wcześniej poduszkę lędźwiową, którą testowałem wcześniej <KLIK>. Jej zadaniem było ustabilizować naszą dolną cześć pleców w trakcie siedzenia, czy to przy biurku w pracy, szkole czy w aucie. Na tą chwilę pozostała w domu.

Dlaczego? Ponieważ, używam jej tylko na długie trasy, takie powyżej kilkaset km jednego dnia. Również dlatego, że  ma dodatkowo trzymanie boczne i nie zawiodła mnie do tej pory. Ale potrzebowałem wersji typowo do auta,  którą używałbym na co dzień, a robię samochodem jakieś ponad 50 km dziennie. Warunkiem było również to  – że ma być wykonana w tej samej technologii jak tamta, ma sprawiać że moje plecy „są wypchnięte” w dolnej części względem fotela kierowcy i ma się dopasowywać do nich i być trwała.

Co mogę powiedzieć po pół roku testów? Rewelacja, tak to mogę określić, i nie są to puste słowa, bo jeśli czytałaś/eś moje wcześniejsze wpisy takie jak o Masażerze Elektrycznym do pleców <KLIK> to wiesz, że mam duży problem z odcinkiem lędźwiowym.

Na tą chwilę, nie czuję bólu, ucisku a nawet mrowienia. Oczywiście, wspomagałem się również raz w roku, rehabilitacją, starałem się również podnosić ciężkie przedmioty w sposób taki aby nie nadwyrężyć pleców. Jednakże, twierdzę, że domowy TENS i poduszka to podstawa, ponieważ te produkty są ze mną przy mnie, zawsze, a zabiegi to pieśń przyszłości w naszym NFZ 🙂

Z zabiegów z TENS-a korzystałem najpierw, ponad rok temu, później doszła poduszka jasna a teraz ciemna.

Efekt na dziś? TENS-a nie używam, odpukać na tą chwilę 🙂 Jest tylko poduszka w aucie – ta, a tamta w domu, bo korzystam z jej pomocy gdy piszę te moje recki 😉 Ok, od początku.

Paczka

Swoją poduszkę zakupiłem w sklepie joybuy.com (JD). Przesyłkę otrzymałem po około 5 tygodniach. Bez żadnych dodatkowych opłat. Kurde ale zawsze to piszę 🙂 – bo tak jest! Jedyne opłaty, jakie otrzymałem extra to gdy wybieram DHL z bardzo szybką przesyłką a gdy standardową lub Priority Line z GearBest to nie nie zdarzyło się do dziś dnia 🙂

W środku była poduszka, w bezpiecznej „folii”.

Informacja i pasek.

Z boku mamy logo ROIDMI.

Tu mamy zapięcia.

Paski, oczywiście są do regulacji.

Poszewka jest pokryta specjalnym koreańskim materiałem, które nie absorbuje zapachu ani potu. jest również antybakteryjna. Można ją prać.

 

Wykonanie samej „smart” poduszki wewnątrz zawdzięcza określonym surowcom wprost z NASA, oraz niemieckim procesom technologicznym. Nie jest taka se 🙂 Ma „pamięć” i wraca do swojego położenia przed, po około 3-5 sekund, jednak wg mnie szybciej.

Tak wygląda, schowana pod materiałem zewnętrznym.

Tak ją reklamuje producent.

 

Również idealnie „opiewa” nasz kręgosłup. Ponieważ się dostosowuje do jego kształtu.

 

Tutaj takie zdjęcie porównawcze rozmiarów jasnej, wcześniejszej oraz tej szarej, nowej, którą teraz używam w aucie. Są bardzo podobne wielkością. Dla przypomnienia, jasna ma dodatkowo boki trzymające naszą ciało oraz wypuklenie na dole – po środku.

A tak wygląda poduszka po 6 miesiącach codziennego użytkowania. Żadnych zmian!!

Wygląda tak samo i zachowuje się podobnie jak pierwsza dnia od zakupu!

 

Dane

Rozmiar to 40,5 cm X33,4 cm X7,6 cm

Waga to około 640 g

Materiał wewnętrzny: Pianka z pamięcią gęstości 60D

Materiał zewnętrzny:  tkanina jedwabna

 

Podsumowanie

Mija pół roku, a poduszka wciąż jest jak nowa. Tu zasługa tej technologii z NASA zapewne 😉 Ale szczerze, jest wciąż super 🙂

Koszt to około 100 zł i tak jak pisałem we wcześniejszym wpisie odnośnie jasnej, miałem też inne, od nas ze sklepów ale poległy….

Więc jeśli chcesz zadbać o plecy, to wybór jest oczywisty 🙂

Którą wybierasz jasną do biura czy ciemną do auta?

 

Możesz ją kupić np. tutaj z Aliexpress <KLIK> za 24$

lub tutaj z Banggood <KLIK>


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.