Dziś prezentuję mały nawilżacz powietrza. Przenośny. Czy jest potrzebny w codziennym użytkowaniu? Hmm postaram się troszkę przybliżyć jego działanie.

Nawilżacz powietrza, ma za zadanie wpłynąć na optymalną wilgotność powietrza a to wpływa na komfort Twojej pracy, poprawia samopoczucie i umiejętność skupienia. Jej zaniżona wartość powodować może zarówno dyskomfort jak i problemy zdrowotne. Optymalna wilgotność powietrza to przedział między 40 – 60%. Tak w skrócie. 

Cytuję:

Zrób sobie spa na twarz, aromaterapię i nawilżanie, aby odpocząć w dowolnym czasie i miejscu.
Ręce nawilżają się, poprzez technologię nano-mgły wodnej, bezpośrednio w pory skóry. Chroni suchą skórę w dowolnym miejscu i czasie. Nawilżacz aromatyczny jest mały. Łatwo go zmieścisz w plecaku i możesz go nosić ze sobą. To dobry partner na wyjazd rodzinny lub służbowy. 

Dererma, niemiecka firma, która produkuje sprzęt AGD na rynek chiński.

Ok, czy ten mały daje radę? Po kolei.

Paczka

Swojego kupiłem w przedsprzedaży, która była w sklepie w GearBest <KLIK>  za około 20$. Ja kupowałem z innym SKU, dlatego mam instrukcję CN. Link prowadzi do wersji EN.

20$ to dużo, mało? Średnio, powiedziałbym. Paczka przyszła nienaruszona, wysyłka był przez pocztę EU.

Tak wygląda kartonik.

Po otwarciu.

W środku, znajdujemy urządzenie, 2 zapasowe filtry, instrukcję i certyfikat oryginalności, kabelek USB- MicroUSB.

Zdjęcia samego produktu. Tędy wydobywa się para.

Włącznik/wyłącznik.

Od dołu, dane o zasilaniu i pojemności.

Wejście na MicroUSB. Produkt musimy podłączyć do ładowarki, laptopa, tv czy powerbanka lub innego urządzenia, które dostarczy prąd do nawilżacza. Sam nie posiada wbudowanej baterii.

Informacja, certyfikat Deerma i dwa dodatkowe filtry.

Urządzenie od wewnątrz.

Tu można schować kabelek USB.

Pojemnik na wodę. Wlewamy tylko do zaznaczonej miarki.

Miarka, te chińskie znaczki 🙂

Woda. Zwykła z kranu.

Instrukcja w języku chińskim.

Nawilżacz, ma wbudowaną kolorową diodę LED, dzięki niej, zmieniamy sobie kolory. Takie przenośna lampka, fajnie wygląda wieczorem. Aby działało, trzeb zapewnić prąd, na szczęście, mały jest pobór więc spokojnie starczy z powerbanka 🙂

I już, działa 🙂

Testy

Testy robiłem w dwóch miejscach. Duży pokój i samochód.

Najpierw duży pokój.

Ok, wlałem wodę. Podłączyłem do powerbanka. Włączyłem. Urządzenie zaczęło pracować. Momentalnie tworzy się para. Działało przez 3 godziny, na tyle starcza wlanie do pełna wody. Czekałem. Przez to, że pokój jest duży nie odczułem komfortu.

Samochód.

Powinno być lepiej, ponieważ to mniejsza powierzchnia. Ok. Nawilżacz, idealnie mieści się w miejsce na kubki. Ale dobrze by było, gdyby para leciała tak, że nadmuch w aucie rozprasza ją na nas.

Jednak w moim aucie tak nie jest, po jakiś 30 minutach miałem troszkę wody wokół nawilżacza.

Czyli też nie zdało testu. Ale trzeb pamiętać, że teraz jest zimno. Duża wilgotność, może lepiej będzie w lato 🙂

Dane

Pojemnik na wodę ma 185 ml. Tworzenie pary – 30 ml/h. Producent pisze, że starczy na 6 h pracy. Mi wyszło jakieś 3,5-4 h. Fale ultradźwiękowe wytwarzają 1,3 miliona oscylacji na sekundę. Materiał ABS + PP. Waga 180 gram. Wymiary to 8.00 x 6.00 x 15.00 cm. Cichy, poniżej 30 dB. 7 kolorów LED. Moc 2 W. Zasilanie 5 V.

Film z działania

Moim zdaniem

Do użytkowania w dużych pomieszczeniach się nie nadaje i sam producent nawet zbytnio tego nie opisuje. Według mnie, jest to produkt, który można zabrać ze sobą wszędzie tam, gdy chcemy się nawilżyć ciało, skórę, siebie. I to jest taki nawilżacz. Mobilny po prostu. Poczekam do lata i wtedy go bardziej wykorzystam, chociaż moja młodsza córka, już mówi, że chce go u siebie w pokoju. Nie wiem tylko, czy przez to że fajnie świeci, czy przez to że ma „zapchany” nos 🙂

 


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.