Zegarków nigdy za wiele. Ale tym razem nie mnie naszła ochota na zmianę :). Małżonka poprosiła mnie, żebym kupił jej zegarek ale postawiła jeden warunek. Nie może się wyróżniać, odbiegać od klasycznego wyglądu damskiego zegarka. Hmm, pierwsze co pomyślałem to oczywiście Xiaomi. A że producent robi ładne produkty a do tego Smart, wybór padł na Mijia Smartwatch. Produkty z serii Mijia z natury są Smart. Tym razem w ich Smartwatchu, słowo Smart, pisane jest przez mniejsze S. Dlaczego? Zapraszam do recenzji.

Zamówienie.

Produkt zamówiłem w sklepie GearBest za około 60$ <KLIK> Wahałem się nad wyborem koloru, ponieważ dostępne są aż trzy. Jednakże, ja nie decydowałem. Spodobał się jej kolor DARK GREY. Oprócz niego, jest jeszcze BLACK i BLUE JAY. Co ciekawe, różnią się znacznie. Czarny ma tarczę i pasek tego samego koloru i wg mnie on najbardziej pasuję do mężczyzny. Szary ma pasek i tarczę w tym samym odcieniu. Niebieski natomiast, ma tarczę białą i pasek niebieski. Co tyczy się kolorów, fajną sprawą jest to, że możemy dokupić oryginalne paski do niego i zmienić sobie wg naszych upodobań <KLIK> Paski są skórzane a nie plastikowe. Zegarki między sobą oprócz wyglądu nie różnią się.

Paczka.

Przyszła po około 2 tygodniach. Poczta belgijska. Bez opłat. Kartonik niezniszczony.

Z tyłu dane produktu. Cały opis po chińsku.

W środku, oprócz zegarka, znajdziemy tylko instrukcję. W całości po chińsku.

Mamy skróty do ściągnięcia aplikacji. Ale oby dwa kierują na aplikację Mi Home.

Zegarek tak się prezentuje w swojej okazałości oraz na ręce. Dla porównania jego wymiarów, ukazałem również Huami Amazfit Stratos, którego używam na co dzień.

Aplikacja.

W video, które udostępnie poniżej, po unboxingu będzie również ukazane jak dodaję zegarek do Mi Home.

Apką do zarządzania zegarkiem jest Mi Home. Ja mam  w ustawieniach lokalizację Mainland China. Gdy już ją zainstalujemy to klikamy po prawej na +.

W telefonie włączamy BT jeśli tego nie zrobiliśmy. Nastąpi wyszukiwanie i pokazany będzie nasz zegarek. Jeśli nie znajdzie, to spokojnie, możemy dodać go z listy produktów.

Pokaże się instrukcja podłączenia – czyli naciśnięcie guzika na zegarku.

Teraz nastąpi łączenie z zegarkiem. W tym momencie wskazówki zegarka będą się ruszały i ustawią się na czas Pekin (przez to że wybraliśmy w Mi Home – Mainland China). Ja już wcześniej się połączyłem, dlatego widać World Clock – Warsaw. Natomiast przy pierwszym podłączeniu będzie u Ciebie czas – Pekin.

Wchodzimy w World Clock i wyszukujemy Warszawę, klikamy OK aby zatwierdzić. W tym momencie, znów wskazówki zegarka się zmienią na czas aktualny i tak już pozostaną, chyba że zmienimy na inny czas.

 

Na pulpicie poniżej mamy info i Baterii – Enough battery power, po prawej 3 kropki (ustawienia) a na dole szybki dostęp do ustawień dla nas najważniejszych.

Czas.

Przypomnienie o Interwałach, gdybyśmy chcieli poćwiczyć.

Powiadomienia o połączeniach (online) – możemy wybrać tylko 10 kontaktów z z naszej listy aby zegarek wibrował w momencie połączenia.

Alarm.

W ustawieniach (3 kropki) na pulpicie głównym mamy natomiast takie opcje:

Tutaj wprowadzamy nasze dane, takie jak data urodzenia, płeć, wzrost i wagę.

Device info:

Hands Calibration – kalibracja zegarka i krokomierza.

 

Vibration Setting. Nie mamy możliwości ustawienia mocy wibracji a jedynie możliwość ich wyłączenia i poinformowania nas o słabej baterii.

General Settings. Tu mamy zmianę nazwy, lokalizacji. Sprawdzenie czy jest nowa wersja (ja miałem aktualną), Usunięcie urządzenia, Dodanie skrótu do zegarka na pulpicie (zalecane), Strefa czasowa (Time Zone) i możliwość wysłania informacji zwrotnej (Feedback).

Krokomierz.

Nasz kroki wyświetlane są na pulpicie głównym w aplikacji. Tam są szczegółowe. Na tarczy zegarka mamy tylko ukazane bardziej orientacyjne (chociaż da się odczytać) w skali aż do 20 tyś kroków. Jeśli przejdziemy kilka kroków, to musimy odczekać chwilkę aby synchronizowały się one na pulpicie głównym w APP. Testowałem wraz z Huami Amazfit Stratos i wg mnie jest troszkę lepiej aniżeli Mi Band 3 (chyba że najnowsza aktualizacja już to poprawiła) ale wciąż są błędy, takie jak jazda autem i zliczanie kroków, co jakiś czas. W tym przypadku jednak Stratos wygrywa, ale on ma więcej czujników.

Film z unboxingu + dodanie do Mi Home.

Powiadomienia.

Występują tak naprawdę tylko w formie wibracji z przychodzących połączeń telefonicznych ale tylko z 10 kontaktów. To wszystko.

Wibracje.

Są delikatne, wg mnie chyba za bardzo, szkoda że można zmieniać ich siły. W trakcie przychodzących połączeń są impulsowe.

Tarcza, „guzik”, pasek.

Na tarczy zegarka, odczytujemy tylko godzinę oraz ilość przebytych kroków. Guzik użyteczny był przy pierwszym parowaniu. Pasek jest miły w dotyku, „nie drażni”, łatwo się zapina i tak samo odpina, trzyma się dobrze na ręce.

Dane.

Bluetooth 4.0. Chip NRF52832. Android 4.4 / iOS 7.0 i powyżej. IP67 – zanurzenie przez maks. 30 minut na głębokość 1 m. 1,5-calowy okrągły szklany ekran. Pasek skórzany. Długość całego paska wraz z zapięciem i zegarkiem to 235 mm. Szerokość paska to 19 mm. Automatyczna strefa czasowa. Krokomierz, wbudowany czujnik ruchu. Pojemność baterii: 320 mAh. Czas czuwania: 6 miesięcy. Typ baterii: CR2430. Materiał obudowy: stal nierdzewna.  iOS 9, MIUI 9 i powyżej – działające wibracje przy połączeniu. Tarcza wymiary – 4.00 x 4.00 x 1.19 cm. Całość – 24.00 x 4.00 x 1.19 cm. Waga to 42 gramy. 

Podsumowanie.

Zegarek ten jest bardzo okrojony w funkcje Smart, oczywiście jak dla mnie. Brak powiadomień np. z komunikatorów, poczty itp.

Ale jeśli Tobie to nie przeszkadza a szukasz ładnie wyglądającego zegarka to jak najbardziej polecam. Tzn żonka poleca bo używa go na co dzień 🙂

 


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.