Jakiś czas temu poproszono mnie abym zrecenzował Robota do mycia okien od marki Alfawise.  Zdziwiłem się, ponieważ nie testowałem wcześniej produktów, innej marki aniżeli Xiaomi. Ale z chęcią to zrobiłem, dlatego że, gdy Xiaomi już wypuści swój produkt, to będę miał gotowe porównanie. A taki robot, według mnie to fajna rzecz. Ale czy sprostała wyzwaniu? Zacznę od początku.

Firma Alfawise jest jedną z marek, której właścicielem jest GearBest. Ten sklep internetowy, oprócz Alfawise posiada jeszcze inne firmy ale tylko ta produkuje smart urządzenia. Jedną z nich jest właśnie ta „myjka”, model WIN660.

Paczka.

Paczkę podesłano mi od kolegów z GB Kupony Polska. Doręczono z GearBest z magazynu China do Nich poprzez kuriera GLS. Ciekawe, ponieważ to była przesyłka Priority Line ale najpierw jechała pociągiem. Czas całkowity od daty zakupu do doręczenia wyniósł 25 dni. W momencie gdy piszę tą recenzję, Robota można kupić w Magazynie w Polsce za około 170$ <KLIK> bez dodatkowych opłat. Czas dostarczenia do domu nie powinien przekroczyć 3-5 dni 🙂

Po jej otwarciu był kartonik owinięty folią bąbelkową.

Wewnątrz był już produkt.

Z tyłu, kilka danych na temat urządzenia. Również min. certyfikaty CE i RoHS.

W zestawie jest od lewej: kabel łączący robota z kablem łączącym zasilacz, zasilacz, kabel łączący, kabel zasilacza, pilot (bez baterii), 4 szt „szmatki” nakładanej na Robota, instrukcja w kilku językach min EN oraz sam Robot.

Dodatkowo w kartoniku „był” płyn i linka zabezpieczająca. Napisałem był, bo w ramach bezpieczeństwa w transporcie chyba został usunięty. Linka jest dedykowana do zabezpieczenia Robota, gdybyśmy chcieli myć okna na zewnątrz na wyższych kondygnacjach i zabezpieczyli go na wypadek upadku. Producent zaleca zawsze jego montaż, nawet wewnątrz.

Oczywiście możesz używać samej linki i Robota bez kabla zasilającego i kabla pomocniczego, ponieważ myjka ma wbudowaną baterię 600mAh. Ja takiej opcji nie używałem, wolałem stałe połączenie z kablem zasilającym, włożonym w gniazdko. Jeśli nie miałbym możliwości podłączenia do gniazdka to bym sprawdził baterię ale nie miałem takiej potrzeby.

Płyn + linka.

Tak wygląda od dołu. Po lewej i prawej stronie mamy czujniki.

Na środku mamy rolki oraz „przyssawkę”. Dodatkowo diodę LED.

Na dole są również 2 czujniki na bokach.

Mamy również naklejkę na temat bezpieczeństwa.

Oraz informację o certyfikacie, mocy, zasilaniu i miejscu produkcji.

Przygotowanie do pracy i praca urządzenia.

W pierwszej kolejności powinniśmy przymocować kable do urządzenia. Na przodzie Robota jest miejsce do wkręcenia kabla.

Łączymy.

Teraz z zasilaczem.

Kabel ma w sumie około 6 m i 20 cm. Przedłużka to 4 metry. Kabel z zasilaczem to około 2,20 cm.

Ok. Teraz nakładamy nakładkę na wewnętrzną część Robota.

Wkładamy baterię do pilota. I sprawdzamy opcje programów. Poniżej opis.

Oczywiście możemy sterować Robotem przez apkę na BT.  Tutaj jest jej nazwa (apka na Android).

Włączamy Bluetooth w telefonie. Apka zacznie szukać produktów z BT. Wybieramy CleanRobotD822.

I już możemy sterować z apki. Tak samo jest na pilocie i uważam że jednak jest tak wygodniej.

Z – oznacza od lewej do prawej i na dół i to samo

N – góra, dół

Z/N – mix Z i N

Sterowanie ręczne, Start, Stop, Pauza

Ok. Teraz pryskamy na podkład. Wg instrukcji, po 5 razy na grubszą część i szmatką rozprowadzamy po całości. Ja po kilku testach, jednak stwierdziłem że jest to czasochłonne i zacząłem pryskać szybę płynem. I działa 🙂

Po tych czynnościach możemy podłączyć do gniazdka Robota. zapali się zielona dioda na obudowie. Przykładamy go do okna. Wg instrukcji powinniśmy to zrobić przy dolnej części okna. Po prawej stronie. Z każdego jego boku zachować około 8 cm.

Teraz przytrzymujemy włącznik.

Nastąpi włączenie. Głośne. Obok diody zielonej, zacznie migać niebieska. Po 3 sekundach, wciąż trzymając Robota. Dioda zmieni niebieska już będzie świeciła się na stałe a my możemy puścić rękę.

Teraz Robot pozostanie „przyklejony” do szyby. Możesz użyć apki lub pilota do jego pracy.

Gdy skończy to usłyszysz kilka głośnych piknięć. Odłączenie jest podobne do podłączenia. Musimy przytrzymać klawisz na nim przez kilka sekund. Trzymamy za rączkę. Robot zacznie się wyłączać. Dodatkowo, wydobędzie kilka ostrzegawczych sygnałów dźwiękowych, informujących o „odklejeniu” od szyby. Po chwili możesz go zdjąć i przenieść w inne miejsce. Szczegółowy film poniżej.

Film z unboxingu i działania Robota.

 

A tutaj też Test z brudnym, zewnętrznym oknem – małe okienko.

Zdjęcie przed (długo nie myte – specjalnie pod test).

Po myciu – 2 krotnym – wersja Z – nie działa za dobrze, lepiej na małych oknach użyć programu N.

Dodatkowo na rantach trzeba jednak samemu przetrzeć, ponieważ jest za mało miejsca na pracę Robota, nie może się obrać itp.

Efekt:

Widać że boki są nie domyte ale to przez niemożność obrotu robota.

Na dużych oknach jest lepiej ale też specjalnie nie myłem tych części szkła, wiedząc że będę go testował. Ślady po palcach lepiej samemu wytrzeć.

Tak wygląda „szmatka” po kilku myciach.

Dane:

– ssanie: 2800Pa
– Zużycie energii: 75W
– Napięcie wyjściowe: 24V / 3,75A
– Wejście: AC 100-240 V, 50/60 Hz, 2,0A
– Pojemność baterii: 600mAh
– Czas ładowania: około 1 godziny
– Prędkość czyszczenia: 2,5 min / metr kwadratowy
– Certyfikacja: UL, FCC, CE, RoHS itp.
– Poziom hałasu: 65db
– Wersja wsparcia APP: iOS 7.0 lub nowszy, system Android 4.3 lub nowszy, Bluetooth 4.0 lub nowszy
– Lina bezpieczeństwa o wysokiej wytrzymałości: 150kgf
– Waga: 1,4 kg
– Rozmiar: 25,00 x 25,00 x 8,50 cm

Dodatkowo, czujniki zamontowane w urządzeniu nie pozwalają na mycie okien zaokrąglonych. Wiem, bo próbowałem 🙂 Prędkość pracy to 2,5 minuty na m2 okna. Posiada niemiecki system technologi próżniowej. Zabezpieczenie – system zasilania awaryjnego USP pozwala WIN660 pozostać bezpiecznie w oknie przez około 25 minut w przypadku awarii zasilania lub awarii akumulatora. Nie próbowałem.

Podsumowanie.

Moja ocena, tzn mojej połówki to 4,5 na 6 skalę. Nie jest idealnie. Bo chyba się nie da. Robot, dobrze spełnia swoją rolę ale pozostawia troszkę miejsc, gdzie samemu trzeba przetrzeć szmatką. Dlatego nie jest ideałem. Jednakże, patrząc na roboty myjące podłogi, samojezdne odkurzacze to też nie ma sztosu. Zawsze znajdą się miejsca, gdzie praca nie zostanie wykonana. Dlatego takie urządzenia mają nam pomagać w codziennym życiu i wg nas on spełnia swoje zadanie.

Polecam.

 

 

 


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.