I znów nowa szczoteczka do zębów ehhhhhhhh………ale czy jest lepsza, czy gorsza, czy inna, czy warto czy nie, od tych co posiadam? Spróbuję odpowiedzieć na te pytania na końcu wpisu.

Oclean to firma, która tworzy szczoteczki do pielęgnacji naszych zębów dla Xiaomi. Ma już w swojej ofercie kilka produktów, które okazały się strzałem w 10, odnośnie ceny, jakości i jej łatwej obsługi. Sam posiadam już  wersję SE – (recenzja) oraz One (recenzja) ale również mam Soocas X3 (recenzja) i Mi Home Sonic Electric Toothbrush (recenzja).   

Producent pisze o AIR:

Szczoteczka ma inteligentny i wydajny silnik z wirnikiem magnetycznym, wysoka częstotliwość drgań sonicznych 40000 uderzeń / min i mocny moment obrotowy 220 cm3, skutecznie oczyszcza zęby i usuwa płytkę nazębną. Zaokrąglone włosie nie porysuje dziąseł ani nie uszkodzi powierzchni. Niemieckie włókno Pedex o wysokiej gęstości, bez rdzy, przyjazne dla środowiska i zdrowia.

Dotychczas  Soocas X3 była moją główną szczoteczką od ponad roku. Ale w zeszłym miesiącu wybrałem się w podróż i zabrałem nową AIR ze sobą.

W skrócie. Jest mniejsza, węższa, zgrabniejsza wg mnie ale posiada mniej pojemną baterię niż inne Oclean. Nowością jest możliwość, aby pracowała z większą mocą w trakcie szczotkowania. Wystarczy że przytrzymamy przycisk do włączania/wyłączania a wtedy nacisk i moc pracy się zwiększa.

Szczoteczkę testuję już prawie miesiąc. Oto moje wyniki. Zacznę od początku.

Paczka.

Aby ją tak szybko otrzymać przed moim wyjazdem, wybrałem opcję przesyłki DHL. Ale to się wiąże z dodatkowymi opłatami celnymi. U mnie było to 60 zł extra…. W momencie jak to piszę, szczoteczka jest dostępna w polskim magazynie GearBest <KLIK> za około 43$ więc już nie trzeba czekać długo ani płacić za dodatkową przesyłkę. A tu są końcówki <KLIK>

Otwieram

Pudełko nie było zniszczone.

Z tyłu dane na temat szczoteczki. Posiada takie certyfikaty jak CE, ROHS, IPX7 oraz info o apce Oclean.

Po otwarciu widzimy szczoteczkę.

Pod nią jest ładowarka. Szkoda że nie ma boxu do podróży jak w modelu SE i One 🙁

Ładowarka jest magnetyczna, łatwo się w nią wkłada szczoteczkę a najważniejsze jest to że nie wypada. Mniej się chwieje niż u starszych sióstr.

Szczoteczka.

Jest jeden przycisk (z dwoma opcjami – on/off i zwiększenie nacisku). Brak diod na obudowie. W zestawie ochronka na końcówkę.

Ładowanie magnetyczne.

Wymienne końcówki (do kupienia osobno).

Końcówka/Główka

Niemieckie włókno pedex o wysokiej gęstości. Bardzo miłe w użytkowaniu. Nie spotkałem się z bólem dziąseł/krwawienia itp. To na duży plus.

A tak wygląda szczoteczka AIR na tle z innymi moimi szczoteczkami.

 

A teraz pojedynczo.

Z Soocas X3

Z Oclean SE

Z Oclean One

 

Ładowarka co ciekawe pasuje do wszystkich wersji Oclean, natomiast ma inną nazwę (W33).

Porównanie danych z innymi szczoteczkami. Na papierze widać kto wygrywa. Wiadomo One, SE ale……..na końcu napiszę co ja sądzę.

Obsługa w Aplikacji Oclean.

Aplikację Oclean pobieramy ze sklepu Google lub APP Store. Ja poniżej prezentuję jak to wygląda na Android. Jeśli mieliśmy wcześniej już inną szczoteczkę to możemy się zalogować podając nasze dane. będzie dodana jako dodatkowa szczoteczka. Jeśli robimy to pierwszy, raz musimy wcisnąć Registred i wprowadzamy nasze dane. Włączamy BT w telefonie, najlepiej też GPS a w telefonie w ustawieniach aplikacji dajemy wszystkie pozwolenia.

Gdy wciśniemy dodaj nową szczoteczkę to zaraz pojawią nam się dostępne przy nas produkty (inne z BT). Jak się pokaże Oclean Air to dodajemy ją.

Następuje łączenie:

W momencie połączenia szczoteczka zawibruje.

Ok, połączona. Teraz na pulpicie mamy 3 zakładki. Home, Plans, About me.

Home

Tu mamy nasz główny pulpit. Widzimy nasze punkty za szczotkowane, stan baterii, czas jaki wybierzemy na szczotkowanie, efektywność wyrażona w procentach – W tym podpunkcie możemy podejrzeć dokładniejsze dane takie jak: Wybrany Plan, Efekt, Punkty. Poniżej, Prawidłowy Czas Szczotkowania, Nacisk, Oscylacja, Skręcanie. Moje wyniki są słabe xD. Dalej na głównym Home mamy wyrażoną w procentach żywotność końcówki oraz Raport

– tu mamy podgląd na poszczególne dni i raport miesięczny a jak klikniemy na dany dzień to widzimy nawet czas o której myliśmy zęby, ile to trwało i czy dobrze je umyliśmy. Ale kontrola 🙂

TIP. Aby zaktualizować dane, na pulpicie głównym w apce Oclean (Home), przytrzymujemy palec na górnej części i zniżamy na dół. Nastąpi synchronizacja i widzimy już swoje wyniki.

Plans

Wchodzimy w zakładkę Plans (na dole).

U góry mamy już info Brushing plan a poniżej są już wybrane przykładowe plany. Po prawej możemy wcisnąć More plans i mamy ich jeszcze więcej, gotowych pomysłów na szczotkowanie.

Plany są takie jak: Standardowe wybielanie, wrażliwe czyszczenie, standardowe czyszczenie, początkujący, mocne czyszczenie, pielęgnacja dziąseł oraz własne – pokażą się gdy sami je ustalimy. Zdefiniowane plany mają różne czasy pracy i różne opcje czasu pośredniego, najczęściej co 30 sekund.

Ale jeśli chcemy sami się pobawić w plany to mamy poniżej taką opcję.

Zakładka Smart Push

Musimy wprowadzić nasze dane, takie jak płeć, rok urodzenia – te same dane do wprowadzenia są również w Zakładce About me – Teeth condition.

Poniżej zaznaczamy czy zęby mamy: Standardowe, czy Palacza, mamy aparat czy są Zniekształcone. Dalej zaznaczamy używki: brak, palenie tytoniu, herbata, wino i kawa. Ostatnie pole to zaznaczamy kolor naszych zębów. Wtedy możemy wcisnąć Rekomendacje i system podpowie nam co jest dla nasz najlepsze. Ale oczywiście nie chcemy, ponieważ sami sobie wybierzemy co dla nas najlepsze. Cofamy się (view later) i wchodzimy w:

Zakładka Customization

Wybieramy ikonkę. Nazwę planu szczotkowania. I teraz wybieramy poprzez nasze preferencje.

Step1

Czas szczotkowania 30 sekund.

Tryb: Czyszczenie, Wybielanie, Masowanie

Siła: wartość od 1 do 4.

Możemy tak wybrać 6 kroków, każdy po 30 sekund. Aby to zrobić wciskamy + Add steps. Na końcu wciskamy Save aby zapisać dane. I tak jak pisałem wyżej, plan pojawi się w Brushing plan, tam możemy go podejrzeć i edytować.

Aby wybrać nasz plan wciskamy Try it now. Poprzedni plan będzie miał napis In use.

Oczywiście nie musimy się bawić w żadne opcje a po prostu ją włączamy i czyścimy zęby. Ale jeśli jest taka opcja, to polecam sobie ustawić pod swoje preferencje. Przecież to ma być dla nas 🙂

Zakładka About me

U góry po prawej mamy zębatkę – Settings, możemy się wylogować, poniżej wybrać język

Teeth condition – jeśli wcześniej nie wprowadziliśmy danych o sobie to możemy je zrobić również tu.

Oral care – tipy jak szczotkować i dbać o zęby i wiele więcej.

FAQ – info na temat szczoteczek, Oclean, itp.

Feedback

How tu use – szczegółowe dane na temat posługiwania się szczoteczką, obrazki z szczotkowania, nakładania pasty, wyjmowania końcówki i inne.

Clear cache.

Zakładka My Device

Tu mamy dodatkowe opcje takie jak Szybszy Start, Akceleracja BT czy Alarm gdy za mocno naciskamy na zęby. Jest też opcja aktualizacji firmware.

Pojawił się Update na nową wersję 1.0.0.4

Video.

Film, pokazujący unboxing oraz porównanie z innymi szczoteczkami. Jak wygląda, czy pasują końcówki i inne.

Dane.

40000 drgań sonicznych/uderzeń na min,

Moc: 1,8W,

Moment obrotowy: 220 gf.cm, silnik Maglev

Wyjście: 5V / 1A,

Bateria: 800mAh mAh, starcza na 30 dni

Bluetooth 4.2 BLE i wyżej

Materiał: PC

Wymiary: 23.30 x 2.20 x 2.20 cm

Waga: 91 gram.

2,5 godziny do pełnego naładowania – tu sprawdzałem i tak jest 🙂 

Ja zacząłem używać gdy miała 72% i spadła do 11% w 3 tygodnie.

Podsumowanie

Na początku zadałem kilka pytań. Czas na odpowiedzi. Szczoteczka AIR jest inna. Ma z każdej coś w sobie, z serii Oclean, oprócz Soocas X3. Czy jest lepsza? Wg mnie ciężko to stwierdzić. Jak dla mnie jest lepsza niż Soocas X3. Czy jest gorsza? Hmmm, na pewno jest poziom niżej niż One ale wg mnie, AIR jest lepsza niż SE. Czy warto? Poniżej jej plusy i minusy wg mnie:

+ dużo mniejsza,

+ poręczniejsza,

+ duża moc,

+ przycisk do włączenia jeszcze większego nacisku na zęby,

+ nakładka na główkę,

+ dostępne końcówki wymienne,

+ szybkie ładowanie.

– mniejsza bateria,

– brak etui podróżnego w zestawie,

– brak widocznych na obudowie wybranych planów.

I co? Wygląda na to, że ma dużo plusów. Jak dla mnie, liczą się również jej wymiary. Jest dla mnie poręczniejsza a nie taka duża i „gruba” jak One/SE/X3. Oczywiście nie jest idealna, bo ma kilka wad względem One/SE takich np. jak bateria. Ale czy każdy musi mieć naładowaną szczoteczkę na 60 dni? Moc, ma trochę mniejszą niż One ale też jest przecież tańsza od niej. Podsumuję tak. Jeśli miałbym wybierać to wolę AIR niż SE i X3 w tej cenie. A wcześniej myślałem inaczej 🙂 Teraz X3 będę musiał komuś podarować, oczywiście z nową końcówką 🙂

Polecam

 


26 Komentarzy

qubik · 24 września 2018 o 14:07

„Jak dla mnie” roznica w mocy jest calkowicie niewyczuwalna.

  miboy · 24 września 2018 o 15:28

  Względem użycia przycisku czy porównując do innych? Jeśli piszesz o przycisku, to gdy ja przyciskam to nawet słychać że zwiększyła się moc.

cpu · 24 września 2018 o 19:56

A jak z koncowkami – one sa kompatybilne ze One czy trzeba kupowac zupelnie inny rodzaj koncowki?

cpu · 26 września 2018 o 19:29

Dziekuje za pomoc w takim razie w podroz w sam raz a w domu Oclean One od dluzszego czasu

cpu · 27 września 2018 o 10:17

Czesto podrozuje bo taka mam prace wiec i tak musze cos rodzinie zostawic. Poza tym jakos do mnie nie przemawia zmiana glowki co chwile wiec wole miec swoja i zona swoja.

Zsiewicz · 24 października 2018 o 20:21

Rozumiem, że nie ma szans na aplikacje w języku polskim? Chciałem kupić rodzicom na prezent, ale niestety są na bakier z ang :/

  miboy · 25 października 2018 o 06:23

  Hej,
  nie, producent nie zrobił wersji PL, ale wystarczy że 1 raz ustawisz w Apce daną opcje szczotkowania a później przeglądasz tylko wyniki.

paraf · 12 listopada 2018 o 14:32

Oclean se super szczoteczka. Niestety zawiesiła mi się po aktualizacji. Nie reaguje. nie chce się teraz wyłączyć (dioda druga od góry cały czas miga. przestrzegam przed aktualizacją :/

  Goldi · 2 stycznia 2019 o 23:48

  I poradziłeś sobie z tym??? Mam to samo zawiesila sie po aktualizacji i nie reaguje:/ nie wiem co mam robić.

   JcL · 21 stycznia 2019 o 10:28

   Hej, jest to poważny błąd szczoteczki, nie da się jej zresetować. Wchodzi w grę tylko wymiana na nową…

Karolina · 7 grudnia 2018 o 13:25

Cześć! Stoję przed wyborem który Oclean kupić i wciąż się waham. Nie mogę znaleźć jednej informacji – czy One i SE mają alarm zbyt dużego nacisku? czy tylko Air?

  miboy · 8 grudnia 2018 o 16:11

  Hej,
  jestem po zmianach telefonu i nie mogę się połączyć z nimi bo nie pamiętam haseł. W mojej Air, tak jak piszesz jest ta opcja.

Artur · 6 lutego 2019 o 21:57

Mam pytanko odnośnie gwarancji tej szczoteczki czy innego modelu oclean. Czy wystarczy sama karta gwarancyjna z nr seryjnym urządzenia czy paragon ? Bo z gearbestu żadnego paragonu nie dostałem wiec się zastnawiam w razie gdyby coś się podziało jak jest jest z serwisem itp . Czy miałeś już taka sytuacje ?

  miboy · 7 lutego 2019 o 05:23

  Hej,
  jest na stronie GearBest – zamówienie na szczoteczkę w My Orders – tam nim zarządzasz, w sensie, gdybyś chciał odesłać, zgłosić uszkodzenie itp, – to korzystasz z dedykowanej tam aplikacji – ale najpierw musisz potwierdzić otrzymanie produktu.
  Tak miałem wiele razy, dlatego kiedyś pisałem, że ja kupuję tylko i wyłącznie przez PayPal, ponieważ jest tam dodatkowa ochrona kupującego.
  Tam na stronie zgłaszam, że produkt np. nie działa. Ostatnio miałem problem z mobilnym GPS – zgłoszone + filmik + fotki. Otrzymałem pełen zwrot. Wcześniej, gdy produkt przestał działać po jakimś czasie, lub był wadliwy (Redmi Note 5) – produkt odesłałem do Hiszpanii. Zwrot za wysyłkę oddaje PayPal. Po weryfikacji GB zwrócił pieniądze na konto.

Maciek · 22 lutego 2019 o 22:37

Czy ta szczoteczka ma kontrolę siły nacisku? Choćbym nie wiem jak mocno przykładał szczoteczkę do zębów to się nic nie dzieje. W raporcie o czyszczeniu cały czas pokazuje pressure low. Jak się zachowuje Wasza szczoteczka? Czy reaguje jakoś w zależności od nacisku?

  miboy · 23 lutego 2019 o 12:20

  Kontroli nie ma, ma jedynie zwiększenie siły nacisku poprzez przytrzymanie przez chwilę włącznika.

Sylwek_Gdynia · 18 marca 2019 o 17:56

Czy jest możliwość zmiany użytkownika w apce? Tzn, żeby pracowała na trzech różnych domownikach.

  miboy · 18 marca 2019 o 19:16

  Hmm, chyba jedna szczoteczka pod 1 konto.

KAm · 29 marca 2019 o 07:50

CZY znalazł ktoś rozwiązanie dot. zresetowania szczoteczki Oclean Air ?? Nie mogę się ponownie z nią połączyć i cały czas wyskakuje: „this toothbrush has already been connected. Disconnect first or try another one”

  PawPaw · 15 maja 2019 o 08:05

  Podbijam pytanie o problem: “this toothbrush has already been connected. Disconnect first or try another one”.
  KAm, udało Ci się go rozwiązać?

Deri · 30 listopada 2019 o 19:43

Hej, a czy w SE da się ustawić przez apke też tryb turbo jak przyciskiem w AIR?
W AIR ten tryb można przyciskiem i apka, jak rozumiem. Bazowo „torsion” w SE jest większe.

Używając szczoteczki 3x5min po tygodniu trzeba ładować, a trochę to niewygodne na usb, więc AIR bym podarował a sobie kupił SE.

  Deri · 30 listopada 2019 o 19:45

  Nie moge edytować komentarza: po włączeniu dowolnego programu straciłem możliwość trybu „turbo” przyciskiem w AIR i nawet odłączenie szczoteczki od apki nie pomaga ;/

  miboy · 3 grudnia 2019 o 08:19

  Hejka,
  nie mam już jej więc nie sprawdzę. Może ktoś się wypowie?

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.