Przyznam się szczerze że wcześniej nie korzystałem ze słuchawek. Mam w domu takie małe, wkładane do uszu, mam również nauszne ale nie miałem jeszcze wokółusznych. Nie jestem melomanem ale czasami potrzebuję się zrelaksować, tak dla siebie, żeby nie docierały do mnie odgłosy z zewnątrz.

Z wiadomych względów, wybrałem te od Xiaomi 🙂 Czym się różną, czy są dobre i czy ja jestem zadowolony? Po kolei.

Słuchawki kupiłem w sklepie GearBest <KLIK> za około 60$ – alternatywnie na aliexpress (klik).

Wybrałem opcję dostawy Priority Line i czekałem. Po około 3 tygodniach kurier DPD dostarczył paczkę.

Film.

Fotki.

Kartonik. Przyszedł nie zniszczony.

Instrukcja w CN/EN.

Tu są klawisze – głośniej, ciszej i przełączania na następną lub poprzednią piosenkę.

Z drugiej strony jest wejście do ładowania i Mikrofon do rozmów/wybierania głosowego.

Rozkładany( zwiększany) pałąk.

Reszta zdjęć.

Parowanie z telefonem.

Przyciskamy na słuchawkach – lewe ucho „włącznik”. Zacznie migać niebieska dioda. Wtedy włączamy BT w telefonie. Wyszukujemy urządzenia. Pojawi nam się jako Mi Bluetooth Headphones.

Potwierdzamy i już mamy połączenie.

Miłą sprawą jest ukazany na pasku w telefonie stan naszej baterii w słuchawkach.

Słuchawki nie tylko sparujemy z telefonem. Ja próbowałem również z projektorem od Xiaomi.

Nie tylko 🙂

Możemy wgrać muzykę do zegarka od Xiaomi Huami Startos i włączać muzykę poprzez zegarek 🙂

Wtedy w drogę nie musimy brać telefonu. Łączenia też jest bardzo proste. W zegarku włączamy BT, wyszukujemy i już mamy połączenie.

Użytkowanie.

Najpierw musimy je prawidłowo założyć. Tak jak opisane są poszczególne słuchawki – L to lewe ucho a R to prawe ucho. Na lewej stronie obudowy naciskamy krótko na „klawisz”. Wtedy słuchawki się włączą a pani Chinka powie nam kilka miłych słów do ucha 🙂

Teraz możemy słuchać. I nie tylko. Wbudowany mikrofon pozwala nam na odbieranie połączeń oraz ich wykonywanie. Również ich odrzucanie. Jakość połączeń telefonicznych jest bardzo dobra, elegancko słychać osobę która do nas dzwoni jak i nas samych. Test przeszedł na plus.

Gdy dwukrotnie naciśniemy klawisz na słuchawkach to włącza się wybieranie głosowe. Działa w połączeniu z Asystentem Google, tym uproszczonym jeszcze. Ale możemy wyszukać np. utworów na YouTube, zadzwonić, wysłać SMS i inne. Wszystko w słuchawkach i z dala od telefonu. To osobiście testowałem i w pełni działa 🙂

Są lekkie, nie przeszkadzają mi gdy są ubrane. Jednak gdy są upały jak te teraz to można się w nich spocić.

Dobrze działa redukcja szumów. Jest podwójna.

Zasięg.

Testowałem również i jest jak pisze producent – 10 m. Sygnał przechodzi przez ściany.

Bateria.

Tu jeszcze nie miałem okazji jej rozładować. Opieram się na danych producenta. Czas użytkowania to 10h, ładowania 2,5 godziny. Wbudowana bateria jest pojemności 400 mAh. Czas czuwania to 40 godz.

Dane.

Pokrowce wykonane są z miękkiego materiału PU, pałąk wykonany jest z silikonu z napisem MI – rozkładany. Słuchawki są składane.

Chip Bluetooth CSR8645 z obsługą technologii kodowania dźwięku AAC. Driver 40 mm. Pasmo przenoszenia: 20Hz – 40KHz.  Impedancja: 32 omów. Czułość: 107dB. Protokół Bluetooth: A2DP, AVRCP, HFP, HSP. Wersja Bluetooth: V4.1. Wymiary 25.00 x 10.00 x 20.00 cm. Instrukcja CN/EN. W zestawie brak kabelka USB.

Minus.

Nie można ładować słuchawek i jednocześnie z nich korzystać. Poprzez EU ograniczona została głośność. Jest głośno ale nie bardzo głośno.

Podsumowanie.

Wcześniej gdy jechałem hulajnogą Xiaomi to słyszałem otaczający mnie świat. Szosa, samochody itp. Teraz tego nie słyszę. Jest tylko muzyka i chyba o to chodzi 🙂

Polecam.


4 Komentarze

Marek · 10 sierpnia 2018 o 05:58

Chyba nie za bardzo chodzi o to aby jechac hulajnogą i nie słyszeć otaczającego świata 🙂 Chyba, że sie jedzie na zupełnym odludziu i nie grozi wjechanie pod samochód lub pieszego 🙂 Pozdrawiam

  miboy · 10 sierpnia 2018 o 06:00

  Tak,
  Mam teren gdzie zjeżdżam z drogi i jadę pomiędzy domkami. W tym sensie 🙂

   Marek · 10 sierpnia 2018 o 07:20

   Niedawno w mojej okolicy chłopak na rowerze i ze słuchawkami wpakował się pod pociąg osobowy mimo sygnałów ostrzegawczych maszynisty. Wyciszanie szumów na ulicy jest proszeniem się o kłopoty co innego w innym hałaśliwym otoczeniu…

    miboy · 10 sierpnia 2018 o 09:33

    ……….
    Tak, zgadza się, wszystko z głową trzeba robić. Ja mam trasy zamknięte od ruchu drogowego. I w takim sensie pisałem.

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.