Mam już kamerkę Xiaomi Mijia 4K, Gimbala do niej ale urządzenia do zamontowania i włączania kamerki poprzez BT nie mogłem dostać. Nie parowała się pastylka BT od Selfie Sticka dla telefonu a włączanie dedykowaną aplikacją w telefonie jest troszkę uciążliwe na dłuższą metę.

Producent wprowadził na rynek nowy Stick specjalnie dedykowany do tej kamerki. Z drugiej strony montując w niej standardowy/uniwersalny rozmiar gwintu umożliwił wykorzystanie poprzez inne firmy. I to jest fajne ponieważ i ja mogę korzystać z urządzeń innych firm.

Tak wygląda opakowanie w jakim dociera do konsumenta.

W środku znajdujemy sam kijek, pastylkę na BT oraz instrukcję obsługi w języku chińskim.

Tak wygląda „podstawa” do kamerki wraz z gwintem.

A tak pastylka BT. Oczywiście można ją wyjmować z kijka wielokrotnie. Nie ma obaw że wtyk się wyrobi. Jest dobrze spasowany. Bateria w pastylce już była zamontowana.

Sam Stick się rozkłada i wtedy pełni rolę jako pałąk na 3 nogach.

Możemy go również wyciągnąć aby stał się większy.

Sama „główka” jest ruchoma, dzięki temu możemy zmieniać kąt nachylenia.

Możemy również zdemontować „podkład” pod kamerkę i zamienić na obudowę wodoodporną. Kijek ma standardowe „ząbki” więc akcesoria pasują bez problemu.

Sam kijek jest też obracany u góry. Jest to przydatne ponieważ pod kciukiem możemy mieć pastylkę a samą kamerką po drugiej stronie.

Parowanie

Jest dziecinnie łatwe.

W kamerze, w ustawieniach odnajdujemy Bluetooth Pairing. Klikamy tą opcję. Przyciskamy na pastylce guziczek z „aparatem”. Guziczek miga na niebiesko. Za moment sparowany świeci ciągłym podświetleniem. Możemy działać.

TIP

Guziczek w pastylce zawsze uruchomi wybraną opcję w kamerze. Czyli jeśli mamy ustawione robienie zdjęć to przyciśnięcie uruchomi tą opcję. Chcemy nagrywać to musimy zmienić na nagrywanie. Nie możemy pastylką zmieniać opcji w kamerze.

Dane

Wymiary  to 20.00 x 8.48 x 3.50 cm. Po wyciągnięciu mamy dodatkowo 43 cm. Suma od podstawy to 63 cm. Waga kijka to 250 gram. Stick jest wodoodporny ale nie testowałem pastylki. Obrót kamery 360 stopni. Materiał ABS. Pasuję również do Xiaomi Yi (nie testowałem).

Kupiłem ze sklepu GearBest za około 23 USD

Git 🙂

 

 


4 Komentarze

guras · 12 września 2018 o 13:57

Witam. Można ten kijek z parować z Mijia 360 Sphere?

    miboy · 13 września 2018 o 04:03

    Hej,
    obawiam się że nie ponieważ nie pasuje, nie zmieści się

sloik · 14 sierpnia 2019 o 11:17

Witaj.
A miałeś kiedykolwiek kłopoty ze sparowaniem tych dwóch urządzeń? Mam i jedno i drugie i za cholerę nie chcą mi się że sobą połączyć 🙂

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.