Coraz częściej podróżujemy autem. Przemieszczamy się, wybieramy się na bliższe i dalsze wycieczki. Na taki wyjazd zabieramy ze sobą sprzęty elektroniczne które często sprawiają nam figla i lubią być rozładowane. A czasami posiadają nie wystarczającą ilość mocy abyśmy mogli z nich korzystać.

Tymi którzy najczęściej z nich korzystają to dzieci, młodzież i ich elektroniczne zabawki bez których nie mogą już żyć. One je „zarzynają” a my mamy lub powinniśmy mieć względny spokój prowadząc auto. Jednakże nie zawsze….

Jeśli w aucie nie mamy gniazdka USB lub nie posiadamy do każdego urządzenia ładowarki samochodowej to możemy użyć tej przetwornicy 12V na 220V (50 Hz). Nasze urządzenia z wtyczką EU/CN możemy bezpośrednio wpiąć do przetwornicy 🙂

Oprócz miejsca na wtyczkę mamy również wejście na USB. Podłączyć możemy produkty takie jak: telefony, tablety, notebooki, laptopy, głośniki, aparaty, baterie do aparatów, nawigację, urządzenia do gier a nawet małą przenośną lodówkę. Ale po kolei.

Produkt przyszedł do mnie w czasie około 3 tygodnie. Przesyłka rejestrowana. Nie miałem  dodatkowych opłat.

W środku znalazłem instrukcję obsługi oraz samo urządzenie.

Język w instrukcji to chiński.

Z przodu wygląda tak.

Od dołu mamy miejsca antypoślizgowe.


Sama przetwornica nie jest mała. Ma wielkość podwójnego zasilacza do komputera.

Dokładnie wymiary to 12.00 x 7.50 x 4.10 cm. Kabel ma wraz z wtyczką około 69 cm. Waga to 332 gramy. Ładowanie USB – Fast Charging – QC 2.0 i 3.0 oraz 5 V / 3 A, 9 V / 2 A, 12 V / 1,5 A. Przetwornica posiada zaawansowaną i pełną ochronę aby obniżyć temperaturę.

Chroni urządzenie i samochód przed przegrzaniem, przeciążeniem, niskim obciążeniem, zwarciem, niskim napięciem i zbyt wysokim napięciem. Pracuje w zakresie temperatur od -10 do +50 stopni Celsjusza.  Efektywność zasilania: 85 procent i więcej. Prąd bierny: 0,4 A i mniej. Moc znamionowa: 100 W. Materiał (kabel i przejściówka): ABS, PC. Konstrukcja wentylatora o niskim poziomie hałasu bo zaledwie 42dB. Zgadza się jest lekkie szumienie.

Testy.

Przeprowadziłem na tą chwilę 2 testy.

Pierwszy to podłączyłem hulajnogę 🙂 Czasami ją zabieram ze sobą do auta.

Podłączyłem wtyczkę do przetwornicy.

A wtyczkę zasilającą do hulajnogi. Zapaliła się dioda na zasilaczu oraz tylna lampka zaczęła mrugać. Super. Działa 🙂

Aplikacja Segway-Ninebot uruchomiona.

W tej chwili 82% baterii.


Po minucie było już 83%. Elegancko 🙂

Test drugi. Laptop.

Wtyczka włożona.

Sama wtyczka jest duża więc nie zmieściłem już kabla z USB 🙁

Może inna będzie w sam raz.

Ładowanie oczywiście ruszyło.

Czy urządzenie jest pomocne. Dla mnie jak najbardziej. Sama ładowarka samochodowa do jednego laptopa jest w cenie tej przetwornicy. Warto 🙂

Kupiłem je ze sklepu GearBest w cenie około 40 USD.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.