Czy projektor może zastąpić TV?

Parę miesięcy temu stanąłem przed tym dylematem. Czy zmienić TV czy może kupić projektor. Jako że już testowałem model Hgimi H1 to wiedziałem czego mogę się spodziewać po tego typu urządzeniach. Natrafiłem na model również od firmy Xiaomi ale tym razem ciut inny? Z opcją “rzucania” obrazu z bliska? Laser jakiś? Hmm……

Nie do końca byłem optymistycznie nastawiony, ponieważ obsługa systemowa była tylko w języku chińskim wraz nakładką MIUI TV. Oprócz tego można go było kupić tylko w Chinach. Jako że wiem co nieco na temat sklepu GearBest 😉 to sprawdziłem czy jest dostępna opcja wysyłki Priority Line. Postarałem się o kupon od kolegów z grupy na FB i zakupiłem produkt. Oczywiście zrobiłem zakup się poprzez PayPal i czekałem.

Po ponad miesiącu wyczekiwania, projektor pojawił się u mnie w domu. Miły pan kurier przywiózł mi karton pod dom. Był solidnie zapakowany. Zapewne aby nic się nie zniszczyło w trakcie podróży. Po otwarciu dodatkowego opakowania (karton w kartonie) pojawił się on.

Z boku miał takie napisy.

Otworzyłem kartonik.

W zestawie znajduję się również:

– Pilot na Bluetooth, szmatka, kabel zasilający – wtyczka CN oraz specjalne powinszowania dla miboy-a od Lei Jun.

A jednak nie, była to tylko instrukcja 😉

Przy pilocie pozostanę. Jest na BT czyli na +. Działa na nim również opcja przełączania pomiędzy aplikacjami. Wystarczy przytrzymać domek i mamy dostęp do aplikacji w tle. Na pilocie jest również klawisz wyłączania/włączania projektora. Klawisz nawigacyjny. Domek czyli menu projektora. Klawisz cofania. Klawisz do szybkiego dostępu do Menu ekranowego. Klawisze głośności – te są czułe i szybko zmieniają natężenie dźwięku.

Sam projektor prezentuje się tak.

Z tyłu znajdują się wejścia takie jak:

HDMI x 2, HDMI ARC x 1 (podłączenia do amplitunera), USB 3.0 x 1, Audio Output, AV Input, S/PDIF, Internet – przez kabel oraz wejście zasilania.

Na prawym boku jest również wejście USB ale 2.0. Jednakże ono bez problemu odtwarza pliki multimedialne nawet te bardzo duże.

Nazwę to “kratka” do przepływu powietrza oraz pokrętło do ustawienia nóżek.

Z lewej strony obudowy jest również “kratka” z której wydobywa się ciepłe powietrze – po tej stronie jest wentylator. Również jest pokrętło od regulacji nóżki.

Od dołu wygląda tak.

Głośniki zajmują cały przód urządzenia.

Po środku na “lustrze” jest oczko lasera. Lubi się bardzo brudzić. Dlatego ta szmatka 😉

Po bokach “lustra” gdzie jest oczko lasera znajdują się czujniki odpowiedzialne za wyłączenie przesyłu obrazu gdy wykryją ruch. Zabezpieczenie jest po to aby nie uszkodzić wzroku gdybyśmy przypadkowo pochylili się nad urządzeniem. Z lewej strony.

Oraz drugi z prawej strony.

Jak z wymiarami projektora?

Dokładne to: 41.00 x 29.10 x 8.80 cm a waży aż 7 kg.

1. Przygotowanie.

No dobrze i co dalej?

Pomysł był taki że gdy sprawdzi się jako TV to pozostanie a gdy nie, to będę go używał na zewnątrz, na tarasie, mam dużą ścianę, to i letnie kino mogę zrobić 🙂

Z mojej kanapy miałem taki widok. Wiem, trochę dużo ściany a mało….

Hmm musiałbym przygotować całą ścianę.

No dobra. Zdjąłem TV i miałem taki widok 🙂

Oprócz dziur – widać również jak są krzywe ściany na łączeniach z regipsu.

Dodatkowo musiałem pokryć farbą ścianę. Wybrałem tej firmy ponieważ ma w ofercie farby specjalnie do projektorów. Kupiłem standardowy kolor który poleca producent oraz podkład w kolorze białym.

Farby:

C668910001 TIKKURILA OPTIVA PRIMER FARBA DO GRUNTOWANIA ŚCIAN I SUFITÓW 0,9l
2 x pojemnik 0,9l 
7216001P110_H499 Produkt Barwiony Farba TIKKURILA H499 FEELINGS INTERIOR PAINT | 0,9l
1 x pojemnik 0,9l 

Teraz do pomocy poprosiłem p. Roberta.

Po wyschnięciu kolor się ustabilizował i nie jest jak ten na zdjęciu 😉

Skończyło się tak.

Przykład gdy świeci słońce.

W świetle.

Taki mamy widok gdy naciśniemy wyłączanie projektora pilotem. Możemy to cofnąć poprzez naciśnięcie klawisza Cofnięcia.

Trochę ciemniej. Smugi widoczne są przez aparat telefonu. W rzeczywistości ich nie widać.

Noc.

Zdjęcia w pełnej rozdzielczości  –  na moim dysku – klik

2. MENU zmiana z CN na EN.

Gdy włączyłem to się przestraszyłem. Wszystko po chińsku a z nauką języka ciężko 🙂

Jednak jest dostępny plik który zmienia tylko podstawowe dostępne opcje w projektorze.

Plik – pobieramy z mojego dysku -klik- i instalujemy poprzez pednrive-a jako normalny .apk.

Na “ekranie” wyskoczy chiński napis – odnośnie instalowania z nieznanych źródeł, ale dajemy w prawo, ok – na pilocie i zaraz zaczyna się instalacja.Teraz mamy EN 🙂

3. Aplikacje.

Ogólnie ja mam zainstalowane Aptoidetv w wersji 3.2.5 – dzięki niemu wgrywamy sobie apki takie jak YouTube, Yalp Store, Smart YouTube, MX Player, IPLA, Kodi – jedyne działające to w wersji 17.3. Wszystkie aplikacje pobrane właśnie z AptoidTV lub Yalp Store.

Dodatkowe apki/pliki od kolegów z Rosji

4. Jakość.

Ustawiłem projektor tak.

Od ściany do końca szafki na której stoi projektor jest 48 cm. Od ściany do “oczka lasera” jest 45 cm. Dzięki temu mam 230 cm obrazu po przekątnej co daje mi około 90 cali.

Test poniżej został wykonany poprzez zainstalowaną aplikację Smart Youtube z fajną opcją zmiany jakości. Począwszy od HD, poprzez FHD i na 2,5K kończąc.

Poniżej różnice. Ekran to 90 cali.

HD

FHD

2.5K

I drugi test

HD

FHD

2.5K

Dlaczego nie pokazuję różnic w 4K? Tłumaczę poniżej.

5. Odtwarzanie materiałów w 4K.

Projektor nie odtwarza materiałów w formacie .vp9  w jakości 4K z zainstalowanej aplikacji Smart YouTube . Również nie odtwarza innych materiałów w 60 klatkach na sekundę.  Winą też nie jest prędkość przesyłu danych poprzez internet. Na tą chwilę tak jest że nie działa. Czy będzie w przyszłości odtwarzanie w tych formatach? Nie wiem.

Lub tu:

Testowo ściągnąłem ów plik z YouTube w jakości 4K oraz w wersji w 60 klatkach/s i próbowałem odtworzyć poprzez zainstalowany odtwarzacz MX Player. Jednakże też miał problem z tą wyświetlaniem materiału. Klatkował nagranie nawet gdy przełączałem w apce opcję zmiany dekodera.

Co ciekawe. Bez problemu projektor odtwarza pliki multimedialne w jakości 4K ale gdy są zapisane jako plik mkv lub mp4. Testowałem film Anihilacja w 4K (mkv) i film z nagrań Mijia 4K (mp4). Nie mówię nic o FHD – Star Wars wyświetla bezproblemowo. I ponownie napiszę nawet z USB 2.0 – boczne wejście.

Na filmie pokaże jak to wygląda.

Dlaczego mam zainstalowane 2 wersje aplikacji YT? Standardowa odtwarza “tylko” FHD jako maksymalna rozdzielczość a Smart YouTube ma opcję zmiany jakości, tak jak wspominałem wcześniej. Dlatego z niej korzystam częściej. Ale czasami lubi się zawiesić.

6. Obraz – Opcje Korekcji, Ustawienia oraz Korekta Dźwięku. 

Poniżej tłumaczenia z języka chińskiego na język polski.


Znalazłem również test w francuskiej prasie w internecie. Francuzi dokładnie opisali jakie użyć ustawienia dla wyświetlania obrazu w HDR, 4K oraz standardowe do oglądania nagrań z TV. Jednakże u mnie się nie sprawdzają. Pewnie dlatego że użyłem ściany + farby zamiast białego rzutnika. Trudno. I tak nie narzekam 🙂

Poniżej zamieszczam francuską recenzję. Można użyć translatora Google z językiem EN lub PL 😉

Ustawienia obrazu przez francuskich recenzentów

7. Mi Home, Pogoda i Kalendarz.

Gdy podamy nasz dane do logowania z konta MI to możemy poprzez projektor kontrolować naszymi urządzeniami Smart podłączonymi do aplikacji Mi Home. W aplikacji na telefonie lub tablecie musimy mieć podaną lokalizację jako Mainland China.

Wchodzimy w prawy górny róg. Wtedy w “zakładce” obok ustawień mamy Smart Home – dostęp do swoich produktów. Nie wszystkich. Mamy dostęp do Smart żarówek, gniazdek, kamer oraz Oczyszczacza Powietrza. Na materiale wideo pokaże jak to działa.

To nie jest moja pogoda a szkoda 🙁

Mamy również dostęp do naszej wybranej kamerki z rozwijanego Menu, wprost z opcji podstawowych.

Moje kamery domowe:

Sam projektor w aplijacji Mi Home wygląda tak. Gdy w niego klikniemy, nastąpi parowanie a później kontrola jako pilot. Również poprzez parowanie mamy możliwość odtwarzania materiałów wprost z komórki na projektorze.

8. Dźwięk.

Możliwe opcje ustawień opisałem wyżej.

Ja nie jestem rozczarowany. Nie jest źle a jest dobrze. Nie jestem znawcą ale głośniki grają według mnie zadowalająco. Nie jest to oczywiście extra, super, hiper kino domowe albo listwa z subwooferem ale jest przyzwoicie. Wcześniej korzystałem z głośników wbudowanych w TV i czasami Soundbara więc dla mnie duża różnic. Nie mogę przedstawić nagrania ponieważ nie posiadam profesjonalnego urządzenia do nagrywania dźwięku a to co posiadam mogłoby słabo nagrać i efekt byłby mizerny.

Tu jedynie dodam próbkę głosu kobiety która mówi że nie słyszy jak do niej mówię – jest to wybieranie głosowe na pilocie. Samo jego umiejscowienie jest bardzo nie przemyślane ponieważ tuż pod wyłączeniem projektora. Zdarza mi się w nocy przypadkowo nacisnąć a pani mówi bardzo głośno…

wybieranie głosowe – próbka dźwięku

9. Dane.

Wyświetlacz: 0,47 cala DMD
Rozdzielczość: Full HD (1920 x 1080)
Rozdzielczość odtwarzana: 4K
Źródło światła: ALPD 3.0
Jasność: 5000 lumenów
Tryb oświetlenia: podświetlenie, film, normalny
Tryb automatyczny: oszczędność energii, ochrona oczu
Jednorodność jasności: JBMA ponad 80 procent
Gama kolorów: NTSC 80 – 85 procent
Środkowy kontrast: 2500: 1 – 3500: 1
Temperatura barwowa: standardowa, zimna, ciepła
Parametr projekcji
Współczynnik rzutu: 0,233: 1
Najlepsza odległość projektu: 150 cali

Parametr systemowy
Procesor: T968 Cortex-A53 4-rdzeniowy 1,8 GHz / 64-bitowy
Pamięć RAM: 2 GB pamięci DDR3
ROM: 16 GB eMMC Flash

System operacyjny: MIUI TV
Obsługa Androida: Android 6.0 lub 6.0+
WiFi: dwuzakresowe 2,4 GHz + 5 GHz
Bluetooth: V4.0 + Pilot na BT
HDR: Tak, wsparcie
Korekcja zniekształceń trapezowych: cztery rogi, osiem rogów
Ostrość: Tak, wybór
3D: Tak,wsparcie.

Napięcie: 200-240 V przy 50/60 Hz
Dźwięk: DOLBY
Głośnik zewnętrzny: Tak,wsparcie
Głośnik: głośnik x 2 + głośnik wysokiej częstotliwości x 1
Zdalne sterowanie: pilot Bluetooth – głosowe – CN, sterowanie dotykowe – aplikacja
Połączenie: Ethernet x 1, SPDIF x 1, wyjście audio x 1, AV 3,5 x 1, USB 3.0 x 1, ARC x 1, HDMI 2.0 x 2, USB 2.0 x 1
Głośność – około 59 dBA
Pobór mocy: 250 W (maks.)

Tutaj jak to wygląda u mnie. Wynik to 223.00 W.

10. Cena.

Ja kupiłem swój projektor za około 1800 USD z darmową wysyłką do Polski – Priority Line. Tutaj zrobiłem zakup  –  Projektor Xiaomi Laser z GearBest z kuponem XMLPP.

Oczywiście w tej cenie można kupić TV z OLED, 65 cali, HDR …… Ale to już nie dla mnie….

11. Film.

12. Kilka słów podsumowania.

Hmm czy polecam?

Na innych forach osoby korzystające z projektora piszą że ma problemy z białym światłem lub z bardzo jasnymi scenami. Tak ma, ale w przypadku odtwarzania materiałów SD, HD, nie zauważyłem problemu gdy jest wyświetlany materiał video w FHD lub w 4K. Zgodzę się że nie ma aż 5000 lumenów. Wydaje mi się że jest mniej. Dodatkowo czytałem że nienaturalnie odzwierciedla kolory – tak, zgadza się ale przecież wystarczy dobrze ustawić parametry wyświetlania.

Dla kogo jest ten projektor?

Według mnie rewelacyjnie się sprawdzi dla osób które rzadziej oglądają TV a w szczególności lubią obejrzeć filmy, seriale i audycje jako wieczorny relaks. Dla osób które często oglądają telewizję mam mały tip –  projektor najlepiej sprawdzi się gdy nie ma obok niego dostępu do światła w formie okna, balkonu a jeśli jest to najlepiej aby był w połączeniu z roletą. U mnie w domu akurat mam obok projektora ścianę a dalej dopiero wyjście na taras. Jak dla mnie jest elegancko.

13. I jeszcze kilka słów podsumowania 🙂

Ten pierwszy raz gdy podłączyłem projektor i usiadłem na kanapie to ciężko mi było się przyzwyczaić do jakości i do wymiaru na ścianie… oraz dziur po TV 🙂

Od obrazu do kanapy dzieli mnie tylko 290 cm. Teraz mam około 90 cali a wcześniej było “tylko” 46. Dla moich bliskich już na początku nie było problemu “przestawić” się na wielkość odtwarzanych materiałów ale ja musiałem przyzwyczajać się trochę dłużej.

Na odpowiedź czy polecam……. opiszę realne zdarzenie.

Zamieściłem wpis jakiś czas temu na FB na profilu miboy-a że już otrzymałem, że przygotowuję ścianę itp. Moi przyjaciele to widzieli. On podpytywał kiedy może wpaść, kiedy zobaczyć, czekał.

Ona nie pytała, nie interesowała się bo czemu miałaby 😉

Przyjaciółka wiedziała że jakiś rzutnik czy tam projektor. I coś tam robione było ze ścianą.

Zaprosiłem ich ostatnio, już na gotowe. I co?

Najpierw usłyszałem od Niej – “Wow ale jakość, nie spodziewałam się że to tak można”.

I wszystko jasne. Przyjaciel już nic nie dopowiedział.

Ja szczerze polecam 🙂

P.S. Ma jeden minus – przyciąga kurz. Lubi go bardzo.

EDIT:

Zakupiłem jeszcze takie cudo:

WEMAX SUBWOOFER FOR MIJIA LASER <KLIK>


51 Komentarzy

maczek · Kwiecień 14, 2018 o 5:54 am

W recenzji miał być film. Gdzie on jest bo nie mogę znaleźć?

  maczek · Kwiecień 14, 2018 o 5:57 am

  Dobra, znalazłem 🙂

kazzam79 · Kwiecień 16, 2018 o 11:01 am

Czy próbowałeś podłączyć soudnbara do tego, bo ja rozważam taką opcję jakak to kupię??

  miboy · Kwiecień 16, 2018 o 12:11 pm

  Tak,
  Ale bardziej testowo ale może, może od Xiaomi ponieważ jest już w sprzedaży ich nowy produkt. Szkoda że nie ma Subwoofera.
  Obecny Soundbar który mam jest za to w innej kolorystyce i marce….. i źle by wyglądał na szafce a pod nią się nie zmieści.

maczek · Kwiecień 23, 2018 o 10:44 am

Mam pytanko – czy da się wyregulować wielkość ekranu żeby była mniejsza niż 100 cali?

xF · Maj 9, 2018 o 10:12 am

Fajna recenzja. Mam jedno pytanko: Projektor nie wyświetla w 50 fps, czyli obraz z naszej telewizji jest konwertowany z 50 do 60 klatek. Dałbyś radę zobaczyć i opisać (a najlepiej pokazać na filmie) jak wygląda np mecz piłki nożnej po takiej konwersji (chodzi o przeskoki, brak płynności przy wolnym ruchu kamery, z ang. judder). Próbowałem coś takiego na dekoderze i jak dla mnie ciężko coś takiego się ogląda. Możesz napisać z jakiej części Polski jesteś?

Baki · Maj 17, 2018 o 2:13 pm

czy mozesz prosze potwierdzic czy projektor obsluguje odbicie orbazu w pionie/pozimie tak by moc go uzywac gdy jest zawieszony “do gory nogami” lub w polaczeniu z ekranem typu “tylna projekcja” ?

  miboy · Maj 17, 2018 o 4:39 pm

  Hej
  są takie opcje:
  Mirror,
  Flip,
  Mirror&Flip

Grzegorz · Maj 18, 2018 o 10:30 am

Witam.
Jestem od 2 dni szczęśliwym (no właśnie nie wiem)posiadaczem tego projektora.Było by fajnie ,ale jest jeden problem.Mianowicie nie udaje mi się ustawić prosto lini ekranu.Czyli zwłaszcza gorna krawędż pływa i to bardzo.Próbowałem ustawić to w pozycji ustawienia trapezowe ale nie ma efektu.Pierwszy raz włączyłem projektor i rzuciłem obraz na zamontowany wcześniej zwijany ekran.Linie pływały i pomyślałem że to wina ekranu.Niestety na idealnie prostej ścianie nie jest wiele lepiej.Czy miałeś taki problem no i oczywiście co z tym zrobić?Wyrzucić przez okno?:-)

  miboy · Maj 18, 2018 o 3:00 pm

  Hej,
  Ja myślałem że też mam prostą ścianę ale okazało się że nie i musiałem tak jak w opise ją całkowicie poprawiać. U mnie to było winą.
  Po jej wyprostowaniu jest ok.
  Odezwij się na PW przez FB na miboy.blog.pl pokażesz mi fotki.

   Grzegorz · Maj 19, 2018 o 12:52 pm

   Hej.
   Nie uwierzysz ale nie mam FB.Sciana na ktorej testowałem projektor jest idealnie równa,bo jest to płyta rygipsowa na ktorej położona była jedna warstwa tapety.Niestety krzywa jest nie tylko górna linia ekranu,ale pływa cały obraz od połowy w górę.Chętnie prześle Ci zdjęcia jeśli napiszesz do mnie na maila.

    miboy · Maj 19, 2018 o 1:53 pm

    Ok,
    Ale ja miałem również płytę gipsową i właśnie ona była powodem na łączeniu z inną dlatego potrzebny był pan Robert 🙂
    Już wysyłam @

     Grzegorz · Maj 20, 2018 o 8:02 pm

     Jednak miałeś rację.To bardzo dobry sprzęt jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości.Wyświetlany obraz z płyty blu-ray jest jakości co najmniej kinowej.Projektor wymaga jedynie ściany płaskiej jak tafla i raczej zwijane ekrany opdpadają.Mój zwijany ekran ze średniej półki musi niestety wrócić do sprzedawcy.

     miboy · Maj 21, 2018 o 4:28 am

     I elegancko 🙂
     Tak, ściana musi być gładziutka i równiutka 😉

     Murdock · Lipiec 9, 2018 o 2:34 pm

     Czyli praca Pana Roberta polegała na położeniu gładzi szpachlowej i malowaniu natryskowemu? Czy coś jeszcze było robione?

     miboy · Lipiec 9, 2018 o 2:50 pm

     Malowanie wystarczyło ręczne. Ale najpierw musiał szlifować i szlifować i szlifować ponieważ to co nam się wydaje proste to dla rzutnika nie jest 🙂
     Później znów gładź, podkład pod farbę. I sama farba.

  Marcino · Sierpień 31, 2018 o 7:52 pm

  Ile litrów farby i podkładu poszło Ci na tą ścianę ? Jakiś link do sklepu z tymi farbami do projekcji.

Bartosz · Sierpień 30, 2018 o 11:57 am

Cześć 🙂
Właśnie przymierzam się do zakupu takiego ustrojstwa, ale mam kilka wątpliwości. Po pierwsze, czy zwijany ekran naprawdę odpada? Będzie widać wszelkie “fale” i nierówności? I druga sprawa, jak daleko od ekranu może znajdować się rzutnik? Chciałbym go umieścić jakieś 3-4 metry od ekranu i chyba ten się nie nada?

  miboy · Wrzesień 11, 2018 o 6:11 am

  hej,
  ekran musi być idealny aby nie było widać fal, musiałbyś tak go zamontować bo inaczej widać
  3-4 metry – obawiam się że musisz poszukać innego ponieważ będzie za daleko

tomasz · Wrzesień 9, 2018 o 7:23 am

Hmm. A jest planowana oficjalna wersja z językiem angielskim lub polskim oraz w dystrybucji w Polsce z normalną gwarancją?

  miboy · Wrzesień 11, 2018 o 5:38 am

  Hej,
  wersja ang pojawiła się w “do sprzedaży” – tutaj – https://goo.gl/Cs7ig2
  nie słyszałem żeby jakaś firma planowała go wprowadzić do sprzedaży

Ac-3 · Październik 15, 2018 o 4:50 pm

Witam,

Projektor w polskiej dystybucji. Można go kupić w sklepie komputerowym proline:).
https:///proline.pl/xiaomi-mi-laser-projector-150-cali-p1284178

miboy zastanawiam się nad kupnem tego projektora – czy istnieje możliwość zobaczenia go u Ciebie?
(jak coś to priv Ac-3@wp.pl)

Pozdrawiam:)

  miboy · Październik 16, 2018 o 4:33 am

  Hej,
  ciekawe, cena jakieś $1750, w magazynach w EU bywały już po 1400 z kawałkiem 😉
  odnośnie demo to kurczę nie robię
  napisz do mnie na pw na fb

Krzysztof · Styczeń 2, 2019 o 2:38 pm

Super recenzja ! Mam pytanko czy testowałeś projektor z jakąś konsolą do gier typu PS4 bądz Xbox ONE ? Jaką maksymalną rozdzielczość można wycisnąć w przypadku konsol ?

  miboy · Styczeń 3, 2019 o 1:29 pm

  Dzięki 🙂
  No właśnie nie kurcze… Nie mam osobiście nie mam skąd pożyczyć. Pomyślę jakoś 😉
  Odnośnie rozdziałki, to teraz gdy podłączam Xiaomi Mi Box 4K i wybiorę YT, to filmy w 4K śmigają, powyżej już nie 😉

Krzysztof · Styczeń 12, 2019 o 10:55 pm

Czy Netflix działa na Mi laser ?

  miboy · Styczeń 15, 2019 o 9:17 am

  Działa ale słabo. Czekam na aktualizację apki lub softu.
  Na tą chwilę podłączam Xiaomi Mi Box 4K i oglądam w FHD.

   Kamila · Listopad 25, 2019 o 7:03 pm

   Czy mogę wiedzieć jak zainstalowałeś Netflixa?

    miboy · Listopad 25, 2019 o 7:56 pm

    Poprzez apkę Aptoide. Jest podana w recenzji. Jednakże nie działa, więc trzeba podłączyć jakiś TV BOX, np Mi Box-a 😉

Marian · Styczeń 24, 2019 o 5:12 pm

Witam,
Potrzebuje odpowedzi na pytanie: “czy można podwiesić projektor Xiaomi pod sufitem, za pomoca uchwytu do projektorow”?
Co udalo mi sie dowiedziec:
1. Flip picture – jest dostępna opcja, aby obraz był wyświetlany “do góry nogami”, OK, fajnie.
2. W dokumentacji i na stronie internetowej producenta nie ma nawet wzmianki o standardzie VESA. Czyli tak jak by sprzęt nie obsługiwał montarzu na uchwycie.
3. Na zdjęciach i filmach widać 4 otwory na spodzie projektora. Wyglądają one jak do montarzu na uchwycie, ale nie wiadomo czy pelnia taka funkcje.

Czyli projektor tylko “wygląda” jakby bylo to mozliwe, ale producent i kazdy testujacy recenzent pomija ta kwestie.

Bede bardzo wdzieczny za solidna i wyczerpujaca odpowedz.

Dziekuje, pozdrawiam.

  miboy · Styczeń 25, 2019 o 5:20 am

  Hej,
  Nie przewidziano takiego sposobu montażu.

Ziemek · Luty 15, 2019 o 7:52 pm

Dzięki za recenzję! Akurat rozglądam się za jakimś fajnym projektorem w cenie do 6,5K.
Mam pytanie, bo strasznie mnie to nurtuje. Co to znaczy, że projektor “wspiera 4K”? Natywnie ma matrycę HD, ale niektóre projektory z taką matrycą potrawią emulować tryb 4K. Czy ten projektor też to umie? A jeśli nie, to co to za “wsparcie 4K”?

  miboy · Luty 16, 2019 o 11:18 am

  Hejka,
  tak, materiały w 4K są wyświetlane
  napisz na PW to pogadamy

Artur · Luty 20, 2019 o 7:48 am

Hej Miboy,
jestem bliski kupna tego projektora. Twoja recenzja bardzo pomogła mi w podjęciu decyzji.
Mam jedno pytanie i myślę, że odpowiedź zainteresuje wszystkich szukających informacji na temat tego projektora. Otóż niedługo minie rok od czasu twojej recenzji. Napisz proszę co w tym czasie zaskoczyło Cię, na czym się zawiodłeś lub inne spostrzeżenia z perspektywy czasu odnośnie użytkowania tego sprzętu. Dzięki za odp.

  miboy · Luty 20, 2019 o 10:42 am

  Hejka,
  tak, mija właśnie roczek. Co mogę powiedzieć. Kupiło go kilka osób, z którymi jestem w kontakcie. Jeden kolega trafił na feler. W 3 miesiącu zakończył żywot 1 piksel, po krótkim czasie następny i zakończył bodajże na 3. Miał go odesłać do sklepu. Czekam na jego informację. On używał maks 1-2 h/dzień.
  Ja tak jak pisałem, użytkuje codziennie po 6-8h. Służy jako tv z NC+ oraz Netflixa. NC+ = w wakacje zmieniłem dekoder na 4K aby oglądać mecze w 4K. I serio, jest różnica 🙂 W międzyczasie było kilka aktualizacji ale za dużo nie wniosły w mojej wersji CN.
  Odnośnie Netflix, super jakość ale odtwarzanie z Xiaomi Mi Box 4K – ponieważ apka z APKURE nie radziła sobie z zalogowaniem się.
  Inna osoba kupiła również wersje CN ale zrootowała go na wersję EN. Inną niż ja mam. czyli da się.
  Ogólnie można już w PL też kupić wersję EN. Wersja CN/EN jest wciąż w chińskich sklepach – taniej.
  W zeszłym m-cu pojawił się w wersji 4K. Cena w chińskich sklepach to jakieś 3 tyś USD. I ja nie zmieniam, nie mam takiej potrzeby.
  Co jeszcze. Działa. Nie przeszkadza mi wentylator, jedynie w wakacje, gdy były upały to załączał się bardzo często. Lubi też się kurzyć.
  Baterie od pilota wciąż działają.
  Teraz mam również subwoofer i fajnie gra w komplecie 🙂
  Ja wciąż zadowolony jestem xD

Dariusz · Luty 28, 2019 o 10:27 am

Cześć Miboy,

czy pomalowałeś farbą całą ścianę czy tylko tam gdzie ekran ? Wg tikurilli to kolor jakby srebny ale na ekranie wyglada jakby to był odcień szarości. Jak jest w rzeczywistości ? Z góry dzięki za odpowiedź !

  miboy · Luty 28, 2019 o 1:00 pm

  Hejka,
  pomalowałem całą ścianę, tak na w razie czego 😉
  Z podkładem białym, wyszedł ostatecznie kolor szary.

Ziemek · Lipiec 10, 2019 o 4:13 pm

Cześć ponownie 🙂
Czy możesz napisać jak się ogląda wideo w ciągu dnia, w jasnym/słonecznym pomieszczeniu? Czy obraz jest widoczny, wyraźny, może blady? Z góry dziękuję!

  miboy · Lipiec 11, 2019 o 5:31 am

  Hej,
  w ciągu dnia gdy pada słońce na ścianę to ledwo coś widać ale to nawet na każdym tv jest tak samo.
  Gdy jest słoneczny dzień to ja normalnie oglądam, jest wyraźny ale wiadomo, że wieczorem jest dopiero moc.
  Dodatkowo wspominałem, że mam z boku ścianę bo bez niej wątpię że będzie dobrze w ciągu dnia. U mnie słońce własnie pada od tyłu.

Jacek · Wrzesień 21, 2019 o 12:50 pm

Witaj witaj, prosba o pomoc… Jak zainstalować Youtuba i netflixa? Dziękuję baardzo

  miboy · Wrzesień 21, 2019 o 1:29 pm

  Hej,
  Nie wiem jaką masz wersję czy CN czy Global. U mnie Netflix nie działa ponieważ nie ma Google.
  W recenzji jest link do dysku Google a tam Aptoide (sklep) – wyszukaj YT i zainstaluj.

Łukasz · Październik 6, 2019 o 6:58 pm

Z ciekawości, po co oglądać materiał 4K na projektorze, którego matryca to FHD?

  miboy · Październik 6, 2019 o 7:19 pm

  W momencie jego zakupu nie było lasera w 4K.
  Bo nc+ dekoder obsługuje 4K a on ma wsparcie.
  Bo odtwarza 🙂

WalNow · Listopad 10, 2019 o 9:12 pm

Fajny opis i fajne komentarze. Nie chcę kupić w tej chwili tego projektora, ale podoba mi się wątek i komunikacja na tej stronie. 🙂
Pozdrawiam Wszystkich.

George Debugger · Listopad 26, 2019 o 8:40 pm

You are LIAR! There i snot even half of 5000 lumens! It is just 1500.
LIAR! LIAR! LIAR! LIAR! LIAR! LIAR! LIAR! LIAR! LIAR! LIAR! LIAR! LIAR! LIAR!

  miboy · Listopad 27, 2019 o 7:00 am

  This is information from the specification, so you can report it to Xiaomi, not to me 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi