Akcesorium Smart do naszego domu. Oczywiście może działać bez parowania go z czymkolwiek 🙂

Jego głównym zadaniem jest monitorowanie temperatury i wilgotności. Producent pisze że urządzenie jest bardzo czułe i różnica na wynikach to tylko 0,1 procenta. Przez to że jest Smart to możemy łączyć go z innymi smart urządzeniami takimi jak oczyszczacz, nawilżacz, wentylator a nawet żarówki, lampy itp. poprzez aplikację Mi Home.

W aplikacji mamy możliwość podejrzenia danych.

Nowy czujnik od Xiaomi działa bez użycia Smart Gateway czyli Bazy. Wcześniejsze czujniki są połączone z bazą i tylko z nią mogą być aktywne.

Czujnik ma wyświetlacz LED na którym widzimy aktualny stan temperatury oraz wilgotności a także stan baterii.

Czujnik nie działa na Wi-Fi, ZigBee ale na Bluetooth. Działa na 1 baterię AAA – która była w zestawie. Producent pisze że zużywa bardzo mało energii. Zobaczymy.

Tak wyglądał gdy przyszedł.

W środku mamy instrukcję, czujnik oraz uchwyt do zamontowania na ścianie.

Połączenie z Mi Home jest proste. Wciskamy guzik z tyłu obudowy i w aplikacji wyskakuje nam nowy produkt do dodania.

Nowa opcja BLE GATEWAY:

Jeśli w domu mamy lampę Xiaomi Philips (recenzja) lub lampkę sypialnianą to mamy opcję BLE Gateway. Oznacza to że gdy połączymy się z lampą w tym wypadku Xiaomi Philips to możemy też podejrzeć stan temperatury oraz wilgotności poprzez sieć komórkową lub Wi-Fi. Podstawowe.

Dane:

Wymiary to 6.08 x 6.08 x 2.25 cm. Waga 43 gramy.

Kupiłem tu za około 12$ na aliexpres (klik)

Według mnie minusem to że jest na BT więc dostęp do niego tylko z bliskiego zasięgu. I wszelkie dane z urządzenia jedynie w zasięgu. Przez LTE/Wi-Fi – jedynie 1 zakres. Inny czujnik (bez wyświetlacza) działa mobilnie.

P.S. Wyskakuje błąd gdy temp jest poniżej -10 stopni 🙂

Kategorie: Recenzja

13 Komentarzy

Bart · 11 lutego 2018 o 18:58

A masz jakiś bluetooth gateway? Nie da się podglądać zdalnie przez neta temperatury z tego czujnika jak sie ma bluetooth gateway?

    miboy · 11 lutego 2018 o 21:10

    Opis zaktualizowałem o lampę Xiaomi Philips bo nie było w opisie z GB że ona też może być BT Gatewayem. Dopiero naprowadziła mnie osoba z FB. Wtedy tak. Jest podgląd na temperaturę. Ale tylko dane. Brak dostępu do samego czujnika.

Adam · 12 lutego 2018 o 11:56

Jest normalnie dostęp do czujnika w aplikacji mi Home zdalnie przez lte/wifi. Wystarczy sparować go po Bluetooth LE z plafonami Xiaomi. Mam go ponad miesiąc i działa w identyczny sposób jak czujnik aqara sparowany z Gatewy.

Mateusz · 6 kwietnia 2018 o 15:12

Witam, wiesz może dlaczego w moim przypadku nie wyświetla wykresów tylko sama temp i wilgotnosc z góry dzieki

alexa12 · 13 października 2018 o 20:55

Hej, niestety z tego co się dowiedziałem historia jest dostępna tylko po podłączeniu przez bramkę bt/wifi. Po podłączeniu bezpośrednio z telefonu przez Bluetooth historia się nie wyświetla.. szkoda i szkoda że o tym nie informują.

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.