Ot czajnik. Czy jest niezwykły? Jest Smart. No dobrze ale po kolei.

Kupiłem, otworzyłem i chcę podłączyć. Włączam BT w telefonie. Odpalam apkę Mi Home.

Znajduje produkt.

No i chciałbym połączyć ale na wyświetlaczu wyskakuje taki obrazek:

Hmm. Czajnik ma takie klawisze. Na szczęście jest google tłumacz w telefonie 🙂

No i trzeba przytrzymać ten podświetlony guziczek przez parę sekund. Wtedy:

I jesteśmy połączeni. Aplikacja wygląda tak jak poniżej i jest w języku EN.

No i jakie to opcje? Jak widać wyżej możemy sobie ustawić temperaturę jaką chcemy aby czajnik nam zagotował. Możemy wybrać z opcji które nam producent poleca lub ustawić sobie sami jaką chcemy.

Dodatkowo jest też opcja aby czajnik przez cały czas utrzymywał stałą temperaturę. Czyli gdy wiemy że mamy gości i co chwilą ktoś będzie chciał gorący napój to czajnik będzie miał wciąż przygotowaną minimalną temperaturę powyżej 45 stopni. Aby to zadziałało to musimy wcisnąć 2 przycisk od czajnika. Pierwszy to jego standardowa praca. Przyciski są wodoodporne.

W ramach bezpieczeństwa producent ustawił zabezpieczenia w formie takiej że nie włączymy zdalnie czajnika. Nawet gdy podłączymy Smart Gniazdko. To akurat rozumiem.

W przypadku nadmiernego rozpryskiwania wody (co zwykle ma miejsce w przypadku przepełnienia urządzenia), pokrywa czajnika automatycznie otworzy się pod kątem 45 stopni. Następnie może on być całkowicie otwarty przez użytkownika do 80 stopni.

Tak czajnik prezentuje się na zdjęciach.

Trzeba dokupić przejściówkę. Brak EU Plug.

Jak z głośnością? Sprawdziłem. Jakieś 81 dB. A zużycie prądu?

Gotowanie do 90 stopni: 1763 W

Podgrzewanie do 45 stopni (druga funkcja) – 68 W

 

Czemu wybrałem ten czajnik? Jest cichszy niż mój poprzedni Tefala. Bardzo mi się podobał. Dodatkowo producent twierdzi że ma podwójną warstwę wewnętrzną ze stali nierdzewnej i że ma konstrukcję termoizolacyjną zapewniającą bezpieczniejszą ochronę. I to prawda. Czajnik nie jest gorący. Minus to brak podziałki. Więc nie widzimy ile jest wody. Trzeba otworzyć klapkę i sprawdzić.Ale myślę że to nie przeszkadza tak bardzo.

Czajnik ma wymiary. Wysokość 23 cm. Szerokość od wylewki do końca rączki to 20 cm a szerokość samego pojemnika to 13 cm. Waga 1240 gramów. Napięcie (V): 220V. Moc (W): 1800 W. Pojemność zbiornika na wodę (ml): 1,5 l. Bluetooth 4.0.

Kupiłem tu z kuponem SMARTHOME za około 47 USD

Xiaomi Mi Electric Kettle

Polecam 🙂

Kategorie: Recenzja

4 Komentarze

Adam · 12 lutego 2018 o 12:00

A mi zardzewiał w górnej części po około 2 miesiącach. Kupiłem nowszy model bez smart i póki co wszystko jest z nim Ok.

Norek · 26 lutego 2018 o 13:13

Brakuje jednego szczegółu malutkiego znaczka CE gwarantującego bezpieczeństwo i dopuszczającego do obrotu w UE jak chata się zjara to pretensje i ubezpieczenie do żółtego?

Erehr · 26 kwietnia 2018 o 13:43

„W ramach bezpieczeństwa producent ustawił zabezpieczenia w formie takiej że nie włączymy zdalnie czajnika.” Czyli nie dali jedynej funkcji „smart” jaką się oczekuje od czajnika…

    miboy · 26 kwietnia 2018 o 18:44

    Nie ma takiej opcji.
    Wyobraź sobie dziecko w kuchni a Ty włączasz zdalnie telefonem czajnik. Pewnie dlatego.

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.