Pracujesz dużo przy komputerze? Wzrok Ci się męczy gdy wciąż patrzysz na ekran komputera,laptopa lub komórki? Ponieważ nie jesteśmy w stanie całkowicie wyeliminować z naszego życia tego typu urządzeń, warto zastanowić się jak zminimalizować negatywny wpływ światła niebieskiego na nasz wzrok. Ja kupiłem okulary 🙂 Ale po kolei.

„Urządzenia z ekranami LCD i oświetlenie LED emitują światło niebieskie, które w nadmiarze jest szkodliwe dla wzroku. Jednocześnie coraz więcej czasu poświęcamy na korzystanie z urządzeń z ekranami LCD i przebywamy w pomieszczeniach oświetlanych przez lampy LED-owe.

Światło niebieskie jest częścią światła widzialnego i obejmuje zakres od 380 do 500 nm. Określane jest mianem High Energy Visible Light, w skrócie HEV. Niesie bowiem ze sobą największą w zakresie światła widzialnego energię. Energia ta sprawia, że wewnątrz oka zachodzą niepożądane, degradujące zjawiska.

Badania (m.in. Institute de la Vision w Paryżu) wykazały, że najbardziej niebezpieczne dla wzroku jest promieniowanie niebieskie o długości fali od 415 do 455 nm.

Efektem negatywnego działania światła niebieskiego na wzrok jest nieprzyjemne uczucie suchości, pieczenia oczu, a czasem ich łzawienie. Ponadto światło niebieskie jest przyczyną zmian zwyrodnieniowych siatkówki i plamki żółtej, prowadząc do upośledzenia widzenia.

Negatywne skutki działania światła niebieskiego dotyczą nie tylko naszego wzroku. Korzystanie z urządzeń cyfrowych bezpośrednio przed snem powoduje problemy z zaśnięciem, ponieważ zbyt duża ilość światła niebieskiego hamuje wydzielanie melatoniny – hormonu warunkującego zdrowy, relaksujący sen.”

źródło – http://www.jzo.com.pl/szkodliwe-dzialanie-swiatla-niebieskiego-na-organizm/

Ok. Koniec straszenia. Kupujemy okulary i niwelujemy zagrożenie 🙂

Tak wyglądało w moim przypadku. Tak wygląda kartonik.

Z tyłu:

W środku mamy zapakowane w folii okulary.

Rozpakowujemy 🙂

Oprócz samych okularów mamy w zestawie: szmatkę do wycierania soczewek, bardzo wygodny pokrowiec, instrukcję, książeczkę z całą gamą produktów firmy Turok Steinhardt.

Pokrowiec:

A tak wygląda „świat” gdy założymy okulary. Okulary mają lekką żółtą powłokę, jednak nie jest aż tak mocno widoczna z przodu. Ubierając jednak jest „żółtawo”

Model FU006.

Xiaomi ma 35-procentowy współczynnik blokowania promieni niebieskich, zapewniający również bezpieczne przechodzenie światła widzialnego. Odporność na promienie niebieskie i UV400. Samoprzylepna podkładka nosowa dopasowana do różnych kształtów twarzy
Materiał: soczewka PC, rama PEI, podkładka silikonowa. Specjalnie zaprojektowany dla osób, które używają produktów cyfrowych przez długi czas.

Całkowita szerokość: 14,3 cm. Szerokość obiektywu: 5,4 cm. Wysokość obiektywu: 3,7 cm. Szerokość mostu nosowego: 1,7 cm. Długość sztyftu: 14 cm. Waga to 18 gram.

Kupiłem za około 20 USD tu:

Xiaomi TS Anti-blue-rays

Must have 🙂

Kategorie: Recenzja

2 Komentarze

Jonh · 18 czerwca 2018 o 06:29

Większość Twoich „Recenzji” odnośnie okularów to tylko Unboxing. Rozumiem, że nie jesteś specjalistą ale mógłbyś opisać chociaż swoje odczucia.

  miboy · 18 czerwca 2018 o 08:26

  Hej,
  Opisałem przecież https://miboy.pl/2018/06/16/xiaomi-ts-sunglasses-gold/
  „Podstawa to Nylonowe Soczewki, już je wcześniej opisywałem,. Przypomnę, ukazują według mnie świat tak jakby w HD. Kolory oraz detale.

  Dziś testowałem w czasie jazdy samochodem „zwykłe przeciwsłoneczne” i te Nylonowe. Wcześniej nie korzystałem z okularów przeciwsłonecznych w czasie jazdy ponieważ nie mogłem. Źle widziałem.

  Teraz po nastu minutach moja decyzja jest taka że już mogę :).

  Piszę to szczerze. Gdyby tej firmy okulary nie różniły się od innych, to napisałbym o tym. Wiem że te są warte swojej ceny. Polecam ich zakup”

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.