A Ty jaką masz wodę?

Oto tester wody od Xiaomi, które może sprawdzić jakość wody, określa również, czy wymagane jest oczyszczenie. Miernik TDS bada poziom zanieczyszczenia wody, którymi są rozpuszczone w niej jony minerałów, soli lub metali. Na podstawie pomiaru przewodności wody można stwierdzić, ile jednostek zanieczyszczeń znajduje się w litrze badanej wody. Wynik pomiaru przewodności wody wyrażany jest w jednostce ppm (mg/l) – tester jest w stanie wyłapać każdy związek nieorganiczny, który zwiększa przewodność wody (wolne od zanieczyszczeń cząstki wody nie przewodzą prądu).

Czysta woda (pozbawiona jakichkolwiek rozpuszczonych substancji) praktycznie nie przewodzi prądu, wraz ze wzrostem ilości substancji rozpuszczonych mamy w wodzie więcej jonów, im więcej wolnych kationów i anionów w wodzie tym lepiej przewodzi ona prąd. Na podstawie tej zależności możemy z pewnym przybliżeniem wyliczyć ilość rozpuszczonych soli.

Urządzenie samodzielnie przelicza przewodność wody na ilość rozpuszczonych substancji i podaje wynik w ppm czyli mg substancji na ml wody.

Jednostka ppm nie określa twardości wody tylko ogół rozpuszczonych substancji w wodzie.

Jest wodoodporne – IPX6 i ma automatyczną kalibrację temperatury i precyzję pomiaru.

Łatwy w użyciu – włączamy, sprawdzamy i otrzymujemy pomiar 🙂

A tak to wygląda:

Wymiary:

9.00 x 5.00 x 4.00 cm, waga to 30 gram.

Kupiłem tu za około 8 USD

Xiaomi Mi TDS Pen – Tester wody

Fajny 🙂

Kategorie: Recenzja

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.