Lubisz słuchać radio?

Xiaomi Radio Online to niewielki urządzenie pozwalające słuchać tradycyjnego radia lub muzyki puszczanej ze smartfona w technologii bezprzewodowej. Radio nie posiada wbudowanego akumulatora, musi być na stale podpięte do zasilania o napięciu 5V. Wystarczy użyć ładowarki od telefonu, wpiąć w port USB komputera lub można zastosować powerbank. Jak sprawuje się mini Radio Online od chińskiego producenta Xiaomi?
Swój egzemplarz zamówiłem za około 30 USD w sklepie Gearbest. Do działania radia konieczna jest Xiaomi Smart Gateway. Paczkę otrzymałem w niecałe trzy tygodnie. W środku pudełka znajdziemy Radio, kabelek micro USB-USB do podłączenia do radia.

Głośnik jest MONO. Radio ma wymiary 8,3 x 8,3 x 5 cm. Waga prawie 170 gr. RMS 2W. Radio posiada jeden przycisk pozwalający przesuwać się pomiędzy stacjami góra/dół. Jest również niewidoczny panel dotykowy na górze urządzenia pozwalając sterować głośnością oraz chwilowym zatrzymanie odtwarzania i ponownym wznowieniem. Dioda na tyle obudowy informuje czy urządzenie jest zasilane. Zielony kolor podłączone a niebieski – w zasięgu Wi-Fi.
Przedstawię jak wygląda proces parowania radia na systemie Android.

Stacje Radiowe:

Podłączamy Xiaomi Radio do gniazdka. Włączamy aplikację Mi home. Produkt powinien sam się odnaleźć jako nowy, wyskoczy nam powiadomienie na telefonie. Jeśli nie to dodajemy sami produkt z listy poprzez naciśniecie guzika Add w prawym górnym rogu. Jeśli ekran smartfona pokaże komunikat jak na środkowym zdjęciu należy, zresetować urządzenie poprzez wciśniecie guzika za pomocą szpilki do wyciągania kart sim, które znajduje się obok gniazda Micro SIM. Podajemy hasło do WiFi i po chwili radio jest sparowane z naszym telefonem. Mamy możliwość ustawienia sobie jako oddzielny skrót na pulpicie w telefonie lub włączać z aplikacji Mi Home w liście produktów. Standardowo radio potrafi odtwarzać tylko chińskie stacje radiowe. Aby usłyszeć nasze lokalne stacje musimy zastosować się do tego poradnika – http://ximiraga.ru/?chlang=en
Polega na zmianie DNS w routerze lub telefonie z ROOT. Póki co jest to jedyna możliwość aby usłyszeć polskie stacje radiowe.
Poruszając się po menu szukamy własnej stacji i ją dodajemy jako ulubioną. Cofając się na główną stronę aplikacji widzimy dodane stacje. Możemy przełączać się pomiędzy nimi w aplikacji lub poprzez czerwony przycisk na obudowie. Na dół stacja następna a w górę stacja poprzednia. Panel dotykowy działa jako zwiększanie/zmniejszanie głośności. Od lewej do prawej przejeżdżamy palcem i robi się głośniej. Ciszej zrobimy od prawej do lewej. Tapnięcie na środku panelu robi nam Pauzę. Ponowne tapnięcie to Play. To samo możemy zrobić w aplikacji. W aplikacji możemy również ustawić timer, czas włączenia radia.
Xiaomi Mi Radio działa również jako głośnik zewnętrzny poprzez usługę Airplay, potrzebujemy do działania telefon MI. Wtedy nasza muzyka z telefonu jest odtwarzana na urządzeniu. Radia nie odłączamy od zasilania, musi być stale podłączone do WiFi. Zamykamy je poprzez przesunięcie wskaźnika on/off w aplikacji lub naciskamy na panel dotykowy.
A jak sprawa ze Smart?
Radio możemy połączyć np. ze Smart Switchem aby bez telefonu się włączało/wyłączało (Play,Pause), następna/poprzednia stacja, głośniej/ciszej.

Ja mam ustawione jako Play/Pause na 1 klik i sprawdza się dobrze. Ustawić można np. w łazience i gdy chcę posłuchać Radio biorąc kąpiel włączam. Możemy również połączyć Radio z czujnikiem ruchu. Wykryty ruch załącza Radio. Jeśli ustawimy radio tej scenie w łazience to każde wejście np. do łazienki w nocy może obudzić współlokatorów. Wtedy ustawiamy czas działania aby działało w konkretnych godzinach.
Przypominam że  że musimy posiadać Smart Gateway od Xiaomi aby urządzenie działało ale jeśli mamy już inne urządzenia to Smart Gateway obsługuję do 30 urządzeń.

Radio w tej chwili jest w sprzedaży jedynie w wersji rozszerzonej – język angielski i wbudowana bateria 1000 mAh – link:

Xiaomi Radio

z kuponem: GBCE za 37 USD

Kategorie: Recenzja

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *