W dobie FIT każdy chciałby kontrolować swoją wagę. Teraz Xiaomi wypuściło nową wersję inteligentnej wagi która zmierzy nam oprócz samej wagi ciała dodatkowo 9 innych współczynników związanych z naszym ciałem takie jak: BMI, wagę, masę mięśniową, podstawową przemianę materii, masę kości, masę wody, poziom i masę tłuszczu.

W aplikacji Mi Fit po polsku – 
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xiaomi.hm.health&hl=pl 
możemy dodać aż 16 osób które kontrolują swoje pomiary. Dane są zapisywane i archiwizowane aby móc przeglądać swój postęp. Połączenie następuje poprzez Bluetooth 4.0 dla Androida od wersji 4.4 i iOS od wersji  8.0 i działa w czasie rzeczywistym.

Ma wbudowany wyświetlacz LED który jest ukryty i w momencie pomiaru pojawia się na obudowie wynik. Waga wykonana jest z wysokiej jakości materiału ABS.  Jest bardzo cienka, ma niecałe 1,5 cm. Pomiar aż do 150 kg. Działa na 4 bateriach typu AAA.

Jak zainstalujemy aplikację Mi Fit (jeśli robimy to pierwszy raz musimy się zarejestrować) to dodajemy nowe urządzenie (bluetooth musi być włączony). Dodajemy osobę. Stajemy na wadze – bez skarpet. Otrzymujemy wynik i w aplikacji zmieniamy na kg.

Teraz mamy już podgląd na nasz wynik ważenia w kg. Musimy odczekać jeszcze ażeby 4 kreski pod wynikiem wagi się połączyły wtedy otrzymujemy wyniki naszego BMI:

Waga zapamiętuje nasze wyniki w aplikacji i w chmurze dlatego miejmy włączony internet w telefonie lub WiFi.

Jeśli chcemy to możemy zrobić zrzut danych do telefonu lub przesłać je np. na FB lub inne media społecznościowe.

Zdjęcia z aplikacji:

 

Fotki urządzenia:

 

Film:
Klik – film

Kupiona tu:

Smart Scale 2 Magazyn China za około 45 USD

Dostępna również z Magazynu w Polsce:

Smart Scale 2 Magazyn PL

Smart Scale 2 Magazyn Czechy

Kategorie: Recenzja

6 Komentarzy

Robert · 29 stycznia 2019 o 12:53

Kupiłem właśnie taką wagę i „Nie można sparować z urządzeniem MIBCS ze wzgledu na błędny kod PIN lub klucz” wyskakuje mi taka informacja telefon huawei p8

    miboy · 22 października 2019 o 07:27

    Nie, to jest starsza wersja. Oznaczenie ma 2.0 ale w tym przypadku oznacza że jest wersją na EU. Ma jakieś prawie 2,5 roku.
    Miałem ją jako pierwszą. Nie pamiętam czy opisywałem czy nie, jednakże jeśli ma tylko monitorować i zapisywać dane do Mi Fit, bez pełnego BMI to warta uwagi, w sumie taką dokupiłem właśnie na prezent dla mamy 🙂

Niko · 23 lutego 2020 o 21:44

Ja mam myślę ciekawe pytanie. Do czego w niej WiFi? Miałem do kupienia wersję z WiFi lub bez. Wybrałem z. Teraz zastanawiam się do czego ono jest

    miboy · 24 lutego 2020 o 06:36

    Zapewne masz nową wersję. Może do Mi Home.

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *