Xiaomi Mi band 2 – oryginalny post z 2017 roku

Opaskę używam od prawie roku. Przez ten czas przeszła ze mną setki kilometrów. Ale nie tylko jest stworzona do mierzenia Twojej aktywności. Jest również wodoodporna na zanurzenia w wodzie na około 30 minut. Testowałem ją wodą pod prysznicem, wodą basenową, pływałem z nią w basenie a nawet w jacuzzi. Dodatkowo miłą funkcją jest opcja powiadomień na opasce. Czyli wibruje i pokazuje na wyświetlaczu OLED kto do nas dzwoni oraz kto wysłał sms. Przez dodatkowe aplikacje firm zewnętrznych można ustawić aby treść smsa pojawiła się na wyświetlaczu. Możemy też w standardowej aplikacji MiFit ustawić powiadomienia z FB, poczty itp. W wersji płatnej aplikacji firm zewnętrznych dodatkowo ustawimy treść powiadomienia np z Messengera (nazwę kontaktu oraz treść wiadomości). Mamy również funkcje budzika który dyskretnie powiadamia wibracjami o określonej godzinie nie budząc pozostałych domowników. Z zabezpieczeń możemy ustawić opcję odblokowania telefonu w momencie gdy jesteśmy blisko telefonu. Działa to na zasadzie Bluetooth.

Możemy również połączyć naszą opaskę z Lampą LED Xiaomi i dzięki temu że mamy ustawimy budzik lampa dyskretnie włączy się.

Bateria trzyma od 14 do około 30 dni w zależności jakie funkcje mamy ustawione. Ładujemy przez port USB przez około 1 godzinę. Możemy ustawić aby ukazywało godzinę i datę w momencie uniesienia nadgarstka. Ustawiając pierwszy raz aktywności na opasce wybieramy również na której ręce będziemy ją nosili. Opaska mierzy również nasz puls. Możemy wybrać pomiar ciągły jeśli prowadzimy aktywność lub pomiar jednostkowy. Sama „pigułka” jest mała i lekka. Opaski możemy dokupić w kilku kolorach z materiału który nie podrażnia skóry. Jeśli ktoś chciałby to są również opaski wykonane z metalu.

Opaska Mi Band 2 nie jest smartwatchem więc proszę od niej nie oczekiwać że będzie miała funkcje takie jak smart zegarek. Nie dlatego została stworzona.

 

Dodatkowa aplikacja – bardziej rozbudowana to :

https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.zdenekhorak.mibandtools&hl=pl

Kupiona tu za około 22 USD:

Xiaomi Mi Band 2

o Kupon pytaj na PW

Kategorie: Recenzja

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.