UPDATE – JĘZYK ANGIELSKI – PLIK DO POBRANIA I WRZUCENIA ROZPAKOWANY NA KARTĘ PAMIĘCI (FORMATUJEMY KARTĘ SD) – SD_CarDV.bin – WŁĄCZAMY URZĄDZENIE – plik na dole recenzji.

Coraz więcej spędzamy czasu w samochodzie. Przemieszczamy się. Po drodze może nas spotkać wiele ciekawych rzeczy. A gdy się już zdarzą to nie ma czasu aby wyjąć telefon, włączyć kamerę i nagrywać. Ale przecież mamy narzędzie takie jak kamerka samochodowa. Jest ich setki na rynku. Ja chciałem sprawdzić ta od Xiaomi. Nie jest nowością ponieważ jest już jakiś czas na rynku. Czy ma coś co ją wyróżnia?

Zacznę od tego że kamera jest tylko w chińskiej wersji językowej przez co dla wielu na starcie już zostaje wykluczona. Ale spokojnie, kamera jest intuicyjna w obsłudze. Ustawimy ją raz i możemy korzystać. Oczywiście pierwsze ustawienie nie jest łatwe przez to że są chińskie znaczki ale są materiały do tego aby przejść ten proces.

Ale od początku. Co znajduję się w pudełku? Mamy kamerkę, przyssawkę (z taśmą 3M), kabel zasilający z zakończeniem na USB, wtyczkę do zapalniczki samochodowej oraz przyrząd do pomocy zamontowania kabla.

Po przyklejeniu przyssawki na szybę skorzystałem z przyrządu który wciska kabel zasilający pod podbitkę auta i poprowadziłem kabelek (po włączeniu kamerki jest obrazek). Nie użyłem wtyczki do gniazdka samochodowego ponieważ jest ono potrzebne do ładowania laptopa. Na szczęście w aucie jest wolne gniazdo USB i tam doprowadziłem zasilanie. Kamera ma wbudowaną baterię ale ona jest tak mała że bez stałego podłączenia do zasilania nie przetrwa nawet kilku minut. Kamera załącza nagrywanie w momencie przekręcenia stacyjki.

Kamera:

Menu już po wgraniu pliku.

Lepiej 🙂

Poniżej fotki jak to wygląda z wyświetlaniem  napisów w kamerce. Jeśli mamy taki błąd jak poniżej to wchodzimy w opcję karty pamięci i potwierdzamy usunięcie z niej danych. Wtedy karta poprawnie zostanie dodana. Skonfiguruje się do pr

Po MENU poruszamy się 4 klawiszami pod wyświetlaczem – te kropeczki. Trochę mylące w dobie dotykowych wyświetlaczy ale można się przyzwyczaić 😉

Ustawione. Można nagrywać. Poniżej filmik oraz test z nagrywania.

Pisałem że się trochę wyróżnia. Czym? Połączeniem Wi-Fi. Tak są inne które również z tej opcji korzystają ale jest ich nie wiele na rynku. Moduł ten jest do połączenia się telefonu z kamerką. Poprzez aplikację Mi Home mamy również dostęp do ustawień kamery ale lepiej to zrobić w niej samej. Poprzez apkę Mi Home zrobimy również jej update. Ale najważniejsze to dzięki połączeniu mamy dostęp do nagrań. Czyli nie musimy wyjmować karty pamięci gdy chcemy mieć kopię nagrania. Łącząc się Wi-Fi mamy też podgląd w komórce na żywo – to co pokazuje kamerka.

Poniżej fotki z parowania apki Mi Home i z aplikacji.Budzimy włączoną kamerkę guzikiem u góry i 2 opcja po lewej to Wi-Fi. Wciskamy. Moduł się włączy. Teraz wchodzimy w nasze Wi-Fi w telefonie i łączymy się z nią podając hasło.

Ok. Połączeni. Teraz włączamy Mi Home. Kamerka znajdzie się sama.

Łączymy się.

Teraz mamy taki napis:

Potwierdzamy pod wyświetlaczem po lewej stronie.

Ok. Działa. Poniżej zrzuty z aplikacji.

Jeśli chcemy w telefonie pobrać jakieś nagranie to wybieramy je z listy i wciskamy ikonkę pobierania.

Tłumaczenie aplikacji – z GearBest

Tak wygląda kamera na naszej liście w Mi Home.

Teraz kilka faktów o kamerce.

Nagrywanie: 1920 x 1080P, wyświetlacz 3 cale, moduł Sony IMX323 –  F/1.8, kąt widzenia: 160 stopni, czujnik uderzenia (kilka czułości) – włączy się nagranie, nagrywanie z dźwiękiem, ciągłe nagrywanie. Waga jej to 86 gramy a wymiary to 8.80 x 5.30 x 2.80 cm.

Cena to około 50 USD

Link – Kamera Magazyn China

Kamera Magazyn PL

Czy polecam? W tej cenie z tymi funkcjami to jak najbardziej. Prosta. Włącz i zapomnij. Jej jakość nagrań nie powala na kolana ale coś za coś.

 

PLIK – JĘZYK ANGIELSKI  – https://drive.google.com/drive/folders/1OLM3CEQ7IlRwqP9ROhkL9OOV0UeAz6jJ?usp=sharing

Kategorie: Recenzja

13 Komentarzy

lofo · 18 stycznia 2018 o 20:42

To w końcu jest przyssawka czy naklejka?

zunio84 · 19 stycznia 2018 o 07:53

Polecam aplikację na telefon „Mi Dash Cam”. Język angielski, aktualizacje kamerki, ustawienia kamerki z poziomu aplikacji, oglądanie nagrań oraz możliwość ich pobrania. Recenzja fajna. Pozdrawiam.

zunio84 · 24 stycznia 2018 o 17:33

Na dole zamieszczam link gdzie opisałem jak zmienić język na angielski 🙂
https://miuipolska.pl/forum/topic/23297-xiaomi-mijia-car-driving-recorder-camera/?do=findComment&comment=422686

  miboy · 25 stycznia 2018 o 07:06

  No i super 🙂
  Dodam do recki – plik będzie z mojego dysku Google.
  Dzięki za info.

   zunio84 · 25 stycznia 2018 o 07:29

   Plik pochodzi z rosyjskiego forum 4PDA. Oni tam czasami cuda działają 🙂

Bogdan · 23 czerwca 2018 o 08:00

Witam, kilka dni temu przyszła mi kamerka yi dash cam w wersji chińskiej. Za radom kilku „znafców” z facebooka próbowałem wgrać menu US. Ale coś poszło nie tak i jedynie co pojawia się na ekranie po jej włączeniu to „System language adaptation fail. Access denied”. Może jest jakiś patent na przywrócenie jej do życia. Wersja firmweru jaka jest w niej to 1.03.033CN. Będę wdzięczny za pomoc 🙂

Kamil · 20 listopada 2018 o 22:18

Mam tę kamerę od jakiegoś czasu, lecz bardzo irytująca jest koniecznosc ustawiania daty na nowo po każdym odłączeniu od prądu. Da się to jakoś naprawić?

  miboy · 21 listopada 2018 o 17:16

  Witam,
  Hmm, ja mam cały czas włączoną w gniazdko USB, gdy nie ma zasilania to się wyłącza. Ale powraca z datą i godziną.
  Sprawdź czy nie ma nowej wersji softu.

Kamil · 21 listopada 2018 o 19:28

Dziękuję za poradę, ale wgrałem już tę wersję z linka. Pewnie bateria siadła.

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.