Elektryczny Mop? Nie parowy? Cóż to za cudo? Ale jak to działa?

Spokojnie po kolei 🙂

Xiaomi nie lubi próżności. Ma w swojej ofercie wiele sprzętów to pomocy nam w domu. Długo się zastanawiałem czy to w ogóle działa.

Zakup przybył z GearBest w przeciągu około 3 tygodni. Oczywiście wybrałem opcję dostawy Priority Line.

Zaczynamy 🙂

Co to jest?

Mop elektryczny od Xiaomi usuwa drobne cząsteczki pyłu i uporczywe plamy z powierzchni podłogi poprzez posuwiste czyszczenie. Ma długi uchwyt z elastycznym obrotowym uchwytem który pozwala zawsze pozostać w pozycji pionowej bez pochylania się. Wbudowana bateria litowo-jonowa o pojemności 2000 mAh zapewnia nieprzerwany bezprzewodowy czas pracy wynoszący 50 minut. Czyli działamy bez kabla !. Częstotliwość mycia wynosi do 1000 razy / min, a mocny silnik zapewnia wysoką wydajność i dokładne czyszczenie.

Jak działa?

Nakładamy najbardziej odpowiedni dla nas materiał do czyszczenia podłogi. Trzy rodzaje ściereczek do mopa dla różnych preferencji użytkownika:
Zwykła, wytrzymała podkładka do mopa – spiralne włókno twarde może usuwać brud, miękkie włókno może wchłaniać wodę. Dwa rodzaje włókien znajdują się w przeciwnych kierunkach, dzięki czemu łatwo można uporać się z uporczywymi plamami.
Trwała, do zmywania frotte – z obwódką frotte, może absorbować włosy dzięki zasadzie elektrostatyki. Oraz 10 x jednorazowe – do „ciężkich zadań”.

Nie znalazłem opisu że można je prać ale to jest wg mnie pewne.

Samo urządzenie od dołu ma rzepy więc wystarczy przyłożyć interesującą nas mopkę i już jest trwale połączone. Teraz wlewamy wodę  – ale możemy również połączyć z płynem do podłóg – do tylnej części obudowy mopa. Wlewamy wodę za pomocą dołączonej do zestawu miarki. Teraz sprawdźmy czy urządzenie jest naładowane. Trzymając za rączkę jednym ruchem opuszczamy ją w swoim kierunku. Ukaże nam się stan baterii na obudowie mopa. 3 kropki oznaczają że bateria jest pełna czyli 100%, 2 kropki to 65 % a 1 kropka to 30%.

Automatycznie również włącza nam się lampka LED która oświetla nam miejsce pracy. Teraz przyciskiem włączamy urządzenie. I już zaczynamy mopować. W trakcie również spryskujemy sobie powierzchnię przed sobą. Rozprysk jest na 10 cm. Samo kierowanie mopem jest nadzwyczaj lekkie. Szczerze, nawet kilkuletnie dziecko sobie poradzi. Praktycznie sam się prowadzi. Samo kierowanie urządzeniem jest super. Obrotowa końcówka rączki pozwala nam ruchy be wysiłku w każdym kierunku.

Czy działa?

Tak ! Na filmie ukazuję że tak 🙂 Dodatkowo nie pozostawia smug jak po tradycyjnym mopie. Nie zawiodą się osoby dla których ważne jest jak wygląda podłoga.

Fotki:

Film:

Dane:

Waga: 2,156 g. Wymiary: 30.00 x 27.00 x 5.00 cm a sama rączka ma 108 cm. Całość od podłogi ma 116 cm wysokości. Głośność pracy to 68 dB. Instrukcja po CN.

Zawartość opakowania: 1 x elektryczny mop, 1 x zwykła podkładka do mopa, 1 x podkładka do mycia Terry, 10 x jednorazowa mopka do zmywania, 1 x miarka, 1 x zasilacz (brak końcówki EU).

Kupiłem tutaj:

Xiaomi Electric Mop

Ja polecam choć aż do momentu używania nie wierzyłem w niego 🙂

Kategorie: Recenzja

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.