Odkurzać w domku trzeba ale czy trzeba to robić samemu?

Przede mną druga wersja Smart Robota od firmy Xiaomi. Młodszy brat  zmienił nazwę na Roborock, otrzymał facelifting i ma nową funkcję jaką jest mopowanie powierzchni. Ale od początku.

Odkurzacz otrzymałem na testy od znajomych ponieważ posiadam już 1 wersję i chciałem się dowiedzieć co się zmieniło. Roborock został zamówiony z opcji Presale pod koniec października ze sklepu GearBest. W połowie listopada zaczęły się wysyłki. Opcja dostawy to Priority Line. Ten sposób wysyłki trwa około 3 tygodni.

Kurier DPD dostarcza kartonik. Co ciekawe wraz z nim była przejściówka do gniazdka ale dlaczego jeśli wersja jest International? A to dlatego że w GB można otrzymać 2 wersję – CN i International właśnie i pewnie w standardzie dodawana jest ta przejściówka.

Po wyjęciu z kartonika „bezpieczeństwa” mamy już opakowanie wraz z nowym odkurzaczem.

Po wyjęciu z pudełka czas na sprawdzenie.

Dostęp do pojemnika z brudem jest podobny jak w pierwszej wersji natomiast jest „do góry nogami”.

Ciekawostką jest że stworzono miejsce na czyścik. Czyścik u dołu jest z miękkim włosem więc jest inny niż w pierwszej wersji. Wg ciężej będzie opróżnić nieczystości z turbo szczotki. Ale w razie czego ten czyścik z 1 wersji jest w gratisie gdy dokupimy szczotkę.

Pojemnik wraz z filtrem.

Tu mamy diodę Wi-Fi oraz dziurkę do Resetu.

Na obudowie mamy 3 przyciski. Od lewej przycisk – powrót do bazy. Po środku mamy włączenie odkurzania. Po prawej SPOT – praca na przestrzeni metra kwadratowego.

Od dołu turbo szczotka. Obudowa do niej jak i sama jest identyczna jak 1 wersji więc bez problemu jest do kupienia w sklepie.

Tak wygląda po wyjęciu.

To był odkurzacz a co dostajemy w zestawie. Mamy matę do zamontowania lub nie. Mata jest plastikowa i ma wypustki do przywarcia do podłoża. Jako dodatek otrzymujemy filtr HEPA. Mamy też bazę (ładowarkę) oraz kabel zasilający z wtyczką EU.

Instrukcja jest po angielsku.

Przyrząd do mopowania. Jest również dodatkowy materiał + zaciski.

Materiał jest łatwo wymienny.

Tak wygląda pojemnik na wodę/mop. Po prawej mamy korek do wlewu wody.

Ważne ! Nie używamy mopowania gdy odkurzacz ma w swoim planie pracy dywany.

Montujemy a gdy chcemy wyjąć przyciskamy po obu stronach w tych miejscach.

Wystarczy wcisnąć aby wyjąć.

Wystarczy wsunąć aż usłyszymy klik.

Gotowe. Zamontowany. Oczywiście wcześniej musimy wlać wodę 😉

Dla przypomnienia gdy pracuję po dywanie to wyciągamy mop.

Każdemu wydaję się że mamy czysty dom. Jednak nie….. 

I możemy go włączać codziennie i zawsze cwaniak coś znajdzie 🙂

Aha inny niż na zdjęciach i filmie dywan ma wysokość 3 cm. Robot nie podołał zadaniu ale podstawa dywanu była jak ściana więc nie mógł pod nią podjechać, po prostu się odbijał.

Dodatkowe fotki z aplikacji która jest w 95 % po angielsku w wersji na Android a na IOS niewiele mniej.

Poniżej po podłączeniu informacja o aktualizacji.

Pierwsze kroki.

Jeśli nie mamy to tworzymy konto na https://account.xiaomi.com/pass/register

ja polecam rejestrację przez podanie nr telefonu a nie @ ponieważ trwa to dużo szybciej. Potwierdzamy…klikamy…aktywujemy….Chwilka i mamy już konto. Ściągamy aplikację Mi Home ze sklepu z telefonu/tableta na Android lub IOS. Logujemy się. Wybieramy lokalizaję Mainland China w przypadku Android a w przypadku IOS – Mainland. W Settings ustawiamy Language na ENGLISH. Uff zrobione 😉

Aplikacja Mi Home jest potrzebna do do obsługi/aktualizacji robota. Do ustawienia jego pracy w określonych godzinach/ dniach o godzinach kiedy nie ma odkurzać gdyby ktoś go włączył. Sprawdzamy tam poziom zużycia materiałów. Odczytujemy błędy. Sprawdzamy mapę. ustawiamy miejsce gdzie ma pracować. Możemy w niej ustawiać moc pracy odkurzacza i inne funkcje takie jak tworzenie stref pracy, sterować pilotem – ukazane w filmie.

Po wyjęciu robota z pudełka ustalamy gdzie będzie jego baza. Może być pod szafką ale robot po bokach potrzebuje trochę miejsca aby mógł swobodnie do niej wracać. Baza powinna być podłączona non stop do gniazdka ponieważ nie zużywa prądu gdy nie jest ładowany. Taka informacja jest w aplikacji sterującej robotem.

Po podłączeniu do ładowania (bazy) i mając włączoną aplikację Mi Home a telefon podłączony do Wi-Fi aplikacja powinna wykryć nowy sprzęt – robota – (film) Postępujemy wg instrukcji. Podajemy hasło do Wi-Fi i czekamy. Jeśli nie wykrywa robota możemy wtedy wcisnąć RESET i spróbować ponownie. Dla osób które mają sprzęt z IOS wygląda to inaczej. Najpierw próbujemy czy sama aplikacja znajdzie robota. Jeśli nie to wybieramy z listy (+). Jeśli występuje błąd to próbujemy się przełączyć na inny REGION – Settings. wtedy po kilku razach znów powracamy na Mainland  i czekamy czy znajdzie robota. Jeśli nie to znów (+). Gdy znajdzie to wtedy musimy najpierw połączyć się z robotem a on się połączy z Mi Home.

Po połączeniu wyskoczy aktualizacja (3 kropki i czerwona kropka) którą przeprowadzamy. Cały czas robot komunikuje się z nami po EN potwierdzając to co robimy. Możemy teraz wrócić do głównego pulpitu i tam ustawiać co tylko chcemy. Tak jak pisałem wcześniej robot posiada 3 klawisze na obudowie więc gdy ustawimy wszystko w aplikacji możemy już sterować jego pracą bez użycia sprzętu elektronicznego. Robot pozostaje wciąż w połączeniu z Wi-Fi więc jeśli mamy ochotę to możemy go włączać zdalnie poprzez sieć komórkową z każdego miejsca na świecie gdzie mamy dane mobilne 🙂

Odkurzacz po pracy zapisuje ją sobie w bazie do przeglądu. Natomiast w czasie pracy tworzy ją na bieżąco ponieważ codziennie może mieć inaczej do posprzątania. Ale to w niczym nie przeszkadza ponieważ ruch jego lasera bardzo szybko „buduje” sobie mapkę przestrzeni do poruszania się. Teraz od nas tylko zależy czy użyjemy mopa. Uważam że jest to miła dodatkowa opcja i wiele osób w innych robotach ją sobie chwali. Producent nawet twierdzi że również poleruje podłogę. I pewnie usunie plamy bo do tego został stworzony.

Ja wcześniej zamówiłem Mopa elektrycznego od Xiaomi więc dla mnie ta opcja pozostanie  – muszę działać samemu 🙂

Zapraszam na film:

O odkurzaczu:

Te same funkcje, co pierwsza generacja:
Laserowy czujnik odległości (LDS) skanuje otoczenie o 360 stopni, 1800 razy na sekundę, aby odwzorować wnętrza domu. Trzy procesory śledzą ruchy w czasie rzeczywistym, a algorytm jednoczesnej lokalizacji i mapowania (SLAM) oblicza najbardziej wydajną drogę czyszczenia. Akumulator litowo-jonowy 5200 mAh starcza na 2,5 godziny czyszczenia. 4 tryby pracy.  4 czujniki schodowe zapobiegające upadkowi  – testowane na stole 🙂

Możemy w aplikacji Mi Home ustawić sceny wykorzystując obecne produkty. Czyli gdy mamy Smart Switch położony/zamontowany w przedpokoju to jeden klik i wychodząc z domu włączamy sprzątanie. Opcji jest duzo więcej i każdy sam może stworzyć taką jak mu najlepiej odpowiada.

Ssanie (pa): 2000
Moc (W): 55 W
Napięcie wejściowe (V): 100-240 V.
Natężenie: 2.2A
Czas pracy: 2,5 godz

Pojemnik na brud: 0,5 L. Waga 3,5 kg. Wymiary: 35.30 x 35.00 x 9.65 cm

Czy polecam? Jasne że tak. Pierwsza wersja zrobiła na mnie piorunujące wrażenie względem „inteligencji” pracy. Ten również nie jeździ gdzie wygodnie ale wg szczegółowego planu. Czy zamienię na drugą wersję? Nie, ponieważ tak jak wspomniałem mam mopa (recenzja wkrótce).

I jeśli ktoś chciałby wrócić do domu po ciężkiej pracy a tam odkurzone i umyte to szczerze polecam !!! Czego więcej pytam, czego? 🙂

Zakupiony został tu:

Roborock S 50 International

Kupon: NXMVCMHK za 469.99 USD

lub z Polski:

Roborock S50 Magazyn Polska

Kupon: GBPRN1902 za 539.99 USD

 

Rewelacja 🙂

 

Kategorie: Recenzja

123 Komentarze

Mike · 6 stycznia 2018 o 07:44

Czesc. Sam mam odkurzacz w wersji 1 u z ciekawości przeczytałem recenzje o nowej wersji. Mam pytanie, na sreenie aplikacji podczas ladowania sa opcje wybrania stref sprzątania. Ta opcja jest dostępna tylko dla drugiej generacji robota, czy pierwszej również? Bo nie widze tej opcji u mnie. Dzięki

  miboy · 6 stycznia 2018 o 09:12

  Witam,
  Jeszcze nie aktywowano tej opcji w 1 wersji odkurzacza. Czekamy i miejmy nadzieję że będzie 🙂
  Na tą chwilę tylko 2 wersja ma.

   Mike · 8 stycznia 2018 o 19:12

   Szkoda, bo tylko tego mi brakuje. Jak będziesz tylko coś wiedział, proszę daj znać.

Tomek · 16 stycznia 2018 o 06:47

Jak podawana jest woda do mopowania, grawitacyjnie czy pompką z wężykiem?

  miboy · 16 stycznia 2018 o 11:57

  Przykro mi ale nie wiem. Trzeba by pisać do producenta.

  RoboExpert · 24 stycznia 2018 o 11:36

  Witam,
  Tomek w Xiaomi woda grawitacyjnie sączy się do ściereczki. Jedyny robot o jakim nam wiadomo, który ma pompkę w zbiorniku do Deebot z serii OZMO czyli model 610 albo 930. Zajmujemy się sprzedażą robotów więc gdybyś czegoś potrzebował zapraszamy po poradę 😉

Tomek · 16 stycznia 2018 o 13:18

A dałbyś radę spytać znajomych? Niestety, nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji 🙁

  Tomek · 16 stycznia 2018 o 13:26

  Chodzi mi o to, czy można go zostawić bez problemu samego w domu podczas mopowania – w iLife podobno jeśli odkurzacz utknie np. na dywanie, woda powoli ścieka, co może się źle skończyć dla paneli podłogowych.

   miboy · 16 stycznia 2018 o 17:39

   Osoba która go używa nie ma dywanu więc nie sprawdzi. Producent opisał to tak że jeśli ma pracować gdzie jest dywan to nie zaleca się instalowania mopa. Można też w aplikacji ukazać gdzie nie ma pracować (dywan) lub zaznaczyć to miejsce taśmą od Xiaomi.

Gosia · 24 lutego 2018 o 21:35

Witam. Mam pytanie. Jeżeli zakupie robota przez którąś z podanych stron, to jak wygląda sprawa z gwarancją? Jest w ogóle i na jak długo ? Cz y lepiej kupić przez polski sklep? Jak długo jest dostarczany robot?

  miboy · 26 lutego 2018 o 05:22

  Hej,
  Jeśli chińskie sklepy to gwarancja 1 rok.
  Sklep GearBest ma o jakiś czas produkt w Polsce (G-W-4) lub innych magazynów w EU (np. G-W-5) więc dostawa od 2 do 7 dni od momentu wysyłki. Jeśli z Chin to 3-5 tygodni (bez Vat)
  Ta wersja robota 2 generacji jest Polski więc około 2-3 dni. Wiem bo kupuję też z tego magazynu. Dostarcza kurier przy większych produktach.

   Sfg · 5 września 2018 o 21:38

   A komu się odsyła reklamowany odkurzacz? Raczej nie do magazynu (Polska, EU)? Tylko do Chin?

    miboy · 11 września 2018 o 05:41

    Hej,
    zależy, są magazyny w Hiszpanii i czasami tam
    zależne jest od rozmowy z GearBest

     Rafal · 12 listopada 2019 o 16:48

     Czy robot musi byc 24/7 podłączony do wifi? Czy można go podłączyć, zaprogramować i nie musi być później w sieci? Proszę o odpowiedz. Bardzo mi zależy. Nie mam stałego wifi w domu.

     miboy · 12 listopada 2019 o 19:23

     Hej,
     nie musi. Włączasz go ręcznie wtedy a nie z apki.

Krzysiek · 26 lutego 2018 o 07:57

Cześć. W jaki sposób najlepiej używać tego robota sprzątającego jak się ma dwie kondygnację?
czy można go przenieść samego bez bazy i puścić sprzątanie na piętrze?
czy trzeba przenosić razem z bazą , i czy mu to w jego oprogramowaniu zbytnio nie na miesza ?
Pozdrawiam Krzysiek

  miboy · 26 lutego 2018 o 08:04

  Hej. Odkurzacz trzeba wtedy przenieść ręcznie na górę. Ja sam osobiście tak też mam. Ale dla niego to nie problem. Skanuje sobie dany pokój online i go sprząta więc nic mu się nie stanie. Baza zostawiamy w tym samym miejscu ponieważ bateria powinna starczyć na jakieś 70 minut sprzątania. Z mojego doświadczenia wygląda to tak że puszczam go na dole. Skończy po jakiś 50 minutach. Jedzie się ładować. Gdy ma 100 % to zanoszę go na górę i tam puszczam na 4 pokoje, łazienkę, przedpokój.

teDe · 5 marca 2018 o 14:56

pewnie że nie trzeba samemu. ja mam roombę 980 i odkurza lepiej ode mnie. więc się jej w robotę nie wtrącam 😉

klara · 16 marca 2018 o 14:23

Jestem tuż przed zakupem Xiaomi -> mam dylemat : czy warto kupować wersję z mop’em ?
Stwierdzenie że to „miła ” dodatkowa opcja niewiele mówi. Czy jest jakiś praktyk od Xiaomi z mopem ?

  miboy · 16 marca 2018 o 16:10

  Mam mopa od Xiaomi i go używam Xiaomi Mop Pokazałem go kilku osobom i też go zakupiły.
  Co do odkurzacza. Testowałem go u osoby która stwierdziła że dla niej jest idealny. Ta osoba była u mnie na „testach” wersji 1 ale zdecydowała się na mopa twierdząc że ma dużo białych powierzchni i chce mieć i odkurzone i umyte gdy nie ma jej w domu.
  Różne osoby – różne potrzeby i gusta.

   Mariusz · 19 marca 2018 o 15:42

   MIBOY pomóż bo nie wiem którego robota wybrać…Szukam kogoś kto użytkuje Roborocka…zastanawiam się nad zakupem właśnie tego robota lub jego lepszą wersję…Mam w domu dwie kondygnacje ok. 80 m2 na górze i 100 m2 na parterze…same płytki i panele…jeśli chodzi o górę to 3 pokoje łazienka garderoba i pralnia…I tutaj pytanko czy myślisz że wystarczy mu wody by umysł całą górę na jednym zbiorniku jak np będę w pracy? Czy jak w kuchni będą plamy czy to zaschniete czy świeże poradzi sobie z nimi czy je rozmazia po białych płytkach? Co z wydajnością odkurzania między pierwszą generacją A drugą? Dziękuję za podpowiedź

    miboy · 19 marca 2018 o 19:57

    Jeśli chcesz aby mył to musisz wybrać wersję z mopem.
    On tak delikatnie wylewa wodę więc powinno starczyć na jedno sprzątanie.
    Odnośnie plam, trudno powiedzieć czy sobie poradzi bo to zależy od stopnia. Ja wolę umyć mopem od Xiaomi. Ale jeśli będziesz regularnie włączała odkurzać z myciem to nie powinno być żadnych plam. Sam mam w domu płytki + panele. Na panelach (białych) ładnie sobie poradził nie pozostawiając smug.
    Wydajność jest podobna pomiędzy nimi.
    Na tą chwilę wiele osób kupuję 2 wersję.
    Osoba której kupiłem (ja tylko testowałem) nie wyobraża sobie życia bez niego. Za każdym razem jak się widzimy to mi to przypomina 🙂

     Mariusz · 20 marca 2018 o 07:48

     Czyli nie wiesz jak ze smugami na ciemnych panelach? Ja się zastanawiam nad tym mopem bo nie wiem jak sobie poradzi więc po co byłoby przepłacać jak różnica w odkurzaniu jest niewielka

     miboy · 20 marca 2018 o 08:54

     Jest film jak jeździ po ciemnych płytkach. Ale nie wiem jak na panelach.
     Odkurzanie – podobne. W wersji 2 są dodatkowo strefy do zaznaczenia.

Doro · 15 kwietnia 2018 o 07:28

Czy można wymienić konkretne różnice między 1 a 2? Wersja 2 to tylko mop i wygląd? Jest bardzo dużo osób które mają problem z wyborem ja z resztą też. Czy tylko mop to jest różnica między nimi??

  miboy · 15 kwietnia 2018 o 08:34

  Hej,
  Na tą chwilę największa różnica to mop. W tej chwili wersja 1 posiada również opcję Stref – pól do zaznaczania miejsc pracy odkurzacza.
  Wersja 2 dodatkowo ma większy prześwit i ma wjeżdżać na wyższe powierzchnie (dywany). Siła ssąca jest podobna.

Hermi · 13 maja 2018 o 19:47

Czy robot powinien być cały czas w bazie, czy po naładowaniu do 100% powinno się go odłączyć od bazy i wyłączyć? Chodzi mi o właściwe postępowanie aby zoptymalizować zużycie i żywotność baterii. Będę wdzięczny za wskazówki.

  miboy · 14 maja 2018 o 04:27

  Tak, wg producenta powinien być w bazie, włączonej do gniazdka. Nic się nie dzieje. Mam tak podłączoną wersję 1 od stycznia 2017.

   Hermi · 14 maja 2018 o 06:15

   Dzięki za szybką odpowiedź. Wczoraj rozpakowałem swój egzemplarz i jestem pod wrażeniem. Jeszcze jedno pytanie – czy urządzenie można sparować z dwoma kontami Mi Home na 2 różnych urządzeniach, albo ewentualnie z tym samym kontem Mi Home na 2 różnych urządzeniach? Chodzi o to, aby 2 osoby miały pełny dostęp do urządzenia.

    miboy · 14 maja 2018 o 06:40

    Nie. Do jednego konta przypisujemy odkurzacz. Można zrobić opcję SHARE i wysłać do innej osoby, nie próbowałem czy działa 🙂

Renet · 24 maja 2018 o 07:21

Witam,
Od kilku dni używam Roborock i wszystko jest super. Sprzata idealnie i do tego jest względnie cicha. Używany jej w nocy na parterze, na pietrze spokojnie można spać. Moje pytanie dotyczy opcji kierowania robotem z dwóch urządzeń – chce by żona tez mogła sie pobawić. Założyłem zonie konto, zainstalowałem aplikacje, region mainland china i wysłałem zaproszenie, które zostało zaakceptowane. Telefon zony urządzenie widzi ale nie mize sie połączyć. Wyskakuje informacja czy chcemy zmienić region a dalej czy usunąć urządzenie z naszej listy. Czy ktoś ma doświadczenie w kwestii dzielenia sie robotem z innymi osobami ? Będę bardzo wdzięczny za pomoc

Harold · 27 maja 2018 o 12:17

Witam. Jestem pod wrażeniem tego robota. Tylko mam problem z wifi, rozłączył się po 3 dniach i nie mogę go ponownie sparować.

  miboy · 27 maja 2018 o 17:19

  Hej,
  Jest problem przez RODO.
  Ustaw lokalizację jako USA lub Singapur i będzie działać 😉

Krystian · 2 czerwca 2018 o 07:45

jestem posiadaczem roborock s50 i mam problem z obsługą aplikacji a mianowicie nie wyświetla dużo informacji gdzie znajduje się robót i co posprzątał , jak włączyć mopowanie itp. Jest ktoś w stanie okazać pomoc przy konfiguracji aplikacji

  miboy · 2 czerwca 2018 o 13:15

  Proszę spróbować zmienić na inną lokalizację – Singapur, USA.

Doriska · 12 czerwca 2018 o 10:55

Mam wersję 2 i jest super a właściwie była super ! Pojawił się błąd nr 18 i nie wiem jak go zniwelować! Czy ktoś pomoże?

Zebi · 21 czerwca 2018 o 18:49

Witam, mam robota s50 od kilku dni i nie mogę ogarnąć aplikacji. Widzi robot ale niestety nie pokazuje mapy domu itp. wyskakuje informacja Please select the server for your current location by going to ’ Profile > Settings > Region in the app , then reset the Wi-Fi and reconect.
Proszę o pomoc. Pozdrawiam

  miboy · 22 czerwca 2018 o 11:56

  Hej,
  Przez RODO nastąpiła lekka zmiana 🙂
  Musisz go rozparować z apki.
  Wylogować się, zalogować podając lokalizację USA lub Singapur.
  Wtedy będzie ok 🙂

Jakub · 6 lipca 2018 o 19:01

Cześć,
Jaką powierzchnię Roborock S50 jest w stanie umyć na tym zbiorniku 100 ml? Zastanawiam się którą generację wybrać i czy opłaca się dopłacać do drugiej generacji? Z tego co czytam to wersja 1 dostała wirtualne ściany oraz sprzątanie konkretnego obszaru z poziomu apki (zaznaczanie strefy), czy jest sens dopłacać do wersji 2 ?
Dodam że mieszkanie około 60m, realna powierzchnia sprząta będzie mniejsza około 50m, panele + płytki, żadnych dywanów.

  miboy · 9 lipca 2018 o 09:35

  Nie sprawdzę bo nie mam tej wersji – znajomi mają ale są na wakacjach.
  Ja wolę tak jak pisałem V1 + Mop.

Majkers · 8 sierpnia 2018 o 11:02

Hej.Mam pytanie. Mam całą masę czujników od Xiaomi i serwer MainLandChina. Chcę teraz zakupić ten odkurzacz ale zależhy mi żeby działał na serwerze China. Czy potrzebuję wersji international czy china? Słyszłałem, że international ma kilka opcji mniej. Czy to prawda?

Patka · 30 sierpnia 2018 o 11:38

Czy da się usunąć mapę z jej pamięci? Zmieniam dom i przenoszę wszystko

  miboy · 11 września 2018 o 06:12

  hej,
  odkurzacz robi mapę online więc jak go puścisz w nowym miejscu to ta mapa będzie jako nowa
  w pamięci nie zostaje

   Romaldo · 4 kwietnia 2019 o 07:43

   I tu się mylisz. Mapa zostaje nadpisana i pokrywa się.

    miboy · 4 kwietnia 2019 o 16:24

    Hej,
    Coś się zmieniło od tego czasu?
    Wpis był z:
    Opublikowane przez miboy w dniu Grudzień 11, 2017

Piotr · 9 września 2018 o 14:35

Czy można załączyć odkurzacz z aplikacji będąc w pracy np? Czy sterowanie tylko w domu na tym samym Wi-Fi?

  miboy · 11 września 2018 o 05:29

  Hej,
  oczywiście że można, przez dane mobilne z każdego miejsca na świecie

Ania · 29 września 2018 o 07:46

Czy mozna dodać plyn do mycia podłóg do zbiornika lub na material mopa?

  miboy · 29 września 2018 o 10:24

  Ja używałem płynu wlewając ciut do kubeczka i mieszając z wodą.

bartez · 29 września 2018 o 16:08

Hej, odkurzac swietnie sie sprawdza w domu. Natrafilem jednak na problem, odkurzacz potrafi zawiesiec sie na dosc specyficznych nogach stolika kawowego. Chcialbym zeby s50 pomijal ta przestrzen, czy da sie to zrobic w aplikacji jako strefe ktora pomija (reszta kontygnacji ma sie wykonac). Czy w s50 dalej musze do tego celu uzyc tasmy, czy moge to zrobic z aplikacji?

  miboy · 29 września 2018 o 16:30

  Hej,
  dziwne że się zawiesza, bardziej bym stawiał na błąd firmware – ostatnio miałem 2 lub 3 update-y w przeciągu 2 miesięcy na mojej V1, sprawdź czy masz
  ewentualnie w strefach możesz wybrać miejsca gdzie ma jechać i sprzątać, możesz ich wybrać wiele na mapie
  ja jednak robię staromodnie, czyli pod szafkę gdzie mam kable położyłem taśmę od siałmi i mam spokój 🙂

  arbi · 21 października 2018 o 12:43

  Hej. Udało Ci się uzyskać odpowiedź? Czy w S50 można zaznaczyć strefy kyótr odkurzacz ma pomijać ?? Nie chce programować stref do okoła, jak mogę po prostu jedną „wyłączyć” ze sprzątania…

   miboy · 21 października 2018 o 16:43

   Hej,
   nie mam info, możesz tak ustawić strefy aby nie jechał tam gdzie nie chcesz.

Fugaci · 15 października 2018 o 20:17

Witam. Chciałbym jeszcze potwierdzenia na 100% czy jeśli zamowie wersja 1 to czy po zainstalowaniu aplikacji będę miał możliwość wyznaczenia stref robotowi ? Widzę że w 2 można to zrobić przyciskiem lub apka natomiast pojawił się wyżej komentarz że jest to też dostpepne z poziomu apki dla wersji 1 tak ?

  miboy · 16 października 2018 o 04:28

  Hej,
  Wyznaczanie stref jest tylko gdy kupisz wersję CN Robota (1 Generacja), usunęli ją z wersji International.
  Już są na INTERNATIONAL 🙂
  Tu jest przykładowy link do wersji CN ze strefami:
  https://www.gearbest.com/robot-vacuum/pp_440546.html?wid=1433363&lkid=16514525

   Fugaci · 17 października 2018 o 22:12

   A jak mam rozpoznać jaką wersję kupiłem ? Tzn po czym? Bo mam wersję 1. Jak zainstaluje mi home z tej Twojej stronki połączy się z wifi i mogę dać start pause i ładowanie . Natomiast na tej mapce pokazuje please select local server. Serwer mainland China. Jak instaluje mi home ze sklepu Play to nie moze wyszukać urządzenia.

    miboy · 18 października 2018 o 09:32

    Hej,
    w przypadku wersji 1 odkurzacza
    wersja chińska ma wtyczkę chińską – Mi Home – lokalizację robimy Mainland China – Chiny Kontynentalne – i tu są strefy
    wersja International – wtyczka Eu – jeśli nie masz innych produktów lub nie zamierzasz ich łączyć w Mi Home to możesz wybrać lokalizację Europa, jeśli chcesz go łączyć to Chiny, ta wersja nie ma mapy – stref do czyszczenia
    alternatywna opcja poboru Mi Home to:
    oryginał sklep Xiaomi – http://app.xiaomi.com/detail/75542
    lub starsze wersje są tutaj i z nimi możesz podziałać jeśli wyskakuje Ci że nie można połączyć w Chinach:
    https://www.apkmirror.com/?post_type=app_release&searchtype=apk&s=mi+home
    jeszcze nie dawno można było, nie wiem czy coś zmienili

     Fugaci · 21 października 2018 o 11:17

     Wtyczka do ładowarki europejska. W sumie działa teraz na najnowszej wersji oprogramowania ze sklepu Play 5.4.19 mam i mapę i strefy (serwer Singapour). Jedynie chcąc wgrać polski język, gdy odinstalują tą wersje a zainstaluje 5.1.24 to po kliknięciu w prawy górny róg „…” nie mogę wejść w żadną opcję m..in. generel setting żeby uzyskać token. Jak wracam do 5.4.19 wszystko śmiga tylko gada po angielsku. Zadałem pytanie na miuipolska – zobaczmy. Próbowałem też z jakąs ruską apk 5.1.17 to samo co w przypadku 5.1.24

     miboy · 21 października 2018 o 16:06

     Tak, właśnie mam potwierdzenie od kilku dni, że są już Strefy na International 🙂
     Odnośnie wgrania języka PL, to może coś zablokowali 🙁

Maciej · 27 października 2018 o 21:52

Mam problem. Mój S50 nie łącz się internetem. Aplikacja Mi Home wcale z nim nie współpracuje. Co robię źle?

  miboy · 28 października 2018 o 08:26

  Hej,
  Jaką masz lokalizację?.
  Reset też zrób w odkurzaczu.
  Dodatkowo, sprawdź ustawienia Wi-Fi, musi być z hasłem.

   Jagusia · 16 listopada 2018 o 20:02

   Hej i u mnie to samo, próbowałam już wszystkich chyba serwerów, o których tu wspomniano i wciąż nie widzi odkurzacza. Zgłupiałam już całkiem i nie wiem jak to sparować z telefonem 🙁

    miboy · 17 listopada 2018 o 06:04

    Hej,
    w jakiej częstotliwości jest Wi-Fi albo spróbuj połączyć u kogoś znajomego, lokalizacja to Mainland China, reset też zrób.

     Jagusia · 19 listopada 2018 o 10:04

     Support Robrocka mi odpisał, wystarczyło dać aplikacji MiHome uprawnienia do lokalizacji. Na to bym nie wpadła ehh…, ale teraz wszystko śmiga 🙂

    Maria · 19 listopada 2018 o 14:55

    Tez miałam problem ze znalezieniem urządzenia. Sprawdż czy aplikacja ma dostęp do lokalizacji. Gdy właczyłam ta opcje znalazł urządzenie 🙂

Jagusia · 17 listopada 2018 o 22:01

Hmm.. nawet nie wiem jaka to częstotliwość, a jaka powinna być?

  miboy · 18 listopada 2018 o 07:31

  Sprawdź czy wifi nadaje w 2.4 mhz.

Kruszon · 19 listopada 2018 o 19:00

Próbuję wszystkiego, nie mogę się połączyć, nowy sprzęt a już problem 🙁

  miboy · 19 listopada 2018 o 19:02

  Hej,
  spróbuj:
  Mi Home – Mainland China
  Włączony GPS
  W ustawieniach telefonu – aplikacje – Mi Home – zgoda na lokalizację
  Reset, przy dodawaniu do WiFi

   Maria · 20 listopada 2018 o 17:58

   Po znalezieniu sprzętu miałam problem ze znalezieniem sieci wifi. Zamówiłam fachowca od dostawcy z internetu. Internet był szyfrowany ale trzeba było zmienić router na jakieś nowsze szyfrowanie, które obsługuje odkurzacz. No i działa 🙂

    miboy · 20 listopada 2018 o 19:19

    O, zawsze to nowa opcja podłączenia. Dzięki za info!

Kasia · 27 listopada 2018 o 19:39

Może moje pytanie jest głupie ale czy jest możliwe działanie xiaomi pierwszej generacji jeżeli w domu nie ma Wi-Fi? Internet domowy jest puszczony tylko po kablu. Czy po prostu nie będzie możliwości sterowania robotem przez telefon? A druga sprawa jak zachowuje się robót na ciemnoszarych, prawie czarnych płytkach. Czytałam że mogą być jakieś problemy.

  miboy · 28 listopada 2018 o 05:12

  Hej,
  ogólnie bez internetu odkurzacz działa, wtedy go włączamy ręcznie ale gdy nie jest podłączony do Wi-Fi to nie mamy możliwości jego sterowania przez apkę w telefonie, nawet na danych mobilnych z dala od domku
  odnośnie płytek – mam prawie czarne w kuchni i nigdy nie było problemu

tomislav3540 · 29 listopada 2018 o 16:27

Cześć miboy. Mam Roborock S 50 International. Nie mogę go połączyć pod Android z Mi Home gdy serwer jest Chiński. To znaczy mam go podłączonego ale blokowane są jakiekolwiek funkcje robota. Po wejściu w urządzenie pojawia się komunikat o tym by w ustawieniach zmienić serwer na inny. Pod innymi pracuje. Czy to Singapur czy HK nie ma problemów. No może poza tym, że w HK nie mówi po angielsku. Wygląda na to, że mogę dowolnie zmieniać serwer aby tylko nie był to China. Tylko, że jak będę używał innego jak China to wtedy tracę wiele urządzeń z ekosystemu Xiaomi, które mam obecnie. Pod innymi nie można ich używać z Mi Home. Nie da się ich skojarzyć. Co mam teraz zrobić przełączanie między serwerami jest kłopotliwe. Co można zrobić?

  miboy · 30 listopada 2018 o 04:55

  Hej,
  zapewne dlatego że jest to International wersja.
  Jedyna mi znana opcja to klonowanie aplikacji. Wtedy na 1 masz sam odkurzacz a na 2 wszystko inne z China.
  Nie wiem czemu tak się stało, wcześniej można było mieć wszystko.

Henryk · 3 stycznia 2019 o 16:02

Witam , Jak zrobić klonowanie aplikacji MiHome w iOS.

  miboy · 3 stycznia 2019 o 19:01

  Hej,
  tu nie pomogę, nie mam tego systemu. Może ktoś podpowie?

  jejutah · 31 stycznia 2019 o 23:12

  A po co? Jeśli chcesz sterować odkurzaczem z dwóch urządzeń, to wystarczy na obu telefonach zalogować się na to samo konto i po problemie.

Magda · 6 stycznia 2019 o 16:48

Ja mam pytanie odnośnie wi-fi bo żebym mogła podłączyć telefon/tablet/tv do wi-fi to zawsze muszę wpisywać hasło.Jak odkurzacz wykryje wi-fi??skoro zawsze muszę wpisać hasło żeby dana rzecz działała??no chyba że każdy tak ma;)

  miboy · 6 stycznia 2019 o 17:52

  Jak raz podłączysz odkurzacz do Mi Home i wpiszesz za pierwszym połączeniem hasło, to odkurzacz je zapamięta.
  Działa to tak, że przy parowaniu urządzenia wyświetla się lista Wi-Fi. Zaznaczasz, podajesz hasło i gotowe.

Aneta · 11 stycznia 2019 o 08:53

Zakupiłam powyższego testowanego Roborocka i nie chce sprzątać 🙁 przy pierwszym włączeniu czy ręcznym czy mobilnym mam błąd wewnętrzny tj wall sensor init error, czyli jakby błąd inicjalizacji czujnika ściany i włącznik mruga na czerwono i nie jeździ. Czy to oznacza ,ze mam zepsuty egzemplarz?każe resetować system, rozumiem,ze system wifi, bo innej opcji nie widzę, ale to nie działa.Czy ktoś się z tym spotkał?

  miboy · 11 stycznia 2019 o 12:24

  Boczne czujniki ok, nie są brudne?

   Aneta · 11 stycznia 2019 o 14:30

   Odkurzacz nowy prosto z pudełka i nawet przetarłam ściereczką

    miboy · 11 stycznia 2019 o 16:05

    Może wystarczy reset, nie pamiętam jak było w Roborocku. W instrukcji jest. Pod klapką. Proszę zerknąć.

  Marek · 24 stycznia 2019 o 06:05

  Czy udało się ten problem rozwiązać? Wczoraj mój robocik przyszedł i mam dokładnie ten sam objaw 🙁

   Michal · 13 grudnia 2019 o 17:27

   Cześć,
   udało się znaleźć rozwiązanie tego problemu. U mnie to samo, z tym, że nie wystepował na poczatku pojawił się po około 2 miesiącach. Błąd okazyjnie znika, z tym, ale większość czasu jest i odkurzacz nie działa.

    Michal · 13 grudnia 2019 o 17:32

    Czy udało się znaleźć rozwiązanie problemu?*

  Artur · 12 lutego 2019 o 12:51

  Ja mam tak opisany w instrukcji sposób na reset do ustawień fabryczny:

  Nacisnąć i przytrzymać przycisk powrotu do bazy/ładowania (narysowana wtyczka) i jednocześnie nacisnąć przycisk restartu (ten dostępny po otworzeniu klapki) aż usłyszymy komunikat „start restoring the initial version”. Może to Ci pomoże.

Jac · 13 stycznia 2019 o 06:26

Witam, też mam problem z Roborockiem, łączy się bez problemu, jednak działa ok 1min i za każdym razem występuje błąd – 101 compass recover, poza tym uderza w przedmioty, podobno miał się trzymać na ok 10mm od ścian, moze ktoś się spotkał z powyższym błędem?

  miboy · 13 stycznia 2019 o 10:49

  Reset lub aktualizacja jeśli dostępna?

Pawel Góralczyk · 18 stycznia 2019 o 08:18

Dzień dobry

Mam takie pytanie do użytkowników Roborocka S55. Konkretnie o sam moduł mopujący. Po zakupie zbiornik wody starczał mi na około 30-40 metrów kwadratowych paneli, ostatnio ze zbiornika woda w ogóle jakby nie wylatywała. Sprzątam tą samą powierzchnie a wody nie ubywa albo bardzo mała ilość. Oczywiście wymieniłem filtry nawet wymieniłem ściereczkę na nową i nic. Jakieś pomysły.
Dziękuje.

  Wiola · 6 maja 2019 o 11:55

  Czy rozwiązałeś jakoś ten problem ze zbiornikiem wody, bo u mnie po 3 miesiącach użytkowania jest to samo. Wymieniłam i filtry i ściereczkę a woda prawie wcale nie leci.

   Marta · 25 marca 2020 o 17:30

   Czy rozwiązali Państwo problem? U mnie to samo…

  Jarx · 9 kwietnia 2020 o 15:35

  Mam ten sam problem w roborock s6. Czy ktoś wie o co chodzi?

Asia · 12 lutego 2019 o 12:31

ja generalnie polecam robot do odkurzania, ale z tym mopowaniem to ściema straszna, bo podłogi nie umyje, co najwyżej lekko przetrze :/

Kaja · 7 marca 2019 o 22:03

Skusiłam się na najnowszą wersję roborock s50 z mopem. Mamy go od paru dni i jestem zachwycona. Dręczy mnie tylko jedno. Czy jest jakiś sposób na to aby on pamiętał mapy różnych poziomów kondygnacji? przenosiłam go razem z bazą raz na górę raz na dół domu dodając w aplikacji dwa osobne pomieszczenia w jednym domu jak i tworząc dwa osobne domy ale to na nic jak pamięta mapę dołu to kasuje sobie górę i na odwrót. dodam że zawsze jest tylko jedno urządzenia które przenoszę w aplikacji do poszczególnych pomieszczeń. czy da się zapamiętać mapę dołu i góry osobno tak żeby poustawiać mu w odpowiednich miejscach blokady??? Nie mam już pomysłu jak to zrobić…
Co do funkcji mopa to ja bym tego mopem nie nazwała:) ale jako wilgotna ściereczka do starcia kurzu spisuje się bardzo dobrze. przy większych zabrudzeniach i tak trzeba sięgnąć po tradycyjnego mopa:) szczególnie jak się ma zwierzęta i dzieci:)

  miboy · 8 marca 2019 o 05:24

  Hej,
  Mapowanie jest na bieżąco, więc nie pamięta. Chyba że wprowadzą w jakimś nowym firmware.
  Blokady – możesz kupić taśmy specjalne i je poprzyklejać w miejscach gdzie nie ma wjeżdźać, oczywiście o ile nie będą szpeciły.
  Lub kupić drugiego hehhehhee 😉

Konrad · 2 kwietnia 2019 o 16:48

Oddało mi się połączyć i zrobić aktualizację jednak cały czas wyskakuje komunikat
Please select the server for your current location. Mam ustawioną lokalizację na Chiny. Na jaką ustawić?

  miboy · 3 kwietnia 2019 o 12:29

  Hej,
  a jaka wersja odkurzacza?
  EU – wtyczka EU czy China?

  RoboRock s55 · 21 czerwca 2019 o 20:10

  Hej. Mam ten sam problem. Moj odkurzacz to Roborock s55 kupiony w Polsce w Sferisie. Udalo mi sie połączyć z aplikacja ale jedyne co moge zrobic to wl i wyl. Mam nieaktywna mape i moc odkurzania. Region mam ustawiony Chiny bo inaczej aplikacja nie widzi odkurzacza. Dodatkowo wyświetla się komuniakt Please select the server for your current location. Tracę juz cierpliwosc 😉 Pomocy

   bart · 9 lipca 2019 o 19:23

   mam ten sam problem

    miboy · 10 lipca 2019 o 06:42

    Nie pomogę, nie kupuję produktów w polskich sklepach bo nie wiem jakie wersje sprzedają właśnie.

Michał · 16 kwietnia 2019 o 20:11

Cześć. Mam problem z połączeniem Roborock s55 z wi-fi. Próbowałem już różnych regionów(Singapur, Stany, Niemcy, Polska), resetowałem router, resetowałem wi-fi robota, dałem aplikacji dostęp do lokalizacji, gps mam włączony. Aplikacja nadal widzi mój domowy router jako publiczny (mimo, że jest chroniony hasłem) i nie chce się z nim łączyć. Pomocy! 😉

  miboy · 17 kwietnia 2019 o 03:59

  Hej,
  sprawdź lokalizację China. A router obsługuje 5G? Bo czasami też tu jest problem.

   Michał · 17 kwietnia 2019 o 12:39

   Dzięki. Sprawdzę.

kaka · 17 kwietnia 2019 o 09:03

to jak sprzątać odkurzaczem z pominięciem mopowania samych dywanów?

  miboy · 17 kwietnia 2019 o 09:43

  Nowa wersja oprogramowania wykrywa dywan i nie włącza mopowania.

kaka · 17 kwietnia 2019 o 11:11

a jeszcze jedno jeśli chcę mopować podlogi a dywany przy okazji odkurzać to jaką funkcję z aplikacji mu zadać: mopowanie? i drugie pytanie czy odkurzając mam sciągać cały pojemnik na wodę?

  miboy · 17 kwietnia 2019 o 13:11

  Teraz już Ci nie odpowiem, ponieważ nie mam tej wersji,odkurzacza. Może ktoś odpisze na Twoje zapytanie.
  Wiem tylko, że właśnie odkurzając i mopując i najeżdzając na dywan, robot przerywa mopowanie poprzez wykrycie dywanu. Ale nie wiem jaką masz firmware. I czy to już masz najnowszy dostępny dla CN lub EU bo nie mam jak zweryfikować.

kaka · 18 kwietnia 2019 o 11:09

pytanie jak zasterować odkurzacz smartfonem z innego miejsca, np z pracy???

  miboy · 18 kwietnia 2019 o 12:24

  Hej,
  odkurzacz musi był podłączony w domowym Wi-Fi, wtedy wystarczy abyś włączył apkę Mi Home i już możesz kazać mu jechać w wybrane miejsce lub go włączyć.

doman · 15 maja 2019 o 19:28

Hej, czy na s50 wersja eu, serwer pl mogę wgrać polski język?

  miboy · 16 maja 2019 o 07:14

  Hejka,
  Powinno być ok. Jeśli się nie uda, to masz płatną apkę FloleVac i tam jest opcja wgrania języka PL.

Filip · 31 maja 2019 o 09:11

Cześć! potrzebuję pomocy… nie mogę sparować urządzenia z domową siecią która obsługuje sieć 5G i 2.6G. Oczywiście wybieram sieć 2.6G ale nadal nie wykrywa sprzętu.. Jak zmienić ustawienia routera?

  miboy · 2 czerwca 2019 o 10:39

  Hej,
  zaloguj się do routera i w ustawieniach sieci – ustaw na daną sieć.
  Pytanie jaką masz wersję odkurzacza w sensie czy CN czy International.
  Ponieważ może się okazać że w Mi Home musisz ustawić lokalizację jako PL dla wersji wersji International a dla wersji chińskiej lokalizację Mainland China.

Iwonka · 11 lipca 2019 o 10:36

Hej,
Od ponad 2 miesięcy codziennie używam Roborock S50. Do tej pory bez problemów. Ostatnio przesunęłam bazę a w zasadzie przestawiłam o 90 st. i odkurzacz zwariował. Zaczął nakładać mapę na mapę, pomijał pomieszczenia. Przesunęłam na poprzednie miejsce, zresetowałam, ale niewiele pomogło. Co prawda mapę robi od nowa, ale po powrocie do bazy usuwa. Do tej pory na baterii odkurzał cały dom, a teraz baterii nie wystarcza na wszystko. Dochodzi do 19%, głupieje, obija się o ściany, nie może wrócić do bazy. Czy wiecie co zrobić w takim przypadku?

Magda · 30 lipca 2019 o 21:08

Cześć, mam pytanie. Mam roborocka s50 i pojawia się od jakiegoś czasu błąd 13. Co robić?

Krzysiek · 18 maja 2020 o 00:49

Mam roborock s5 max i w aplikacji nie wyświetla mi się opcja timera

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.