Dane:

waga – 3,74 KG

wymiary – 34.00 x 33.00 x 92.00 cm

zużycie prądu – 36W

WiFi – 2.4GHz

Aplikacja  – Mi Home

Kiedy dodaję ten wpis to upałów wciąż brak….. ale ja już wolałem być przygotowany i mam już wentylator od Xiaomi.

Produkt przyjechał około 3 tygodnie temu ze sklepu GearBest – kurierem DPD bez dodatkowych opłat. Średniej wielkości pudełko o wadze ponad 5 kg skrywało rozłożony wentylator wraz z instrukcją do jego złożenia. Wygląd opakowania – wiadomo trochę zwiedził świat ale bez obaw, zawartość była nienaruszona 🙂

Fotki poniżej

przód kartonu

tył kartonu

bok kartonu

Tak wyglądają poszczególne części do złożenia:

baza

wentylator

korpus

podstawa

bateria

pudełko z akcesoriami

akcesoria

instrukcja

instrukcja

 

Samo złożenie jest proste – na szczęście są obrazki – trwało kilka minut.

Po załadowaniu baterii do środka – tak baterii ! – można było włączyć urządzenie. Filmik z rozpakowania i działania poniżej:

 

Napisałem że wyróżnia go wbudowana bateria – tak ma pojemność 2800mAh i jest litowo-jonowa. Dzięki niej możemy przenosić nasz wentylator gdzie tylko chcemy 🙂 i powinien starczyć na kilka godzin pracy ale nie miałem jeszcze takiej okazji. Oczywiście w standardzie mamy również kabel zasilający. Wentylator ma wbudowany również termometr przez co pokazuje nam temperaturę otoczenia w którym się znajduje.

Dodatkowo ma wbudowane WiFi – czyli kontrolujemy go za pomocą aplikacji Mi Home lub poprzez np. Smart Switcha – zastosowań jest wiele tak jak opcji jego podłączenia do ekosystemu Xiaomi. Apka jest po EN ale dodawanie scen jest już w CN. Może gdy wyjdzie update to się zmieni.

Wentylator ma bardzo cichą pracę – o ile nie włączymy opcji na maks. Dla mnie i tak najlepszą opcją jaką posiada to jest – opcja Wind – wiatr – włączając tą opcję mamy uczucie naturalnych podmuchów wiatru  – naprawdę ciekawe uczucie. W aplikacji oprócz natężenia siły pracy urządzenia możemy również kontrolować jego zasięg pracy – od lewej do prawej lub ustawić w jednej pozycji. Blokada pracy w jednej pozycji znajduję się również z tyłu urządzenia przy przycisku włączania – tak możemy również włączać wentylator bez smartfona.

włącznik + diody

Sygnalizacja z jaką pracuje wentylator mamy poprze diody na pałąku (możemy je wyłączyć lub zmniejszyć ich natężenie).

diody

 

W aplikacji możemy również ustawić czas pracy i wtedy sam się wyłączy albo ustawić określone godziny jego działania. 4 tryby pracy i kontrolowana moc spokojnie pozwoli na pracę w pokoju około 30 m.

Opcja Smart – gdy mamy w pokoju Smart Czujnik Temperatury to możemy sobie ustawić że gdy temperatura w pokoju przekroczy przykładowo 25 stopni to włączy się wentylator na 3 moc i gdy wrócimy do domu po pracy to mamy schłodzony pokój 🙂

Kilka fotek poglądowych

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wada – jedynie cena ponad 600 zł ale jeśli chcemy włączać wentylator wracając z pracy do domku to chyba warto 😉

Zakupiłem go za 169,99 USD wraz przesyłką kurierską za 0,25 USD bez VAT:

Xiaomi Mi Smart DC Frequency Stand Fan

Kupony zniżkowe na FB : GearBest Kupony Polska
lub Twitter https://twitter.com/GearBestKupony

Ja polecam 😉

 

Kategorie: Recenzja

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.