EDIT – FIRMWARE NAJNOWSZE TO 1.2.0.8 – JEŚLI NIE DZIAŁA POGODA TO PROSZĘ WGRAJ Mi Fit Z LINKU NA DOLE OPISU LUB TĄ WERSJĘ – Mi Fit 3.4.1

Już jest możliwość wgrania firmware z językiem polskim stworzona przez osoby z francuskiego działu rozwoju programów na Mi Band 3.

Oryginalny wpis zerknij tutaj

Sama podmiana nie jest trudna. Opiszę ją krok po kroku

Działamy.

W ramach pewności naładuj opaskę na 100% i telefon też żeby miał ciut baterii 😉

1Pobierz pliki z dysku <klik> na telefon bądź komputer i prześlij do pamięci urządzenia.

2. Instalujemy pierwszy plik czyli apkę Gadgetbridge.

3. Dajemy uprawniania.

4. Lista zmian.

 

5. Ja już miałem sparowany z apką więc u Ciebie może być inaczej z pierwszym połączeniem. Wciśnij +

Zacznie się wyszukiwanie opaski. Jak znajdzie to wciśnij na nią.

 

6. Klikamy na Mi Band 3.

7. Łączenie.

8. Połączony.

9. INSTALACJA FIRMWARE

Wciśnij pobrany Firmware. Zostaniesz zapytany czy otworzyć przez Instalator FW/Aplikacji. Potwierdź. Teraz spyta o instalację. Potwierdzamy.

Nastąpi aktualizacja. Na opasce będzie również procentowe info o przebiegu procesu.

Gdy się zakończy to mamy już PL 🙂

Za zakończeniu możemy pozmieniać na własne ustawienia.

INFO 

Po zakończonym procesie aktualizacji FIRMWARE można korzystać wyłączyć ten program i korzystać tylko z Mi Fit 🙂

Apka działająca Mi Fit – od użytkownika b4s1l z miuipolska <KLIK>

Trzeba zrestartować telefon i SMS jest już widoczny 🙂

Film z językiem PL.

Fotki.

 

 

 

Nie sugeruj się że mam ikonkę Mi Band również. Wciąż prowadzę testy 😉

Mi Band 3 kupiłem tu za około 33 USD – <KLIK>

Wszelkie modyfikację firmware ponosisz na swoją odpowiedzialność.


30 Komentarzy

zbart · Czerwiec 29, 2018 o 7:28 am

Dziękuję za recenzję. Czy próbowałeś angielskiego fw ? Ciekaw jestem czy w wersji z jęz. angielskim powiadomienia i SMS-y wyświetlają się prawidłowo ?

    miboy · Czerwiec 29, 2018 o 9:04 am

    Hej,
    Tak próbowałem ale był ten sam efekt.
    To wina Mi Fit. Musi być update i wtedy wszystko powinno działać.
    Połączenia już pokazuje. Messenger również. Sms – wciąż nie.
    Trzeba poczekać lub poszukam jakiegoś moda na Mi Fit 🙂

zbart · Czerwiec 29, 2018 o 2:46 pm

Dziękuję za odpowiedź. Ja czekam na zamówionego mibanda 3, więc nic jeszcze nie mogę testować i dopytuję, by być na bieżąco. Dziś zaktualizowałem apkę, którą używam do mibanda 3 – Tools& Mi Band – pojawiła się w niej obsługa Miband 3. Korzystasz może z tej aplikacji ? Możliwe, że obsługuje ona już poprawnie powiadomienia i SMS-y

    miboy · Czerwiec 29, 2018 o 5:17 pm

    Hej,
    mam ją wykupioną, sprawdzę 🙂

Robert · Czerwiec 30, 2018 o 2:01 pm

Punkt 1 opisu czy pobrane pliki kopiujemy do mi banda?

    miboy · Lipiec 2, 2018 o 6:07 am

    Na komputer/laptop aby móc zainstalować/przenieść na telefon

Fred · Lipiec 2, 2018 o 9:28 pm

zainstalowałem polski firmware, działał pięknie do dziś 🙁 Mi Fit zaktualizował się, a potem wymusił aktualizację firmware i znowu jest po chińsku!

    miboy · Lipiec 3, 2018 o 7:17 am

    A czy miałeś tego MODA Mi Fit?

      Fred · Lipiec 3, 2018 o 7:22 am

      Nie, polski firmware wgrywałem na telefonie z androidem (nawet nie miał zainstalowanego Mi Fit), a opaskę synchronizuję na codzień z Mi Fit na iphone 8. Próbowałem znowu wgrać polski soft, skutecznie, ale po ponownej synchronizacji na japku wróciło znowu do chińszczyzny 🙁

        miboy · Lipiec 5, 2018 o 8:47 am

        W folderach dodałem nowy Firmware PL

Myk · Lipiec 5, 2018 o 1:38 pm

Czy mogę używać innej aplikacji niż mi fit? Robi mi odrazu po zainstalowaniu aktualizacje i chiński język .Obecnie w stanie polskim jest napisane „połącz z APK aby uaktualnic”

    miboy · Lipiec 5, 2018 o 3:19 pm

    Miałem dziś to samo. Odinstaluj Mi Fit. Zainstaluj z GP. Pobierze się mała aktualizacja. Zainstaluj z mojego dysku ten MOD Mi Fit.

Dan · Lipiec 5, 2018 o 2:06 pm

U mnie po aktualizacji pokazuje na wyświetlaczu ciągle połącz z apk w celu aktualizacji i teoretycznie jest podłączona ale cały casz ten sam komunikat jakiś pomysł

    miboy · Lipiec 5, 2018 o 3:23 pm

    Miałem dziś to samo gdy wgrałem nową wersję. Odinstaluj Mi Fit. Zainstaluj z GP. Pobierze się mała aktualizacja. Zainstaluj z mojego dysku ten MOD Mi Fit.
    Dodatkowo można pobrać i zainstalować nowy apk w wersji 0.27 – dodany do dysku

Fred · Lipiec 6, 2018 o 5:28 pm

nowy firmware działa, po połączeniu z Mi Fit system NIE próbuje na siłę aktualizować opaski do wersji chińskiej! Jest super.

Diez · Lipiec 7, 2018 o 7:40 pm

Dasz linka do tego moda do mifit? Bo albo go nie ma w artykule, albo jestem ślepy XD

    miboy · Lipiec 9, 2018 o 9:33 am

    INFO

    Po zakończonym procesie aktualizacji FIRMWARE można korzystać wyłączyć ten program i korzystać tylko z Mi Fit

    Apka działająca Mi Fit – od użytkownika b4s1l z miuipolska

    Trzeba zrestartować telefon i SMS jest już widoczny
    proszę zerknij na link od użutkownika ab4s1l

Looper · Lipiec 9, 2018 o 10:25 am

Link nie działa.
Do mi fit’a

    miboy · Lipiec 9, 2018 o 2:58 pm

    już zmienione

szpilex · Lipiec 9, 2018 o 6:42 pm

że tak sie spytam jak włączyć instalowanie firmware ? mam połączaną opaskę i co teraz ?

    miboy · Lipiec 9, 2018 o 7:29 pm

    Proszę wg instrukcji. Ściągamy apkę, instalujemy. Ściągamy na telefon firmware i się spyta apka czy ma zainstalować.

maxxxx · Lipiec 12, 2018 o 9:40 am

Co jeśli za pierwszym razem zainstalowało mi się chińskie firmware a teraz nic mi nie wyskakuje jak w poradniku by zaktualizować na polski firmware?

    miboy · Lipiec 12, 2018 o 11:50 am

    Hej. Ad 1 – zainstalowane GB a ściągnięty plik firmware tak? Wgrany firmware i jest wciąż CN?
    Ad 2 – tak jak pisałem są błędy w firmware i trzeba poczekać na stabilniejszą wersję 😉

maxxxx · Lipiec 12, 2018 o 9:47 am

Jeszcze jedno pytanie, dlaczego w Twoim programie pokazuje mi głęboki sen ponad 2h a na mi fit około godziny?

GP · Lipiec 13, 2018 o 12:47 pm

Witam. Jak uruchomić instalację firmware. Bo po naciśnięciu pisze mi że nie mam aplikacji otwierajacej tego typu pliku. Szukaj w sklepie Play.

    miboy · Lipiec 13, 2018 o 3:16 pm

    Hej,
    Najpierw zainstaluj program Gadgetbridge. Wtedy on wgrywa firmware.

      GP · Lipiec 14, 2018 o 10:42 pm

      Ten komunikat wyskakuje po zainstalowaniu tej apki Gadgetbridge. Znajduje opaskę, połączy się. Ale żadnej aktualizacji nie robi

        miboy · Lipiec 15, 2018 o 10:09 am

        Ale robisz na Andku czy IOS?
        Gdy jest na Andku – ściągasz z mojego dysku najnowszy Gadgetbridge (Update). Instalujesz. Wtedy ściągasz najnowszy firmware. Gdy z pliku gdzie jest zapisany to wciskasz go i zaczyna pytać czy chcesz użyć Gadgetbridge do jego instalacji.
        Jakby co pisz na PW.

czestermo · Lipiec 13, 2018 o 4:57 pm

które Gadgetbridge z tego folderu zainstalować?

    miboy · Lipiec 14, 2018 o 9:19 am

    Zmieniłem nazwę na Update Gadgetbridge – to ten nowy.