I znów następna kamerka….ehhh. Dlaczego?

Zainteresowała mnie swoimi możliwościami no i ceną 🙂 Ale po kolei.

Dafang 1080p co ją wyróżnia? Jest obrotowa i to jest najważniejsze. Nie blokuje nas że ma swój kąt widzenia. Możemy ją obracać i to jest super! Ba, ma nawet od dołu możliwość użycia wkręta aby można ją było zainstalować na jakiejś śrubie.

Mam już w domu jedną obracaną kamerkę ale wciąż opcje ustawień są po CN – chociaż po tylu produktach już powinienem coś tam wiedzieć 😉 – to Dafang 1080p jest po EN. Fajnie. Na plus również że jej praca jest w FHD, Zoom oraz że działa zdalnie czyli poprzez dane komórkowe nawet na końcu świata (oczywiście gdy jest dostępna sieć), praca w ciemnościach (fotki) oraz możliwość komunikowania się przez nią – słyszymy i mówimy a odbiorca bez problemu nas usłyszy. I to wszystko za około 80 zł? TAK !

Jest standardowe zadanie to nagrywanie. Mamy kilka opcji. Możemy nagrywać ciągle lub gdy wykryje ruch. A gdy wykryje to może nas powiadomić na komórkę.

Jeśli mamy już jakąś cześć Smart Home od Xiaomi to możemy tworzyć „sceny”. Przykładowe to np. taka – mamy zamontowany Smart Switch (wymagany Gateway) jako dzwonek do drzwi/furtki. Ktoś go naciska, wtedy nasza kamera wysyła nam powiadomienie on-line. Wtedy możemy je odtworzyć i widzimy daną osobę/osoby. Kamerkę możemy również używać jako nianię. Gdy chcemy podglądać dziecko w łóżeczku a wiemy że czeka nas „trudna” nocka  – włączamy wtedy dźwięk i słyszymy czy popłakuje. Fajną również opcją jest śledzenie obiektu – poniżej film jak to działa.

Jak wspomniałem NIGHT VISION jest na wyposażeniu i bardzo dobrze działa (fotki). Kamerka jest przenośna – możemy ją używać poprze Powerbanka ale wiadomo że on ma swoją pojemność. Kamerka nagrywa na kartę pamięci (maks 32 GB) lub na Pendrive – tu miałem pojemność 64 GB.

Mamy możliwość ustawienia czułości wykrycia ruchu  -3 poziomy. Dodatkowo – jeśli mamy w domu taką normalną czujkę dźwiękową – alarmową – dymu lub gazu to gdy wyda z siebie dźwięk a kamera to usłyszy to natychmiast wyśle powiadomienie na telefon ! wystarczy zaznaczyć w opcjach kamerki.

Szczegóły:
– Wbudowane diody podczerwieni o długości 940 nm  – 6 szt. Wbudowany mikrofon i głośnik, obsługa dwukierunkowa. Obiektyw szerokokątny 120 stopni. Możliwość sterowania – góra/dół, lewo/prawo.
Odtwarzanie w dowolnym momencie plus podglądu online. Ustawienie pracy w kamery w określonych godzinach.

Ważne !!! Przypomnij: ta Xiaomi Dafang Camera  może korzystać tylko z sieci 2.4G, nie może korzystać z sieci 5G.

Wymiary jej to 12.75 x 6.60 x 6.00 cm. Waga to 249 gramy.

Działa z Android, i IOS. W zestawie kabel micro USB + wtyczka CN.  Zasięg WiFi  : 10m. Rozdzielczość to 1920×1080. Ilość klatek/sek – 15. Napięcie robocze: 5V.  Praca w zakrecie od 0 do +40 stopni. Oczywiście w pomieszczeniu ale ja ją przeznaczam na zewnątrz 🙂

Film z podążaniem.

Kamerkę kupiłem tu:

Kamera Dafang Magazyn China
Kamera Dafang Magazyn PL

Ja polecam 🙂

 

 

 

 

 

 

Kategorie: Recenzja

19 Komentarzy

Paul · Styczeń 21, 2018 o 6:02 pm

Czy można mieć zainstalowane więcej niz jedną taka kamerke w domu ?

  miboy · Styczeń 21, 2018 o 6:22 pm

  Oczywiście. Wtedy w aplikacji Mi Home mamy podgląd z kilku 🙂 Ja mam w sumie 4 różne.

Marvin · Luty 14, 2018 o 10:42 am

Czy kamera ma też czujnik dźwięku np jak pies szczeka to wyślę powiadomienie na telefon? Czy mozna ja powiesic do gory nogami np do sufitu? Czy ma od spodu jakąś podkładkę magnetyczna? Zastanawiam się jeszcze nad kamera aqara od xiaomi. Masz może wiedzę na jej temat. Nigdzie nie mogę znaleźć info odnośnie czujnika dźwięku czy będzie działała i wyłapie szczekającego psa.

  miboy · Luty 14, 2018 o 8:46 pm

  Sprawdzę i dam znać. Za kilka dni 😉

   Domenas · Marzec 9, 2018 o 8:28 pm

   też interesuje mnie czujnik dźwięku. Chodzi mi o wykorzystanie jej jako elektronicznej niani. Czy uruchomi się od płaczu dziecka?

    miboy · Marzec 10, 2018 o 7:13 am

    Nie ma takiej opcji w ustawieniach kamery nawet na najnowszym sofcie. Właśnie sprawdzałem. Tu jest tylko opcja ruchu – alarm/powiadomienie.
    Inna kamera ma tą opcję – ale nie widzę już jej w ofercie.

   miboy · Marzec 10, 2018 o 6:54 am

   Sorki,
   Zapomniałem. Nie ma takiej opcji w ustawieniach kamery nawet na najnowszym sofcie.

irvis · Marzec 19, 2018 o 7:20 pm

Czy ona bedzie sie nadawac jako kamerka zewnetrzna? chodzi mi np o ogród, taras. Czy obudowa jest zaprojektowana do przezycia w wilgotnych/mroznych/upalnych warunkach?

  miboy · Marzec 19, 2018 o 7:49 pm

  Ogólnie żadna Xiaomi oprócz nowej zewnętrznej firmy Yi nie jest przeznaczona na zewnątrz. Ja oczywiście trzymam je pod daszkiem. Wytrzymują do -20 od ponad roku 😉

Yato · Marzec 19, 2018 o 8:59 pm

Czy product byl zalokowany i zafoliowany jak orgynalny? Chce kupic i boje sie ze trafie na uzywke??

  miboy · Marzec 20, 2018 o 8:55 am

  Tak.
  Sklep nie wysyła używanych.
  Współpracuję z nim od 2 lat. Jakieś 400 paczek 😉

Tomek · Marzec 20, 2018 o 10:56 pm

Jak zrobić żeby druga osoba na swoim telefonie i apce mi home też mogła podglądać obraz ? Wysłałem przez share to urządzenie i ta druga osoba nic nie dostaje :/

  miboy · Marzec 21, 2018 o 5:43 am

  A 2 osoba ma Mi Home? Może jest potrzebne do działania. Nie próbowałem.

Kacpre · Marzec 21, 2018 o 12:24 pm

Czy odkryłeś metodę aby zmienić wyświetlana godzinę podczas nagrywania?

Kacper · Marzec 23, 2018 o 12:32 pm

Próbuje ją znaleźć w dobrej cenie w środę widziałem za 88zł a teraz 120.
Masz jakiś namiar na nią albo jakies kupony?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *